Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 01.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Шубе, а?нови  
Автор ()
Публикувано29.08.02 10:08



Темата ще стане много разтеглива и малко досадна, но... кво да се прави. В началото казвам, че пренасям спор от друг клуб, където уважаемият модератор на "Споделено" ме заподозря в страхотно шубе. Тъй като имам достатъчно време сметнах, че мога да си позволя да приема думите й като провокация. И така, Джейн.
За онези, които не са чели онази тема, в другия клуб, накратко: Обясних, че смятам този клуб и неговите създатели за нещо като секта, обясних, за кой ли път, че намирам притежателните "наш" и "ваш", що се отнася до клуба, за простотия. Сигурно съм казала, че има и тъпички, ама това не е новина. Безкрайно много пъти съм казвала това за Уел и чувствата ни са взаимни. Знам, че е досадно да се чете, защото този ник, моят, е драскал тук на тази тема много пъти. Дори, за сведение на Джейн, съм казвала лично на маса и на Джей, и на Безсънна, каквото си мисля. Отделно, че съм се заяждала меко казано злобничко с Безсънна в първата й модераторска тема, където тя учтиво молеше пишещите тук за отношение към тогава все още евентуалните правила.
Естествено е тъпичко да пускам отделна тема за някакъв си нищожен спор, какъвто смятам, че Джейн иска да породи. Или просто се майтапи. И тъй като искам да избягам от "вечните" теми за или около модераторите, искам да кажа няколко думи за шубето.
Снощи се запознах с един интересен тип. Джон се казва. Джон е вдъхновил създаването на филма "Маквиган", а също е бил муза за написването на "Спасението Шоушенк" (не знам как се пише шоушенк), неговата история кара групата "Ху" да напише онова хубаво парче, с което е озвучен първият филм. Джон е банков обирджия. Имал е присъда от 23 г. Но успява да избяга. По-късно е заловен, но както и да е... Днес Маквиган Джон е бивш журналист, писател, съпруг на българка. Живее в Странджа. С приходите от продажбата на книгата си той ще помага на сираци от Ямбол, защото жена му е от този град. Има издателство в Лондон, където смята да пусне книга - пътеводител за Странджа. С други думи лошият Джон вече е добър. Стар и побелял. И изкарва пари. Една истинска история, която звучи манипулативно, но е факт. Може ли някой да стане добър от страх? Едни от най-хубавите неща, които съм чела за страха са на Селин. Там страхът е издигнат в култ. С него се обяснява всичко в поведението ни, мотиви, подбуди... всичко. Някои се прекършват от страх. Е ли патриотизмът всъщност страх? Примерно. Може ли героизмът да бъде обяснен с него? Страхливци ли се героите? Голямо бъзе ли е шубето или в тези чувства има такава градация - страх, бъзе, шубе.
Накрая правя едно кръгче и се връщам отново на "провокацията" на Джейн. Май ще се окажа права, Джейн, че когато идеята на един клуб не отговаря вече на съдържанието му, трябва да се спори или заяжда на тема модератори, хакери, хакване и други за мен лично несъществени неща. Или когато и за тях всичко вече е изтъркано и скучно, трябва да се закачаме на - знам те аз тебе, толкова добре те знам, че направо... и да спекулираме с това? Имам опасения, Джейн, че точно така седят нещата и в този смисъл, се надявам да си поговорим наистина за шубето. Но не моето такова, а за шубето, което прави лошият добър или обратното. Иначе рискувам тази тема да звучи толкова актуално колкото актуално е днес падането на Жан Виденов от власт, примерно. Което би било пълен, тотален резил. Или пък да се делим отново на капулети и монтеки, което може да е разбираемо само за нас си...
Това е.

Acropolis adieu

Редактирано от yф на 29.08.02 10:14.



Тема Re:нови [re: yф]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано29.08.02 11:36



На това мога само да констатирам, че пак започваш. Твоя работа.

- - - -
Всичко живо е трева.


Тема Нямаш кво да кажеш за страха?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ()
Публикувано29.08.02 11:35



Или не четеш. Или ти се ще да "започвам пак".

Acropolis adieu


Тема Шубе - двигателят на прогресанови [re: yф]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано29.08.02 11:43



Ама уф ти си улучила право геврека в дупката Естествено че страхът е движеща сила на прогреса. Няма смисъл да обяснявам надълго и нашироко защо са измислени отбранителните и нападателните оръжия защо хората палят свещи или плащат индулгенции и защо процъфтяват организации обещаващи вечен живот тук или там. Човек лишен от страх не живее дълго - върху това имам лични наблюдения

Истината не е някъде там...


Тема Re: Шубе - двигателят на прогресанови [re: lnfinity]  
Автор ()
Публикувано29.08.02 11:43



Да, бе. Да не крадем, защото ни чака наказание. Да нямаме други богове, защото ни чака Ад. Да не си правим култове и да не им се кланяме, защото ще горим в геена огнена. Да бъдем смели и безразсъдни, за да не ни обвинят в мекушавост и страх. Да бъдем други, противоположни... Нещо такова. Ми, и аз откривам топлата вода, когато пия една студена)

Acropolis adieu


Тема Re: Шубе - двигателят на прогресанови [re: yф]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано29.08.02 11:50



Индивидуалния път към нирваната е свързан с преоткриването на всичко наново. Било топла било студена вода. А страх ли те е от себе си?

Истината не е някъде там...


Тема Re: Нямаш кво да кажеш за страха?нови [re: yф]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано29.08.02 11:48



За съжаление само минавам, уфка, отворила съм темата на ВИ за смъртта, големия страшен страх, а колко други неща могат да ни подчинят със страх ще говорим, просто имам работа.

- - - -
Всичко живо е трева.


Тема Re: Нямаш кво да кажеш за страха?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ()
Публикувано29.08.02 11:57



Ох, и аз... Потискам се от смъртта и не чета темата на ВИ. Кое е по-голямо - страхът от смъртта или страхът от болката преди нея? Няма значение, де... Чакам Джейн, да принизим страха към капулети и монтеки.

Acropolis adieu


Тема Re: Шубе - двигателят на прогресанови [re: lnfinity]  
Автор ()
Публикувано29.08.02 11:55



Не. Не знам. Теб страх ли те е от себе си? Ако ме хване шубе обаче веднага ще потърся специализирана психиатрична помощ.

Acropolis adieu


Тема Re: Шубе, а?нови [re: yф]  
Автор tartarianeyes (вещерица)
Публикувано29.08.02 12:13



Страхът - оня, гадниякият, подличък страх, който гризка, гризка и пръска отрова.
- страх, че той/тя е по-хубав/хубава
- страх, че той/тя е по-умен/умна
- страх, че ще предпочетат него/нея
- страх, че някой се харесва повече от мен
- страх, да не се изложа
- страх, да не ме помислят за тъп/тъпа
- страх, че има по-други хора от мен.

Ей това като го събереш Уфи, какво дава? Дава деленето на "ние" и "другите". Ние сме тези, дето ни е шубе. А на другите не им пука какво си мислимм за тях, защото са различни. И не им пука, дали в този или в онзи клуб ги правят на нищо. Другите се усмихват и продължават да са други.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.