Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 20.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: що е П Р О З Р А Ч Н О?нови [re: WebMister]  
Автор Niya (Prekrasnaya)
Публикувано21.08.02 14:02



Еми прозрачно си е някои хора даже са доволин от лошото време...



Тема Вариации...нови [re: a з]  
Автор ()
Публикувано21.08.02 14:04



Прозрачното е нещо без форма. Преграда, която не съществува, среда, която те приближава. Когато те гледам, между нас има звуци, шум, вятър... Прозръчен е вятърът, който докарва до теб звуците. Светлината е прозрачна, защото докарва до теб формата.
Мракът е по-прозрачен от светлината през нощта, ако искаш да гледаш звездите. Светлината е мрачна завеса през дентя, ако искаш да видиш Сатурн. Прозрачен е каналът, по който ти се опитваш да стигнеш до някого или нещо. Социалната среда е прозрачна, защото те докосва до други като теб в социума. И затворена и непрозрачна, ако със съдържанието си те отблъсква от някого или нещото. От всички или от всичкото.
Имаш ли посока, вероятно имаш и прозрачен път, по който да минеш. Дали това значи, че прозрачността означава осъзнаване на някаква твоя граница или преодоляване на граница преди да стигнеш до нещо?! Приемам, че съм в началото на един коридор, в края, на който е кухнята. За мен коридорът е прозрачен, защото аз мога да го премина. От кухнята ме делят 12 крачки. Ако обаче махнем кухнята от края на коридора и се наложи да правя сто по 12 крачки без да зная къде ще ме изведе той - то, тогава нима е прозрачен коридорът? Не, той е затворен, глух. Въпреки че го виждам и въпреки, че прекосявам пространството в неговия вектор.
И т. н. Ако сложим по средата на този коридор едно стъкло - прозрачно - няма да мога да стигна до края... Но ще виждам вратата на кухнята. Отново е прозрачно, но е преграда. Въпреки че стъклото има форма...
Ох, адски скучно го написах.

Acropolis adieu


Тема Re: Вариации...нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано21.08.02 14:14



Стъклото и въздуха имат плътност, но са прозрачни :-)
Прозрачното е нещо, което е там, но не се вижда
Про-зирам... да видиш през нещо, или да се видиш през нещо.
Нетът е прозрачен, виждам те...

...contigo yo quisiera caminos infinitos recorrer...


Тема Re: що е П Р О З Р А Ч Н О?нови [re: a з]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано21.08.02 14:24



Веднага си спомних приказката на Джани Родари за "Стъкления Антонио"... помниш ли? Целта на прозрачното е, да можеш да видиш през него право в същността на нещата. Или може би не целта, но функцията...

Аз съм прозрачна, когато се опитвам да лъжа. Когато съм тъжна, а блъфирам усмивки. И не само тогава...

Привет... и обич.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Като се опишат границитенови [re: a з]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано21.08.02 14:40



Прозрачното има съдържание, дето може да се дефинира. Зад границите, престава да бъде прозрачно.
И понеже зависи от гл.т на наблюдаващия описващ в сравнение с други, непрозрачни наблюдавани по същото време и от същата точка обекти - такова е само за описвания момент. В следващия се променя.

Как да се види :
Поставяш стандарт и замервяш спрямо него.

Прозрачността е вид инфо.

Не мисля за прозрачното и прозрачността, щото ми е топло.






Тема Ахааааа. .. ей сегичка!нови [re: a з]  
Автор devel (ммьмхм)
Публикувано21.08.02 15:36



Ми браво бе, браво! Ей такива въпроси харесвам аз*... Чак ме е яд, че не се сетих аз да го задам... Какво ми пречеше тази сутрин да се събудя и да си кажа**: "Какво е прозрачността?" ... и после да задам този съвършен до болка*** въпрос в любимия си клуб... Е? И какво е... ? И вместо аз да се чудя как се пише есе на източна тематика, някой друг да си блъска главата....

-------------------------------------------------------------------------------------
*Изпълнен съм със черна завист... На следващата сбирка си дръж чашата далеч от мен...(Б.а.)
**С тона с който младият Лао Дзъ се е запитал "Аве к'вой туй Дао?М?"(И.б.)
***От два часа (от както го прочетох) ме боли главата - все по-силно! (Г.з.а)



Тема Re: това е гиф,нови [re: a з]  
Автор Peйчъл (пак аз)
Публикувано21.08.02 15:44



Ами да - това е изображението на "прозрачно" на компютърния език - има го /байтове, пиксели разни/ - но не се вижда.

Така е и с другите прозрачни : вземи стъклото - има го, пипаш го, дори го виждаш - но можеш да видиш и всичко, което е зад него.
И водата и ... всичко прозрачно...

Това е физично свойство на материята да пропуска образите, които стоят зад нея в зависимост от ъгъла и интензивността на светлината /щото в тъмното нищо не се види навън / ама за физиката питай специалистите - щото аз съм по "лингвистиката"



Тема Това...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор devel (ммьмхм)
Публикувано21.08.02 18:43



Звучи окаяно*... Не е толкова лесно... ВЪПРОСЪТ е от ОНЕЗИ въпроси, на които каквото и да отговориш звучи глупаво, но пък е зарибяващ ВЪПРОС**...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
*дори за един окаян ястреб:)(Б.а.)
** Такъв един въпрос измъква отговорите си... Ако се заинатиш и решиш да не му отговаряш те гложди месеци наред... Много коварно от страна на АЗ да зададе такъв въпрос... Най-добре на следващата клубна сбирка да я отровим. Да! Алохолно натравяне в най-милостивия вариант.(Б.а.)



Тема Re: ми кажи, де : )нови [re: a з]  
Автор jjМодератор (offline)
Публикувано21.08.02 19:24



Ооо, не може П Р О З Р А Ч Н О да е нещо, дето го няма. "прозрачно" е прилагателно към някакво съществително. Никой не е казал, че има един-единствен постоянен епитет "прозрачно нищо", по тая логика има и "прозрачно `някаквоситам`". Значи то е нещо, състои се от нещо, но има свойството да не пречупва светлинните лъчи (или зле прикрива подбудите си).

Елементарно, Уотсън!




Тема От мен да миненови [re: a з]  
Автор Oптимиcт ()
Публикувано21.08.02 22:24



Способност да пропуска светлина така, че отражението на обекта от другата страна да бъде видимо ясно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.