Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 19.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Искам да съм Миша Чорни  
Автор ()
Публикувано03.08.02 08:56



Искам да съм Миша Чорни. Тази сутрин се събудих и минавайки по коридора мернах в огледалото, че не съм. Просто ми се стори, че този може да направи каквото си поиска. Кеф ти да се видиш с Путин на чай, кеф ти да ти се разминават камикадзетата в Израел, кеф ти да те гони Иван Костов, кеф ти да си имаш футболен отбор, кеф ти да си купиш завод за цигари, кеф ти да объркаш царски синове, кеф ти да се подиграваш с юпита, кеф ти да харчиш чужди пари, кеф ти всичко.
Значи да си призная - аз много рядко искам да съм някой друг. Обаче пък най-малко заради самовара с Путин искам да съм за мъничко само Чорни. Пък и адски сладко звучи на галено това господин Майкъл Чорни и галено - Миша.
Е, не е ли гот? Не ща да съм Алън Грийнспън, не ща да съм Клаудия, дебелата немска крава, не ща да съм Изабел Аджани, не ща да съм Осама... Просто Миша. И покрай мен да се разхождат котки.
Толкова ли много искам?

Acropolis adieu

Редактирано от yф на 03.08.02 08:57.



Тема Че ти още препрочиташ ...нови [re: yф]  
Автор Aнaл_Фaбeтът (Тарантула)
Публикувано03.08.02 09:10



Новия Завет.
Къде си тръгнала ?

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти! "Песен за Бхагават"


Тема Re: Че ти още препрочиташ ...нови [re: Aнaл_Фaбeтът]  
Автор ()
Публикувано03.08.02 09:12



Ти пък ко се праиш? Все едно можеш да станеш Катрин Деньов.

Acropolis adieu


Тема Не мога ...нови [re: yф]  
Автор Aнaл_Фaбeтът (Тарантула)
Публикувано03.08.02 11:27



Катрин е студена.
Предпочитам Маркиз дьо Сад. След като трябва френски за тази цел.

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти! "Песен за Бхагават"


Тема Re: Не мога ...нови [re: Aнaл_Фaбeтът]  
Автор ()
Публикувано03.08.02 12:02



Да, студена е. И нервничка при това. И аз искам дьо Сад.
Ох, защо ме подсети. Невероятно ме кефи тоз човек.

Acropolis adieu


Тема Сад ще те нажежи ...нови [re: yф]  
Автор Aнaл_Фaбeтът (Тарантула)
Публикувано03.08.02 12:35



до бяло.
И пред полузатворените ти от камшика очи, ще започнат да прелитат бели прилепи ...

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти! "Песен за Бхагават"


Тема Re: Искам да съм Миша Чорнинови [re: yф]  
Автор KAЛИ (уморена)
Публикувано03.08.02 12:52



А продължете с господина, поклонник на френските пикантерии така, и ще забравиш какво и кого по-точно искаш да бъдеш.
Е за т'ва няма да бъдеш Миша ти, нямаш постоянство на целите, нито ясна визия за бъдещето, а и трансформациите ти са химерни и мотивирани много крехко.

Много си несериозна, значи - ей на - един Сад се появи и Ти за Мишините си тежнения забрави.........

Аз подозирам, че този спонтанен вопъл е бил само заради футболния отбор (и малко заради цигарките), това с чая и самовара са гнусни инсинуации и нема 'им се връзвам аз.

Без коментар!


Тема Aбе Уфи,нови [re: yф]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано03.08.02 13:03



това ми прилича на истинско споделено , а не на изнервяне на хахите , или ти така ги прилапваш пък после рязко им го казваш в очочките , че са недоклатени

Живи и здрави!


Тема И Маша да си - все таянови [re: yф]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано03.08.02 15:59



В желанието ти няма нищо еротично. Да те държат свръх сили вън от затвора днес не е дори секси !
Избери си нещо по-така. С напредването на възрастта може и да ти дойде в плюс.






Тема Re: :)) не става..нови [re: yф]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано03.08.02 18:27



представи си като се погледнеш сутрин в огледалото и си викаш:
ай бляяяяяядь:)))



Тема съвсем не ставанови [re: yф]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано04.08.02 00:20



за да си Миша Чорни, трябва да не ти пука от нищо. а на теб ти пука от толкова много неща.

IMAGINE...


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: 4eHe]  
Автор ()
Публикувано04.08.02 17:27



Един глупав въпрос - защо желанията трябва да са в еротична дрешка? И то непременно?
Пък и ако е въпрос на възраст - това с еротиката, а допускам, че не само с нея, та защо ми трябва да бързам? Ако ше...

Acropolis adieu


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: yф]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.08.02 17:31



Така е прието..по тия места.
Когато не ти се налага да си секси, млад и готин, с еротични желания и пр.. ставаш - депутат, примерно.






Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: 4eHe]  
Автор ()
Публикувано04.08.02 17:37



Глупости на търкала.
Не, бе. Ти се майтапиш, но аз сериозно попитах. Защо когато нещо ти започва с "ж" трябва да има еротика? А защо въобще навсякъде трябва да я има? За кво ти е? Така де, не може човек вечно да е "на педал"? Кому е нужно винаги да има тур дьо Франс? Или некви подобности? Кажи.

Acropolis adieu


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: yф]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.08.02 17:39



Ти като четеш Саган не се ли озърташ да провериш няма ли някой наоколо, дето наднича ? Щото заредените с желания личат ! Изглеждаш жииииииииииив. И ангажиран. Заетите с желанията си хора са магнетични, неустоими, притегателни, парализиращи, изумителни..Еротични !

В едно писмо Айнщайн пише на приятелката си : ..животът е колело. Спреш ли да въртиш педалите, падаш..(какво ли е знаел тогава за относителността на собствените си желания)




Редактирано от 4eHe на 04.08.02 17:49.



Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: 4eHe]  
Автор ()
Публикувано04.08.02 18:07



Бе, аз само се досещам. Но на теб сега такива неща ти личат...
Стой ся за секунда и не мърдай - Саган има толко общо с, пак според мен, и може би само сега, с еротиката, че... Просто е първа писта с Конкорд. Не знам защо, ама наистина не знам, но си мисля, че това някак не е учебник, няма образци, изложения, прет-а-порте-та... И в тоя сми... дори най-голямата гнусотия може да те фърли в оркестъра, без да е гадно, учебникарско, без да е лишено от грозота, но що пък да не е лишено от чувство. Бе, еротика, па ти ся.
Един спомен - този Хумболд си иска онова дете, егати грубиянщината. Но се е случило. И си обува чорап, детето го няма, но в този чорап, някак, може би човешки, не знам, но той някак отплува... Е, хем е красиво, хем не е. Това не знам как се нарича. Писаните неща, по моему, са зле представена аналогия. Проблемът е, че много четем. И за това се иска вкус, но далеч не е това.

Acropolis adieu


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: yф]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.08.02 18:13



Не казвай никому, обаче..желанията ми са съвсем обикновени. Само дето са подредени по необикновен начин. И когато разказвам за тях, хвърчат искри - от зрителния ми апарат. Там си държа баланса на мах. Слушателят ми се мята оттук до морето и обратно. Връща се жаден.. за още. Това е по подразбиране, НО чувство.. ето къде ми гори бушона.

Когато разказваш страстно за нещо - си, можеш да минеш за краен. Естествено че аудиторията ти пие директно от върха на устните..откъде инаЧе.






Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: yф]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано05.08.02 00:03



според чичко Фройд всеки импулс има в основата си Ероса. на по-късна възраст той добавя в концепцията и Танатос. влечението към смъртта, инстикта за смърт. но това не променя същнстта на Ерос - инстинкта, който е в основата на всяко поведение.

IMAGINE...


Тема Re:нови [re: Джeйн]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано05.08.02 00:16



В настроение съм да сбия един рак. Това към кое влечение ще мине ?

може и по-модерен психоаналитик. Прочетох, че не харесвате новостите и промените, но НЕ МИ ПУКА !






Тема Re:нови [re: 4eHe]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано05.08.02 00:36



естествено, че у теб говори Еросът. Ерос е всичко, което е витално. Танатос е самоунищожително. всъщност с идеята за Танатос Фройд нарушава консистентността на концепцията си.

желанието да сбиеш някого е желанието да го доминираш, да го подчиниш, да го обладаеш - изясни за себе си кой от посочените импулси е водещ

значи, малко АБ - бебето първоначално има един инстинкт - да смуче гръдта на майка си. това е първичният Ерос, който по-нататък се диференцира. тази първа орална фаза намира удовлетворение в храненето. символично - в поглъщането, обладаването, притежаването. следващата фаза е аналната - детето се фиксира върху процеса на отделяне (защото обществото в лицето на мама и татко) го принуждава. символично това означава контрол и притежание (способността да контролираш процеса на отделяне и да задържаш собственото си). последната фаза е гениталната. за Фройд това е зрялата фаза, до която не всички хора стигат, мнозина остават на някой от по-ранните етапи. гениталният тип човек умее да дава и да получава любов.

IMAGINE...


Тема Re: Искам да съм Миша Чорнинови [re: yф]  
Автор PYTHON ()
Публикувано05.08.02 07:54



извинявай за въпроса са
аз повече от тия имена които си изброила не съм ги и чул
кви са,що са......
представа нямам
мислим са
че е по лесно змия да се разхожда покрай теб
са се чудим начи как мое да си мислиш такива чудеса
как?
представа нямам ти казавам

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: Джeйн]  
Автор ()
Публикувано05.08.02 12:36



Чичко Фройд ми е симпатичен. Обаче далеч не съм съгласна с тази теория. Не във всеки импулс има сексуален подтекст, намек, съдържание. Той е параноик чича ти Фройд... Но за него може и да е вярно. Мога да се съглася само донякъде с това, че общуването също е секс..., но тази дума ми е гадна някак. Общуването се възползва от всички територии на секса... Или сексът се възползва от всички територии на думите... Или обратното. Хич не знам. Но е нещо приблизително...

Acropolis adieu


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: yф]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано05.08.02 13:58



мило, смесваш секса с Ероса. Ерос може да има при теб по отношение на жени, които харесваш, което изобщо не значи, че си падаш сексуално по жени. Еротично може да е интелектуалното общуване. в истинската философия има огромен еротичен заряд. Платон обяснява, че няма истинско знание без Ерос. защото знанието не се предава по книжен път, истинското знание е отвъд книгита, ти можеш само да бъдеш посветен в него от учител, а отношенията между учител и ученик са еротични, двете ви души се привличат и само така той може да ти предаде знанието.

IMAGINE...


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: Джeйн]  
Автор ()
Публикувано05.08.02 20:08



Направо ме нервиш на моменти. Да, съгласна съм, че отношение учител - ученик е ерос, некък си. Те, едно време, нали така са правили в Древна Гърция, говоря ти на теб, да речем съм учител, и след това, за да съм сигурна, че знанията, едва ли не, са останали в главата ти, те изчуквам. От там идват тъпите теории за Ерос-а. Там са се чукали. Къф Ерос без секс, бе?
Значи в отвлечените теории може да има всичко, но аз... нали, защото съм малко крайна, та аз си мисля, че... не мой. Колкото и революционно да звучи - не може да има Ерос, такъв, за който ти говориш, без елементарното, първосигнално, идиотско, над нас чувство за допир... Демек, няма ерос без секс. Нещо се обърках, но ти, мисля, ме разбра...
Но в Древна Гърция са се лупали яко, както би се изразил нашият общ познат питона. И са облекли пишките си в това нещо, което ние днес с теб с нежност, и някакъв респект наричаме ерос.
Ох, сигурна съм, че можем да говорим още хиляда най-малко часа за тия неща...
Сетих се - формулирах го. Само пълни идиоти могат да са онли ерос - привлечени. И, за щастие или не, но много рядко, те наистина си остават пълни идиоти. Кажи..., че ми стана интересно.

Acropolis adieu


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: yф]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано06.08.02 01:12



абеее... разсъжденията ти са правилни :) но нека ги продължим: в основата си Ерос е всеобемащ - за бебето всичко е Ерос. разбира се, тук Ерос=докосване. с развитето, израстването на бебето Ерос се диференцира, усложнява се. бебето е само То - подсъзнание, инстинкти, нагони. развитието му към човек всъщност е изгрждане на Аз и Свръхаз (последното е нещо като съвест, морални норми, ценности и пр.под.) ще пропусна дълъг пасаж и ще стигна до възрастния човек - колкото е по-цивилизован, толкова повече сублимира, т.е. нагоните, идващи от То, се трансформират в по-висши дейности. неговият Ерос не се проявява онли в секса, а се излива в по-висши форми - общуване, изкуство, социални достижения и каквото си помислиш. сублимацията е процес, при който инстинктивните пориви на То се трансформират в приемливи за Свръхаз-а действия. пример: То иска да чука. Свръхаз-ът не позволява току така да чука. и инстинкът за чукане сублимира в действието писане на стихове (или на книга)

та за идиота: ми всички сме идиоти в този смисъл, щото сме облекли пишките си в разни неща като социален живот, култура и прочие вторичности. ако не бяхме, щяхме и досега да си чукаме на воля когато и където си искаме. т.е., щяхме да сме си маймуни.

IMAGINE...


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: Джeйн]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано06.08.02 03:24



хубаво .. ами нататък? Какво ще става? Как ще се развиваме цивилизационно? Как експонира тая теория в Бъдещето ...

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: Vrooom]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано06.08.02 13:07



не ми беше хрумвал този въпрос... ако го сложа в контекста на виртуалността (която е съвсем скорошно човешко откритие) може да се окаже, че вървим към тотална сублимация. че сексът в класическия му вид ще изчезне. ще стоим зад екраните, що общуваме чрез екраните, ще правим секс зад екраните (със специални устройства подобни на ръкавиците и джойстиковете на геймърите, които дават сензорни усещания). ще се размножаваме дистанционно - изпращаш сперматозоиди/яйцеклетка до съответната банка, те се оплождат, отглеждат се в изкуствени утроби и така... накрая ще стане като разните филми дето във вани с някакви разтвори плуват едни мозъци, от които излизат кабели, които ги свързват с други мозъци и с разни камери, които гледат навън и всички усещания ще бъдат само електрически импулси. няма да има нужда мозъците да се движат изобщо, щото камерите ще са подвижни и ще ходят навсъкъде (естествено мозъците ще ги управляват), като трябва да се строи нещо или да се върши някаква физическа дейност, роботи ще я вършат, които пак ще ги управляват тези мозъци...

IMAGINE...


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: Джeйн]  
Автор ()
Публикувано06.08.02 13:52



Пепел ти на устата...
И сексът в класическия му вариант ще бъде само ВИП и адски скъп.

Acropolis adieu


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: Джeйн]  
Автор Mikk ()
Публикувано06.08.02 14:33



ти сериозно ли го мислиш това ?
баси песимиста си



Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: yф]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано07.08.02 00:32



ще бъде нещо като сегашните полети със совалката за милионери.

IMAGINE...


Тема Re: И Маша да си - все таянови [re: Mikk]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано07.08.02 00:39



що бе?

в началото на миналия век е имало сериозни дискусии относно автомобила - че това чудо на науката и техниката ще увреди човека, тъй природата му не е пригодена за невероятните скорости, които автомобилът развива (припомням, че става дума за нещо от типа на 20 км/ч).

или си представи ако преди 150 години беше казал на някого, например на прапрабаба си, че ще може да говори и да вижда някого, който е на другия край на света, с една кутия, тя кво ли щеше да си помисли? че си луд, най-вероятно.

та така и с виртуалността...

IMAGINE...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.