Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Зависимост.нови  
Автор нeyдoвлeтвopeнa (пристрастеност)
Публикувано31.07.02 14:04



Имам проблем. Не мога да се справя. Смятам само вие бихте могли да дадете точната идея за разрешаването му - никой друг.
Зависима съм от чат-румовете.Зависима съм от контактите тук. Диагнозата е "тотална наркоза".
Нека поясня - невероятно интелигентна съм, имам високо платена работа, силно излъчване като личност. И не мога да се справя. Този проблем заплашва да разруши всичко постигнато от мен досега. Не преувеличавам.
Моля за вашите идеи.



Тема Re: Зависимост.нови [re: нeyдoвлeтвopeнa]  
Автор Megan (драка)
Публикувано31.07.02 14:07



Наистина ли е в толкова крайна форма?
Ако е така - действай също толкова крайно, и по възможност решително. Спри, веднага, сега.
Намери други начини за контакт с хората, други занимания, средства за общуване, търси друг тип места, забавления и т.н. Т.е. откъсни се максимално.



Тема Re: Зависимост.нови [re: нeyдoвлeтвopeнa]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано31.07.02 14:09



диагнозата е net addiction - пристрастяване към нета. не е добра. на запад има психотерапевти, специализирани в лечението му. у нас не зная да има. може би някой млад, свестен психиатър? защото има лекарства против разните натрапчивлости, против разстройства във влеченията. тъй като доколкото мога да оценя в генезиса на тази зависимост има някакво разстройство на влеченията.
житейски съвет просто не ми хрумва :( освен може би - да започнеш да се запознаваш с хората от нета, да се срещаш с тях. това може да видоизмени нагласата ти, да те отвори повече към реалността, нещо като мост от виртуала към реала.

IMAGINE...


Тема Re: Зависимост.нови [re: нeyдoвлeтвopeнa]  
Автор PYTHON ()
Публикувано31.07.02 14:11



един наркотик се замества с друг наркотик
тва е
ти си знаеш с кво да го заместиш но трябва да е по силно от тва

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: Не се получава..нови [re: Megan]  
Автор нeyдoвлeтвopeнa (пристрастеност)
Публикувано31.07.02 14:20



..Не става. Нямам заместител.



Тема Re: Не се получава..нови [re: нeyдoвлeтвopeнa]  
Автор ()
Публикувано31.07.02 14:22



Лъжеш. Имаш, но той е тук някъде. И не искате да се откъснете.

Acropolis adieu


Тема Re: Тук ние сме си терапевтите..нови [re: Джeйн]  
Автор нeyдoвлeтвopeнa (пристрастеност)
Публикувано31.07.02 14:25



..други няма. ;
А моста го имам всъщност...тук се запознах със страхотни хора.. Но наркозата продължава.
Благодаря:))



Тема Re: Грешиш...нови [re: yф]  
Автор нeyдoвлeтвopeнa (пристрастеност)
Публикувано31.07.02 14:30



..не същаствува такъв. Поисках идеи..Ако ги градях на лъжовна основа, биха ли били ефективни според теб?



Тема ама нали това е проблемътнови [re: yф]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано31.07.02 14:30



ако искаше и можеше да се откъсне - щеше да е злоупотреба. злоупотреба с нет. а като иска, но не може - е зависимост.

точно това е проблемът при зависимостите - че човек има желание да спре, но психиката, в някои случаи като алкохолизма и наркоманиите и физиката, вече зависят от предмета, обекта на зависимостта. даже май винаги има физически компонент - организмът така е пренастроил функционирането си, че е свикнал да полчава по-големи дози определени вещества (допамини и серотонини), които се отделят при въпросното действие.

има зависимости към работата (работохолизъм), хазарта, екстремните спортове, сладкишите и още към какво ли не.

IMAGINE...


Тема Добре де що се напрягаш?нови [re: нeyдoвлeтвopeнa]  
Автор Kalinski ()
Публикувано31.07.02 14:32



Ако е истина това което казваш, защото силен характер и зависимост е като рядко щастие, то като започне наистина да ти се руши всичко, тогава ше видиш как бързо ще си преоцениш действията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.