Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема cуеверни ли сте?  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 06:10



aз бих кaзaлa - донякъде. сaмо в моменти, когaто (не) ми изнaся
сигурнa съм, че съдбaтa нaкaзвa чoвекa, но се чудя дaли товa е суеверие, или просто вярaтa ми в Бог?

зaпитвaт ли ce хорaтa, които "се връзвaт" нa суеверните прикaзки зa сaпун, уроки, пръстени и т.н., когaто нaистинa причинявaт болкa нa други, дaли отнякъде нямa дa им се върне?
мислите ли, че суеверието ни прaви по-предпaзливи, по-добри, по-внимaтелни към остaнaлите?

п.п. често се чудя зaщо ВИ си е сложилa "чернa коткa" в профилa в средновековието черните котки сa били възприемaни кaто духове-помощници нa вещиците.

п.п.п. прескaчaнето нa плочки по тротоaрите, a лa Джaк Никълсън ми е нaвик от мaлкa

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор PYTHON ()
Публикувано29.07.02 08:58



суеверен съм са до смърт!!!

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема superstiton бръъънови [re: Шeдaнc]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано29.07.02 11:15



Говори се зад над логични действия в интервали събития, които променят крайния резултат.
И за мен последното е важно. Щото сме навързани (особено в този клуб. затова си държим домашно животно) с вяра, практики, шансове и догми.

В трета и четвърта книга Хари и Ко. работят върху потока с времето и виждат някои детайли, които са се плъзнали в шума случайности първия път. Така променят крайния резултат. Понеже не ходя на такова училище и съм Muggle - да, имам си торбичка суеверия.



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 12:14



Аз пък си мисля, че да вярваш в предопределеността е тъпо, пораженческо, проява на безсилие, някакъв вид оправдание. А също, че Бог и Съдбата са две противни едно на друго неща.
Не вярвам Бог да пише книгата на Съдбата. Не вярвам съдбата да е одухотворена. Дори и да има съдба, допускам, че е възможно тя да бъде пренаписвана хиляди пъти.
Представи си, днес съм православна и поради религиозните си убеждения смятам, че съдба не съществува. Утре обаче ми щуква да си сменя религията и ставам хиндуистка, примерно. Айде, че ми е по-лесно - увличам се по Кришна. И какво - изведнъж съдбата за мен е нещо вменено, нещо, което идва от Великия дух в началото на вселената и трябва да се боря със себе си, за да надскоча кармата. Затова всеки ден аз възхвалявам Върховната личност и то от позицията на изкормена..., а и нали според Изтока - да си аз е смъртен грях. Но, да речем, в ден под пореден номер три, ми хрумва, че Кришна не е моят Бог, че всъщност аз цял живот подсъзнателно съм се стремяла към протестанството. Тогава е естествено да отхвърля съществуването на съдбата, но само в частта й, която не включва факта, че Бог ме е призовал, за да му служа. И така Бог се оказва моята съдба, защото почва да ме води за носа и оправдавам всичките си действия само с него. Но идва ден четвърти, отвратена от протестанството откривам Будизма. И какво става. Решавам, че всичко, което съм преживяла досега е просто скитане на духа в търсене на свобода. Заключвам си устата и спирам да говоря за каквото и да било или пък на всеки въпрос отговарям едносрично или с притчи, които любезни сродни по душа хора са ми пробутали...
Накрая обаче получавам просветление. Решавам, че религията е оправдание и се обръщам към фройдизма, например. Логически стигам до извода, че всичките ми религиозни увлечения до този момент са били плод на незадоволен нагон, на някаква шантава, нереализирана сексуалност, която съм наследила от детството си, оформяла се е в сънищата ми, после е натоварена от какви ли не комплекси. Ошашквам се тотално и отново сменям гледната точка... И така до безкрай...
Ох, не зная защо го пиша това...
Защото да си суеверен първо, че е чисто индивидуално някак - моето суеверие си има толкова индивидуални черти, че едва ли би се съвместило с чуждо такова... А също- суеверието не може да си живее просто ей така - без връзка с религията, културната или някаква друга принадлежност...
А защо да не е възможно суеверието да е също толкова разтегливо и мобилно колкото времето навън.
Не знам.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано29.07.02 12:34



мда. като разсъждавам върху това, си казвам, че е безсмислено и смешно да вярвам. обаче си вярвам в разни суеверия и си изпълнявам ритуали - чукам на дърво, гледам да заобиколя като черна котка ми мине път и т.н. често когато искам да се случи нещо, си избипам някакъв знак, който ще ми покаже дали ще се сбъдне - нещо като обзалагане, например: отивам на важна среща и стоя на спирката на трамвая и си казвам ако дойде първи трамвай 12, значи срещата ще е успешна. такива ми ти работи.

едно друго суеверие пък ме подсеща, че в някои ритуали и в знаците има нещо смислено - карат те да се съсредоточиш върху желаното събитие и по такъв начин мобилизират по-силно нагласата ти да направиш всичко възможно, за да го постигнеш. така е със суеверието, че ако си пожелаеш нещо като започваш да използваш един кибрите и успееш да го изразходваш като драскаш клечки само върху едната му страна и запазиш другата недраскана, то ще ти се сбъдне пожеланото.

IMAGINE...


Тема Сакън - не пипай черната котка...нови [re: Шeдaнc]  
Автор Lanselot_dela_Filibe (-> TO SPIRITS)
Публикувано29.07.02 12:39



Щото - ей ме на - цял караконджул се разхождам вече тук има нема вече 15 века или май повече - те и самите историци хич не са наясно...
И си изглеждам доста добре...
А черното ми коте а го пипнеш, а съм те пратил при сестрата на крал Артур да си правите компания, магии да те научи, огъня в казана да поддържаш...

...още един караконджул под ножа...


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 13:54



Здравей-здравей!

Почти не съм суеверна.
Имам си щастливо число (рождената ми дата 13-ти), което не винаги работи :-) Ако черна котка ми мине път, понякога ми върви страхотно. Като отивам на изпит, ако срещна мъж с пълни торби с череши, ще изкарам шест (хих... това просто се случи един път :-). Ако не ми полеят вода преди изпит, понякога изкарвам отлични оценки. Нищо не е сигурно. Следила съм какво ми се случва. Установила съм за себе си, че когато се спъна с ляв крак ми върви, но като се спъна с десен, пак може да ми върви :-) В моя живот не си спомням да съм забелязала зависимости от суеверия... Имах обаче една гума... бе гумичка такава, гума "Пеликан", продълговата, бяла с червени ивици. Тая гума... без нея на изпит не тръгвах. Триеше всичко идеално, затова я носех, но по едно време бях почнала да подозирам, че ми носи късмет. И тук я домъкнах... виж ми акъла, а съм завършила отдавна... пазя си гумата! Добре че е големичка

Иначе за котката. Черните котки наистина са мистериозни, загадъчни. Много харесвам грациозността им, и втренчения им поглед, също и независимостта им. Изпитвам необикновена любов към всички котки на земята. Бих искала да нахраня всички бездомни котки и да ги гушна. Много обичам черни котки. Мисля, че в някое предишно съществуване съм била котка. Котката е била свещено животно в Египет. В Англия и Япония, ако черна котка ти мине път, се смята за добър късмет :-) В Щатите и Европа - обратното, означава лош късмет. (обаче в Англия няма бездомни котки, и е наистина рядкост котка да ти мине път, пък ако и се случи да е черна, направо си ударил шестица от тотото :-))) На мен ми се случи обаче, защото съседите от първия етаж, пускат черната си котка да се разхожда и тя веднъж ми мина път :-) Ако спечеля нещо, ще се обадя

Копнах нещо от един сайт:

Good luck associated with black cats include:

Possessing a black cat.
Having a black cat greet you at a door.
Having a black cat enter your home.
Meeting three black cats in succession.
Touching a black cat.


Bad luck associated with black cats include:

Meeting a black cat early in the morning.
Having a black cat turn its back on you.
Scaring or driving away a black cat from your property.
Walking under a ladder after a black cat has walked underneath it.

Ами... това за вещиците, да, и аз съм го чувала Ама и вещица имаме наоколо. Lucid е вещицата на клуба. Прави разни магийки за щастие

Привет!



The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор PYTHON ()
Публикувано29.07.02 14:07



суеверие е едно.....
а да виждаш е друго
да виждаш дребните неща
а винаги има такива
......


бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 14:12



Не смесвам религия и суеверие. Различни са. Защо да не може суеверието да живее без религия?

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор tartarianeyes (вещерица)
Публикувано29.07.02 14:14



Не съм съвсем сигурна, но вярвам, че няма нищо случайно:
не е случайно, че съм избрала точно тези родители
не е случайно, че получавам един и същи урок в продължение на години
не е случайно, че в живота си се срещам с определени хора

И още в едно вярвам - че когато се оставиш на отрицателните мисли, те накак си се материализират и се забиват в живота ти като бумеранг; че за всяка сторена злина има възмездие.

Мани, мани, тя не е една...


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Джeйн]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 14:15



Е ти направо ме уби тоя трамвай! :-))) Внимавай, че е грях да убиеш черна котка
Никога не ми се е случвало да си мисля такива неща... - "ако нещо се случи, значи и моето желание ще се сбъдне"... не ми е хрумвало да си мисля така. Нито пък да драскам кибрит само от едната страна... това за първи път го чувам.

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Soley (system error)
Публикувано29.07.02 14:19



Уф, знаеш ли какво и е най-точното на съдбата - Не я Интересува Какво Ти е Отношението Към Нея… :))))


И междудругото това е и еднаквото между Нея и Бог.

Той също не се интересува кой знае колко.. а още по-малко да наказва…

И двамата само показват…





Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Soley]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 14:23



Откъде знаеш?

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 14:26



Не могат, според мен, да не бъдат смесвани. Така както в християнските обичаи при нас има останали неща от езичеството, което някак е по-близо до суеверието (като едното нищо ще се объркам)... та, така и е със общото между религия и суеверие. Най-елементарно - най-в час със суеверието са свещениците - защо ли?
Както не можем да разглеждаме някой изолиран от род, нация, първите седем и прочие, семейство, така е невъзможно да разграничим рязко суеверието и религията. Нали коренът им е общ.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: PYTHON]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 14:28



Добре. Кажи ми каква е разликата?

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 14:33



Ами... не знам, за съжаление не съм особено веща по религиите... Но ако суеверието има общ корен с религията, то сигурно се е появило от религиозните ритуали. Примерно ритуала заколване на агне, и в зависимост от това в коя посока ще се разтече кръвта му, ще се случи не знам си какво. Значи ли тогава, че гледането на боб/кафе има далечни корени в религията?

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.

Редактирано от BИ на 29.07.02 14:32.



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: PYTHON]  
Автор Satriani (agressor)
Публикувано29.07.02 14:36




бау

Just Do It


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Soley (system error)
Публикувано29.07.02 14:38



Аз .. нищо не знам, Уф

Даже съвсем нищо… и това ако не е потвърждение на това, което ти казах…

:-))))))))



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 14:38



Е, не че аз съм в час.
Едно време шаманите са виждали в бъдещето, правили са жертвопринушения, гадаели са по кръвта на жертвата какво ще стане. После дори в монотеистичните религии са се принасяли жертви... Кафето, боба, пъпа не са суеверия, като че ли, но идват някъде оттам...
Бе, страх. Май страхът е измислил всичко това. Голяма фантазия се иска да те е шубе толкова, че да виждаш знаци под път и над път и т. н.
Нямам идея. Аз пък гледам черна котка. Тя е на 13 г. и ми носи късмет - убедена съм.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 14:42



Моята котка живя до 14 години...
Радвам се че имаш черна котка! Така казва и суеверието - че ако отглеждаш такава, тя носи късмет :-)
Иначе си мисля, че човек може да е суеверен без да бъде религиозен...
Обаче ми хрумва и друго, за предсъбитията, за енергията, която всяко събитие излъчва преди да се случи. Може би има някаква връзка със суеверията, ама смътна.

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Soley]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано29.07.02 14:49



Бог за разлика от Съдбата се интересува от отделния човек. иначе нямаше да има задгробен живот, при който всекиму се въздава според делата му. виж и Иисус - който се е интересувал от отделните хора, дали ще е мария Магдалена или лазар или разслабение или който и да е там персонаж.

IMAGINE...


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Джeйн]  
Автор Soley (system error)
Публикувано29.07.02 14:55



аз не напразно казах ... бе виж точно как съм го казала - нещо от рода - "не кой знае колко" и най-вече имах предвид Наказанието Господне, от което се плашат толкова живи души....

Наказание е обществен термин... - средство за подчинение...

не я обичам аз тая дума.. - щото не съществува...



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Soley]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 14:55



Фифти - фифти. Както може да е доказателство за горните ти думи, със същита сила може да е доказателство и за моите. )

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Soley]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано29.07.02 14:58



Иисус е и лекувал. и е възкресявал от мъртвите.

IMAGINE...


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Джeйн]  
Автор Soley (system error)
Публикувано29.07.02 15:00



това го казваш за да потвърдиш думите ми, предполагам..
:)))))))



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 14:59



Май има нещо такова - бабите, които ходят на църква всяка неделя са по-суеверни от мен, например.
Не знам дали това, което ти предстои излъчва нещо, или ти му излъчваш... По съм склонна да вярвам на второто.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Soley (system error)
Публикувано29.07.02 15:22



добре, бе уф..
няма се караме ся…

Само да те питам… не мислиш ли, че всъщност Няма Никакво Значение какво мисля аз… в случая… и дори да знаех за какво става въпрос...:)

Аз веднъж знаех какво ще стане и.. Нищо не можех да направя…

След това се отказах … да искам да знам за … нещата…

Те винаги се случват… "така" или "иначе"…





Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: BИ]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 15:24



Освен това, Ви, забрави, че колекционирам черни котки, а ти си ми кадем...

Много ми е интересно, дали действително съм горяла на клада в средновековието. Убедена съм, че е така... ама кой да ти потвърди...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Джeйн]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 15:26



Това Бог ли е, Джейн, наистина, или христианската представа за Бог...?
Бог никога не е гневен...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Soley]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 15:34



Не се караме, а си говорим.
Добре, бе Сол. Чукай на дърво - знаеш ли какви неща са ми се случвали? Не, които просто знам, че ще станат, а повече дори. С точност до час, до секунда... Някак знам. Без да се плаша. Дори да е нещо гадно. Дори да е свързано със загуба, примерно.
Това обаче не винаги значи, че приемам съществуването на Съдба. Дори се опитвам да не бъда крайна.
Просто си съчинявам сега. Чудя се. Няма как да се избяга от това, което ще се случи утре. Но ти не знаеш какво е то, нали? Можеш да говориш за случилото се до този час, в този точно ден, но не и затова, което предстои. Би могла да кажеш - ако утре се случи това, аз ще направя едикак си, защото съм едиква си, а обстоятелствата ще бъдат едикви си. Но какво ще се случи? Дали то е предначертано?! Пише ли го на ръката ти, в хороскопа ти, предсказали ли са го трите орисници над люлката ти, дали това, което съдбата е решила няма да се сблъска със Светеца от каледнара утре - ми, това... е невъзможно да се отгатне. Съдбата е химера. Ей така - за да е по-шарено. Като всяка друга измислица - торбалан, вампири, змейове, самодиви. Просто фантазия. Всичко останало си го правим ние - с вяра или без, с усет или не.
И още много такива...

Acropolis adieu

Редактирано от yф на 29.07.02 15:36.



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 15:40



Бог се гневи и още как...
Всъщност, я ми кажи, защо реши, че Бог не се гневи никога?

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 15:43



Казвал ми го е.
А ти как разбра, че се гневи?

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 15:53



На мен пък са ми разказвали - това Мойсей, това разни други старозаветни автори, пък и не само...
Казвал ти е? Бре!

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 16:00



А изпитала ли си го? Божият гняв? Аз не съм понеже... и не вярвам на фантасти.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 16:02



Ти пък! Коя съм аз, че да гневя Бога и въобще...
Ако бях - къде такава радост? Най-вероятно щях да съм в манастир. Сестра уф)

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Soley (system error)
Публикувано29.07.02 16:04



Добре, бе Уф, хайде ще си поговорим
(с мен и да искаш едва ли можеш да се скараш)

Сега ще ти призная честно се чудя как точно да ти оговоря -
Дали да се впусна да ти говоря разни дивотии,
Или да ти кажа просто за моите орисници, да махна с ръка и да продължа да си се радвам на дивия живот, който си обичам, без да се правя на мъдра…

Какво да направя сега.. а?

Айде ще ти кажа за моите орисници… - та едната прелетяла над мен и.. гръмко отредила - Тя ще бъде Красива…

Втората.. докоснала челото ми и… преначертала живота ми.. - нека бъде Умна.

Третата без колебание ми отредила най-страшното - Е добре, хайде да я довършим - нека бъде и Добра.

Те това е моме - орисия… съдба, .. както искаш така го наричай… аз си страдам от това… и затова ти казвам - ТЯ съществува…


Хахххххххх - хайде по-весело беееееее


хм.. ето ви едно котенце- виждам че за котки си говорехте




а ето и едно.. то малко.. по-големичко ама.. пък надарено от Съдбата с красота..







Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано29.07.02 16:05



защо само християнска?

виж Шива например. или оня кошмарен бог на маите. и още има. ами Зевс - той колко пъти се е разгневявал...

IMAGINE...


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Soley]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 16:16



Давай с дивотиите сега?)
Не казвам, че Съдба няма. Просто буйствам срещу определената й роля - на вся и вси или там както се пише.
Втората котка ме прескочи - не те ли е срам?)))

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Джeйн]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 16:17



Бягай. Зевс е смешка
Играчка в ръцете на дамите.

Друго питах... Говорим си че Бог такъв, Бог онакъв... тук пишело, там пишело... На теория много ни бива.
Само че Бог не е теория...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 16:27



Бе, защо има хора, които си мислят, че тяхното чувство е единствено правилно или меродавно или каквото и да било от този сорт, а чувствата, мислите и прочие на всички останали са просто теория?
И защо смяташ, че старозаветните автори са фантасти?

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Soley (system error)
Публикувано29.07.02 16:28



Тц.. не ща беееее -

не ща да бъда мъдра

Не искам… !

Отивам да ям…



и.. да пийна нещо..





Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 16:33



Мне. Не си мисля нищо подобно. Поне за мен, де.
Затова и питам: изпитала ли си Божи гняв върху себе си? Ако не си, защо твърдиш, че Бог е гневен?

Зачитам всякакви видове чувства.

Знаеш ли защо смятам такова нещо? Защото на 6тия Никейски събор от Библията са извадени всички пасажи, в които се е говорело за реинкарнация, например. Защото тази книга е манипулирана до немай къде, за да могат после хората да бъдат манипулирани с нея. Затова.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 16:50



Не мисля, че съм толкова важна, че Някой от небето да ме затрупва с гняв. Твърдя, че Бог е гневен... най-малко заради Каин. Защо е предпочел даровете на Авел? Защо убива толкова народ от своите, водейки ги към Обетованата земя? Защо наказва Йов? Защо унищожава Содом и Гомор? А спасените дъщери на Лот бута в леглото на баща им? Защо му е да убива детето на певеца Давид? И по още хиляди причини. Просто е жесток към своите ужасно.

Това, че на някой си събор са махнати сумати неща от тази книга не означава, че махнатите са били верни и доказващи нещо си. Защо смяташ, че изхвърлените са били нещо си особено, а останалото в Библията е просто манипулация. И двата вида писания са дело на човешка ръка. Каква ти е гаранцията, че единият лъже, а другият говори истината?

Е, аз съм чела книга на Енох, също отпаднала от Библията и ми харесва. Ужасно. Неща на Казандзакис, анатемосан, също приемам. Това, че някога си няколко старци са направили нещо с Библията, ама това съвсем не я омаловажава. Просто смятам, че логиката - махнали са едикво си и затова книгата е мъгла, е повърхностна.

Още по-повърхностно е да се смята, за мен поне, та да се смята, че Бог извира само от една книга. Че само написаното в Новия или Стария завет е вярно, а всички останали религиозни книги са боклук. Няма една истина. Няма такова нещо.

Апропо, триединството на християнския ни бог също е дело на събор. Трябва ли да го отрека тогава? Иконите са също плод на мозъците на тия старци от съборите? Е, кво да изхвърля цялото християнско изкуство ли? По същата логика? Теорията за Богочовека, какъвто е Христос, също е гласувано на събор. И това ли да махна?

Бог за мен, а съм вярваща, е и в Бхагават гита, и в Стария, и в Новия завет, и в Корана, и в творенията на Светците, и дори се разхожда спокойно в някои църкви.

Дай щоту паднало нещо от някъде си и двама трима профани са казали - ето щото няма реинкарнация - начи това е полюция... Бе, айде, бе. Едно си баба знае, едно си бае. Нема такива неща. Няма абсолют тука. Всяка крайност е... бе, не е добре.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 16:58



Ми ... ние за едно и също говорим. С тази разлика, че Бог за мен не е гневен. И наказващ не е. Но това е по-скоро въпрос на вътрешен усет и не го пише по книгите. За мен e абсурдно да доказваме Бог с някоя книга, независимо коя. Бог може да се 'докаже' само в личнен план. Според мен.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 17:05



С тая разлика, че тук не става дума за доказателства за Бог, което е направо абсурдно.
Книгите, за които говорим са свидетелства, както биха казали някои.
Личното преживяване си е нещо друго, аз лично не бих проснала тук мои подобни емоции.
Е, може и да се спори малко... Примерно - пак на събор се решава, забележи, че Бог е и Слово. Той присъства тук като такова. Сега. В този момент също...
Съборите съвсем не са случайни някак... Бе, дълга тема.

Но пък доказателства... Ами, житието на Свети апостол Тома - там пише разни подобни работи...

А защо Христос след възкресението се е показал първо на Мария Магдалена?

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор PYTHON ()
Публикувано29.07.02 17:15



виж са
всяко едно важно събитие в живота на един човек се предхожда от едни такива дребнички неща .........това е знак за това че нещо предстои......
иначееееееееее
у църква не влизам
религията ?
не вярвам в нея
и нейните герой и анти герой
тва е нещо среднмо между окултизъм и една съвсем нормална човешка логика
нещо такова е
не е точна формулировката .....

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: PYTHON]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 17:19



всяко едно важно събитие в живота на един човек се предхожда от едни такива дребнички неща .........това е знак за това че нещо предстои......

Евалла!

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: PYTHON]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 17:33



Е, чак пък толкоз. Преди всяко важно събитие в твоя живот, предходното ще ти се вижда малко и особено. Както и следхождащото.
И да се вглеждам в това дали ще се спъна ей сега като изляза на улицата или няма да се спъна... И ако се спъна, ще намеря ли 500 хил. долара зад ъгъла? А ако не се спъна кво? Или чак като намеря 500 хил. долара трябва да мисля с ква скорост съм стигнала до там?
Не, бе.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 17:37



Има знаци, уф.
Въпросът е да се научиш да ги разпознаваш, ПРЕДИ да настъпи събитието, а не да ги търсиш после в ретроспекция.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор ()
Публикувано29.07.02 17:39



Бе, стига сте се побърквали, бе!
Има знаци само в твоето сърце! Никъде другаде.
Ох, направо ще ме съсипете със знаци, съдби, звезди и полюции.

И кво значи да се науча? Моля ти се, шъ припадна всеки момент. Да се научил някой, да се разберяло едикво си... Аман от легенди. Аман от фаталисти. Аман от разбирачи, разгадавачи и други чи...



Acropolis adieu

Редактирано от yф на 29.07.02 17:41.



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано29.07.02 17:44



Споко бе ти, не хипервентилирай, защото после ще трябва да дишаш в торбичка за хляб, за да не колабираш...

Животът е живот и се случва, независимо от това, какво ние мислим или не мислим за него. Обаче защо да ни е трудно, щом може да ни е лесно...

Аз не съм -чи, аз съм -ца. Вещица.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 19:25



Събирай, ще ти излезе късмета!

Ланс може да ти каже дали си горяла на клада. Само да му се поусмихваш малко, и е готов. Ще ти спретне цяло есе.

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: BИ]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано29.07.02 19:26



И вечеря, и вечеря



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 19:29



Винаги са ми били странни случаите, в които решавам да сляза от трамвая (рейса) и да повървя една-две спирки, ей така да се разходя. И взема, че срещна някой, когото отдавна не съм виждала, но в дните преди това съм си спомнила за него по някакъв повод... Или пък си мислиш за някой, и той ти се обади по телефона. Сигурно има излъчване и от двете страни преди нещо да се случи.
Повече ме интересува как, използвайки това, мога да направлявам бъдещето си (ако изобщо мога). Тоест, с позитивно мислене да предизвиквам нещата, които искам да ми се случат.

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: 4eHe]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 19:31



Хихихих!

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано29.07.02 20:24



и аз на моменти буквално "залудвам" от някое суеверие. Като това да ти "играе" окото. Е за толкова години така и не разбрах кое е на хубаво - дясното или лявото, а ми се случва често, та дотакава степен се втрисам, че независимо ляво или дясно, все треперя че ще стане нещо лошо.
А и сега още умувам над затритата халка на мъжа ми - да хвърлям ли и моята в океана, нови ли да правим, или да си направи като моята (практична и пестелива жена съм де), макар за него това да са пълни глупости.



Тема в тоя ред на мисли...нови [re: 4eHe]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 20:39



често ли ти се случва да се колебаеш по коя пътека да свърнеш, за да промениш едикакси крайната цел/резултат?
моето усещане е такова, че във всяка възможност има един момент, който не можем да избегнем или променим с нищо.

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема индивидуализъм :)нови [re: yф]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 20:58



Аз пък си мисля, че да вярваш в предопределеността е тъпо.
Зашо да е тъпо, след като продължителността на живота на всеки човек е предопределена още от момента, в който е бил заченат?

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:02



раликата според мен е между
предубеденост И предопределеност

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: черна котканови [re: Джeйн]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:10



не трябваше ли да се завъртиш 3 пъти в посока, противоположна на часовниковата, преди да минеш оттам, където тя е пресекла пътя ти?
немците пък твърдят, че трябва да хвърлиш 3 камъчета напред и плюеш 3 пъти...
като се замисля, се сещам, че имам навика да броя стълбите, когато се изкачвам в непозната сграда (в познатите ги помня ), но това ми е останало като навик от времето, когато често спираха тока

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема пушиш ли?нови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:14



в училище се носеха слухове, че като отвориш нова кутия цигари, трябва да си обърнеш цигарата, която по ред отговаря на деня (например в сряда - трета цигара от ляво на дясно) и пак да я прибереш в кутията, но с филтъра надолу и да започнеш кутията от следващата цигара, т.е. четвъртата;
да си намислиш желание и да изпушиш обрната цигара последна.
пробвала съм го и досега винаги "работи"

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: Сакън - не пипай черната котка...нови [re: Lanselot_dela_Filibe]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:17



да си имаш черно коте било на късмет

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: пушиш ли?нови [re: Шeдaнc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 21:18



Да. Пуша И съм виждала приятелки да си обръщат цигара в кутията. Но аз не съм си обръщала никога. Обаче... щом казваш, че работи, може и да почна. Ей, това съвсем го бях забравила!
Ама кога се пуши обърнатата? Най-накрая май, нали?

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: черна котканови [re: Шeдaнc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 21:20



Помниш броя на стълбите в сградите? Ти и Джейн направо ме гръмвате!

А иначе за цигарите... ами аз в училище не пушех, чак като станах втори курс студентка. Сигурно затова нямам този навик, но съм го виждала у други.

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:20



здравей, огледалце
числото 13 на мен ми носи късмет - возя се в трамвай 13, дълги години живеех в апартамент номер 13, а рожденната ми дата е обърната тринайска
не си ли чувала, че на изпит трябва да полеят пред теб чаша с вода, за да ти върви?

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: tartarianeyes]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:26



съгласна съм с теб, че нищо не става случайно, но мисля, че понякога малка доза черни мисли не е излишна, защото така може по-трезво да се преценяват дадени хора и ситуации..

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Debora]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:29



това за окото ми е познато. не знам кое от двете трябва да ти играе, за да е на добро, но майка ми ми показа един номер, който както при нея, така и при мен помага:
слагаш дясната ръка първо вертикално пред окото (дланта е успоредна на нослето), след това правиш хоризонтално същото движение - един вид прекръстваш си окото. и спира.

за халката четох и ми харесаха идеите (не помня чии бяха), да си направите 2 нови от твоята или да хвърлиш и твоята при неговата и да си направите нови

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt

Редактирано от Шeдaнc на 29.07.02 21:31.



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 21:30



И аз в момента живея на номер 13 !
Когато търсех квартира, обиколих няколко, и когато ми показаха тази и видях номера на вратата, просто Знаех, че ще живея тук, преди още да съм се качила горе. Апартамент номер 4. Ако нумерологично редуцираш 13, получаваш 4. Значи и ти също имаш число на рождения ден 4 :-) То е трудно число обаче...

Хех... ами тогава, щом ти си на 31 а аз на 13, значи сме съвсем огледални :-))) Е ... как да не вярва човек в ... "случайности"! Хих... ще падна от майтап! :-)

За водата да, майка ми много държеше да ми полива. Тя е родена също на 31ви :-))) Но понякога, когато изпитите ми бяха на обед, я нямаше в къщи, и си тръгвах неполята. И пак изкарвах, даже съвсем добре :-)

Обаче да знаеш, като взимах шофьорска книжка тук на лявото движение, пълен кутсуз, изпита - на рождения ми ден, 13ти! Валя проливен дъжд докато траеше изпита, после, след като ме скъсаха (естествено), грейна слънце и цял ден гря. Та после се явих на 31ви, и го взех

Голям майтап е живота... особено като нагарча....

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: пушиш ли?нови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:35



последна я изпуши. но не прекалявай с желанията аз го прилагам само в екстремни ситуации

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема е кажи, че няма съвпадения!нови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:42



аз понякога ментех , когато нямаше кой да ми полее преди изпит и сама си поливах коридора пред нас - пак минаваше номерът
случайно името ти да започва с буквата Д (или Щ - пета по ред отзад напред)?
на много места четох, че числото 5 носи късмет на моята зодия (близнаци) и наиситна е така. а и съм родена през май (пети месец, името ми започва с Д - пета буква, съпругът ми е роден на пето число, името му започва с Д...)

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: черна котканови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 21:43



помня ги. факт

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: е кажи, че няма съвпадения!нови [re: Шeдaнc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 21:57



Еха!
Не... Името ми започва с В, и съм Козирог, но пък имам силен асцендент Близнаци, и Луна в него в първи дом. Много близнашки черти имам.
Обаче пък чакай да ти кажа, хих! На майка ми името започва с А, а на баща ми с В. И името на брат ми започва с А, а моето - с В. Но това е случайно, защото сме били кръщавани брат ми на бащата на майка, а аз - на майката на баща ми. Мешаница. Та не е умишлено, а е "съвпадение". Обаче ... колата на баща ми има номер, който започва с АВ, сборът от първите две цифри е равен на 5, също и сборът на вторите две е равен на 5. Хихих! Но е стара кола, тогава нямаше възможност за избор на номера.

Не е ли странно как човек си има разни съвпадения в живота, които си важат само за него. Ама пък като се пресекат с тези на друг човек... тогава става супер интересно!

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: черна котканови [re: Шeдaнc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 22:04



А аз много помня миризми. Сигурно и ти помниш. Осезанията са изявени при Близнаците. Ако надуша някаква миризма, която съм срещала и преди, мога да възпроизведа мислено ситуацията, в която съм я усетила в миналото, възрастта, на която съм била, и още куп съпровождащи обстоятелства и хора, за които иначе не бих си спомнила.

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: пушиш ли?нови [re: BИ]  
Автор GoDo (непознат)
Публикувано29.07.02 22:09



A kato pushish s njakogo edna cigara...prosto pushite edna i si ja menkate...dali shte si "prochetete" milsite?:)



Тема Re: е кажи, че няма съвпадения!нови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 22:07



хихихи...
майка ми, например, е родена на 25.7.48, номерът на първата ни кола беше 8425, а телефонът в родния и град преди беше 2148, а после го направиха 2548
а пък първите 4 букви на името ми са напълно еднакви с първите 4 на името на мъжа ми

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: пушиш ли?нови [re: GoDo]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 22:10



сигурно и двамата си мислим "само да не дръпне прекалено силно и да не остане за мен"

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: черна котканови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 22:15



помня като слон! когато бях малка живях в Лондон с нашите и до ден днешен помня миримата на училището, на апартамента...
много често свързвам миризми със ситуации и емоции, но повечето са емоции от детството ми.

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: пушиш ли?нови [re: Шeдaнc]  
Автор GoDo (непознат)
Публикувано29.07.02 22:16



Tova -ako pushite neshto drugo....



Тема Re: пушиш ли?нови [re: GoDo]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано29.07.02 22:18



не е задължително, особено ако става дума за останала последна в кутията цигара

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: BИ]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано29.07.02 22:41



така е с драскането на кибрита. всеки път като посегнеш да запали, ти се сещаш за това, което си поискал, пожелал и че искаш то да се случи - е, това ако не е позитивното мислене

в този смисъл суеверията имат позитивна роля. стига да не се оставиш да те обсебват, да не им станеш роб.

IMAGINE...


Тема за халката не знамнови [re: Debora]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано29.07.02 22:58



но за окото взимай витамини от групата В - всички от групата В, но най-вече В12, В6, В1. те са за нервната система. и повече почивай, не пасивно - а като тичаш или спортуваш нещо, ходиш сред природата, осигурявай си достатъчен сън, редуцирай алкохола и тютюна. и кажи след 3 месеца как е окото?

IMAGINE...


Тема Re: е кажи, че няма съвпадения!нови [re: Шeдaнc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 23:13



Хъх... Ти ме биеш по съвпадения!
Еми пък... нищо чудно че Тогава ни объркаха. Много ми е приятно даже!

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: черна котканови [re: Шeдaнc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 23:30



Да, от детството, или от любим човек...

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор KAЛИ (уморена)
Публикувано29.07.02 23:30



Да вярваш в Бог, означава да вярваш в опрощението и абсолютната любов, а не в наказанието и възмездието за греховете - те, както е известно, са изкупени от Иисус, така че, не бой се.
И не бъркай Вярата със суеверието, то има езически корени.

Без коментар!


Тема Re: пушиш ли?нови [re: GoDo]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 23:45



Ами... честно да си призная, това не ми се е случвало (да пуша една обща цигара с някой). Нито такава, нито инаква. Аз инакви не съм пушила никога. Ама ... имам май прекалено голямо чувство за независимост... Едното от нещата, които не биха ми харесали, е някой да ми пуши от цигарата. Много държа на пространствата, тоест, на личното си... Меркурий във Водолей ...

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Обаче!нови [re: BИ]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 23:48



Не знам за цигарата, обаче ако пиеш от чашата на някой, непременно му разбираш мислите

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Джeйн]  
Автор (Черна котка)
Публикувано29.07.02 23:52



Ами...да го мислиш всеки път като запалваш клечка, е да го викаш при себе си. А суеверието е да вярваш, че ще се сбъдне.
Не знам...... тънка е границата.......... Но е много интересно!

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: пушиш ли?нови [re: BИ]  
Автор ДжeйнМодератор (редник)
Публикувано30.07.02 00:09



от теб не става индианец, за индиански вожд да не говорим. с тия твои предразсъдъци една лула на мира не можеш да изпушеш. нали знаеш, че те си я менкат лулата - това е ритуалът на установяването на мир.

IMAGINE...


Тема Re: пушиш ли?нови [re: Джeйн]  
Автор (Черна котка)
Публикувано30.07.02 00:44



Абе за общото благо ще се прежаля. Ама само едно дръпване, колкото да не стане война

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: KAЛИ]  
Автор KAHEЛA (HEAT!!)
Публикувано30.07.02 03:33



Много точно го каза.
Дори и аз не бих могла.
ПОздрав!

So goes the..love...


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Lucid]  
Автор PYTHON ()
Публикувано30.07.02 08:45



случайно да знаеш че моа да те смажа на таа тема а?
и не е смешно.
аз никога няма да го напиша по друг начин
никога!

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор PYTHON ()
Публикувано30.07.02 08:50



уфииииииии
ако пипнеш тоа момент който ти казвам мнооо неща ще видиш
нема майтап
скорост?
за теб картината ще тече на забавен каданс
а за околните бързо
ти ще виждаш те не
при това положение ти имаш преднина и си преди събитията а не след тях
пари?
те нямат значение
те сами започват да идват когато трябва
парите нямат никва връзка с тва
материалният свят губи смисъл

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор PYTHON ()
Публикувано30.07.02 08:54




начи чикиджииии а?
един мой приятел казва :
може и да съм чекиджия ама не съм педераст
твоята реакция уфи е нормална
а света в който живеем дали е нормален а?
я кажи
ето ти едно малко противоречие
къде е хармонията? къде?
можеш ли да промениш света?
не!
себе си?
до някъде....
себе си уфи
себе си
всички дебели книги акцентират на тва
на отделният човек
обачеееееееее
тва се разбира погрешно а и умишлено се подържа линия за масова употреба
позиция като твойта
ти че вденеш обаче ама нема да е са
и като вденеш .......че се сетиш за тва което ти редим
нема начин да не вденеш


бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: Шeдaнc]  
Автор ()
Публикувано30.07.02 09:16



Някои жестоко те е излъгал. Къде пише и кой ти каза, че продължителността на живота на някой си е предопределена от момента, когато е бил заченат?

Acropolis adieu


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: yф]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано30.07.02 09:40



това се учи в първи курс медицина. цитология, анатомия, биология.

п.п. поправка: цитология, не хистология.

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt

Редактирано от Шeдaнc на 30.07.02 09:39.



Тема Re: е кажи, че няма съвпадения!нови [re: BИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано30.07.02 09:43



ditto

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: KAЛИ]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано30.07.02 09:59



права си. по-добре не бих могла да го кажа :)
не бъркам вярата със суеверието, но на безверните поне малко суеверие няма да им навреди в дадени случаи. фактът, че толкова много престъпници си остават ненаказани; че толкова стихии могат да се овладеят от хората (независимо какво ги е подтикнало към това), показва, че опрощението не винаги е идеалното решение.
нали знаеш - "прощавам, но не забравям" - колко пъти може да бъде опростен един масов убиец?
една майка може да изпитва абсолютната любов, но ако друг човек посегне на детенцето и, не вярвам, че само с опрощението ще му се размине. поне аз в подобни ситуации съм направо крайна.

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: Шeдaнc]  
Автор ()
Публикувано30.07.02 10:01



Учи се в първи курс медицина кога ме нема. Дран-дрън.
Това, Шеданс, може да е вярно само и единствено за отклоненията генетични. Айде пак си прочети учебниците и ще си говорим...
Пълни глупости.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: KAHEЛA]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано30.07.02 10:02



споделям мнението ти

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: yф]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано30.07.02 10:04



права съм.

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: PYTHON]  
Автор ()
Публикувано30.07.02 10:16



Бе, да, бе. Как не. Наш колко ми дреме за хармонията? И за дебелите книги колко ми дреме? Точно николко. И защо реши, за кой ли път, че някой си, мани ме мене, трябва да разбира нещо и то именно това, което ти си мислиш, че е вярно? Защото ти си открил в сряда, 15-ти, в осем часа някакви си твои си неща, а аз не съм още?
Питоне, нито небето, нито земята носят по отделно знаци, които да са общовалидни, а още по-малко само с едно, твое или мое тълкуване. И освен това - аре, се надскочи малко и вдени, че не носиш истина, която да е валидна за някой друг, различен от теб.

Acropolis adieu


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: Шeдaнc]  
Автор ()
Публикувано30.07.02 10:29



За страта си шапка може и да си права. Бе, що не се обадиш в близката поликлиника да ти направят едно изследване и да ти напишат на листче още колко часа и минути ти остават... На твое място бих го направила вместо да си говоря в некви тъпи форуми. Време губиш, Шеданс, време отброено още като се е срещнал хиксът и игрекът в теб. Излагаш се.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор PYTHON ()
Публикувано30.07.02 11:03



абе далеч съм от мислата като оня откачения му да се праим на месия или на кво там друго
и стига с тая истина ако обичаш
драйфа ми се от тая дума
истина
кво е па това
ейййййййййй па тва хората били голема загадка бе уфи
големи неповторими субекти били начи
знаеш ли аз съм практик човек
а практиката изцяло потвърждава моето мнение
зарежи теорията и там тва за истината
ако питаш мен
по добре е повечето хора да мислят като теб
ми да
така е по добре е те за такива като мен
начи аз ше отида още по далеч уфи
предметите носят в себе инфо за тва кво следва по после
нема майтап
ти са па да не мислиш че 100 години ще те убеждавам че бялото е бяло а?


бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: PYTHON]  
Автор ()
Публикувано30.07.02 11:12



Още едно доказателство за това, че нещо не е много адекватно това, дето го говориш. Не говоря за истината на тъпака Уел, която му е влязла вече не знам си къде си, нито за легендата истина, за коята се говори в тоа клуб, нито имам предвид жаргона истина от същото това място. Твоето бяло за мен, питонче, не представлява никакъв интерес. Ама никакъв. Тъй че спокойно можеш да си носиш мисленето отвъд пъпа на географията.
Чалните хора. Абсолютно чалнати.
Думата истина не се употребява само в контекста на разбирането на 30 плешиви от звезди некви си тук, ако искаш да знаеш.
Предметите носят инфо у твоя дом, спалня, хол, кородор, каквото инфо ти им придадеш, а по разбираеми причини това далеч не ме вълнува - нито инфото, нито квото и да било, което ми описваш до такава степен завоалирано, че прилича на съчинение по картинка на пернато лапе в трети клас за бавноразвиващи се в училището на Хари Потър.

Acropolis adieu


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: yф]  
Автор PYTHON ()
Публикувано30.07.02 11:40



моето бяло начи дали представлява интерес за теб или не да мислиш че па има некво значение за мен
нема никакво
света е за чалнати хора обаче да знаеш
хари потния па изобщо не съм го чел
доверих се на малката змия която ми каза
егаси и тъпата книга
аз я взех и в кофата за боклук


бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: в тоя ред на мисли...нови [re: Шeдaнc]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано30.07.02 11:51



За да си помагам при избор, правя проекции. Нещо като прогнози : ако...то..
В реверанс към науките, опитвам се да съм в час .

Снощи пак прелиствам Ken Wilbert (конкретно е-другарЧе ми липсва в този клуб; намерих как се разделя екран в Уин, за да чета и настоящия му клуб..ама не е същото ) и попадам на "Сенки и прожекции"..
При преминаване от едно ниво в друго има подчертан квантов момент на разделянето ни в поне две. Докато го прочитам - пак не можах да спя от жега - новият учител по Defence Against Dark Art учеше хлапетата как да се предпазват от магии на fellow brothers. И Хари се раздели на две половини : рационалната си и онази, управлявана от другите. На третият - четвърти опит вече се бе научил да дава кредит на рационалната над другата. Заспах на Мусоргский (картини от една изложба)






Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: PYTHON]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано30.07.02 15:30



Случайно престани да ми се дървиш
Това си беше съвсем искрено 'Евалла' от моя страна. Което е така - е така.
Дай да се върнем на питиетата...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Питах вече.нови [re: BИ]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано30.07.02 15:36



Горяла съм, че даже са ме бесили. Знаех си аз, пуста опортунистка съм и ще си остана... (тва така ли се пише?)

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Питах вече.нови [re: Lucid]  
Автор (Черна котка)
Публикувано30.07.02 15:42



Опортюнистка

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема пфффффтнови [re: BИ]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано30.07.02 15:55



Чуждици.
Ми... те такава, де. Ама ти знаеш.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: пфффффтнови [re: Lucid]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано30.07.02 16:33



Non magical people (more commonly known as Muggles) were particularly afraid of magic in medieval times, but not very good at recognising it. On the rare occasion that they did catch a real witch or wizard, burning had no effect whatsoever. The witch or wizard perform a basic Flame Freezing Charm and then pretended to shriek with pain while enjoing a gentle, tickling sensation. Indeed, Wendelin the Weird (старото ти име) enjoyed being burnt so much that she allowed herself to be caught no fewer than 47 times in various disguises






Тема Re: пфффффтнови [re: 4eHe]  
Автор Lucid (Маргарита)
Публикувано30.07.02 16:53



хи-хи... и аз веднага за това се сетих!
Купонннн...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: yф]  
Автор jjМодератор (offline)
Публикувано30.07.02 19:00



Сладурана!

Дължината на живота на всеки човек, несвързана с житейския му път (злоупотреби, нещастия) е заложена генетично. Същото важи и затова дали като започнеш да старееш ще ти се промени гласа или ще си остане същия и др. такива. Естествено сред тях е и възрастта за побеляване на косата - т`ва приказки за нерви и т.н. няма нищо общо.
Това аз пък го учих не в университета, а в 8-ми клас.

Замисли се за папата. Той, ако беше нормален човек, щеше да е умрял още преди 15-тина години. Не от някаква конкретна болест - на него всичко му се разпада. А не се смята за нормално човек с неговия живот на 65 да е развалина.

Елементарно, Уотсън!




Тема Re: пфффффтнови [re: Lucid]  
Автор (Черна котка)
Публикувано30.07.02 19:12



Voici trois bons vins. Laquelle preferez-vous, Mademoiselle?

(J'ai decide d'apprendre le francais.)




The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: yф]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано30.07.02 20:09



уф, ако умствените ти възможности не ти позволяват да осмислиш и разбереш концепцията за това, че у всеки генетично е заложена продължителността му на живот, при положение, разбира се, че почине от "естествена смърт", тогава с удоволствие ще се съглася с теб, само и само да не те затруднявам.

разбира се, ако госпожица уф реши всяка сутрин да пие по една чаша разтвор от арсеник, то тези данни няма да са състоятелни.
въпросът е, че принципно без странична намеса, по естествен начин е предупределена абсолютната ти продължителност на живот.

ако се считаш за по-компетентна по генетичните въпроси от преподавателите на МА, защо не идеш да преподаваш?

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Чорапина, чаровнице :-)))нови [re: Шeдaнc]  
Автор Alison (Дете на нощта)
Публикувано31.07.02 00:36



Суеверието има много лица. Прекомерната вяра в даден човек до степен на превръщането му в идол също е форма на суеверие.
Обаче аз напоследък се допитвам до i-jing.
Хвърляш си едни зарове шест последователни пъти и се получават едни
хексаграмки, които казват интересни неща...
И не трябва да си пил.
И не трябва да правиш нещата с лоша мисъл към никого.
Дори и към себе си.

Апропо, като идваш някъде на гости-сваляй пустите чорапи,бе! В древния Рим като са ги канили на пир, са измивали слугите краката на гостите в благоуханна вода.

Разкажете ми приказка...


Тема Re: Чорапина, чаровнице :-)))нови [re: Alison]  
Автор (Черна котка)
Публикувано31.07.02 00:40



Хората тука по три чорапа носят, ти викаш да ги свалят...

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Ох, милия Пит :-)нови [re: BИ]  
Автор Alison (Дете на нощта)
Публикувано31.07.02 00:45



Третия чорап май му е като онова чорапче, в което Санта Клаус
слага парички и лакомства...с наблягане на паричките и по възможност
в гущери, дай Боже всекиму!
Такова дете ни е той по душа...

Разкажете ми приказка...


Тема Босичкe :-Pнови [re: Alison]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано31.07.02 01:21



мисля, че хората сами избират кого да "боготворят", докато суеверието е по-често насаждано от околните.

какво ти казват тези хексаграмки? аз съм доста предубедена към подобни "врачески" изпълнения... като се видим, ще ми покажеш

на влизане си избърсах чорапките, пък и не ми се е мярнал досега слуга с леген под мишка

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Всъщност суеверието енови [re: Шeдaнc]  
Автор Alison (Дете на нощта)
Публикувано31.07.02 01:43



породено от невежеството. Нашето знание за познанието е ограничено. На времето са били суеверни към всяка нова придобивка, ужасявали са се от художниците, от четката / ще нарисуваш душите ни и те ще отлитнат към Вечните ловни полета примерно/
Сега обожествяваме други неща. Суеверието идва от вярата.А съвършен атеист няма, независимо от това с какви имена наричаме нещата.
Така,че както съмнението, така и сляпата вяра са заложени в човека, зависи от житейския му период накъде ще го избие. А вече насаждането от хора е когато суеверието се обединява с подобни и се манипулира с дадена цел/принцип на сектите/
В сексуален аспект имаме равенство между тотем и фетиш. Много от религиите /и оттам суеверията/ са сексуално обосновани- примерно Лингам и Йони нали знаеш какво представляват?
Но ето, хората отиват и вярват,че като им принасят жертви - златният Лингам и Йони ще им донесат успех и то не само в секса.
Вземи и най-простия талисман, ако щеш.
Всичко е много стройно и логично обяснено. Включително и тая история с
хексаграмките. Мноооого древна китайска наука за предсказания.



Ето ти още един ритуал.В храмовете на любовта в древна Гърция / обичаят всъщност е взаимстван от Изтока/ жриците са поръсвали с крайчеца на дългите си коси,напоени във вода краката, ръцете и очите на
клиентите си.
А за гостите тук се грижат модератори...дебееееел намек

Разкажете ми приказка...


Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор Kpъr ()
Публикувано31.07.02 02:04



не , разбира се...

в хората живеят много хора. в даден миг са едни, в друг са други.

не им пречи да се впечатляват на моменти от 'малко', но с перспектива да нараства във въображението,

а когато искат да нараняват, да забравят и за фантазия, и за впечатляване, и за всичко забавящо желанието да навредят...

вероятно?



Тема Re: cуеверни ли сте?нови [re: Шeдaнc]  
Автор CHERRY ()
Публикувано31.07.02 09:16



Ето нещо, казано отдавна по тема за суеверията

.

:))



Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: Шeдaнc]  
Автор ()
Публикувано31.07.02 09:32



Ами, глей ся. Има една наука - медицинска генетика се нарича. Генетично, скъпа, може да са въведени хиляди неща в теб - наследствени болести, уязвимост към нещо си - да речем, че си алергична към бакла, а също и някакви такива неща като алкохолизъм, за което не е доказана наследствеността, но - дълбоко не съм съгласна, ама наистина не съм, че продължителността на живота е заложена някъде там, защото пак в учебниците, които кълвеш, пише, че факторът околна среда също е от значение, а и не само факторът околна среда... Тъй че - моето ниво е като стигнеш поне трети курс, шеданс.
Трети курс за тази наука - за всичко останало... друга тема.

Acropolis adieu


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: jj]  
Автор ()
Публикувано31.07.02 09:37



Бе, стига глупости, бе. Няма такова нещо!
Продължителността на човешкия живот не е заложена генетично. Това е фантастика. За по-сигурно питай някой лекар.

Acropolis adieu


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано31.07.02 13:45



Ти пък! Да пита лекар! :-) Може би по-добре да се провери в книга.
Уфи, познавам семейства, в които има столетници. Тоест, пра-пра-дядото живял до сто (грубо казано), после пра-дядото и дядото също са с дълъг живот. Там, където има верига от столетници какво е? Не е ли генетично?

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано31.07.02 13:59



Не знам, бе. Възможно е да има и наследствен фактор. Ето, ще ти разкажа. Деца с увреждания се раждат по няколко причини. Майката прекарва болест в първите три месеца от бременноста - грип, висока температура или пък прекалява с витамините, прекарва някакви инфекциозни заболявания. Ако лекар не препоръча на майката да направи аборт, детето задължително ще има увреждания. Те могат да бъдат всякакви - слепота, глухота, идиотизъм. А може и да няма увреждания, което обаче ще бъде малък процент. Има случаи, в които нормални майки и бащи раждат дете с увреждания обаче. При здрави родители се раждат деца със синдром на Даун или други страшни генетични увреждания. За тях обикновено се обвиняват хромозомите, ензимите и т. н. За да се предотвратят тези неща има т. нар. пренатална диагностика. Затова и науката е създала терминология - първични увреждания, вторични отклонения и третични не помня вече какво. Има случаи, когато дете, нормално родено, заболява от хиляди неща с трайни последствия - например в първите три месеца от живота си се разболява от скарлатина и това води в много случаи до трайна глухота, а и по-тежки последствия.
Да допуснем обаче че тези неща горе не влияят - децата обаче растат в лоша среда - хранителна, екологична - рискът да умрат от някакви вторични от средата болести е по-голям.
Това, за което говори шеданс е фантастика или неправилно четене на учебници. Просто не е вярно. Иначе медицината щеше да е много по-напред. Ама, много. Най-малкото щяхме да имаме по-малко идиоти и деца с увреждания на глава от населението. Да не говорим за скандинавските страни, където идиотията е в огромни размери.
В учебниците за осми клас не знам кво пише, но... се подписвам под това тук. Сто на сто. Който не вярва - има учебници. И години наред университет, където се обясняват тези неща. Науката за това не е една, а да се гледа на толкова сложен въпрос едностранчиво е въпрос на култура и на образование, разбира се.
Това е.
Тъпата еволюционна теория също може да играе в полза на тези аргументи, защото има случаи в природата, когато индивид с недъг, условно казано, оцелява в неблагоприятна среда повече отколкото неговите, нормални, родители.
В спиралата на ДНК може да пише нещо за това колко дълго ще живее човек, но това ще важи само за онзи човек, който живее под похлупак. Всичко останало е в непрестанен процес на промяна. Всичко.
Най-смешно ми беше едно време да чета за синдорма на свръхмъжа и свръхжената... Но това е друга тема. Апропо, имам такова образование.

Acropolis adieu


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано31.07.02 14:23



Има, естествено, влияние и на външни фактори, начин на живот, околна среда (чернобилски бебета) и др. И изключения също винаги съществуват. Обаче има хора с по-мускулести гени :-) това образно казано де, нямам медицинско образование, но така си ги представям :-) Значи хора с гени-мускуляги са по-здрави и издържливи, а тия с кекавите гени не са. Също и наследственото предразположение към сърдечни болести, диабет и т.н.
Гледай сега местното кралско семейство. Ми тия са били столетници до девето коляно, средата им е била кралска... то и баба знае така :-))) хихи :-)
Права си, че винаги има и взаимодействие между човека и средата, качествена храна и др. Но ако приемем за околна среда някакво усреднение, при равни други условия, човек със силен генетичен материал, ще оцелее по-добре, отколкото друг. Така мисля, без да имам специализирано образование.
Природата си знае работата.
Бай дъ уей, чу ли за бума от мъжки бебета в Америка? Обясняват го със събитията от 11 септември. Същото и след война.
Не че има съвсем пряка връзка де, но се сетих.

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано31.07.02 14:32



Не бях чувала. Всъщност този спор е абсолютно излишен, защото аз нямам намерение да убеждавам когото и да било в неща, които могат да се проверят при хора с проф. и д-р пред името си.
Струва ми се обаче че това с момчетата след 11-ти септември е малко легенда - малко шарлатания. Макар според НСИ и не само, жените са повече от мъжете - е, тва вече не знам кво е.
Виж, Божа работа е всичко. Тоест неведоми са силите, пътищата, гените. Науката се освества по тези въпроси през последните 50 г. и нищо не е последно. Това е като да спорим за това на колко години е овцата Доли. На възрастта на майка си или е съвсем младо агне. Още няма отговор на този въпрос. Не са го дали онези с нобелови награди, та да решим нещо в някакъв спор е просто смешно. А още по-... смешно е да се спори с учебници за осми клас.
Но е интересно, де. Все нещо абсурдно или интересно човек може да прочете.
Свръхмъжете например са стерилни, с женска конструкция на тялото, с женски тип окосмяване, и в тяхната там схема вместо един хикс и един игрек има няколко игрека и един хикс. Свръхжените са нормални, могат да имат деца, съвсем са си по правилата и нормите, но вместо два хикса, имат три. А свръхмъжете могат и да развият олигофрения в лека форма.
Интересности, странности.

Acropolis adieu


Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано31.07.02 14:48



Ох, май не беше момчета, а общия брой на родени бебета надхвърлял много средния. Ама знам, че четох нещо някъде по въпроса...
Ей Чене, тука ли си, дай някоя изрезка от Стандарт!
Не знаех това за свръх-мъжете... Обаче тук някой (pat май беше) писа, че от две яйцеклетки можело да се развие плод. Това как би станало?

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.

Редактирано от BИ на 31.07.02 14:49.



Тема Re: индивидуализъм :)нови [re: BИ]  
Автор ()
Публикувано31.07.02 14:56



Бе, нямам идея. Едва ли. Нали мъжки пес роди наскоро тук. От Рекс стана Рексона. И сега пак е мъж. Не знам на небето как я мислят тая работа. Питай пат къде го е чел. Може да е нещо ултра съвсем ново.

Acropolis adieu


Тема Намерих !нови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано31.07.02 15:00



за бейби-бума.

The most rewarding experiences in life invariably come from an encounter with the new.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.