Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 04.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Без тема....  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано15.07.02 22:49



Пробуждам се. Бавно и на тласъци. Не искам това, толкова ми е удобно в блатцето. Дълго време го творях. Но... Случват се неща, които включват ръждясалия алармен сигнал и ща не ща....
Сега фасадата е рухнала. Сградата зад нея е събаряна и градена много пъти, но фасадата удържаше. Е, дойде и нейният ред. Да я съградя ли отново? Ще видим. Аз съм добър мазач и бояджия - ще е като нова.
Искаше разрез, Дей - ето го. Правя го собственоръчно. "Защо тук и сега? Не е ли малко късно?" Все питаш.... въпроси...
Може би заради това, което ми даде вчера... То е последният тласък. Благодаря ти, Дей. Беше толкоз трогателно отзивчива... Тук? Може да съм се заразил от ексибиционизма на Франки.
Или чувам реплика - "От жегите ще е, или от снощната водка." Мммм..?
Лина, чудя се какво търси в мен цели осем години и накрая не откри? Защо си отиде? Защо ме нарани?
Франки, приятелю. С теб какво ли не сме правили... Мисли, чувства, думи, анализи... И ти ... защо ми изневери.... с Лина? Ще кажеш - "Нали знаеш за приятелките на приятелите..." Но тя не бе само това. "Лош беше"
С нея?....
Лина защо го употреби? Точно него?
Но това е вече твърде отдавна... Кръпката стои.
Мире, чист приятелю, дето само ми бягаш.. Ще те спипам на тясно някой ден и ще наваксваме. Като се досъбудя. Все пак ти ми измисли това име.
Тани. С теб се открихме... и се загубихме, обич ми. Още не прежалена.
Дей, какво се получи? Мамка му, пак закъснях, както винаги. Авторефлексът вече се е задействал и фасадата се строи. Ще успея ли да кажа още нещо, преди да е приключил процесът?
Всички събрани, всички описани и доста от тях пропуснати... Късно е.
Виж, поне това запази, да си го разглеждаме някой ден на по бутилка бяло.
Изцеждам последни капки...
Успях да удържа цял ден, докато стигна тук и все пак закъснях.
"Лайна, всичко е лайна!" - Реверанс към почитателите на Чарлз Буковски.
Чувствам - парчетата се сглобяват. Причините и следствията остават скрити, пускам пак мъглата.... Последната бутилка съм аз.

За да чуеш трябва да мълчиш!

Редактирано от aleyan на 15.07.02 23:09.



Тема Re: Без тема....нови [re: aleyan]  
Автор jjМодератор (offline)
Публикувано15.07.02 23:27





Веднъж в годината разчиствам,
Ненужни дрехи или спомен,
А телефоните преписвам,
Преди да позвъня отново.
Веднъж в годината събирам,
Надеждите си разпилени,
Подреждам ги и ги прибирам
До мислите несподелени.
Веднъж в годината - на пролет,
Или пък може би наесен,
Веднъж в годината изпявам
Последната си нова песен.
Веднъж в годината умирам.
Веднъж в годината се раждам,
Когато любовта откривам,
А след това я разпилявам.
Веднъж в годината си мисля,
Че ако литна през балкона,
На някой може и да липсвам,
Във моя град... Едномилионен.


Елементарно, Уотсън!



Тема Re: Без тема....нови [re: jj]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано15.07.02 23:32



Щастливец! Веднъж годишно.... Поне става проветриво и чисто..

За да чуеш трябва да мълчиш!


Тема Re: Без тема....нови [re: aleyan]  
Автор Cлънчeвa (Щурчето)
Публикувано16.07.02 03:06



четох те .. и ми звучи една китара и един глас ... " если друг оказался вдруг ..и не друг, и не враг, а - так, если сразу не разберешь плох он или хорош...."

... животът понякога се преобръща в един миг когато се разминеш с нещо хубаво ... но пак в един миг може да те срещне с нещо още по-хубаво ..

просто не събаряй сградата заради едно счупено стъкло ...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.