Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 26.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Разбъркани мисли  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 01:28



Искам да споделя с вас някои мисли някои въпроси които сега ми се въртят в главата.
Всеки човек си има дом, но ходи и в други домове, излиза по кафета и кръчми, пътува и почива извън своят дом, а понякога дори си сменя домът. Разбира се това е по-рядко и винаги има основателна причина, но тя не е задължително разочарование.
Всеки човек има истински приятел, но се сприятелява с нови хора, общува ежедневно с непознати и дори някои от тях с времето му стават истински приятели.
Това не значи, че старите са недостойни или са направили нещо разочароващо, разбира се може и да е така, но рядко.
В този ред на мисли мога да изреждам различни ситуации поне два дни...просто всичко тече, всичко се променя.
Не мога да разбера защо в умът на толкова хора се е загнездила манията да делят на групи или да създават групи, да слагат някой в група и да го оценяват според нея.
Групите са част от нас и искаме или не ние често можем да се присъединим към някоя общност, компания или просто група хора. Това е съвсем нормално защото малко са саможивляците на този свят, но трябва ли това да ни ограничава?
Ще кажете-за какво пише тая, какъв и е проблема?
В интерес на истината нямам проблем, прочетох нещо написано не за мен и тези мисли избликнаха в главицата ми и понеже беше свързано с клубовете на дира, а и преди част от тези въпроси са били в мен реших да го напиша тук.
Вписването в някой клуб, интеграцията с хората в него и правилата им...
Всъщност какво лошо има в това, аз лично знам добре, че никой не живее с всички-това физически не е възможно значи по подразбиране ние винаги сме в някаква среда, група, общност. Това е повече от нормално и да се отрича, че разлики няма е тъпо. Все едно да влезнеш в нова компания и да очакваш, че всичко е еднакво със старата ти. Запознаваш се с хората, виждаш как и за какво общуват, разбиранията им, възгледите и, ако това ти допадне оставаш там и след време като си част от тях можеш да изкажеш по разбираем за тях начин несъгласието си към нещо което те правят. Не мога да разбера защо по клубовете рядко е така, по-често забелязвам обратното-непознат ник влиза и започва да съди и упреква...нима и в реалността прави така? Приятел го запознава с нови хора, събират се на кафе и той директно преди дори да помни имената им започва да ги критикува, че много пият или как така може да не пият....примерно. Ако случайно го стори е аут от там по един или друг начин, това вече зависи от възпитанието и настроението на хората и когато това се случи тук в клубовете ( пък във вашият също често се случва) се реве за дискриминация.
Друго нещо пък е натрапчивата мисъл на някои хора, че щом си драснал някъде нещо то неминуемо е с цел и тя е да се наместиш на това място и на всичкото отгоре се прави извода, че старото ти място те е разочаровало.
Моето място или моят дом да го нарека в дира е клуб “Ева-Ева” разбира се това не значи, че пишейки по други клубове го правя за да се наместя в тях или защото моят ме е разочаровал...може и така да е, но вероятността е малка.
Тук стигам до безпочвените обвинения и необходимостта те да се оборват...има ли такава? Аз не я виждам, но знам ли как е за вас.
Редно ли е да те обвиняват, че се опитваш да се вместиш в нещо което си създал или си участвал в създаването му. Имал си възможност да си там от самото начало и познаваш почти всички? Малко смешно ми звучи това.
За човек който е от сума време в дира, а преди това в други форуми е елементарно да се впише в нов клуб...вие срещали ли сте хора които наистина не знаят това и вярват в обратното не приемайки, че просто имаш друг дом и понякога излизаш и ходиш на гости другаде, но за жалост на различни места?




Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.07.02 01:48



засега ще напиша малко,

и то по въпроса 'дали и навън в кафенетата хората се държат грубо с непознати'...

ами тука според мен /в клубове виртуални/ се все хора които говорят много. дали вербално или не. това може да значи, че са все от подобен тип, такива които е вероятно да се намесят там където не ги чакат, и да попитат нещо на висок глас където друг няма да го направи...

та... прилича ме си :)

я кажи клуб Кастанеда какъв ти е? /много груб ли е този въпрос, или само малко.../



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор jjМодератор (offline)
Публикувано02.07.02 01:55



Всеки има право да се смее на каквото си пожелае...
Но някакси защо ме накара да те почувствам отделена сега, при положение, че ни ме се е случвало досега?

Границите са в главите ни...

Елементарно, Уотсън!



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Kpъr]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 01:59



Вероятно е така и въпреки всичко навън няма толкова много досадници...съотношението е различно и за това говоря.
Клуб "Кастанеда" и "Йога" ги исках и помагах да се създадът после писах известно време и се отказах по ред причини...не ги чувствам вече никакви, но не разбрах защо трябва да приема въпроса ти като груб?



Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: jj]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 02:01



Ами нямам никаква представа с какво предизвиках това усещане в теб....ти имаш ли предположения?


Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.07.02 02:08



ами виждаш ли защо! първо знам че си писала там. дори и без да сме влизали в разговор в тези клубове.

и се интересувам за личното ти отношение, за нещо което ти имаш отношение към себе си.
това ако не е грубо? дори се държа като тези които описваш - настъпателно навлизам в твоето пространство, разлика може да има само ако не реагираш на това със забелязване, вероятно заради готовност за такова положение...



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Kpъr]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 02:20



С едно кликване се разбира кой къде пише и е писал и това не е лично пространство. Подобно зададен въпрос наистина може да провокира заяждане, но зависи от ситуацията в случая аз съм поставила няколко въпроса понеже ме вълнуват и съм готова да говоря, а не да се заяждам, явно за това не приемам лично и грубо въпроса ти.


Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор jjМодератор (offline)
Публикувано02.07.02 02:26



Ми почувствах се като пример, като се има предвид, че редовно пиша в Споделено, четейки за груповото разделение...

Може би и мойта глава ми създава проблеми... Но никога не съм казвал, че не страдам от комплекси. Нали ми е позволено да сгреша поради мнителност, само веднъж...? А дали наистина съм сгрешил - ти ще кажеш...

Елементарно, Уотсън!



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.07.02 02:26



еее, не винаги :)
я се опитай да ме разбереш с едно кликване... като видиш над 6000 мнения /по-скоро чат-реплики/ ... хм? трудно :)


ок, продължаваме натам - деленето на групи, и 'привързването'... а после - изневеряването, съответно, когато си намериш ново място, хора, приятели...
всичко това... питаше се, защо го правиш? защото може би, търсиш и себе си междувременно, опитваш да намериш място в което да се поместиш, да изкараш наяве друга неподозирана за теб черта на характера си... (може би)



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор pat - (riot)
Публикувано02.07.02 02:27



от известно време насам свързвам дома не с конкретното място, в което се прибираш за да се наспиш, а с обстановката, нагласата, усещането, чувството, свързвам дома с това как, къде и с кого намирам онзи желан душевен мир...

останалото... останалото, а и всичко това е живота... приеми го такъв какъвто е, радвай се че го имаш, и че имаш възможност да го изживееш. не се ограничавай и не позвлоявай да те ограничават. тук постепено всички се превръщат в това което са... ако ти досаждат е или защото са досадници, или защото настроението, в момента, в който ги приемаш за досадни, ти е нагласено на досадно, или и двете, или нито едното от тези



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: jj]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 02:33



Не си ме разбрал правилно...ти пишеш тук и тук е хубаво място, аз пиша редовно в друг клуб и за мен той също е хубаво място, но защо като аз дойда да пиша тук нещо, да споделя нещо с теб примерно или пък ти дойдеш при нас аз или ти можем да бъдем обвинени, че сме разочаровани от местата си или пък обвинени, че се опитваме да се наместим на новите...това питам и за мен е съвсем нормално да има място в което да пиша често и го наричам "мой дом" в дира.

Комплекси нямаш ти, а хората които търсят под вола теле.



Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.07.02 02:36



за това посленото си има думичка - 'подволотелизъм' :)))
много е интересна...

предложи на тези които...

да направят малко упражнения за ясно изговаряне на срички - да си казват тази дума непрекъснато за 10мин, за тренировка



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Kpъr]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 02:37



Не се питам нищо подобно, аз съм дошла на едно място и още съм си в него...разбира се посещавам и други места...
Погледни поста ми към JJ



Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: pat -]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 02:42



Тук хората наистина с времето се показват. Днес си говорих с една приятелка за времето и, че то рано или късно показва всичко, а тя ми вика, че по-добре да не било така, но аз смятам, че осъзнаем ли факта то ставаме по-отговорни за постъпките си....говоря за нета де

И тук ли ще сме на абсолютно еднакво мнение?


Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано02.07.02 02:54



Имам чувството, че каквото и да кажа, ще събудя таласъмищата. Благодаря ти обаче.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Бeзcъннa]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 02:56



Е де...мислиш, че не можем да говорим ли?


Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор jjМодератор (offline)
Публикувано02.07.02 03:13



Да, права си, всъщност... В един момент те приравних с представата си за нещо, което съм виждал много пъти. В един момент (сега се замислих) може и да започна да търся под вола телето на търсещите под вола теле. :)))
Обръщам си внимание.

Та що се отнася до интеграцията - когато сам усещаш, че имаш нуждата от интеграция, тогава се стремиш към нея именно чрез начините, които би приложил в живота. Има и друг случай - тази интеграция не значи нищо за теб, така че действията ти не са свързани с цел интеграция, а даже напротив... Тогава се чувстваш свободен да говориш каквото и да било.

Елементарно, Уотсън!



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор pat - (riot)
Публикувано02.07.02 03:22



тя ти вика така, 'щото явно не е живяла в пълно съгласие със нея си...
а представяш ли си к'во ще стане, ако има папагал и го продаде на най-голямата си съседка-клюкарка... мааааллииийййй

'айде, доста интриги

то т'ва за отговорността на постъпките е така, ама не е само в нета, трябва да озъзнаем че така е навсякъде... и не само за постъпките, ами и за думите, и за мислите дори...

'айде лека и тоз път кажи нещо друго - различно, стига с това единомислие... повечко мнения трябва да има... хоризонта е голям, да не го свиваме всички в една гледна точка...



Тема Re: Разбъркани мислинови [re: jj]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 03:28



А пък ти сега ме хвърли в размисъл...ако значи и ако не значи...



Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Aby]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано02.07.02 03:32



В кафенето ще стана и ще реагирам на дразнителя. И ти ще разбереш съвсем еднозначно отношението ми и то ще има лице. В зависимост от случая мога да се заяждам, да викам, да споря гадно или да замерям с неща. Тук... защо да го правя? А принципно не мога да ти отговарям на темата, твърде лична ми е някак. Надявам се, разбираш, че отговорът ми беше израз на симпатия, но и уговорка-молба да не разчиташ на мен да обсъждам въпроса.

Това, което ти си написала, стои точно така и за мен, нямам какво да добавя.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Разбъркани мислинови [re: pat -]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 03:38



Е дай сега да си измислям глупости които не мисля, че мнения да има хе,хе
Какво да направя като изводите ми са същите, само където има хора които не вярват, че тук си показват същността в дадн момент и не искат да се индетифицират с ника си....не знам, но разделянето на виртуална и реална личност ми е много неясно-честно.
Трябва да се носи отговорност и тук и в реала за да се уважаваме самите ние, а другото само идва...знам ли всъщност.

Лека нощ на теб, а аз ще остана още малко.



Път след път, пътища много...

Тема Re: Разбъркани мислинови [re: Бeзcъннa]  
Автор Aby (®)
Публикувано02.07.02 03:45



Благодаря за постингите ти-и двата...всъщност не съм очаквала да се обърне внимание на темата, но наистина ми се говореше за това, говореше ми се точно тази вечер и го сторих.
Благодаря на всички за това, а теб разбирам.



Път след път, пътища много...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.