Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 24.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: понякога, когато някой умре,нови [re: magnet]  
Автор a з ( *)
Публикувано01.07.02 21:34



гняв май е израз някакъв точно на безпомощност. или безсилие някак



Тема Re: Обаченови [re: a з]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано02.07.02 01:54



все пак, всеки умира някой ден.
Въпреки това
Понякога, когато някой умре, чувствам гняв!

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: не.нови [re: a з]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.07.02 02:16



необясним?

времето не е ничие. нито е твое, нито на някой друг... и няма назад. дори не може да е с друго запълнено, освен с това което е... няма друг начин по който...



Тема Re: понякога, когато някой умре,нови [re: a з]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано02.07.02 03:45



Твоето е някак по-прието. Да се гневиш. Но безадресно? Аз... по-често чувствам облекчение. Може би защото край мен се случи да умират възрастни или болни хора? Като знам, че не са им помогнали да не боли, жестоко ли е да изпитвам облекчение, задето си отиват? Ей това ми е по-ненормално... Гневът си идва естествено. Поне за другите, виждам и за теб. И е обясним. Гневих се само веднъж, на приятел, който се застреля. Само тогава.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: понякога, когато някой умре,нови [re: a з]  
Автор Opal ()
Публикувано02.07.02 07:12



А не чувстваш ли понякога, когато някой си отиде от живота ти, че сякаш е умрял?



Тема Re: понякога, когато някой умре,нови [re: a з]  
Автор PYTHON ()
Публикувано02.07.02 08:55



винаги чувствам гняв ....
но има защо!

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: понякога, когато някой умре,нови [re: a з]  
Автор дpee ми ()
Публикувано02.07.02 09:54



псувай.
олеква, вервай ми.
следващия път като се видим ше те науча.
обещавам.



Тема Re: понякога, когато някой умре,нови [re: a з]  
Автор Lanselot_dela_Filibe (-> TO SPIRITS)
Публикувано02.07.02 10:22



Глупаво е! Аз пък се радвам, защото ако смъртта си е естествена - човека е завършил своя път с достойнство... Да, мъчно ми е, че не мога СЕГА да чуя човека, но ще дойде време ,когато - НИЕ БЯХМЕ КАТО ВАС, ще станете и ВИЕ КАТО НАС... И отново ще се срещнем отвъд пространството и времето... На умрелите не им трябва плач, защото ги оковаме на земята с болката си... Те трябва да са свободни, да потеглят към по-добрите сфери...

...още един караконджул под ножа...


Тема Re: понякога, когато някой умре,нови [re: a з]  
Автор Бялo цвeтe (непозната)
Публикувано04.07.02 12:11



Гняв, когато си мислим, че смъртта е несправедлива.
Но какво знаем ние за нея?
И какво знаем за Него?
Явно трябваше да се сблъскам отблизо за да проявя желание да разбера, за да зачета книги, които иначе може би никога нямаше да зачета..., книги, които ми дадоха и продължават да ми дават сили и вяра. Вяра, че за всяко нещо си има време, че хаосът е в мислите ни, а всъщност всичко се случва винаги точно когато трябва и както трябва и един ден и ти ще разбереш: Всичко около нас е хармонично и няма хаос! Всичко има смисъл, за всичко има причина... Всичко е изпипано до най-малката подробност... Хаосът е в нашата /често погрешна/ представа за нещата, в нашето собствено възприемане, защото сме по-склонни да възприемем мисълта за един жесток, отколкото за един прекрасен и подреден свят... А всъщност...той е такъв, какъвто си го направим.
Препоръчвам ти да прочетеш:
- "Разговори с небесата"- Джеймс Ван Прааг
- "Докосване до небесата"- ------ //----------
- "Силата на положителното мислене"- Норман Винсънт Пийл
- "Пътят на душите"- ...не си спомням автора...
Изобщо...книги за душата, за живота след смъртта, за прераждането, за собственото ни духовно извисяване... И дано ти помогнат да се пребориш с гнева и всички други отрицателни емоции, и да заживееш в мир със себе си и всичко около теб! Успех!



Тема Re: понякога, когато някой умре,нови [re: Бялo цвeтe]  
Автор Kpъr (salt eater)
Публикувано04.07.02 12:14



не мислиш ли, че за живеенето не е необходима помощ? извинявай, че се хващам само за последното изречение...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.