Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 05.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Прав-крив искрен-лъжлив  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано01.07.02 13:34



Нещо напоследък много често взех да се сблъсквам със претенциите на хората да са прави. И то за дреболии и глупости. Стига се до ситуации в които хора са готови да развалят сериозни неща за някаква простотия. Изпадам в недоумение. И се сещам за някакъв руснак който бе казал на друг в един филм - За какво ти е истината ботушите ли ще си мажеш с нея?
Та и за се питам сега - за какъв дявол трябва на хората все да са прави. И защо все искат от другите да си признавали нещата искренно. Ама то не можело да се приеме ако не било искренно. Това да не е предаването "искренно и лично"? Откъде накъде трябва да си длъжен с всички да искрен. Не им ли стига това че им вършиш работата ами искат да ровят и в теб и да си чешат "искренноста". Умряла работа.
Поглеждам написаното и виждам че е много тъпо и объркано Ами то и аз съм такъв та явно е прескочило и тук. Все ми се струва че ще се намери кой да ме разбере

Редактирано от lnfinity на 01.07.02 13:39.



Тема Re: Прав-крив искрен-лъжливнови [re: lnfinity]  
Автор (Черна котка)
Публикувано01.07.02 13:43



Идеално те разбирам :-)))
Аз обаче много обичам искреност. Само че ми е пределно ясно, че не мога да очаквам това от всички хора. И ги приемам каквито са. Само за човека, когото обичам, държа да е напълно искрен с мен, както аз с него. Но пък това е почти сигурно, защото не бих могла да обичам лицемер. Тъй че се оказва искрен по подразбиране.

Иначе тия дето искат да ровят в мен... хм... познавам разни такива Досадни са, и почти винаги недостатъчно интелигентни. Хора, които се хранят с личния живот на другите, защото нямат свой собствен. Елементарни личности, прикриващи неумението си да контактуват като задават въпроси с престорено съчувствие... Уф, не ми се говори за това.

Сигурно е заради егото - да си прав, значи да го почешеш :-)
Да добиеш съзнание за собствена значимост.

Don’t try to change the world, just change the subject.


Тема Re: Прав-крив искрен-лъжливнови [re: lnfinity]  
Автор ()
Публикувано01.07.02 13:44



Бе, аз те))) Намери се.
От къф зор им е на всите да искат, дават, излъчват искреност? То, понякога е гот, де. Защото е шокиращо, провокативно да си директен и хич да не ти дреме.
Бе, я майната им, инфинити. Като искат да си "споделят", да го правят. По същия начин както в онзи филm... на нещо, което ти се стори искрено, ти попитай:
- Абе, верно ли е, че вън от нашите географски ширини киселото мляко не е същото?
Или:
- Слушай сега, искам да си сложа обеца на пъпа, ама се чудя дали да не и пострижа като едикой си.
Или пък:
- Ау, кво се сетих! Друсаният кебап друса ли се? Или просто така си се казва?
А защо не:
- Ох, адски се дразня на Буш. И що пуснаха по новините, че си подложил ануса, за да му проверяват дебелото черво за рак? Баси и гадостта.

И край, инфинити. Ще резнеш всякакви желания на някой си да е искрен с теб.
Мани ги)

Acropolis adieu


Тема Re: Прав-крив искрен-лъжливнови [re: lnfinity]  
Автор Niya (prekrasnaya)
Публикувано01.07.02 13:45



Ако някой има нужда да се чувства прав - да се чувства прав, ако някой иска да е искрен - да бъде искрен, ако иска да лъже - нека да лъже...
Хората правят това, от което имат нужда.

Каква нужда те накара да напишеш този постинг?
Отговорът не е за мен, а за теб:))



Тема Опит за л.. искреностнови [re: lnfinity]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано01.07.02 14:15



Сещам се за : правото на собственост върху истината дава права на собственост върху споделилите я...
Ако искреността е директна, минавам метър Че Не лъжа



I dream things as they never were and ask, 'Why not?


Тема Re: Прав-крив искрен-лъжливнови [re: lnfinity]  
Автор Дpyжeлюбнa (бодра)
Публикувано01.07.02 15:18



Абе аз съм привърженик на искреността и естествеността.Но не може да се живее с искреност само. Според човека.Ако е изпечен лъжец и мошеник и ти ще трябва да хитруваш, поне за да се предпазиш от нож в гърба.
Всичко е относително. И все пак добре че има хора на които да можеш да си кажеш болката искрено та да ти олекне.



Тема Re: Прав-крив искрен-лъжливнови [re: lnfinity]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано02.07.02 06:54



Истината може да дефилира пред теб, но трябва и да не си сляп за нея. За съжаление често с очите не сме наред ... и виждаме неща, твърде далечни от истината, дори когато се сблъскаме с нея. Тежко е да гледаш това отстрани. Особено ако обичаш някой от героите на екшъна. Изобщо понятието "Истина" е силно замърсена със заблуди дума.
А иначе - всеки иска да подреди света в душата си както смята за правилно. И всеки друг е част от този свят. Така че и ти като част от този свят трябва да бъдеш натикан в съответната килийка. Тъпо е защото обкновено вижданията на човека за света се разминават доста с реалността.

* убий глупака с мълчание


Тема Re: Прав-крив искрен-лъжливнови [re: BИ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано02.07.02 09:23



Мерсаж :) Добре ги охарактеризира. Може би проблема е че доста хора се опитват да се проектират такива каквито не са. И си живеят в два свята - единия своя където всичко им е позволено а другия е външния където всички трябва да постъпват според техните разбирания. Абе да ходят на майната си. Лек ден днес




Тема върха и отгоренови [re: yф]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано02.07.02 09:30



Обещавам примерно да изпълнявам това предписание Колко просто било а пък аз тъпака не се сетих. Уфи назначена си за мой личен гонител на искренно-личните досадници. Заплащане по твой избор - наливно търкалящо се или на геометрични форми



Тема Re: Хмммммнови [re: Well]  
Автор Hell (дефазирана)
Публикувано02.07.02 12:04



А Истината абсолютна стойност ли е или зависи от гледната точка?
Защото колкото хора... толкова истини. И всеки си държи на своята... твърди, че това е Истината.

Само се опитвам да мисля.

I wanna shut the door and open up my mind...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.