Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 03.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема опит?... хм...нови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано30.06.02 04:54



Luke Skywalker: Alright, I'll give it a try.

Yoda: No! Try not. Do... or do not. There is no try.

IMAGINE...


Тема Re: опит?... хм...нови [re: Джeйн]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано30.06.02 07:50



Защото ако от самото начало на нещо пристъпиш с убеждение, че може да оттеглиш усилията си, наполовина вече си приел неуспех, а за да упорстваш да постигнеш цел, вариантът "отказ" по пътя не бива да съществува.


Тоест "опитах" е следварителна дума. Сегашното "опитвам да..." е за в случай когато не си вярвам, че ще успея. А защо да започвам нещо, ако не си вярвам? Извадена от какъвто и да е контекст, намирам, че репликата е добър съвет. За себе си знам, че отнасям "ще опитам" към неща, на които не държа.

Добро утроооо!

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: опит?... хм...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Satriani (agressor)
Публикувано30.06.02 10:32



ехеее много сте ранобудни двете
Добро утро

Master Of Disaster


Тема Re: опит?... хм...нови [re: Джeйн]  
Автор ushco (Texturator)
Публикувано30.06.02 10:55



И на мен веднъж ми споделиха "Опитах с теб и не ми хареса"
Сега съм ангажирана да следя внимателно, дали някой друг не ме опитва, пък аз пак да не съм разбрала....
Хубаво е човек да знае, ако го ПРОБВАТ за нещо (било то лекарство, майка или его-бастунче), щото може да не е съгласен с неудошевената си роля - всякви ги има

The big wheel keeps on turning...


Тема Йода грешинови [re: Джeйн]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано30.06.02 11:22



Опит предполага проба-тест-чек стъпване в непозната територия. Когато някой е живял ххх години му е лесно да твърди : Няма опит, има избор.



I dream things as they never were and ask, 'Why not?


Тема Re: опит?... хм...нови [re: ushco]  
Автор Kpъr ()
Публикувано30.06.02 12:02



много говорят тези хора, много...

жена и с цвете не се удря, пък с думи да не говорим...

и все пак... трупаш опит



Тема Re: Йода грешинови [re: 4eHe]  
Автор pat - (riot)
Публикувано30.06.02 13:56



Има разлика между това да познаваш пътеката и да минеш по нея.
Да я познаваш, означава да си минавал по нея... и обикновено повече от веднъж - това е опита. Да минеш по пътеката е различно, защото най-малко това става в различни моменти време. И тъй като "всичко тече, всичко се променя", то е чудесно, ако можеш да усетиш разликата от всяко предишно преминаване.

йода говори за случая, когато избора е направен. Когато трябва да направиш нещо за първи път. Когато нямаш право да грешиш. Нямаш втори опит. Когато изхода при провал е по-лош, от този при недействие. Когато трябва да си вярваш, не, да си уверен и знаеш, че ще го направиш. Това е. Или го правиш, или по-добре не се захващай въобще.

Опит има. И избора ни най-често се влияе от него. Другото е интуиция. Но нея не всички well я разбират и приемат.



Тема Re: опит?... хм...нови [re: Satriani]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано30.06.02 13:56



рано пиле рано пее

ама по тая логика ти трябваше първи да пропееш - щото най-рано си тръгна. поспаланко такъв!

IMAGINE...


Тема Re: опит?... хм...нови [re: ushco]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано30.06.02 13:58



предупреждавам да знаеш:
животът цял живот ни опитва!

да не кажеш сега, че не си предупредена?

IMAGINE...


Тема Re: Йода грешинови [re: 4eHe]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано30.06.02 14:06



"опит" означава още "не съм уверен в успеха". когато пристъпваш в непозната територия, е нормално да не си уверен в успеха. но в психологически план е по-добър изразът "ще успея", отколкото "опитвам се да успея".

знам, че много не тачиш лингвистиката, ама аз да си кажа. всъщност защо да не направим с теб джойнтвенчър за разработването на непознатата територия "лингвистика на мениджмънта"?

казваш "ххх години" в смисъл "n броя години". обаче трябва да дефинираш за коя област е приложимо твърдението ти. например: твърдението е валидно за n>100. иначе е безсмислено, излиза, че и за дете на 2 години например му е лесно да твърди същото

IMAGINE...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.