Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 03.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Приказка за астрологията и смисъла на живота...нови  
Автор Lanselot_dela_Filibe (-> TO SPIRITS)
Публикувано21.06.02 09:23



Тази тема ще я пусна и в астрологията, заради самата астрология... Но реших да я пусна и тук, защото има елементи в разсъжденията ми, които засягат един много важен въпрос, на който натъкваме в един или друг постинг - Смисълът на човешкия живот...
" Астрологията е една от най-старите и най-оспорвани теологични науки.
Неин основане принцип е поставянето на Човека като Божествено творение в един субективен център на цялото Божие творение.
Наталната карта е формалния израз на този принцип – в нейния център стои Човека, а около него в кръгова форма се разполагат елементите, изграждащи Макрокосмоса и се разглежда тяхното влияние върху Субективния център. В този смисъл представянето на връзката Макро-Микрокосмос технически представлява една Пиктограма, чиято символика обрисува общите принципи и общите състояния на личността.
Астрологията не е предсказание. Макар че на много хора им се иска тя да предсказва и да гадае бъдещето. И много астролози, в името на това да отговорят на големото очакване, правят всичко възможно да я превърнат в средство за предсказание и така без да искат принизяват и опорочават нейните възможности и смисъл.

Астрологията не е предсказание! Никой не може да предвиди бъдещето, защото то остава укрито и само Великата сила, сътворила света знае как, кога, къде и по какъв начин то може да се осъществи.
Астрологията не е предсказание! Особено за Човека, който получавайки индивидуален дух, е получил и правото сам да постъпва по един или друг начин в границите на един живот.
Представете си, че стоите на един висок хълм, а в нозете ви има път, който води до град със крепостни стени, разположен в подножието на хълма. Вместо къщи, в този град има безкраен на пръв поглед лабиринт. Ето това е алегорията на човешкия живот. Крепостните стени – това са общите рамки и ограничения, поставени пред един Човек. Докато Лабиринта – това са многобройните възможности, които му се предоставят в границите на ограниченията. И Човекът е свободен да премине през него както намери за добре.
Лабиринтът на едно човешко същество може да е подобен, но никога същия с Лабиринта на друго човешко същество.
Нека да разширим алегорията – представете си, че Крепостните стени се охраняват от Стражници, които са заели онези ключови позиции, които им е отредил Върховния цар. Тяхната задача е да не позволят на Човека да се изкуши да ги прескочи и да влезе в друг Лабиринт, който не е негов, само защото е по-съблазнително лесен.
А сега си представете, че тези Стражници по Крепостните стени са факторите на един хороскоп – планетите, неподвижните звезди, домовете, фиктивните точки... Техния върховен повелител са Божествените закони, движещи и организиращи Макрокосмоса.
Нека да задълбочим алегорията. Да поставим Лабиринтите на всички хора в едно многоизмерно пространство и да предположим, че те са в непрекъснато движение в него. Ето че в един момент, Лабиринтът чийто живот е на някой посветен в Астрологията, премине през хълмът на който стоите. И Вие се обръщате към него с въпроса – какво става?!
Астрологът се замисля, оглежда Крепостните стени на Вашия Лабиринт, фиксира Стражниците и ви казва как те ще реагират ако преминете през техните сектори...
Разбрахте ли алегорията на приказката. Задачата на Астрологът и Астрологията е до опишат само Крепостните стени, но не и да ви водят по стъпките на Лабиринта. Астролог, който самонадеяно реши да Ви бъде водач през Лабиринта, напуска своя, но и в същото време ще ви отклони от вашия...
И тогава двамата ще се обвържете кармично..."


...още един караконджул под ножа...


Тема Re: Приказка за астрологията и смисъла на живота...нови [re: Lanselot_dela_Filibe]  
Автор PYTHON ()
Публикувано21.06.02 10:39



астрологията?
не съм астролог!
и не искам да ставам астролог поне за сега.
казваш че астрологията не предсказва бъдещето....
ще ти кажа само че силата на астрологията е точно в това - да предсказва бъдещето.
никой не се интересува от това което е станало.
хората искат да знаят бъдещето.
и не мога да приема че бъдещето не е фиксирано
тоест съдбата е нещо което е маркирано.
матрицата!
това е живота на един човек.
и тези приказки - че човек си избира сам съдбата....
това са химери
алегорията на човешкият живот?
ми виж сега ...
има една картинка на розенкройцерите
хълм с криволичещ път към върха
в долината хора,къщи села......ежедневието и .....
хълма на познанието
на върха би трябвало да знаеш кво има
няма нищо
и съм на много крайно мнение относно прогностиката в астрологията.
тя може да предвиди 100% нещата в един хороскоп
и причината е че самият хороскоп се поддава на прогностика.
има обаче хороскопи които просто не могат да хванати
това е истината
но това е малък процент
и всичките тези неща които съм ги написал е тук и сега мога да ги докажа
даже за по голяма част не е нужно да го правя
те са написани в клубовете
достатъчно е само да имаш малко повече инфо и ще се убедиш сам
питай анимата
тя знае и може да каже прав ли съм или не
успех от мен

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Великолепно казано!нови [re: PYTHON]  
Автор Lanselot_dela_Filibe (-> TO SPIRITS)
Публикувано21.06.02 11:01



Питончик, това което си го написал е наистина много добро... В края на краищата е прекрасно, когато има две противоположни мнения по въпроса. Мммм, не се съмнявам в теб, защото Анима много ми е говорила. Значи - аз допускам, че всеки е свободен да постъпва по собствена воля и пряко звездите си, но не всеки го прави в края на краищата. Поне за теб съм съгласен, че ти се отдават много прогнозите, което ме навежда на мисълта - дали обаче това което бихме могли да видим, е това, което виждаме...
Уау! Това с картината е прекрасно, защото е вярно... Наистина на Хълма на познанието не би трябвало да има нещо... Защото познанието е движение...
Инди, аз искам да кажа нещо друго за смисъла на животеца - и то е много близко до предвиждането - умението да се предвидят границите, в които ние сме свободни да действуваме... Защото Свободата е най-относителното нещо. Извън границите на Лабиринта никой не може да действува сам със собствения живот както би искал. Но вътре - би могъл.... Един пример - ако ти решиш да направиш нещо, което искаш го правиш по начина по който искаш. В общи линии то би могло да отговори на очакваното. но примерно ще се изненадаш от конкретните стъпки, които си предприел. В края на краящата целта е постигната, но може да се окаже че си избрал други стъпки, а не тези които си мислел, че си прочел...
Хей, ако имаш възможност - прати ми тази рисунка на Розенкройцерите... Имам афинитет към литографии с алегоричен характер!


...още един караконджул под ножа...


Тема Re: Приказка за астрологията и смисъла на живота...нови [re: Lanselot_dela_Filibe]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано22.06.02 02:09



ми зна`е съм много напреднала като за пълен лаик в астрологията то`но така си я представях - че ти очертава въреоятности - една по-голяма, друга по-малка, но ти сам си избираш по коя да тръгнеш - по-малкото вероятност с по-голяма сила ще я реализираш, по-голямата вероятност ще изисква малки усилия от теб, даже без усилия се плъзваш по нея...

обаче какво значи финалът: че ще се обвържете с астролога в кармична връзка?

IMAGINE...


Тема Re: Приказка за астрологията и смисъла на живота...нови [re: Lanselot_dela_Filibe]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано23.06.02 01:52



E hubava rabota - sto me zabarkvate vav vashite razgovori

utre ste vi rekna nesto na vas dvamkata - hubusnici takova
da vidite vie - de se krie na tortata chIreshkata

*...the future - its coming now...*


Тема Re: Приказка за астрологията и смисъла на живота...нови [re: Lanselot_dela_Filibe]  
Автор mushmorok (сърдечен)
Публикувано23.06.02 05:01



Сьгласен сьм доста с мнението ти.
Например Падма-Самбхава, един от просветлените, за които будистите считат , че е по велик от Буда нарича Бога Вечнонеочакваното или по-скоро Вечноизненадващият...забравих точната дума но смисьла е такьв.
А пък Христос говори за тези , които се опитват да водят другите( доста почнах да го споменавам напоследък???), като за слепци водещи слепци, които ги очаква естествено.......дь биг хоул:)))

Иначе в опитите да се разтьлкува сьдбата и да се предвидят нещата няма нищо лошо според мен...дори е полезно в голяма степен. Така всички се учим на познанието за всемира....стига да не се стига в крайности

А по въпроса дали нещата са определени от сьдбата и имаме ли свободна воля мисля така: и двете са верни - всичко е определено вече, включително и желанията ни(тоест свободната ни воля). И всичко което искаме да постигнем е вьв вьзможностите ни, защото ние не бихме имали желания, които са неосьществими. Независимо какво ни се струва, независимо от непреодолимите (за нашия поглед) пречки

Редактирано от mushmorok на 23.06.02 05:07.



Тема Астрологията е фентъзинови [re: Lanselot_dela_Filibe]  
Автор (Lombelico)
Публикувано23.06.02 13:00



Абсолютно фентъзи. Служи си със същите похвати - приказност, неизвестност, приключения, тайнственост, страх и т. н.
Астрологията може да бъде страшилище само за хора, които не си правят труда да прочетат и други книжки освен звездните измишьотини. Колкото повече хора говорят за т. нар. наука астрология, толкова повече тя се превръща в чалга. В хит без никаква стойност. Също както и любовните романчета. Защо всички си мислят, че стават за астролози? Защо е тая масова психоза да се четат разни далечни на светоусещането на европееца книжки без да се познават ебати корените на културата, от която ние произхождаме. Защо куцо и сакато се е захвърчало да става йога, да медитира, да се прави на астролог и да чертае звездни карти и в същото време не е в час, че тука си имаме къде-къде по - прекрасни неща за прехласване - халата, ламята, баба Лада, тримата братя. Защо всеки се втурва да тълкува простотии, които не може да схване?
Ах, как е лесно да се говори за Изтока или за нещо друго, за да се прикрие незнанието за неща, които се разхождат пред носа ни?
Поради същите и подобни приничи неотдавна тук дойдоха сектите, после дойде тъпата чалга, преди това станаха модни разни сериалчета латиноамерикански. И защо? Защото страда кое? Кое страда? Комплекси някакви избиваме, ми се струва... Национални някакви комплекси първо, второ личните си такива, трето нещо ше блестиме с неотразима светлина, говорейки за Бхагават гита, примерно без въобще, ама въобще да сме я изчели от кора до кора...
Аман. Пълни глупости. Пълни.
Нали именно във вашите т. нар. книги по астрология, магия и други тути кванти пише, че знаещият си мълчи? А? Нали това е смисълът на знанието, донесено от Изток? А вие си плямпате глупости и си вярвате...
Дрън - дрън. Комплекси.
Имало било българско дружество на индианците. Аман от смешници, бе. Астролози? Хълмове? Микрокосмоси? Макрополюции!
Бля. Лаици.

Lombelico del mondo


Тема Re: Приказка за астрологията и смисъла на живота...нови [re: PYTHON]  
Автор (Lombelico)
Публикувано23.06.02 13:13



Бе, аз пак ще ти кажа нещо. Това, което си написал, питоне, може да важи само за теб и за анимата. Само!
Да вкарваш "истини" в главата на хората от позицията на всезнаещия, всеможещия, всевсичкоизчелия е все едно да ... Я, дай малко по-скромно...
Това, че ти си открил разни глупости в разни цифри съпоставени с разни звезди съвсем не значи, че тези работи важат за всички. Ах, ама трябвало да четем по клубовете за разни астрологии, ах, ама трябвало само да видиме инфото, ах ама трябвало да бъдем 100% сигурни в това, което го пише на небето.
Бля. Бля. Бля.
Носи си истината си в своята си главица. И си я съпоставяй само със собствения си опит. Това, което пишеш тук иначе спокойно може да мине в графата - шизо. Сори, че го казвам. Обаче си е такова. Манипулативно, от последна инстанция изказване на мнение, което има претенциите да звучи месиански.
Ай сектир!
Розенкройцерите? И от тях разбираш значи? Ах, ще припадна...

Lombelico del mondo


Тема Re: Астрологията е фентъзинови [re: yф]  
Автор (Черна котка)
Публикувано23.06.02 14:21



Ей, уф! Здрасти!
Бхагавад Гита я имам от 89 година :-)
Първият урок по йога получих на 11 години.
Астрологията изобщо не излиза сега, ами е от вавилонците и елините. Това че в България се вижда друго е друг въпрос :-) Ако вярваш на тия глупости във вестниците, ясно защо така мислиш :-) А защо всички си мислят, че стават астролози, не знам. Аз нямам такова впечатление.

Чалгата и астрологията нямат общ произход :-) Едното е (не)културно явление, другото е древно наследство.
Допреди време комунизЪмът не даваше да се говори за окултни науки. Сега, за твоя изненада, Астрологията вече не се смята за окултна наука :-))) Затова има факултети. Чалгата се появи в резултат на изродените народни разбирания за демокрация в изкуството, хихи :-) Но още няма факултет по чалга :-Р

Ся, бг културата... е интересно нещо. Много интересно. Уникално. Ужасно съжалявам, че през последните n години не мога да се потопя в нея напълно и да я усетя. Затова не бих рискувала да изказвам твърдения. Ако ще говорим за това, мога да споделя само откъслечни впечатления.

Хех... Весела неделя!

Don’t try to change the world, just change the subject.


Тема Re: Астрологията е фентъзинови [re: BИ]  
Автор (Lombelico)
Публикувано23.06.02 15:26



А ти скъпа по кои, кой показател реши, че не зная нищо за астрология и се водя от вестници? Кажи ми? Нямаш никакви основания да правиш имагинарни предположения..., ама никакви!

Бг културата, скъпа, съществува далеч преди ти, като ВИ или квато си искаш там да се пренесеш на мястото, където си. Ама далеч преди теб, и ще я има и без теб и далеч след теб. Както ще я има и тъпата астрология. Тъй че не се прави на гуру. Какво правят йогите? Раздават си т. нар. знание като картофи на Женски пазар? Излизат и ти казват - чети разни чикиджийски клубове, за да се светнеш, че само ние, вярващите в тъпи хороскопи сме прави? Какво правят? Купуват книги от разни измислени шизофреници от Славейков и си мислят, че тези книги им казват някаква истина? А? Комерсиализация му е майката, ВИ. И разни купувачи също. Купуваш поредната изгъзица на някой, който е в час с изтерзаната психика на българите - бедност и т. н., или пък с още по-изтерзаната на емигрантите и правят кинти... Ха! И ти наричаш продаденото от търговците знание? Ще ме разбиеш.

А за Бхагават гита да я имаш и като завещание това нищо, ама абсолютно нищо не значи. Къф урок по йога си получила на 11 г., това също си е само твой, личен, ама абсолютно личен проблем...

Кат те интересува нещо за българската култура - ми, интересувай се, бе. И не идвай да ми обясняваш кво ви говорят на вас в разни тъпи, вчерашни университети по астрология на некъф остров. Айде, за култура... делят ни десет вагона книги, както казва един невероятен българин.

Lombelico del mondo



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.