Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 26.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: вие ни лъжете- ние ви лъжем. Образователнанови [re: 4eHe]  
Автор Levity (минаващ)
Публикувано23.06.02 20:15



количеството парични знаци не е равно пропорционално на коефициента на интелигентност.Това писмо не си го писала ти предполагам.Този ,който го е писал явно има пари,тогава не ми е ясно защо се притеснява ,че след като завърши няма да си намери работа.Той сигурно първо е намерил работа пък чак после се е записал да учи.Изпит както и работа все още се купуват.



Тема Re: Кирилицааааааааааааааааааааааанови [re: 4eHe]  
Автор cтpyнa ()
Публикувано23.06.02 20:38



"преобразовател"... а за франкофоните - къде има преводач? Бързо, защото искам да ТЕ разбера.

ненамусена



Тема Re: вие ни лъжете- ние ви лъжем. Образователнанови [re: ПЪTниk]  
Автор jjМодератор (млъкнал)
Публикувано23.06.02 20:39



Не разбрах... ти си затова да се вдигне цената или просто да се ограничи приемът, така че да се запази относителното количество влезли студенти спрямо оценката им или?

Елементарно, Уотсън!



Тема Re: вие ни лъжете- ние ви лъжем. Образователнанови [re: 4eHe]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано23.06.02 20:48



при нас в кафенето и трите севитьорки са вишистки.. ужас



Тема Направих се на преобразувателнови [re: 4eHe]  
Автор jjМодератор (млъкнал)
Публикувано23.06.02 20:49



zvetenze каза това:

Не може така. Защо висшето образование да става по-скъпо? Аз искам да завърша висше, но едва ли ще мога...защото ако увеличат цените, един такъв ценен кадър като мен няма да може да стъпи в университета. Според мен е по-правилно да успее да се намали броя на подкупите.
Не смятам, че при намаляването на университетите ценността на кадрите ще се увеличи и следователно и "учението" на студентите ще стане по-качествено. Това е дискриминация. Изобщо значи бедните нямат право на образование? Това писмо ме обижда! Сестрите ми завършиха висшето си образование и в момента едната в преуспяваща фирма! Това, че не сме от най-богатите не значи, че сме глупави!!!!!!!

Елементарно, Уотсън!



Тема Re: вие ни лъжете- ние ви лъжем. Образователнанови [re: 4eHe]  
Автор BABYmegan ()
Публикувано23.06.02 20:51



Етествено, че ДА! Пък и УННС е един от най-ярките примери за скапаното ни образование.. както и да е - аз дори не исках да кандидаствам по тази причина, ама кво да се прави ... като си помислиш колко лесно се изкарва висше в България, то направо си е грехота да не го направиш.. пък и хората те гледат като прокажен /куцо и сакато с висше, пък ти не!!!/.. та аз чинно си избутах докрая /заради скапаната тапия/, след това се заврях дипломката в един дълбоооок шкаф и НЕ МИ СЕ МИСЛИ ЗА ЗАГУБЕНОТО ВРЕМЕ!! SORRY! да ме прощавате всички вие за които българското образование значи нещо!



Тема Материалите са от вк.Капиталнови [re: 4eHe]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано23.06.02 21:04



Ако това променя нещо в историята..
Благодаря на Жожик !

Днес е St.Hank и ми се полага да летя до Harzen, Bloksbjerg на Съвет.
Ауфидезейн !



I dream things as they never were and ask, 'Why not?


Тема Re: Материалите са от вк.Капиталнови [re: 4eHe]  
Автор jjМодератор (млъкнал)
Публикувано23.06.02 21:07



Кой е St. Hank?

Елементарно, Уотсън!



Тема Re: вие ни лъжете- ние ви лъжем. Образователнанови [re: BABYmegan]  
Автор jjМодератор (млъкнал)
Публикувано23.06.02 21:39



Много често се случва така, че липсата на възможност за реализация и понякога липсата на предприемчивост биват пренасяни като вина върху образованието.

Ето аз например - студент съм Приложна математика и въпреки, че уча много информатика, излизам с квалификация "математик" (защото много от математическите дисциплини, които са задължителни за моята специалност, са просто избираеми за специалност Информатика) и как мислиш - дали се надявам на реализация в математиката?! Не - това е въпрос на собствено желание и интерес. Каквото и да завършиш - нямаш ли нужната доза късмет и доза предприемчивост - дипломата си остава за теб си.

Елементарно, Уотсън!



Тема Re: вие ни лъжете- ние ви лъжем. Образователнанови [re: 4eHe]  
Автор MУTPA ()
Публикувано23.06.02 21:50



Глей сега Ванка,

Висшето образование в Австрия е безплатно (е, беше безплатно до преди 3-4 години, но сега таксите са пренебрежимо ниски). За да учиш висше, не е нужно, да държиш приемен изпит(с малки изключения). Необходимо е, само да имаш матура. Системата е такава, че ако не си способен, отпадаш от само себе си още първата година. Причината, тая схема да не работи в БГ, е че заплащането на високо образованите хора, е съвместимо с това на общ работник. Когато някога това се промени количествено и качеството на образованието ша се промени.

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.