Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Efektut na Mahaloto  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано12.06.02 21:16



Krainostite se dokosvat, tam nqkude v dalechinata na ne/usporednite pravi na Vechnoto Zavrushtane... Nai-golemite greshnizi sa nai-svetite i obratnoto. Ljubovta se prevrushta v omraza, a omrazata v ljubov. Vsqko neshto stiga do svoqta protivopolojnost i taka bezkrai...Mahaloto, stignalo do krainata si tochka s neotrazima sila se vrushta v protivopolojnata, prevrushta se v svoqta protivopolojnost...
Tova ne obezsmislq li vsichko?

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано10.06.02 22:58



Ами ако го спрем това махало? Поне за себе си? Ммм...

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 00:05



К'ви са тия теории и защо си мисля, чв разбираш живота better than that...?

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 00:04



De da beshe samo teoriq ... A za razbiraneto ... jivotut ne se razbira ili ne..prosto se jivee ili go ostavqsh toi da te jivee.. No mahaloto sushtestvuva Lucid...Ne si li go otkrivala tozi efekt i v sebe si? Ili e oshte rano...

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: aleyan]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 00:06



Kak? I ne "pone" ..Stava duma za vseki presonalno.. No da go sprem oznachava Nirvana..a tova za men e drugoto ime na slow suicide..taka che kakto kazvashe Al.Blok .. "Ishoda net"... Ili???

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 00:06



... или просто сме различни ... :-)
Махалото е принцип. И като всеки принцип има изключения. Може би не във физическия смисъл, но в житейския - да! Обратното би означавало да признаеш живота за нещо статично, подчиняващо се безотказно на един или друг закон. Което е абсурд. Винаги има по някой, който доказва обратното. дори и да не го иска.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal

Редактирано от Lucid на 11.06.02 00:08.



Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 00:13



Moje bi si prava.. I dano si prava za sebe si... No kogato stignesh do kraq na edna misul ili edno chuvstvo i kogato te sa bili ekstremni ,shte zabelejish che Efektut na Mahaloto e tuk.. Tova obqsnqva prividnite protivorechiq na lichnosti kato de Sade i Nietzsche.. Prinziput na mahaloto e kato t.nar. Bodhisatva Paradox ..tvurde interesen, za da se razbere bez da se prejivee...Kogato go chetqh v Dostojevski me zabavlqvashe.. Sega, kogato go prejivqvam, me zabavlqva oshte poveche... Promise to tell me when/if you experience it too/sooner or later

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 00:19



Обещавам да кажа, ако ми се случи.
Всъщност. Прав си. И не си прав. Както и аз. Случвало ми се е, разбира се, в банално - житейски ситуации. За тях обаче не говоря. Говоря за именно онези, екстремните... Има неща, ausserhalb von Raum und Zeit - отвъд времето и пространството. Такива, без начало и край, в които винаги си някъде по средата. Те не се изживяват, за да можеш да върнеш махалото. Те се живеят... но от тях нерядко се умира.

"ready to live or die
or set a precedent..."


Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Satriani (играч)
Публикувано11.06.02 00:28



забравяш, за мъртвата точка
в която тялото се намира в
абсолютен покой



Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 00:28



Umiraneto kato zaplaha li go shvashtash? Za men to e prosto another door..zashtoto smurt nqma... Shto se otnasq do men, az izjivqvam Efekta samo v ekstremni situazii i pri ekstremni chuvstva. Tozi efekt nqma mqsto v ejednevieto.. Kazah,che protivopolojnostite preminavat edna v druga.. Samo bivshiqt katolicheski sveshtenik moje da stane satanic priest..i kogato obicham nqkogo bezumno, rano ili kusno idva moment v koito shte go namrazq bezumno..i ako sum bil gotov da umra za nego..shte buda gotov da go ubiq..Zqlata istoriq na chуvechestvoto, religiite i filosofiqta mi pokazva tova.. I sega izhojdam ot konkretna prichina kato go kazvam.."I hate you so much right now" means "I loved you so much before"..
Und danke fьr die Raum/Zeit Ьbersetzung..Du bist sehr net mit mir..Warum?

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Satriani]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 00:33



Dobro nabljudenie...Ne, ne zabravqm ... no ne q vzemam pod vnimanie v momenta. Predpochitam da se konzentriram v dvete krainosti... i v tqhnoto edinstvo... Shit... Mrazq Hegel, a mai stignah do negovata "dialektika"... Zatova vzimam "time out"...zasega

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Satriani (играч)
Публикувано11.06.02 01:00



ах тоя Ницше с тия негови крайности, опасен е
аз не съм чак такъв привърженик на тези крайности,
между бялото и черното има сива ивица. не всичко
е бяло или черно



Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (ескимос)
Публикувано11.06.02 01:25



Нирвана ли е според теб slow suicide?!

__________________________________
Ако желанията бяха риби, всички щяхме да хвърляме мрежи.


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.06.02 01:35



Ми. :) Не съм съгласна. Това не е универсален принцип. Не може да се приложи винаги и навсякъде. ... Всъщност има ли принцип, който може да се нарече абсолютно универсален... Няма... Или поне няма как да знам, нито който и да било друг. А съществува ли нещо абсолютно? Май не. Ако не стане дума отново за глупости от вида "абсолютна е липсата на абсолютизъм", "никога не казвай никога", "сигурно е, че няма нищо сигурно"... Измишльотини. :) Защото абсолютизма си е абсолютен по смисъл, "никога" съществува фиктивно (до доказване на противното :)) , а сигурното погледнато от определен ъгъл си е 100% сигурно.

"I never wanna act my age!
What's my age again..."


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 10:59



Za men slow suicide e oshte edna malka kapitulaziq, vodeshta kum Golqmoto Bqgstvo, t.e. Nirvana... Ne me interesuva kakvo misli Buddha po vuprosa ili nqkoi drug prosvetlen. Az imam drugo satori. Ostavam v samsara, zaradi onezi,koito otivat v Nirvana,hehe... No tova e druga tema..t.nar. Boddhisatva Paradox..
No kaji, usetil/a li si Efekta? Ili ne si stigala/a do krainost..extremnost..do ruba na svetlinata?

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Satriani]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 11:03



Ne znam..smqtam,che krainostite ne sa na Nietzsche ili nqkoi drug..te prosto SA..ima gi..sushtestvuvat..tam, v kraq na tunela, koito e i nachalo na sledvashtiq..tunel..
Moje bi otkazvaneto ot glagola "sum", kakto v IOT na Peter Carrol e edna vuzmojnost za preodolqvane i sintez.. No kato kaja "doing being" produljavam da "sum" i da disham..

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: NEVlN]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 11:10



Daaa... Kapanut na dumite ..Btw za men vsichko e relativno.. Efektut na Mahaloto go razglejdam suvsem prakticheski..v sferata na povedencheskoto..I bez da ga nalaam za absoljuten prinzip (koito e iljuziq) se opitvam da otkriq nachina na negovoto prilojenie ili neprilojenie.. Chuvstvam se pritisnat ot nego..prinuden ..Um daЯ geht.. I kogato utre nqkoi ti kaje "obicham te tolkova mnogo, che trqbva da te ubiq i zapazq zavinagi" nqma da se rovish v "The Temple of the Golden Pavillion" na Yukio Mishima, a shte budesh prinudena da deistvash..ili da se predadesh..
Interesuvat me prakticheskite rezonansi na ideite..razglejdani tuk-poradi lipsa na drugo - vse oshte s dumi..Koito znaino e sa podvejdashti...

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 11:32



Разбира се, че не като заплаха. Като факт. Като прекрачване.
Това, което важи за теб, не задължително важи за другите.
Всъщност, когато обичам някого безумно, никога не преставам да го обичам. Поне до този момент. Но аз съм казвала и преди, че това е мазохизъм в известен смисъл.
Сега не ми казвай, че не обичам 'истински', щом след това не намразвам. Как обичам - вероятно само аз знам. И Обичаният.
Разбирам те. Даже съм съгласна. Просто наблягам на антитезата.

А преводът не беше за теб, silly... Въпрос на коректност, обаче, четящите да могат да шванат за какво става дума.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 11:26



... опааааааааа...
... точно тук исках да те вкарам, ама малик се справи с три изречения...
Браво, малик... достойно

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 11:44



Mnogo ti ticha tova zadovolstvo If you need a Wolf for a pet animal just let me know

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 11:39



За теб всичко е релативно, но тук си крайностен. Не е необходимо да убиваш, за да "запазиш завинаги"... И сам знаеш, че да "запазиш завинаги" е само илюзия. Най-голямата. Чел ли си "Еротизмът" на Батай... ЗНАМ за какво говориш. В случая, заемайки тази позиция, свободата ти отива по дяволите. Въпрос на избор е, дали ще се чувстваш притиснат или свободен. Убийството е еротика в краен предел. Желанието за сливане, за Kontinuitaet im Sein, защото човекът е ein diskontinuirliches Wesen (убий ме, не знам как да го преведа)... Но забравяш, че сливане се постига и по други начини. Вярно, пределно мимолетно...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 11:50



Az opitvam, Lucid..opital sum vsichki nachini.. I vse oshte opitvam..again and again..
A inache haresvam poveche "Histoire de l`уeil" na Bataille

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.06.02 12:10



I kogato utre nqkoi ti kaje "obicham te tolkova mnogo, che trqbva da te ubiq i zapazq zavinagi"...
или когато някой ти каже, че те обича толкова много, че трябва да те зареже...
Дрън-дрън!
На тия хора нещо им има и не са съвсем здрави психически.

"I never wanna act my age!
What's my age again..."


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор PYTHON ()
Публикувано11.06.02 12:06



преди 3 години една от първите ми теми те тука те
бе
удар с обратна сила
.....
направо ше ти редим
са
никой нищо не вдена
даже и аз после не разбрах какво съм искал да кажа
стигаш обаче до прозрения

ми така е както си го написал
100% е така
обаче да не мислиш че на някой му пука
дръж тоя курс обаче
ние сме вечни бе

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: NEVlN]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 12:09



Има такъв момент. Това, което казва EVIL, е заложено у всички. Не всички обаче го отключват в себе си, защото обикновено имаме един здравословен блокаж, що се отнася до рушенето на живота. Смъртта е много близка с еротиката, оттам с Любовта. Убийството на Любимия цели сливане с него. Защото животът ни е обречен на съществуване, откъснато от Цялото. Демек, еротиката, а оттам крачката до смъртта е малка, цели именно това премахване на всички граници...

Говорим си "на теория"... Всичко това е вярно, но изключително рядко се стига до неговата крайност, именно защото имаме психична бариера, какъвто е "нормалният" случай.

Кулминацията в сексуалния акт, пълното отдаване на другия и прекрачването на границите на аз-а не е нито повече, нито по-малко от "имитация" на смъртта.
Ненапразно на френски "la petite mort" означава оргазъм.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано11.06.02 14:18



Да обезсмисля?
Моля те, следващият път направи кастинг на речника си. То и аз използвам силни думи, но само когато искам да изразя силни чувства. Защото през другото време - това, в което силните думи се използват не на място, те показват практически теориятата за ефекта на Махалото - напудрени да изглеждат солидно, без да искат преминават в своята противоположност и започват да изглеждат, ако не смешно, то поне бутафорно.

Само един уточняващ въпрос:
Мислиш ли, че има обстоятелства, които могат да 'счупят' махалото или смяташ, че този негов т.нар. ефект е валиден за всяка една ситуация?




Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 15:05



LUCID, YOU ARE GREAT! I LOVE YOU

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: PYTHON]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 14:57



Az priemam jivota kato experiment..Ne moga da spra i da iskam..I ne mi puka dali na nqkoi mu puka (sorry za nevolniq kalambur)..
Radvam se,che sum zasegnal tema,koqto ti e blizka..i sujalqvam che do izvestna stepen q povtarqm..No predi 3 godini jiveeh v South Bronx in real reality i ne mi beshe do virtuality,hehe

Stay Free
666

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Лy]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 15:17



E, znachi sum dokazal na praktika Efekta na Mahaloto sus silnite si dumi
Priznavam si - imam slabost kum tqh..ponqkoga prekalqvam..
Shto se otnasq do "schupvaneto" na Mahaloto , moga da ti kaja do kakuv otgovor sum stignal az samiq..kato sum go izjivql (shtqh da kaja "izstradal",no navreme se usetih,hehe)..
1 nachin - Smurtta. (No za men smurt nqma, death is just another travel, taka che tova otpada ..)
2 nachin - ima edin Chaos Magick Ritual.. Poveche za nego v IOT ili v my site... NO tova e druga tema..ne za tuk...

No kakvoto i da opitash - ima smisul.. To e kakto v ZEN ...Putqt e zelta

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.06.02 16:08



Ne moje li da ima i druga gledna tochka?
Не може.
В моя свят не може. Да приема, че може, значи да рискувам да я разбера и приема. Не, благодаря. Не значи, че отхвърлям съществуването на колкото си искаш различни гледни точки, но аз си ги слагам в графа "ненормални". Това не е лоша графа, само е различна от тази, която ръководи моят живот. Наясно съм, че за някой друг аз съм ненормална и това е нормално, но аз не съм друг, а именно себе си, така че това не ме притеснява.
Ненормален не е обидна квалификация.

"I never wanna act my age!
What's my age again..."


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (ескимос)
Публикувано11.06.02 16:21



Скоро се разходих пак до там.

Не знам за Буда и просветените, т.е. не ме касае, мен Нирвана ме привлича и намирам това за всичко друго, но не и бягство, камо ли самоубийство.
Съжалявам, няма да продължа темата. Не тук и сега.
Чао.

__________________________________
Ако желанията бяха риби, всички щяхме да хвърляме мрежи.


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: NEVlN]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 18:02



Страх. Удобство. Статика. Спокойствие. Сигурност.
Малко стерилно ми се види. Не го приемай лично. Изразявам впечатление. Може и да съм в грешка.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.06.02 19:46



Ама много си права.
И не виждам нищо лошо в никое от изброените неща, само да уточня, всеки се страхува понякога, и аз така, но за малко и се преодолява. И дай да заменим статиката с инертност, какво да се прави, такава съм си. Останалите 3 намирам за много хубави. Де да бяха истина... Но се опитвам да са.

"I never wanna act my age!
What's my age again..."


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: NEVlN]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 20:27



Всекиму според предпочитанията.
Не класифицирам нещата като добри или лоши. Те просто са, каквото са. И едното, и другото... или нито едно от двете.
Аз съм по-скоро мацката на въжето, която танцува Умиращия лебед... Природа, какво да се прави...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема :)нови [re: EVlL]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано11.06.02 21:46



Ок, втори уточняващ въпрос:
Хрумвало ли ти е, че има ситуации, емоции или отношения, в които ефектът на махалото е безсилен, т.е. не съществува или ако съществува той съвсем не е в крайните си форми "да" и "не"?




Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано11.06.02 23:15



Мда.. "Исхода нет, толька вход и то не тот..." Както е изпял Висоцки.
Но все пак смятам, че има и то не точно нирвана. Сатори също върши работа, или "спирането на света" на Кастанеда.

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?


Тема Сакън! Само не Кастанеда!нови [re: aleyan]  
Автор Coня (Дете на нощта)
Публикувано12.06.02 02:14



Навъдили сме се тук едни разбирачи...не си е работа:)))

Разкажете ми приказка...


Тема Re: Сакън! Само не Кастанеда!нови [re: Coня]  
Автор Aby (®)
Публикувано12.06.02 02:22



Какво против имаш Кастанеда?


Път след път, пътища много...

Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: aleyan]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.06.02 02:26



"сыт я по горло, до подбородки..." пак той.

IMAGINE...


Тема що, бе? фенклубът на Кастанеда...нови [re: Coня]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.06.02 02:28



...сяда в центра на клуба, затваря очи и медитира. басси гледката десетина пар`ета седят по турски и мрънкат нещо като "оммммм"....

ти няма ли да медитираш, ааа?!?!?!

IMAGINE...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор PYTHON ()
Публикувано12.06.02 09:08



виж_са
няма_реално_и_виртуално....
има_едно

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: Сакън! Само не Кастанеда!нови [re: Aby]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано12.06.02 14:48



Az naprimer nqmam nishto protiv, no e kraino vreme da razberete, che Carlos Castaneda e edin darovit pisatel, s osnovna profesiq antropolog, koito se zabavlqva pisheiki... I tova e ok.. Samo vsichki tezi deto vzimat Don Juan (kakuv nick,hehe) i ostanalite personaji i subitiq ot romanite na Castaneda na seriozno, shte budat razocharovani - tova e samo Literaura. I to dobra. No nito poveche nito po-malko...

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: :)нови [re: Лy]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано12.06.02 14:50



Hrumvalo mi e..i to bez da vzemam razshirqvashti suznanieto veshtestva
Vsichki "vsekidnevni" situazii sa takiva.. Zatova mrazq vsekidnevieto.. Chovek jivee samo v ekstremalna situaziq..Obichaite opasnostta e kazano..I tova ne sa samo dumi

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор PYTHON ()
Публикувано12.06.02 15:54



ми ти откриваш топлата вода май а?

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор My Eye (спяща :))
Публикувано12.06.02 21:52



Така, както си го написал на мен ми звучи леко абсурдно. Ефектът на махалото е приложим само на думи. На практика крайностите се обезличават. За мен е по - интересно какво се случва в средната точка (на докосване). Там вече могат да се открият нюанси и бялото да не е само бяло, а черното - само черно. Контрастът е видим, а нюансът само се усеща и е много по - богат на емоции.

Според мен.



Тема Re: Сакън! Само не Кастанеда!нови [re: Coня]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано12.06.02 23:27



Че какво не ти харесва Кастанеда, бря? Кой знае може това да е един от Пътищата?

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?


Тема Re: Сакън! Само не Кастанеда!нови [re: aleyan]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано14.06.02 11:49



Moje..moje... Az imam drug put,brq..nqmam nujda ot pisateli-"prorozi"

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: PYTHON]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано14.06.02 11:51



Da be..vnimavai da ne se udavish v neq

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: My Eye]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано14.06.02 11:53



Vsichko e absurdno v Chaos Universe. I vsichko e "normalno". Za men nqma sredna tochka" na dokosvane.. Ili-ili.. Vupros na vuzpriemane,nali?

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Сакън! Само не Кастанеда!нови [re: EVlL]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано14.06.02 22:28



А какъв е твоят път?
И не мисля, че Кастанеда има нещо "пророческо"!

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?


Тема Кастанеда!нови [re: aleyan]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано14.06.02 22:39



Кастанеда не е път. Кастанеда е споделил с нас своя път. Ако решиш да тръгнеш по него, ще разбереш, че не става. Негов си е. Открадни му идеите, но ги направи свои и ще видиш колко различни ще станат...
Да вървиш по стъпките на Кастанеда е утопия. Все едно да тръгна по стъпките на Стайнбек. Задънена улица.
Пътят е твой, твой, твой - събирай, синтезирай, но не забравяй да провериш, да модифицираш, да нагласиш спрямо себе си. Другото е самозаблуда.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Кастанеда!нови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано15.06.02 12:16



Kakto vinagi pravo v zelta..Veche shte te naricham Diana

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Сакън! Само не Кастанеда!нови [re: aleyan]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано15.06.02 12:19



My way is dark, but it`s my way (sorry, che imitiram Sinatra)
More in www.drevil666.com

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Ха!нови [re: EVlL]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано15.06.02 15:33



Така още не ме е наричал никой!
А личните ми предпочитания клонят към Персефона...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор My Eye (спяща :))
Публикувано15.06.02 21:45



Да, въпрос на възприемане. Определено. Обаче ми е интересно ти как мислиш, че може да се постигне тази изчистеност "или - или"? Не е ли твърде лесно да категоризираме? А дали всичко подлежи на точно дефиниране? Когато преминаваш от едната в другата крайност, това не издава ли някаква слабост (само си питам, не го насочвам лично към теб )? Не мисля, че всичко е абсурдно. По - скоро ми се струва, че понякога е нелогично, но само на пръв поглед .



Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: My Eye]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано16.06.02 14:36



Spored men slabost e da ne stigash do kraq, da ne si extremen, t.e. da ne stigash do ednata ili drugata krainost.. A inache ..kategorizirame..pishem s dumi..gubim smisula..no tova e uslovie sine qua non..Inache trqbva izobshto da ne (si) pishem..Ne che e tolkova losho..But what can we do in that brave virtual world of today...

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор My Eye (спяща :))
Публикувано16.06.02 16:18



Хех, не е слабост да не стигаш до края . Важното не е докъде стигаш, а извървеният път и начинът, по който си преминал по него. И не съм съгласна, че пишейки с думи, губим смисъла! Словесната комуникация е много важна (независимо дали е реална или виртуална), защото чрез нея разбираме всъщност какъв е човекът отсреща, каква е гледната му точка (е, разбира се, ако можем да четем/чуваме не само буквичките на думичките, а и подтекста, който е вложен :)))). И не ми казвай, че това не е достатъчно условие . По думите ще ги познаете (във виртуалното пространство), по делата и не само :))) (в реалния живот).



Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Caбaзий (Загрей)
Публикувано16.06.02 19:37



...Махалото между крайните си точки има много междинни точки...Крайните точки са "черно- бяло"...
Междинните дават цветовете...

Докато виждаш "черно- бяло" няма как да видиш смисъла...

Излез от "готик културата" и ще си отдъхнеш...:-)))))



Тема Re: Кастанеда!нови [re: Lucid]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано16.06.02 20:28



Почти съм съгласен с теб. Но почти! Все пак Кастанеда не е бил сам, нали? Можеш да кажеш, че не можем да вървим по неговата следа. Но тя само една от многото, които образуват пътя! Виж с втората част ще се съглася напълно!

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?


Тема Re: Сакън! Само не Кастанеда!нови [re: EVlL]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано16.06.02 20:31



За мен няма светли и мрачни пътища! Поне се стремя да не правя резки разграничения. Има само различни пътища.

Винаги ли искаш това, което искаш винаги или понякога искаш нещо друго?


Тема Re: Кастанеда!нови [re: aleyan]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано16.06.02 20:31



Разбрал съм, че в този живот съм сам в една враждебно настроена Вселена и съм се научил да казвам: Така да бъде!"
Д.Х.


Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Кастанеда!нови [re: Lucid]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано16.06.02 22:34



Хм... мисля си, че Вселената е по-скоро БЕЗРАЗЛИЧНА!

За да чуеш трябва да мълчиш!


Тема Re: Кастанеда!нови [re: aleyan]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано16.06.02 22:38



Зависи изцяло от гледната точка. И всяка гледна точка има своето обяснение и оправдание.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: :)нови [re: EVlL]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано17.06.02 01:59



Обичам опасностите, но не бъркам с вилица в контакта, за да си вдигна адреналина. А ти? :)




Тема Re: :)нови [re: Лy]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано17.06.02 11:29



Hmm..interesna ideq Tova oshte ne sum go pravil..ima i po-zabavni opasnosti..No govoeh po prinzip.Samo na ruba jivota ima zena..kogato mojesh da go izgubish (koeto taka ili inache,sooner or later stava)..no po tvoi izbor...Sam da postavqqsh na karta vsichko..tova za men e edinstvenoto, koeto mi pomaga v borbata s boredom...vse oshte

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: My Eye]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано17.06.02 11:31



Togava nadqvam se, che shte se poznaem Sooner or later.. Quen sabez?

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Caбaзий]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано17.06.02 11:33



Hehe..kak da izlqza ot neshto, koeto sum i ne sum..Iskash da ne oprostqvam neshtata, a ti go pravish s men..Moje da sum nad kulturite ili pod tqh..everywhere..no ne i vutre..ne sum nito leader, nito follower..Evil is way of life..kakto extrema na Mahaloto..A kak e pri teb?

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Caбaзий (Загрей)
Публикувано17.06.02 16:57



...Видях ти сайта, Evil...Впечатляващ е...
От него лъха на Маркиз дьо Сад, Гарванът и Мерилин Менсън...
Не си над, около или под тази култура...Ти си в нея...Може да не си водач...Може да не си и адепт, но си в културата...Приел си да си неин "носител", приел си начина й на живот...Или на твоя език казано- приел си едната крайност на махалото...
Между черното и бялото си избрал едното, така както други избират да надянат крилца и да се правят на ангели...Все е тая...

А как е при мен??...Това е друга тема...Ще поговорим и за това..Някой друг път...



Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Caбaзий]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано17.06.02 23:08



taka ti se struva..It just seems so..Ili e po-udobno da oprostqvash neshtata ?

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Кастанеда!нови [re: Lucid]  
Автор aleyan (Някой си там)
Публикувано17.06.02 23:09



Така де!

Всеки има своя истина
и истините на всечки са различни!


За да чуеш трябва да мълчиш!


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Caбaзий]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано17.06.02 23:17



Poqsnenie: the voice at the beginnig, by opening of my site ("..Iґm not ur leader, Iґm not ur follower....)is not mine, but that of Charlie Manson..with his authorization (permission)..So maybe Iґm not "in"that culture as u tnink..
"Tune in, turn on, drop out"..a nice slogan from hippie time..I remodeled it..but maybe later more about it...

Stay Free
666

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.