Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 11:39



За теб всичко е релативно, но тук си крайностен. Не е необходимо да убиваш, за да "запазиш завинаги"... И сам знаеш, че да "запазиш завинаги" е само илюзия. Най-голямата. Чел ли си "Еротизмът" на Батай... ЗНАМ за какво говориш. В случая, заемайки тази позиция, свободата ти отива по дяволите. Въпрос на избор е, дали ще се чувстваш притиснат или свободен. Убийството е еротика в краен предел. Желанието за сливане, за Kontinuitaet im Sein, защото човекът е ein diskontinuirliches Wesen (убий ме, не знам как да го преведа)... Но забравяш, че сливане се постига и по други начини. Вярно, пределно мимолетно...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 11:50



Az opitvam, Lucid..opital sum vsichki nachini.. I vse oshte opitvam..again and again..
A inache haresvam poveche "Histoire de l`уeil" na Bataille

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.06.02 12:10



I kogato utre nqkoi ti kaje "obicham te tolkova mnogo, che trqbva da te ubiq i zapazq zavinagi"...
или когато някой ти каже, че те обича толкова много, че трябва да те зареже...
Дрън-дрън!
На тия хора нещо им има и не са съвсем здрави психически.

"I never wanna act my age!
What's my age again..."


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор PYTHON ()
Публикувано11.06.02 12:06



преди 3 години една от първите ми теми те тука те
бе
удар с обратна сила
.....
направо ше ти редим
са
никой нищо не вдена
даже и аз после не разбрах какво съм искал да кажа
стигаш обаче до прозрения

ми така е както си го написал
100% е така
обаче да не мислиш че на някой му пука
дръж тоя курс обаче
ние сме вечни бе

бягащ кон,танцуваща жена,платна в океана


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: NEVlN]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано11.06.02 12:09



Има такъв момент. Това, което казва EVIL, е заложено у всички. Не всички обаче го отключват в себе си, защото обикновено имаме един здравословен блокаж, що се отнася до рушенето на живота. Смъртта е много близка с еротиката, оттам с Любовта. Убийството на Любимия цели сливане с него. Защото животът ни е обречен на съществуване, откъснато от Цялото. Демек, еротиката, а оттам крачката до смъртта е малка, цели именно това премахване на всички граници...

Говорим си "на теория"... Всичко това е вярно, но изключително рядко се стига до неговата крайност, именно защото имаме психична бариера, какъвто е "нормалният" случай.

Кулминацията в сексуалния акт, пълното отдаване на другия и прекрачването на границите на аз-а не е нито повече, нито по-малко от "имитация" на смъртта.
Ненапразно на френски "la petite mort" означава оргазъм.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано11.06.02 14:18



Да обезсмисля?
Моля те, следващият път направи кастинг на речника си. То и аз използвам силни думи, но само когато искам да изразя силни чувства. Защото през другото време - това, в което силните думи се използват не на място, те показват практически теориятата за ефекта на Махалото - напудрени да изглеждат солидно, без да искат преминават в своята противоположност и започват да изглеждат, ако не смешно, то поне бутафорно.

Само един уточняващ въпрос:
Мислиш ли, че има обстоятелства, които могат да 'счупят' махалото или смяташ, че този негов т.нар. ефект е валиден за всяка една ситуация?




Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Lucid]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 15:05



LUCID, YOU ARE GREAT! I LOVE YOU

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: PYTHON]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 14:57



Az priemam jivota kato experiment..Ne moga da spra i da iskam..I ne mi puka dali na nqkoi mu puka (sorry za nevolniq kalambur)..
Radvam se,che sum zasegnal tema,koqto ti e blizka..i sujalqvam che do izvestna stepen q povtarqm..No predi 3 godini jiveeh v South Bronx in real reality i ne mi beshe do virtuality,hehe

Stay Free
666

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: Лy]  
Автор EVlL (Nomad)
Публикувано11.06.02 15:17



E, znachi sum dokazal na praktika Efekta na Mahaloto sus silnite si dumi
Priznavam si - imam slabost kum tqh..ponqkoga prekalqvam..
Shto se otnasq do "schupvaneto" na Mahaloto , moga da ti kaja do kakuv otgovor sum stignal az samiq..kato sum go izjivql (shtqh da kaja "izstradal",no navreme se usetih,hehe)..
1 nachin - Smurtta. (No za men smurt nqma, death is just another travel, taka che tova otpada ..)
2 nachin - ima edin Chaos Magick Ritual.. Poveche za nego v IOT ili v my site... NO tova e druga tema..ne za tuk...

No kakvoto i da opitash - ima smisul.. To e kakto v ZEN ...Putqt e zelta

Neither bad nor good, just sailing on the sea of ...


Тема Re: Efektut na Mahalotoнови [re: EVlL]  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.06.02 16:08



Ne moje li da ima i druga gledna tochka?
Не може.
В моя свят не може. Да приема, че може, значи да рискувам да я разбера и приема. Не, благодаря. Не значи, че отхвърлям съществуването на колкото си искаш различни гледни точки, но аз си ги слагам в графа "ненормални". Това не е лоша графа, само е различна от тази, която ръководи моят живот. Наясно съм, че за някой друг аз съм ненормална и това е нормално, но аз не съм друг, а именно себе си, така че това не ме притеснява.
Ненормален не е обидна квалификация.

"I never wanna act my age!
What's my age again..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.