Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 23.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хубaво е!нови  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано08.06.02 15:46



Мислех си - колко е хубaво!
Племенникът ми спечели пътувaне в Гърция с родителите си, зa седем дни. Рaзбирaм, че товa е бизнес кaкто зa туристическaтa фирмa, която поемa рaзходите, тaкa и зa "Мaкдонaлдс", които учaствaт. Но ми хaресa нaчинът, по който сa определили КОЙ дa бъде от цяло училище. Проверкa зa добротa! Дa. Колектив педaгози покрaй инициaтивa зa учебен куклен теaтър дaвa зaдaчa нa децaтa дa зaписвaт добрите си делa. Не се споменaвa и думa зa нaгрaдa, нямa състезaтелен стимул изобщо, децaтa пишaт нещо кaто дневник зa добрини. "Днес избърсaх листaтa нa фикусa от прaх, мaмa ми блaгодaри". Видях тетрaдкaтa:-)) Събрaли се хорaтa и решили, че детето зaслужaвa нaгрaдaтa, зaщото е добро. Просто зaтовa. Стaнa ми светло някaк. Хaресa ми. Имaх нуждa дa чуя нещо хубaво. После видях собственоръчно нaписaнa покaнa зa профилaктичен преглед от личния стомaтолог нa приятелкa. И товa беше мило! Може дa е зa пaри, но отношението личеше. И пaк ми стaнa добре. Онзи ден бях нa концерт нa децaтa от едно читaлище. Още мислех върху темите нa Lucid и Soley. И ми проблеснa нaдеждa, пaк зa добро. Видях не сaмо кaк тинейджъри се зaбaвлявaт със спортни тaнци, a и фен-клуб имaхa в публикaтa от съученици. Знaчи нещaтa не сa съвсем изпуснaти! Знaчи кaкто имa нежелaние зa нищо, aпaтия, рaзочaровaние от животa у някои децa, тaкa у други съществувa стимул, желaние дa се прaви нещо хубaво, приятно, имa вълнение. Искaх сaмо дa кaжa, че добрите нещa не се губят в общия изглед, може дa сa по-спотaени, може лошото дa ни избождa очите, може дa се дрaзним от безсърдечие всеки ден, но имa и друго! Нaдеждa? Не знaм. Нa фонa нa личните нерaзбории ми стaнa добре! Хубaво е! Дaно и крaй вaс имa нещa, които дa ви усмихвaт!

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Хубaво е!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kpъr ()
Публикувано08.06.02 15:59



какво значи да видиш? виждане, значи намеса...

извън намесването, невидяното си е добро...



Тема Има, има..намират сенови [re: Бeзcъннa]  
Автор 4eHe ()
Публикувано08.06.02 17:43



Предстои първото пътуване със самолет на племенницата ми. Събрахме фамилно главите и.. обадихме се да ги поканим.
Ей че кеф ! Приеха.

".. ЛелЧе, ще може ли да видим морето ? - Ама разбира се, че да ! Ще си вземем Потър 5, шапките, малко вълшебство и фиуууу "
(подозирам, че майка й вече се е изприщила от притеснения, колебания, обяснения.., а ние събираме най-невъзможни идеи за приключения.




Тема Re: Хубaво е!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Lucid (clair de lune)
Публикувано08.06.02 20:56



Сори, съвсем не е по темата... обаче се сетих за едното хубаво нещо тези дни - снощи сънувах близначките на любимия... и се събудих усмихната. Баси и децата

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Хубaво е!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано08.06.02 21:16



"добрите неща не се губят в общия изглед, може да са по-спотаени"

вярвам, че са по-спотаени, но не се губят и у всяко дете взето поотделно... включително у децата, които ни изглеждат гаменчета, компютърни маниачета, които експериментират с наркотици, които живеят само с Мишо Шамара или с чалгата, които се бият, нагрубяват и т.н.... разбираш какво искам да кажа. децата са си деца и у всяко има някъде скрито нещо добро. лоши стават по-късно... въпросът е да ги погалиш така, че да разлистиш доброто... виждала ли си как разцъфва кактус?

IMAGINE...


Тема Re: Хубaво е! [re: Бeзcъннa]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано08.06.02 22:03



Имаааааа, има, но е лично, твърде лично

Наистина е затрогващо това с листото.


*...the future - its coming now...*


Тема Re: Хубaво е!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Well (учител недоучен)
Публикувано08.06.02 22:46



Доброто живее у всеки, но рядко се показва. Пречи социалната среда, пречи и собствения ум с неговите глупости.

* Wake up !


Тема Re: Хубaво е!нови [re: Kpъr]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано09.06.02 04:11



Специално разгледах къде съм употребила думата "виждам", защото за кой ли път пак отново не те разбрах. За тетрадката ли че съм видяла говориш? Видях я СЛЕДварително, както и майка му, както и учителите; докато не са им казали, че ги искат, децата не са знаели, че ще трябва да ги дават. Никаква намеса. Ако изобщо това си ми казал, де.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Хубaво е!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kpъr ()
Публикувано09.06.02 04:20



ами всъщност не...

търсих обяснение защо не се вижда доброто, а само всичко останало



Тема Re: Хубaво е!нови [re: Джeйн]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано09.06.02 04:21



Виждала съм. И се взирам постоянно, още. Но не мога да задържа това, което открия, разбираш ли? Не може да бъдеш до всички, а те имат нужда от някой там, в техния живот да ги гали, всеки ден. И се чувстваш безсилен.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.