Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 27.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За мечтите и за миганови  
Автор Aнreл ()
Публикувано10.04.02 10:59



Валеше равномерно и монотонно. Капките се разбиваха с трясък в мърсните павета на уличка край Красно село.

Беше ми едно пусто, ей така идва ти да се размиеш заедно с капките по паветата....отидох до пазара и си купих една бира...изпих я....

Пък и бях гладен, влюбен и с едно загноясало настроение....влязах в една закусвалня...баси..беше много вкусно...

И кво...ям тъпча си червата...баси за кво ли живея...да си тъпча червата.

В тоя момент влезе един дядка...с брада като на будистки монах след три години съзерцание, след пет години потъване към вътрешното аз. Беше мръсен, мърляв...гладен но в очите му се четеше спокойствие. Купи си неква супа...и изкара хляб от торбичката...нямаше 15 стинки за едно хлебче...или не искаше да ги даде. От джобът му се подаваше носна кърпичка. Баси винаги съм смятал че за да носиш такова нещо трябва да си ноу лъснат. А тоя ей така носна кърпа.

И кво, викам си...ебал, живял, любил, отглеждал деца, влюбвал се е...треперел е като мен....

Тоя човек се радваше на супата много повече отколкото аз на моята младост...на моя живот...настоящ!

Та тогава си казах поставям равенство между мечта=миг. Мечтата е мигът.
Мигът е мечта. Да живееш във мига означава да си осъзнат. Да имаш мечти означава да си умрял. защото не се знае дали утре ще сме живи!
Мигът е ценен. Раздавай се за мига...живей в мига...живей в себе си..радвай се на слънцето на капките, на облаците на болката, на тъпотията...тъгувай, когато имаш нужда псувай..когато искаш да се напиеш нашорай се....живей за мига...

Мечтата е бягане от действителността.

Мигът е живеене в мечтите!


Вие кое предпочитате. Аз предпочитам Загорка!



ЦСКА 1948


Тема Re: За мечтите и за миганови [re: Aнreл]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано10.04.02 11:30



да мечтаеш за утре...
...е страх...
...е обвързаност...
...е товар...
...е ограничение...

IMAGINE...


Тема Ооо неразумни юроде ...нови [re: Джeйн]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано10.04.02 11:40



Ако така разсъздаваха повечето хора и сега щяхме да живеем по клоните.

perl -e 'print pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'


Тема Абенови [re: Mandalay]  
Автор Aнreл ()
Публикувано10.04.02 11:50



не знам за клоните, но това инфаркти, това язви, това психясване и лудници..не са дошли нито от клоните нито от Истинското и Човешкото!

Дошли са от гонене на мечтите, за повече пари за хубави коли жени, за прекрасно семейство (което в повечето случаи е фалш), от гоненето на служебни постове и растене в йерархията.

Смърта е в бъдещето...мечтите са в бъдещето...ти как смяташ каква е разликата между смърта и мечтите...кое е по-напред...кое ще се сбъдне по-рано...аз ти гарантирам че смъртта!

Мигът е в настоящето...той е радост и полет и мечта!
Любов!



ЦСКА 1948


Тема Re: За мечтите и за миганови [re: Aнreл]  
Автор Poбинзoн, Ph.D (корабокрушенец)
Публикувано10.04.02 12:09



Загорка Gold.

"Умиране няма и решение има." Ст. Джонсън


Тема Грешканови [re: Poбинзoн, Ph.D]  
Автор Aнreл ()
Публикувано10.04.02 12:11



Загорка Специално!

Количеството компенсира и допълва качеството!



ЦСКА 1948


Тема Re: За мечтите и за миганови [re: Джeйн]  
Автор Aнreл ()
Публикувано10.04.02 12:20



да живееш за мига
...е полет..
...е радост...
...е любов...
...е красота...

ЦСКА 1948


Тема Re: Грешканови [re: Aнreл]  
Автор Poбинзoн, Ph.D (корабокрушенец)
Публикувано10.04.02 12:21



Съгласна.


За мен Gold преди две години наистина беше свързана с мечта. С изпиването на последната бутилка в барчето на хотела си отиде и мечтата, и лятото и ...
...но оттогава обичам Gold,... и пак се опитвам да мечтая, т.е. да живея в настоящето...и за това се съгласявам с теб.

P.S. Mладостта е много странно нещо.

"Умиране няма и решение има." Ст. Джонсън<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Poбинзoн, Ph.D на 10.04.02 12:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от Poбинзoн, Ph.D на 10.04.02 12:33.



Тема А от коганови [re: Poбинзoн, Ph.D]  
Автор Aнreл ()
Публикувано10.04.02 12:55



Робинзон си е сменил пола




ЦСКА 1948


Тема Re: За мечтите и за миганови [re: Aнreл]  
Автор ()
Публикувано10.04.02 13:26



Ценен е... Обаче не и със знака за равенство. В един миг можеш да осъществиш моментните си желания, да преживееш дългото преследване на някаква цел и каквото си искаш там. Обаче точно за един миг, даже и по-малко, можеш да загубиш всичко. Ако девойката, в която си влюбен се бе появила в този точно миг, в оная кръчма с оня старец и ти бе казала - виж, пич, не стаа, мойто момче... Та, в тоя миг ти си свършен. И от миговете-мечти или от мига-мечта остава едно голямо нищо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.