Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 27.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема В защита на страхът.нови  
Автор Psyhea (напълно позната)
Публикувано10.04.02 02:37



То посреднощ все такива мисли ще ми дойдат на ум, ама да си ги споделя
Та мислех си за страхът и смелостта. Колко пъти казваме за някой, че е много смел, защото е рискувал (живота си, професията си, любовта си и т.н.). И дали се замисляме, дали наистина от смелост го е направил. Всъщност така и не съм наясно какво е смелост. Знам какво е страх. И определено си мисля, че движещата сила е страха. От страх от мизерията момчето от бедното семейство преуспява. От страх, че ще загуби любимата си той се преборва с невъзможното, от страх, че ще изчезнем безследно от тази земя се самовъзпроизвеждаме....
Същевременно непрекъснато говорим колко е лошо да се страхуваме. Как трябва да се освободим от страховете си. А не са ли точно те, които ни помагат да оцеляваме, да сме по-гъвкави и комбинативни. Дали дори живеем, защото ни е страх от смъртта и по-точно какво има след нея?

Ами такива работи си мисля. И дано не е нахално - ама реших да ги споделя

Истината е някъде там.


Тема Re: В защита на страхът.нови [re: Psyhea]  
Автор TaiTa ()
Публикувано10.04.02 09:04



Май наистина страха е една от движещите сили.А другото име на смелоста е инат.
Та,повечето работи ги правим от инат,защото някои си мислят ,че не можем,за да докажем на себе си,че сме способни да свършим нещо,за да впечатлим някой/я......и т.н.

...иам нерви...но не чак толкова


Тема Движещата силанови [re: Psyhea]  
Автор Sin (.)
Публикувано10.04.02 10:53



за всеки е нещо индивидуално. И донякъде- въпрос на ситуация.
Едни ги движи страхът, други- амбицията, трети- любовта...
Има логика в това, което пишеш, но не може да служи за обобщение. Мен например страха ми пречи и ме спира.



Тема Re: В защита на страхът.нови [re: Psyhea]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано10.04.02 11:41



неизвестно за повечето хора е, че значима част от алпинистите всъщност се страхуват от височините. също и немалко от играещите бойни изкуства, вкл. и постигналите много големи успехи, са започнали да тренират, защото много са се страхували от другите момчета.

важно е как индивидът възприема страха - дали като чисто деструктивно преживяване, или като импулс за конструктивно действие...

IMAGINE...


Тема Re: В защита на страхът.нови [re: Джeйн]  
Автор 4eHe ()
Публикувано10.04.02 11:52



Ей това не го знаех !

Индивидът зад 4еНе възприема страха като допълнителното на обичам, познавам; мисълта, че може да се загуби предизвиква объркване, некомфорт от неизвестното...
Предполагам да не се страхуваш от нищо е като да са ти оперирани някои анализатори. Как въобще е възможно да изградиш защита, ако не трепваш пред възможен сценарии последствия ?

Страхът ме движи на много ниско, инстинктивно ниво. Нямам как да преценя колко често съм там, наистина има връзка с кризи, навлечени отвън.



Тема Re: В защита на страхът.нови [re: 4eHe]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано10.04.02 14:06



целият ни живот е непрекъсната криза/поредица кризи, навлечени отвън. с които непрекъснато се справяме.

първата криза: родовата травма
бебето се разплаква с ужасно страдание и страх. то е буквално наранено от светлината, от температурата, от шумовете, от досега на въздуха около него, от нахлуването на въздух в дробовете му, от докосванията на разни ръце.

в ситуации на базисен страх се среща реакцията на заемане на зародишна поза - метафоричен опит за връщане Там, в уютното вътре, където Отвън не може да ни нарани.
"свивам се на кълбо" - същата метафора.

първичният страх е страхът от Отвън...

IMAGINE...


Тема А когато го изгубим?нови [re: Psyhea]  
Автор Pitanka (непознат )
Публикувано10.04.02 14:10



Когато започне да не ни е страх, какво е?
Когато започнем да ЖЕЛАЕМ смъртта?
Това от липса на страх ли е?
А какво е, когато ни е страх от страха...
А когато ни е страх от самите себе си?????????





Тема Re: А когато го изгубим?нови [re: Pitanka]  
Автор Poбинзoн, Ph.D (корабокрушенец)
Публикувано10.04.02 15:48



А когато ни е страх от самите себе си?????????





Страшно е...но не се плаши...

"Умиране няма и решение има." Ст. Джонсън


Тема именнонови [re: Poбинзoн, Ph.D]  
Автор Pitanka (непознат )
Публикувано10.04.02 16:31



Когато наистина започваме да се боим от самите себе си! Не ЗА себе си!!!!! А ОТ себе си!
Когато самия ти, например, не знаеш какво можеш да направиш в "определено" състояние, което те "освобождава" от чувството ти за самосъхранение и те кара да правиш неща, които никога не си имал смелостта дори да си ги помислиш...
За това състояние говоря!!!!



Тема Re: именнонови [re: Pitanka]  
Автор Poбинзoн, Ph.D (корабокрушенец)
Публикувано10.04.02 20:11



Разбрах те, разбира се, това ти казвам, не се плаши, ще премине...изпитала съм го....

Преди време преживях същия период...при мен беше около 3-4 години, мислех, че полудявам...че съм в състояние да убия човек...и мислено съм го правила, което е почти равносилно да го направиш в действителност....на мен същите неща ми ги говореше скъп за мене човек, а аз нямах сили да повярвам дори на него...

Обърни се към Бог първо, а после към себе си...вярвай...

Ти си по-добра от самата себе си....

И не се давай...OK?

"Умиране няма и решение има." Ст. Джонсън



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.