Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:30 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Добрите хора в България!!нови  
Автор Aнджeлинa (слънчева!)
Публикувано07.04.02 05:07



Има ли ги??
Разкажете ми за последния път, когато са ви помогнали по някакъв начин или просто са били добри към вас напълно непознати хора!
Защото е лесно да си добър с близък, нали?/има случаи, в които е по-трудно, но........./
Аз твърдя, че дори тук попадам на страхотни хора, които изпълват дните ми с усмивки!! Може би най-вече тук!!

mANIac!!.....................



Тема Re: Добрите хора в България!!нови [re: Aнджeлинa]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано07.04.02 13:36



Като усетих, че случката, за която първо си спомних, беше преди 10-на години, така ми докривяяяя! Представяш ли си? Трябва да се замисля, за да си спомня по-скорошна?! Не може да бъде, ще се сетя за нещо, няма начин! Не, не, сигурно онова си го спомних, защото бе много важно - на път към Панчарево със сестрите ми, преобличайки едната, бях изтървала портфейла си, тогава двойка възрастни хора звъняли на познат, чийто телефон намерили вътре и ме намериха, страшно трогната бях. Не само ми върнаха нещата (в моя портфейл никога няма просто само пари, ами сто други неща), а си и гостувахме и знам, че с децата също направихме нещо за тях - техният син не водеше никога внуците там и те бяха щастливи да прекарват по малко време с нас. Ето сега си спомних - в Южния парк! Една жена ме догони да ми даде пликче да си събера нещата! Видяла ме с дете, с чанта, подръпваща велосипед, с висящи пуловер и шапка под мишница, какво носех още... май пуканки... А! И балон имахме. Картинка, нали? Много приятно ми стана, определено.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Добрите хора в България!!нови [re: Aнджeлинa]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано07.04.02 13:56



Добрите хора ли? Рядкост са, но ги има - това ме успокоява.


Иска ми се да ги срещна в трамвая, всеки път като пътувам по 40 минути до университета. Но ги няма. Има намусени, оскотяли физиономии.

Добро ми е вършено от случайни хора. Аз също обичам да проявявам жест към непознатия, който може би завинаги ще си остане такъв, защото сме се засякли само за момент. Но общо взето не бликам от дружелюбност особено към неосъзналите, че има нужда и от нея...

Слушайте! Оркестърът свири...


Тема Re: Добрите хора в България!!нови [re: Aнджeлинa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано07.04.02 15:08



Ако не вярвахме, че хората са добри, нямаше да живеем тук, нали?



Тема Re: Добрите хора в България!!нови [re: Aнджeлинa]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано07.04.02 15:37



Тази монета има две страни.
Не може само да се очаква другите да са добри.

А аз какво добро направих днес?
Дали човек си задава този въпрос сам на себе си?
Дал ли си ПОИСКАН съвет?
Усмихнал ли си се на някого в знак на благодарност?
Кого си зарадвал през деня?

Когато самите ние станем по-добри, светът ни отвръща със същото.

@=>=>=


Тема Re: Добрите хора в България!!нови [re: jj]  
Автор Well (Изразява мнения)
Публикувано07.04.02 17:30



А защо са малко ? Защото са оскотяли, озверели от нямане и проблеми. Защото така живеем. Ако нямаше криза друго би било. Макар че добрите пак щяха да са малко, но несравнимо повече от сега .

* Свобода е когато имаме късмета, желанията ни да се сбъднат.


Тема Re: Добрите хора в България!!нови [re: shockwave]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано07.04.02 23:29



съгласна съм, подобно щях да напиша и аз.....

Лошото е, че живеем притиснати, и не разполагаме с цялата си енергия да я раздаваме където искаме, а я хабим за оцеляване.
Лошо е да чакаме добрината да ни намери, за да й дадем оценка.
Трябва просто да направим добро, дребничко и незначително, за да се почувстваме по-добре, а не да чакаме възможност да сътворим голямото неповторимото Добро. Такова няма. Голямото добро е мозайка от мъ-ъ-ънички добринки, които оставяме да се изнижат покрай нас, чакайки оня шеметен голям миг да се проявим...

Една усмивка в подходящ момент също е добро!


Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Re: Добрите хора в България!!нови [re: Щypчo]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано07.04.02 23:36



Напълно съм съгласна с мнението ти.

Колко по-прекрасен би ни бил живота, ако можем да го живеем пълноценно - да се насладим сутрин на глътката чай, да усетим вкуса й, да оценяваме малките радости, дребните жестове. Да живеем ТУК и СЕГА, а не в миналото или в неясното бъдеще.

@=>=>=


Тема Re: Добрите хора в България!!нови [re: Aнджeлинa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано08.04.02 00:01




Слушали сте, че бе казано: "обичай ближния си и мрази врага си".
Аз пък ви казвам: обичайте враговете си, благославяйте ония, които ви проклинат, добро правете на ония, които ви мразят, и молете се за ония, които ви обиждат и гонят,
за да бъдете синове на вашия Отец Небесен; защото той оставя Своето слънце да грее над лоши и добри, и праща дъжд и на праведни и неправедни.
Защото ако обикнете ония, които вас обичат, каква вам награда? Не правят ли същото и митарите?
И ако поздравявате само братята си, както особено правите? Не постъпват ли тъй и езичниците?
И тъй, бъдете съвършени, както е съвършен и Небесният ваш Отец.

Мат. 5:43-48


IMAGINE...


Тема А какво пречи?нови [re: shockwave]  
Автор merlin (фитилджия)
Публикувано08.04.02 00:54



Всичко, за което говориш, е постижимо, изцяло в твоя власт. Просто го направи.

А може би ти вече го правиш, но взряна в някоя химера все още не си го осъзнала.

--{--{--{--@
--{--{--{--@
--{--{--{--@


Цветя и усмивки...

/* Затвори очи, за да видиш... *\



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.