Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как мислите?нови  
Автор Aia (непозната)
Публикувано07.04.02 12:45



Здравейте!
Бих желала да предложа на вашето внимание статията на психоложката Мадлен Алгафари в мартенския брой на списание "За мен", озаглавена ""Ти си моя", "ти си мой" - окови или крила за двойката". Тази статия лично мен много ме впечатли с новото виждане за взаимоотношенията и нестандартния подход към проблема. Ще цитирам няколко изречения от статията:
1. “Ако партньорът ми е свободен във всеки един момент да не избере мен, а друг, то аз имам право във всеки един момент да го съблазнявам, така че да му е хубаво с мен”.
2. "Да обичаш “въпреки” означава да можеш да се радваш на щастието на другия дори и когато ти не участваш пряко в него".
3."“За да ти е в кърпа вързан един мъж, дръж го отвързан!” Аз бих заменила “един мъж” с “един човек”, защото потребността от свобода /в най-широкия смисъл на думата!/ няма пол".
Вие как мислите?



Тема Re: Как мислите?нови [re: Aia]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано07.04.02 13:12



Няма ли я някъде в нета цялата статия? За да разбера какво е "новото виждане за взаимоотношенията и нестандартния подход към проблема". Без контекст ми се струва, че можем да извъртим цитираните твърдения по всякакъв начин, без всъщност да разберем какво е имала предвид авторката.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Как мислите?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор OPY (...ан от вятъра)
Публикувано08.04.02 14:53



Съгласен съм с колежката..........ааааа.....за по тъпите ако може и с картинки.....



Тема Re: Как мислите? [re: Aia]  
Автор Psyhea (напълно позната)
Публикувано08.04.02 16:49



Колежката Алгафари явно се е опитала да каже нещо. Безсънна е права, че може би трябва да се прочете целият текст.
Ама има нещо, което толкова не ми хареса, че....... а именно:
"аз имам право във всеки един момент да го съблазнявам, така че да му е хубаво с мен”.
Що за дивотия е това? Нали именно в любовта трябва да има равнопоставеност?

Истината е някъде там.


Тема Уфнови [re: Psyhea]  
Автор ()
Публикувано08.04.02 16:54



А защо да не съблазнява? Бе ти, бе да не те боли глава, нещо да не ти е лошо?
Какво лошо има в това хората да се съблазняват? Жени да съблазняват мъже, мъжете да съблазняват жени? Че ако не се съблазняват...? Кво ще стане, а?

Редактирано от yф на 08.04.02 16:55.



Тема Re: Уфнови [re: yф]  
Автор Psyhea (напълно позната)
Публикувано08.04.02 16:59



Да, така е, ама защо само аз да имам правото да ГО съблазнявам, а той да има правото да не ме избере. ИЛи обратен беше реда. Що пък аз да не го НЕизбирам, пък той да ме съблазнява. Това имах предвид, т.е. стига с това подчинено положение на жената. Ами и мъжете да си спомнят що е то ухажване и съблазняване.

Истината е някъде там.


Тема Re: Уфнови [re: Psyhea]  
Автор ()
Публикувано08.04.02 17:05



Те си знаят, нали си мъжемелачка, както поне твърди твой приятел. Ако си, то тогава знаеш как и тъй нататък... Пък и мъжемелачки, трошачки и прочие не се оплакват от липса на ухажване, напротив. Противоречиш си.)



Тема Re: Уфнови [re: yф]  
Автор Psyhea (напълно позната)
Публикувано08.04.02 17:17



Не аз си противореча - аз не се определям като мъжемелачка и т.н. И точно затова се оплаквам

Истината е някъде там.


Тема Re: Уфнови [re: Psyhea]  
Автор ()
Публикувано08.04.02 17:21



Значи не съм те разбрала, сори...
А пък аз си мисля, че жените сме силният пол... Ама това вероятно е друга тема.



Тема Тцнови [re: yф]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано08.04.02 17:24



Не в пола а в психиката е силата на човека мойто момиче.

Муууууууууууууууу

perl -e 'print pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.