Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Странно  
Автор Kalinski ()
Публикувано29.03.02 10:56



"Изневяра" и "ревност" са думи, които не мога да разбера какво точно значат, а всички хора ги употребяват като пароли към тайно разбирателство в някакъв заговор. За какво става дума? Или по-точно - за какво стават тия две думи? Какво точно чисто и простичко означават?



Тема не е страннонови [re: Kalinski]  
Автор Pitanka (непознат )
Публикувано29.03.02 11:32



"Изневяра" може да има, ако НЕ обичаш някого, който пък от своя страна се лъже, че го обичаш и му "изневеряваш". За теб самия/самата това не е изневяра, защото, след като не обичаш един човек, не можеш да му изневериш. Съвсем философски и логично погледнато! "Изневяра" е само през неговата гледна точка.
Оттам идва и "ревността" - чувството, че губиш нещо, което е БИЛО твое до един определен момент. Винаги съм възприемала ревността като висша проява на човешкия егоизъм и чувството на човека за собственост върху нещо, което не му принадлежи. Не ми се говори за проявите й... това вече е отвратително и, надявам се, не е тема на разговора.



Тема Re: не е страннонови [re: Pitanka]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано29.03.02 12:38



Съгласна съм с теб,че ревността е проява на чувството на собственост,както и с това,че формите и на проява могат да бъдат отвратителни.Но не мисля,че "изневяра" е актуален термин само в случаите,когато любовта липсва при единия от двамата партньори.Моля,не ми казвайте,че когато двама се обичат,никой от тях няма да "забегне".А и какво е изневярата-как я разглеждаме-само във физическия и аспект или и в по-обширни граници?
Аз лично смятам,че изневярата е неизбежна.Рано или късно се случва...Случайно или като резултат от дълго обмисляне,колебания,терзания и какво ли още не..Понякога го правим без да влагаме чувства,просто привлечени от човека срещу нас,правим го ,защото имаме нужда от физическо и/или психическо разтоварване,друг път се обвързваме емоционално...Ние не изневеряваме на себе си,а на идеята за взаимната принадлежност,предаваме доверието,което ни е гласувано..
Друга тема е начинът,по който се чувстваме,след като изневерим..

Шапка светулки,за да ми бъде весело,когато пиша стихове за надеждата


Тема Re: Страннонови [re: Kalinski]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано29.03.02 12:39



motiwirani ot egocentrizym + neuwerenost w sobstwenoto Az

IMAGINE...


Тема Re: не е страннонови [re: Pitanka]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано29.03.02 12:41



move da izneweri6 i ako obi4a6 - impuls, velanie za nepoznato, za use6tane na trypka

IMAGINE...


Тема Простичко нямaнови [re: Kalinski]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано29.03.02 12:47



от сложни нaгоре сa тези кaтегории:) Всеки си ги интерпретирa кaкто му е угудно, тъй че...



Тема Re: Страннонови [re: Kalinski]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано29.03.02 12:51



"Изневяра" било да правиш секс с един, после с друг, без да късаш с първия, нещо такова. Думата е етикет точно за тая обща представа. Но за да се чувствам АЗ зле от "изневяра", секс не играе. По-зле е да излъжат приятелството ми. Да ми спестят доверие.
Ревността пък била израз на любов! Баси! Оправдание за глупост и простотия! Ревнивите да ме прощават, но аз това животно не го знам. Да държа на някого, да го ценя и да го искам само за себе за дълго, ако може - завинаги, не допуска оня номер с подозренията.


Честно казано, хич вече и не искам да знам какви са тия неща, писна ми. Няма Разбиране на тоя свят, Калинскиииии!

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Добро утро:)нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано29.03.02 12:57



Знaчи ти можеш дa отделиш любовтa от сексa нaпълно, тaкa ли?



Тема Re: не е страннонови [re: Pitanka]  
Автор Kalinski ()
Публикувано29.03.02 12:57



когато онзи някой си въобрази, че му изневерявам, аз фактически какво правя, та той да го дефинира така - изневяра?
а как ставам нечия собственост? за човеци, които са нечия собственост, съм чувала "робство", ама не сме в робовладелчески обществен строй, нали? сигурно е нещо друго, какво? аз наистина нищо от тия неща не разбирам!



Тема Че доверието е погребанонови [re: Kalinski]  
Автор 4eHe ()
Публикувано29.03.02 12:57



...под произволно избрани определения за какво-кой-кога-как направил/искал.

Започва Конкурс за повод, докато въвлечените забравят къде са били преди да дирят конспиративни вратички out от връзката.

Каквото стои зад думичките не решава неспособността да talked out ситуацията и понеже доверието се гради върху общуване, а точно то е спряло - адио фундамент, бонжур тъга (после си дочети Франсоаз Саган сама)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.