Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 01.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Да, така мисля.нови [re: Джeйн]  
Автор (Черна котка)
Публикувано30.03.02 03:24



Не че се формализирам, но ... меридианите не са прави. Те са дъги, и се проектират в земната ос като проекциите им съвпадат в нея. Всеки меридиан принадлежи на различна равнина. Точно като шоколадовия поркокал, който хапвам в момента... Разбира се, може да се каже и с по-други думи... оста е диаметър, а меридианите полуокръжности, или криви с определена кривина, или... на кой както му харесва.

Чужда ми е двойственоста, не ми се е случвало да обичам двама по едно и също време. Затова не знам дали мога.
Иначе съм много съгласна, че чувствата до голяма степен се възпитават.

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Страннонови [re: Kalinski]  
Автор (Черна котка)
Публикувано30.03.02 03:34



Не съм прочела всички мнения, но... Смятам, че ревността е усещането, при което се чувстваш наранен за това, че любимият ти е предпочел да Сподели част от себе си с друг. Изневярата е точно това Споделяне на удоволствия с друг, при положение че вече си накарал партньора си да мисли, че го правиш само с него, че отдаваш само на него. Това е за искреното проявление.
Иначе може да има и проява на ревност, породена от предвзетост, маниакално ревнуване за дребни неща. Също и нарочно провокиране на ревност у другия човек (за да "проверка" дали ни обича).

Тук се питам - Споделената изневяра изневяра ли е? Да. - отговарям си, това че е споделена с първоначалния партньор, не я прави по-малко значима като такава, не я оневинява (освен ако няма уговорка предварително).
До голяма степен съзнателно можем да избираме дали да проявяваме ревността или да я потискаме. Извън контекста на любовта, ревност може да съществува и при други обстоятелства, тоест, без непременно наличие на любов и без да се отнася към интимен партньор. Тогава се нарича по-скоро завист.

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Да, така мисля.нови [re: BИ]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано30.03.02 03:37



aми нaли имaше рaзлични видове прострaнствa, зaсукaни някaкви, не сaмо евклидовото... Джейн зa нещо тaковa говореше ми се струвa
Аз не че рaзбирaм от тези нещa де... фaнтaзиятa ми стигa до третото или нaй-много четвъртото измерение, но със зор:))

Товa ми нaпомня зa един мой учител по мaтемaтикa, който ни обяснявaше кaк aко хорaтa (примерно пътувaйки в космосa) срещнaт четириизмерни съществa, нямa нaчин дa ги хвaнaт!:)) Все едно дa нaрисувaш един четириъгълник нa земятa и дa сложиш в него еднa овцa с идеятa че не може дa се измъкне:))- тa по същия нaчин едно четиримерно същество нямa кaк дa го зaдържим в кaкъвто и дa е тримерен контейнер:)))
И товa мaкaр че ми е трудно дa си го предстaвя си звучи по мaтемaтически много логично... Голям обрaз беше( всъЩност е) тоя мой учител:)))


Божеее, не могa дa повярвaм кaкво нaписaх току -що в темaтa зa ревносттa и изневярaтa!!!!



Тема Re: Да, така мисля.нови [re: Byclops]  
Автор (Черна котка)
Публикувано30.03.02 03:42



Добре, може да викнем модератора за арбитър :-) Той нали наскоро хапваше n-мерни пространства за закуска

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Ами, нaскоронови [re: BИ]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано30.03.02 03:48



Бaш

си беше:)) Все учени хорa сме се събрaли тукa



Тема Re: Дайте да споделя една класическанови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Well ()
Публикувано30.03.02 10:54



И аз, и аз !

* Свобода е когато имаме късмета, желанията ни да се сбъднат.


Тема Re: Страннонови [re: Kalinski]  
Автор Aнджeлинa (слънчева!)
Публикувано31.03.02 13:51



Приличат си по това, че са деструктивни. Тъкмо и двете.
Стават за саморазсипване. Ако човек е решил да си тегли една.
/обаче рядко го осъзнава/

mANIac!!.....................



Тема Re: Страннонови [re: Kalinski]  
Автор Kpъr ()
Публикувано01.04.02 00:28



Jealous
Performed by Sinead O'Connor


You're jealous
You just can't stand to see me get along without you
Like I do, you told me to
Now you're jealous
You don't know how hard it was to be alone without you
And wanting you, like I do
I would have stayed if you'd wanted
But you said I treat you so badly
I can't be forgiven
You know I have done anything
To make it through with you
But I don't deserve to be lonely
Just cuz you say I do
You're jealous
You don't know how hard it is to be a woman in love with you
When you're so cruel, and so jealous
You don't think about anybody's feelings but your own
Are you coming home?
I would have stayed if you'd wanted
Would have been willing
But you said I treat you so badly
I can't be forgiven
You know I would have done anything
To make it through with you
But I don't deserve to be lonely
Just cuz you say I do
So if you're gonna go you've gotta go and if you're stayin stay
Cuz I can't take the pain you keep leavin when you go away
If you're gonna go you've gotta go and if you're stayin stay
Cuz I can't take the pain you keep leavin when you go away
I don't deserve to be lonely
I don't deserve to cry
I don't deserve to be lonely



Тема Re: Страннонови [re: Kalinski]  
Автор merlin (фитилджия)
Публикувано01.04.02 01:14



Ревността е претенция за право на собственост над партньора, а иневярата е отказ това право да бъде предоставено. Това са чисто имагинерни понятия, нямащи нищо общо с любовта.

/* Затвори очи, за да видиш... *\


Тема Re: Страннонови [re: Well]  
Автор Kalinski ()
Публикувано01.04.02 09:52



да бе да...
инертно общество, натъпкано с шаблонно мислене
ако най-любимият ми човек е бисексуален или дори гей, но аз съм влюбена в него, това че ще прави секс с мъже, а не с мен, знаеш ли каква изневяра ще ми е... клоняща към абсолютната нула разбираемо ли ти звучи... обаче за масовото мнение той ще е повреден по рождение, така че изводи за хората май е по-добре да ми ги спестиш...
през цялото време разправям, че ако отношението към мен не се е променило, не виждам какво е значението на другите, чуждите, отношения на любимия човек!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.