Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 20.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не разбирам причината  
Автор 4eHe ()
Публикувано28.03.02 12:13



Където и да отвориш днес, статистиката за населението в България. Та и в два дискусионни клуба !

Застаряващо
(всички пазарни ниши, от които е възможно да се печели : мебели, пътувания, дрехи и храна за възрастни- затворени, щото бедно)

Младите българи раждани извън брак
(прагът, за семейство леко вдигнат почти европейски- 28 мъже, 24 жени)

Общо четири млн + малко работоспособни. 500 000 безработни, още толкоз на активиране и без договор/осигуровки.

Преброяването мина отдавна (наслушах се на истории за изоставени къщи и домове само с един обитател), обаче засекли 180 000 напуснали страната. Срещу 700 000 от Максим Бехар в брошурите за Икономическия форум.

Защо цифри сега ?
Явно не ползват текущата власт в преговори за присъединяване към нови алианси (кой дава заем/инвестира в немърдащи стъкмистики).



Загледах се заради интернет достъпа, 12 % (18-30г). Следя го от 1999: 8%- през проучвания на чуждестранните консулства, с поглед към възможностите за продажба на техника.



Тема Re: Не разбирам причинатанови [re: 4eHe]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано28.03.02 18:58



неприятно е да гледа човек тези числа

тъпо може да звучи, но си мисля, че статистиката също се използва за атака срещу управляващите. /съвсем не казвам, че те са върхът./ но доста целенасочени добре планирани срещу тях се наблюдават в последно време. това хич не ми харесва - икономическата нестабилност, неминуемо следваща всяка политическа криза, е нещо, което не можем да си позволяваме. или поне не би трябвало. кога ще започнем да оценяваме колко е важна стабилността и управляемостта на икономиката... пфууу

IMAGINE...


Тема Re: Не разбирам причинатанови [re: Джeйн]  
Автор OPY (...ан от вятъра)
Публикувано28.03.02 19:03



Съгласен съм..........но според мен най-неприятното ече аз лично съм в"числото" на останалите ТУК.....с всички известни ни последствия...


......стабилността и управляемостта на икономиката... пфууу - съгласен съм само с това накрая......







Тема Re: Не разбирам причинатанови [re: OPY]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано28.03.02 19:09



и аз съм "останала тук"...
опитай се да разбереш какво означава ЛИЧО за теб, за твоя живот, за твоя стадарт, навици и прочие една нестабилна и слабоуправляема икономика... може би тогава и ти ще кажеш "пфууу"

IMAGINE...


Тема Аз предположих, ченови [re: Джeйн]  
Автор 4eHe ()
Публикувано28.03.02 21:28



... е имало/ще има интервюта на управляващи-политици, които да коментират цифрите. В крайна сметка у тях е инструмента, с който останалия ресурс да се задвижи към нещо полезно...ефективно..

Да, за мен също е знак за планирана нестабилност.



Тема Re: Не разбирам причинатанови [re: Джeйн]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано28.03.02 21:31



И все пак какъв ти е стимула да си тук? Предполагам, че горе долу съм наясно, но някакси неточно формулирано го знам. Опиши с няколко думи, защото ми е важно наистина за нещо да се захвана. В България съм само защото ми липсваха финанси миналата година май-юни, за да си уредя нещата и да уча в чужбина - всичките кандидатски неща са ми просто отложени - имам си международна диплома за завършено средно образование, която ме поставя на първо място в класациите, в който и университет в Италия, например, да я подам. После си внуших, че не е безсмислено, но това внушение е точно основано върху въздух под налягане.

Едно съм сигурен - ако тогава бях излязъл от БГ, нямаше повече да се върна тук за постоянно.

Оркестърът да свири!


Тема Re: Не разбирам причинатанови [re: OPY]  
Автор Well ()
Публикувано28.03.02 21:33



Време е да мислим за промяна тук. Не за бягство. А промяната, както я мислиха вчера Слави и как й беше името ... журналистката от радиото ...

Мислеха си какво трябва да се направи ... ами просто е бе !!!
КОНРТОЛ да се иска. КОНТРОЛ НАД ТИЯ ! А контрол значи не само да се вижда какво правят, но и да се НАКАЗВАТ !!! Не кой да дойде, а който дойде да внимава в картинката !

* Свобода е когато имаме късмета, желанията ни да се сбъднат.


Тема Да, ама ...нови [re: Well]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано28.03.02 22:16



обикновено силата е на страната на тия, дето не искат КОНТРОЛ, а по кроткия начин как да им го наложим? То и думата си го показва "контра-ол" /демек "отпор от всички"/
Значи или трябва да им се изрепчим, или да си траем да ни мачкат.....
На мен и двата варианта не ми допадат - нито имам ентусиазъм за репчене, нито търпимост да ме мачкат повече... Най-идеалния вариант е на тях да им дойде от само себе си акъла в главите .... И той сигурно ще да е дошъл, ама - толкоз....
Е, все нещо не достига в тоя шибан живот /пардон/

Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Дневник-Президентът пусна закона за семейните помонови [re: 4eHe]  
Автор 4eHe ()
Публикувано28.03.02 22:24



Георги Първанов каза, че след сериозна и тежка дискусия вчера с вицепремиера и социален министър Лидия Шулева и с председателя на комисията по труда и социалната политика Хасан Адемов, е бил убеден, че към момента законът, макар и не най-добър, по един възможно добър начин решава въпроса с разпределението на оскъдните средства за социално подпомагане. Законът не решава и даже не се опитва да предлага решения, свързани с демографската криза, посочи Георги Първанов и допълни, че това е стратегическият въпрос, на който правителството и другите институции трябва да търсят отговор.


Shumpeter 1946
Демокрацията ще бъда разсипана от липсата на политическа воля за спиране на инфлацията и решаване на проблемите
из "Капитализъм, социализъм и демокрация"

Когато влизаш като инвеститор на който и да е пазар - първо гледаш демографските фигури. С изключение на изселването, в България е като в останалите европейски държави.
Преследва ме убеждението, че демографския проблем е подценен, натикан далеч в приоритетите и медиите са натоварени с мисията : Нека разделим българите на онези, които останаха и другите. Така до параноично преследване в групите.

Тази година пак ще раздухаме Български великден, за да преброим останаха ли още отчаяни ентусиасти да разберат сънародниците си и подадат ръка отвън.
Нямате представа колко е невъзможно да го направиш понякога !



Тема Re: Не разбирам причинатанови [re: jj]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано29.03.02 03:01



"стимул"? хммм... по-точно май е "причина"... ти я каза: "Едно съм сигурен - ако тогава бях излязъл от БГ, нямаше повече да се върна тук за постоянно."[b/] това ме спря... не знам дали сега ще ме спре... точно над това размишлявам от известно време и не мога да се разбера със себе си...

съжалявам, че май отговорът ми не ти дава нищо за "захващане", ама нямам друг... да не мислиш, че на мен ми върши кой знае каква работа...

IMAGINE...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.