Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 22.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: бори сенови [re: jj]  
Автор Well (Хич не му мисля)
Публикувано19.03.02 21:18



А аз се надявам, след десет години да си хванал някаква дейност да развиваш, с нещо да повдигаш прираста на ценности в страната - производство някакво, и да печелиш добре, та да си осигуриш всичките роднини на работа... и никога да не допускаш децата ти да се разглезват в разкош, за да получат правилното възпитание - да станат способни и умни хора. и материално обезпечени.

*


Тема Re: (нищо интересно)нови [re: Kpъr]  
Автор Well (Хич не му мисля)
Публикувано19.03.02 21:24



Може би визираш все пак глобални цели, преследвани в тези кратки половинчаски ? Защото аз за такова си мисля. Да откриеш как да произвеждаш от нищо нещо. Да създаваш и да продаваш създаденото, от което да се ползват другите хора. И така всички да забогатяват. Такива неща. Или любовта ... и такива неща... въобще ... пъстри житейски, но важни цели.

*


Тема Re: Какво ще правя оттук нататък ?нови [re: Well]  
Автор OPY (...ан от вятъра)
Публикувано19.03.02 21:38



Велъ......нямам думи........ако не те познавах (бегло)...щях да съм много впечатлен...
Ако решиш нещо за банкера............. - обади ми се......, а ако все пак се спреш на щерката....... - пак ми се обади .....
П.П.....Бе ..направо ме изненадваш......но няма да кажа по какъв начин......(за да не се възгордееш)....

Нали се сещате...


Тема Re: Какво ще правя оттук нататък ?нови [re: Well]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано19.03.02 23:47



Ако реша, което мисля, че ще реша, ще ти кажа как е от позиция на n-тата нула...

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Tomorrow Never Diesнови [re: jj]  
Автор 4eHe ()
Публикувано20.03.02 00:27



...само дето утре може и да няма.

Да отлагам да живея някъде-някога-накратко можеше, ако се занимавах с продуциране или режисура. Нямам време да ги чакам. That's My Life. It is now or never. Да правят каквото знаят; всеки си има път.



Тема Re: бори сенови [re: Well]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано20.03.02 00:56



И аз се надявам на това. И ще издържа малко повече от надеждата си, ако нещата не вървят на добре... Но не се чувствам длъжен да изплащам нечии чужди грехове, затова, ако видя че все така си текат нещата, просто ще започна всичко отначало, някъде ... другаде.

Оркестърът да свири!


Тема Re: Какво ще правя оттук нататък ?нови [re: Well]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано20.03.02 10:00



ако заплодиш щерката на някой политик ясно, ама с банкера ми се губи връзката- гръмвайки с дом ли ще се сдобиеш или щощ (щот деца няма да роди)

номера е да знаеш какво искаш - оттам нататък е по- лесно

или пък да не знаеш, но пък усилено да се луташ, или пък, пък, пък ...

или дотам и обратно


Тема Re: Какво ще правя оттук нататък ?нови [re: Well]  
Автор magla (magliva)
Публикувано20.03.02 10:35



ami neka malkite neshta te radvat i usmihvat, za da e jivota ti po lesen ... cafnalo cvete, usmivka na dete, priatelska raka ... slanceto, viatara ...



Тема Re: Какво ще правя оттук нататък ?нови [re: Well]  
Автор transient (непознат )
Публикувано20.03.02 12:12



Новата посока... (благодаря на Безсънна...) Да, споделям ти мислите Уелл! Човек трябва да бъде смел и... нелекомислен - може би, както казваш! А замислял ли си се, че краткият живот ти предоставя не един, а много шансове.... много пътища, както и места без път, но с добри условия да направиш магистрала... и ТИ трябва да направиш избора си и да го отстояваш... може би? Няма един шанс в живота, има много шансове, но не можеш да се хвърляш във всички, а не можеш и да си сигурен, че избираш и верните... но основното е, че трябва да правиш избора си, защото те чакат "дом, деца, жена" - които трябва да издържаш и да не експериметираш с нови посоки по средата на изплащане на голям заем... примерно! Ето ти вариант, в който бих искал съвет - как да промениш посоката? И нужно ли е, по-добре ли ще стане? Не може да знаеш! Не мисля, че можеш да познаеш "шанса" на живота си, бил той жена или работа :)
А ето и друго мое виждане: "имам си наследство - няколко магазинчета, от които си имам рентичка около 1500$... (абе скромно), какъв им е проблема на хората бе?Защо се кахърят за глупости, а не вземат да си гледат кефа?! Бил съм се уредил на хубава работа, ами сори - да имат и те връзки! Айде, че ми писна, отивам малко на пампорово, че тук се задушявам нещо..."
Та има и такава опция.
Изключвам тези с по три-четири езика, осем образования и мин.5 години трудов стаж, на възраст под 30г. - те са... малко :)
Айде, че ме чака работа ;)
Споделено!



Тема Създадоха шапка за мислененови [re: Well]  
Автор 4eHe ()
Публикувано20.03.02 13:13



БТА --19 Март 2002, Вторник, 15:30




Двама австралийски изобретатели са създали истинска шапка за мислене, предаде ПА. Тя стимулира с магнитни импулси определени части на мозъка, които са свързани с изпълнението на творчески задачи. Лица, които са постояли 15 минути с чудотворната шапка на глава, след това рисували с по-голяма лекота, твърдят създателите на изобретението. Те са проф. Алън Снайдър и д-р Елейн Мълкахи от Центъра за изследване на мозъка в Сидни.

Според тях шапката заобикаля мозъка и позволява на онзи, който я носи, да обхване цялото, без да се бави с детайлите. Това означава, че ако имате пред себе си доклад от 50 страници, "с гола глава" ще видите само един абзац от доклада, но ако сложите шапката, ще възприемете наведнъж 50-те страници.

Проф. Снайдър обяснява как им хрумнала идеята за шапката: "Знаем, че някои хора с увреден мозък имат феноменални способности в областта на изкуствата, математиката и паметта и искахме да разберем дали можем да предизвикаме появата на такива изключителни способности".
С изобретението си доказахме, че обикновеният мозък може да се заобиколи и да се правят неща, които човек нормално не може да прави - добавя австралийският учен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.