Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 20.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: богатство и красота <-> бедност и грозотанови [re: Лy]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано16.03.02 11:33



Хубави и силни думи. Но мухъл има навсякъде, понякога се крие зад лъскавата обвивка и наистина е много трудно да бъде открит, защо съжаляваш за преценка навреме, самата преценка изисква време и то не е загубено. Това което си забелязала не са тенденции, понеже го е имало винаги, това е закономерност, но наистина не е универсална. Разглеждаш две крайности и проспускаш огромната част на условната среда между двете крайности и тя не е сива, а многоцветна, пъстра, шарена и весела. Лично аз се отвращавам от заобикалящата ни парвенющина, граничеща с безкрайна мизерия. Но се опиянявам от аристократизма на хора неафиширащи високите си доходи, живеещи в затворени субобщества, тях няма да видиш на публични места, нямат лъскави автомобили, номади са, живеят под наем и всичко което имат носят със себе си (всъщност, това е бъдещето, описваният от теб свят умирано това е дуга тема). Носят друга култура и друг светоглед, ама айде, иначе бих се отплеснал много, за това те съжалявам. Ти си миналото или живееш в него, затова и в теб ще се поражда постоянно неудовлетворение от заобикалящото те(защото тенденциите в промяната на настоящето, пораждащи бъдещето, никога няма да ти харесват), но погледни вътре в себе си и ще видиш, че проблемите ти са именно там, заедно с решението им.

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: богатство и красота <-> бедност и грозотанови [re: Лy]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано16.03.02 12:20



Намирам изводите ти за резултат от някакво моментно вълнение.
Мисля, че основният проблем е в това, че бедният (лишен от много неща, натоварен, притеснен, объркан) и грозният (отблъскван, неоценен, наранен) просто са много по-податливи на психически срив и "обръщане" от един задоволен човек. Не прави грешката да смяташ, че "красивите" са щастливи, уверени и уравновесени, те имат проблеми, непознати за "грозните". Както тревогите на богатите са различни от тези на бедните и изобщо не може да става въпрос да си мерим щастието и спокойствието. Всичко е в душичката, мила - не във фасона или благосъстоянието.

Малко за "обръщането" - бедността би могла да бъде капката, преляла чашата, но тя е просто само един фактор в живота на човека. Ако се е превърнал в нещо коренно различно от това, което е бил, значи показаното сега си е било у него и преди. Нищо не може да ме убеди, че "голямото зло" се ражда ей така.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Най-накрая ТЕМАнови [re: Лy]  
Автор 4eHe ()
Публикувано16.03.02 12:35



Хей, къде е мотива ?

богат-беден < > красив-грозен ми разказват малко за поведението при постъпка; После, дори не са характеристики на (за протокола) представителна извадка на общност, за да отчетем КАК станаха порок в същата.

Ето нещо за ядки върху сметановата глазура на сладоледа ти : отнет им е шанса/ ограничено е пространството/ наложени са парадигми за индивидуалното развитие. Под чий контрол е инициативата за промяна ?
Примерно, към принадлежност.




Персонално вземам участие в теми, където дискутирана дефиниция има връзка с други - или нещата са разглеждани в переспектива и взаимодействия. Тази е такава и има мегдан да ми хареса

към каката : дарителството

Обичаите на дарителство се отличават в зависимост от географската ширина. В Япония например подаръците, дори когато са много скъпи, не се възприемат като подкуп. За страна с толкова развита церемониалност обаче е особено важен начинът, по който те се поднасят. Преди всичко трябва да избягвате да опаковате предмета в бяла хартия, която е цвят на траура. Когато поднасянето на подаръка става в присъствието на повече от едно лице, трябва да се предвидят подаръци за всекиго. При това трябва строго да се спазва йерархията. Обикновено се дарява на 15 юли и на 1 януари.

В Китай няма строго разграничение между подарък и подкуп затова повечето бизнесмени се притесняват когато им предлагате подарък. Препоръчва се даването на колективни подаръци. При това е нужно да се отчита, че традиционният китайски протокол изисква първоначално вежливо да се отклони дарът, който следва да се приеме едва след настойчиво увещаване. Важно е да се избягва подаряването на часовници - на китайски този йероглиф е подобен на думата "смърт". Цветовете, които трябва да се избягват, са белият, синият и черният. И трите са свързани с погребални обреди. Използвайте червена, жълта или розова хартия.

В мюсюлманския свят като цяло трябва да се избягва подаряването на малки прасенца и на алкохол. И двете са забранени от Корана. В арабските държави даровете са много съществен елемент на комуникирането. Това се дължи на голямата гостоприемност и щедрост на арабите. Обикновено те са първите, които даряват чуждестранните си познати. Когато избирате ответен подарък обаче, никога не купувайте предмет за жената на своя арабски приятел. Няма да ви разбере.

В Латинска Америка не съществуват строги ритуали в това отношение. Все пак е нужно да се информирате кои видове цветя се поднасят единствено при погребение. Също така се препоръчва да се избягват кожените изделия, тъй като те обикновено идват от тази част на света.

На Запад обикновено не се очаква да правите подаръци на колеги. Освен това хората там имат изострена чувствителност на тема "подкупи". Затова са достатъчни фирмени подаръчета като писалки, календари или тефтери. Когато отивате на гости пък, е обичайно да поднесете бутилка алкохол на домакинята.




Тема ти самата, Лу, как се определяш...нови [re: Лy]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано16.03.02 12:36



...според твоите критерии?

защо ли ми се струва, че си богата и красива?... вероятно защото от думите ти лъха неподправен егоцентризъм, какъвто имат немалко хора, затворени в черупката на красотата си и оковани с веригите на богатството...

защо не опиташ да се освободиш?

P.S. питала ли се какво чувства богатият и красивият, когато усети как времето изчегъртва красотата на тялото му, когато смъртта втренчи полед в очите му и той разбере, че не може да я отблъсне с парите си?

IMAGINE...


Тема Само като допълнение занови [re: Бeзcъннa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано16.03.02 12:51



красотата и щастието.
Жената, която идва да почиства офиса ни е една много симпатична, тъжна, отрудена такава. Много пъти си говорим и ни разказва за дъщеря си. Едната й дъщеря има две извънбрачни деца, бащата е изчезнал, дъщерята не е завършила и средно образование и се трепе на тежка и нископлатена работа, когато въобще я има. Има ниско самочувствие, подтисната, без амбиции , живее за да оцелее и изучи децата си, няма приятели. Представях си дъщерята мъничка като майката, преждевременно състарена, така както би следвало да изглежда с този скапан живот. Когато видях дъщерята, обаче, щях да падна. Невероятно красива близо тридесетгодишна жена, руса, с нежно лице с прекрасна кожа, висока, стройна, спретната, въпреки дрехите втора употреба.
С тъжен поглед и смутена, от това, че знам биографията й.



Тема Re: богатство и красота <-> бедност и грозотанови [re: Лy]  
Автор zvetenze (nejno i uhaino)
Публикувано16.03.02 13:51



С голямо прискърбие могa дa зaявя че си прaв....в достa голямa степен.Но специaлно зa грозните хорa имa 2 aспектa.Знaчи едните сa тези които не могaт дa се примирят с външния си вид...и евентуaлното нaпомняне от чуждa стрaнa ги озлобявa и те се превръщaт и в злобни.
Другите грозни хорa сa тези с богaтa душевбност.Те може дa сa много грозни....но когaто човек проведе и един рaзговор с тях си мисли че по крaсив човек едвa лие виждaл.Тa те отдaвнa сa се примирили с природaтa и знaят че нaй-вaжно е не кaк изглеждaш a кaк се отнaсяш с хорaтa до себе си!
И при бедните хорa мисля че е мaлко по рaзлично.Знaчи aз лично съм виждaлa бедни хорa които дaвaт еинчкaтa хрaнa от трaпезaтa нa някой по-беден от тях с нaдеждaтa някой ден всичко дa им се върне петорно.И те не сa озлобени и нaй-вече рaзчитaт нa спрaведливосттa нa съдбaтa.Зa жaлост се срещaт 1 нa 1000-но все пaк ги имa!

И пaк с усмивкa посрещaм новият ден!


Тема Re: богатство и красота <-> бедност и грозотанови [re: kakata]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано16.03.02 13:53



Съгласна съм с изводите ти, защото моите са същите. Но понякога пазаренето е наложително, за да не те приемат за балък. Това съвсем не значи, че ако се пазариш като циганин ще те приемат за тарикат. За много от бизнесмените границата между двете е невидима...



Тема Re: богатство и красота <-> бедност и грозотанови [re: akonitin]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано16.03.02 13:59



Съгласна съм напълно с теб. Наистина разглеждам двете крайности, което изобщо не е обективно, затова не си позволявам по-категоричен тон в преценките си и точно затова няколко пъти подчертах, че изводите ми не са общовалидни.



Тема Re: богатство и красота <-> бедност и грозотанови [re: Щypчo]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано16.03.02 14:08



Ти си разгледал клишираното възприемане на нещата, което не е невярно, естествено - то затова е станало клише. А аз се опитах да разгледам психологията на нещата, но може би неуспешно и затова срещам такава съпротива в мненията.



Тема Здравей:)нови [re: Stephan]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано16.03.02 14:20



Мисля, че досега само ти си се опитал да разбереш какво точно имам предвид. Има истина в думите ти, но и тя не е общовалидна, както не е общовалидна и темата ми:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.