Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 27.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Жожик,нови [re: Well]  
Автор OPY (...ан от вятъра)
Публикувано11.03.02 19:16



На ЧЕНЕ....предполагам повече би и допаднал клуб "Да се изядем с парцалите и да се объркаме"..................нещо като "Богати и известни ' де............сорри....баси глупостите....



Тема Well+OPYнови [re: OPY]  
Автор 4eHe ()
Публикувано12.03.02 11:36



Подобен дискусионен форум съществува, а аз имам парола за него от пролетта на 2001; към университет в България е. Софтуерът, който го захранва е доста тежък - а участващите, от една училище.

В таз дирвачка нямам наблюдения професионалните клубове да се посещават от съответстващата им аудитория. Мило мнение, но не 10х



Тема Re: Когато влакът на истината не върви в реалносттнови [re: Well]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано12.03.02 11:46



той не върви и през нета. Мислиш ли, че хората, които робуват на заблуди тук, не са такива и в действителност? Тук са мнителни, параноични, а навън - лъчезарни и добронамерени? Аз мисля, че не. Познавам наживо поне 100 души от тези клубове и в общи линии каквито са тук, такива са си въобще.
Единствената разлика за някои е че тук са по-разкрепостени, а иначе са стеснителни и затворени, но това не е порок или нещо, което следва да се вмени във вина.



Тема Re: Well+OPYнови [re: 4eHe]  
Автор OPY (...ан от вятъра)
Публикувано12.03.02 14:02



......както винаги......ИНТЕРЕСНО и СЛОЖНО.....с две - три твои изречения мога да си запълня деня...........а от тези ще ми остане и за утре.....
Как го правиш........кажи ми моля те.........това учи ли се някъде или ти е вродено ?!?.....



Тема Re: Когато влакът на истината не върви в реалносттнови [re: kakata]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано12.03.02 18:49



Интересно е да науча за опита ти. Е, така и се предполага че трябва да е...
само че в реалността има срещи с нея. Тук ги няма. Тук само глаголим, а там трябва и да действаме адекватно. И когато е неадекватно, си патим ... та разбираме грешката си и се корегираме... Е, не всички де ... та, май си права... може би ... не съвсем ... а може и съвсем ...

* "Хаосът е в теб" - каза Йода на Идиота


Тема Re: Когато влакът на истината не върви в реалносттнови [re: kakata]  
Автор OPY (...ан от вятъра)
Публикувано12.03.02 19:45



Ще трябва да се запознаем.........Аз ще съм първия случай на човек , когото познаваш - с повече задръжки в нета...отколкото в живота..........Имаш ли обяснение ???



Тема 4еНе,нови [re: 4eHe]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано12.03.02 21:10



аз ще съм най-щастливият човек, ако модератора се занимава само с това да прави нещата по-красиви и приятни за атмосферата на клуба от гледна точка само на оформлението, не и на съдържанието. Само че това предполага огромна доза самоконтрол.

Съвсем наскоро ми попадна една идея, направена където трябва, на модератора да се забрани (да му се отнеме възможността) да използва една от най-драстичните прояви на модериране, които съществуват сега. При така стоящата ситуация, ако това се случи, веднага се откзавам от каквито и да било други си правомощия и много ще замоля всички да не ме обвиняват в предателство на идеята, защото по висшестоящите от мен явно са решили, че все по-сериозните проблеми на дира се решават чрез отнемане на права на модераторите, вместо тяхното разширение. Едно предложение за рационализация направих и аз, смятам, че е елементарно за реализация и би ни избавило от майонезени прояви. В отговор на предложението си получих може би заслуженото мълчание, а само седмица след това видях онова предложение за махане на някои права...

Групата ни е много разбрицана, в нея подбора не се извършва по някакви критерий - тук владее случайността. А тя носи със себе си всички страни на реалността - простотията, злобата и безсмислието, наред с разтоварването, доброто желание, философския интерес и нуждата от споделяне. Така че управлението няма да падне и то по чисто обективни причини (субективните възприятия на всички тук приемам като чисто обективен фактор). За мен няма значение, кой от нас ще го прилага, но ако тенденцията и тук се окаже побългаряване и аз с подръчни средства (кирка и четка за зъби) да строя висящи мостове - няма да стане.

Аз също вярвам в схемата, но когато тя е планирана сме се съобразявали с текущите условия.

Специално за моя отговор - напоследък започна да ми се струва, че си особено недоволна специално от модерирането и започваш да намекваш за някакво самозабравяне и главозамайване. Не - това са просто осбености на субекта модератор. Радвам се, че с Безсънна имаме 99,9% пълнота на съгласуването и че и двамата смятаме, че незначителните прояви на разногласия, особено предизвикани от лично отношение, не заслужават внимание. Да не говорим, че истината е, че няма какво да се направи.



П.С. Да си призная, чувствам се горд, че успях да сваля нивото на изказа само на 50%

Оркестърът да свири!

Редактирано от jj на 12.03.02 21:11.



Тема jjнови [re: jj]  
Автор 4eHe ()
Публикувано12.03.02 21:34



Сигурно ми написа нещо много важно; аз не познавам реалността от другата страна. Какъв панел изскача, когато ти влезеш в клуба ми е мъгла. Как да дам предложение какво да стане в бъдеще ?

Знам, че той е просто инструмент. Всеки намира своя начин да го приложи. Съгласявам се за субективизма с теб. Радвам се за координацията, която постигате с Безсънна. А дано стане практика за всяка ротационна двойка в бъдеще.

Защо не са те послушали - не знам. Да беше представил идеята в друг клуб и ми бе пуснал линк - щях да я прегледам и пасва ли ми - да я подкрепя. Промените отнемат време. За себе си, още нямам отговор на въпроса - променят ли се хората (манталитет). За софтуерът съм сигурна !

Мога да те уверя, че имам причини да мисля как модераторите от Споделено ще влизат с различно отношение в скрития клуб. Как ще дадат повод за дискусии и по други клубове - вечен и непогрешим ли е индивида, гласуван за модератор към момента. Време трябва. Ще поживеем, ще видим.

Благодаря, че мнението ми има значение за теб. Медитациите по темата модериране са добронамерени и ми отнемат време за мислене (и четене). В крайна сметка, това е просто един от форумите където събирам впечатления.

(моля, резюмирай го за OPY )



Тема Re: jjнови [re: 4eHe]  
Автор Kpъr ()
Публикувано12.03.02 22:21



съвсем друга идея, не-изискваща промяна на софтуер, може да се приеме и за 'resume' по темата...

да се дадат модераторски права на всичките участници, и после да се 'пуснат' да пишат в клуб видим само за модератори...

приложимо веднага...



Тема Re: jjнови [re: 4eHe]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано12.03.02 22:26



Естествено, че ценя твоето мнение. Нескромно мога да се похваля, че много често интуицията ми много добре съвпада с теоретичния поглед върху нещата.

Проблеми и всякакви други неща ще има и то по всяко време. Няма начин те да останат незабелязани и от идните двойки. Мисълта ми е, че компромиса е едно доста разумно решение в ситуция, в която исканията са много и справедливи, а ресурсите са малко и намаляват. Нещо като състоянието на държавата ни. Лошото е, че ресурсите могат да се създадат с незначителна лекота, но явно идеологията на системата е различна.

Предложението ми е интересно, но не е за тук. Когато имам някакъв начин - ще ти го изпратя да го прецениш и ако улучиш попътни ветрове да го предложиш. Става въпрос за програмна цака.

Оркестърът да свири!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.