Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 03.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема # Една позабравена тема...  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано06.03.02 02:07



Модераторите

(копирано без предварителното съгласие на авторката; дано не ми се сърди)

Основните характеристики на това животно са - не е плашливо, не се пали лесно, не се кара с никого, не обижда, невидимо е за очи, не може да се пипне, говори прекалено много и никога на място..... (глупости, ще каже клубарят от трето поколение тук)

Дели се на 2 основни подвида - женски и мъжки. Има и смесени видове, определящи себе си ту като мъжки, ту като женски. Има и такива, претендиращи да не принадлежат на полова класификация, но те са обикновено от раздел "модератор-провокатор- "ай, еби си майката" ".

Основните подвидове от мъжки пол са общо взето крайно безинтересни , най-вече защото управляват или с "твръда ръка" (крак или друго твърдо каквото имат в себе си) или пък са тип "лигня до краен предел" и дават така лежерно, че желето ще им завиди за лежерността.

Женският подвид е трудно определим, основно се съчетават в него 2 неща - говори много и е непредсказуем. Освен това от стратегическа гледна точка е по-приятен за псуване и попържане. Пък и става за свалка :).

Има и универсални бегачи на дълги и къси разстояния. Могат всичко, модерират и Луната, ако ги оставиш без успокоителни за 1 вечер. Има и мързелани. Пак свързани с Луната и хапчетата. :)

Модераторът служи за: най-вече псуване на всичко възможно, което клубарският ум може да роди. После идва даването на акъл за щяло и нещяло, продължава през обвиненията за всеки провал или несполука в каквото и да е, минава се и през взимане за жертва ("Трий, мамицата ти, трий, ш`тъ скъсам от триене"), до подмазване в стил "Любо Пенев, ти си голмастор, але, але" :)). В случай на заскучавене в клуба, естествена тема за лаф е модератора или какво казал, какво направил или не направил, защо и как, кога и с кого, и къде и защо.... Заплахите в стил "Аз напускам форума" са често използвани за шантаж и тормоз над модератора, поради което при модераторите често се забелязва нефабричният дефект "избиване" или още "изкрейз", облечен във формата на - триене масово на щяло и нещяло, банване на невинни, заключване на теми без причина или пълна редакция до омаскаряване на чужди теми. психотормозът довежда до силни и ТРАЙНИ увреждания при модератора, затова модерирането на повече от 1 клуб се смята, че е поверено на вече тотално дефектирали индивиди, които са се слели с "професията" дотолкова, че реакциите им не са много над обичайната норма, това са така наречените "тихи луди" :)
При силно огнеопасните клубове се препоръчват имено такива индивиди за модератори, поради високата им устойчивост на кучешки бяс и воя до небесата, както и факта, че имат изкаран курс по психология, политология, сексология, психология на тълпите и кинология наведнъж. А и поради универсалността си са търсен съветник от новите "жертвени овни" - модератори за съвет.

С две думи, модераторът е всичко, което 1 клубар може да си пожелае в случай на нужда да излее отрицателна енергия от какъвто и да било сорт. Преспокойно в някои клубове може да се въведе групова терапия на клубарите.. посредством модераторите :))) Но, при условие, че първо бъдат излекувани самите модератори. А, всъщност...клубарите си ги харесват и такива... луд на шарено се радва.. или на модератор, което е все едно и също де :).



Оркестърът да свири!

Редактирано от Бeзcъннa на 03.11.06 13:59.



Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: jj]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 08:55



Ха, отга се каня да си излея мъката вурху вас двамата тука ...

Малеййй , как ми се псуват модератори ...

*


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Well]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано06.03.02 09:07



Да си ги поделим - ти ще псуваш единия, пък аз - другия.....
че ако си сам - ще претупаш нещата отгоре-отгоре....

Ми то кво излиза ся?!?! Кажи му "модератор" и повече не го обиждай, тъй ли, значи?!?! .......Ъ?

Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Щypчo]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 09:11



Е кво сега, помежду си с тебе няма ли да се УвАжим ? Да ти се невиди ... макар...

*


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Щypчo]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 09:11



Джей направо отвори тема за попържни !!! :)))


*


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Щypчo]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 09:12



Найш кво ме е яд ?
Не мога да тегля ена и на Ви ... Ех, мъка ...

*


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Well]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано06.03.02 09:18











Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Well]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано06.03.02 11:04



Сподели!

Оркестърът да свири!


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Щypчo]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано06.03.02 11:11



Ами давайте! Аз за какво съм отворил темата...

Да си споделите аджеба кви сме атрофирали умствено ...

Аз нали видя в коя категория влизам?

Психотормозът довежда до силни и ТРАЙНИ увреждания при модератора, затова модерирането на повече от 1 клуб се смята, че е поверено на вече тотално дефектирали индивиди, които са се слели с "професията" дотолкова, че реакциите им не са много над обичайната норма, това са така наречените "тихи луди" :)


Така че, хм..., няма да те оставя, ако все пак те забележа...

П.П. Всъщност, четейки това писание от една нова колежка, видях много случки, които тя е хванала само за няколко седмици, като модератор. И направо си видях анализа на действията, когато заключих онази тема и ... бе въобще какво се обяснявам. Аз да не съм човек??!!

Оркестърът да свири!


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: jj]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано06.03.02 11:16



Трябвaше дa изчaкaш мaлко дaси поживееш преди дa се зaхвaнеш с модерирaне...тaкaмного от млaд стaнa зян

??

Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Byclops]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано06.03.02 12:32



Баси, де да знаех
То веднъж като тръгне и край, чак като дойдат онези с усмирителните ризи се усеща (съвсем полуадекватно) човек, че си е хванал белята ...

Оркестърът да свири!


Тема Казано честно...нови [re: jj]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано06.03.02 13:02



Не, че имам кой знае какъв стаж в клубовете....

НО ВСИЧКИ МОДЕРАТОРИ, ПОД ЧИЯТО ОПЕКА СЪМ ДИСКУТИРАЛА ДОСЕГА - МНОГО, АМА МНОГО СИ ГИ ХАРЕСВАМ !!!!!!!

В Леос направо съм влюбена - винаги точен, мъдър и добронамерен.
ВИ ми е любимката - учудваше ме нейното търпение и толерантност към простотиите, и умението винаги да се усмихнеш, дори и /добре, че не се виждат/ през сълзи.
За новите ни - Джей и Безсънната - ми те са си наши приятели, които сами си избрахме, и са ми безкрайно симпатични - приветствам всичките им действия, съчувствам им за ангажираността, съчувствам им, че започнаха с мачове тежка категория, но се справиха геройски. За което браво!

От тук нататък - ако не ми дадат медал, значи не са разбрали, че им се натягам....



Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Re: Казано честно...нови [re: Щypчo]  
Автор (Черна котка)
Публикувано06.03.02 14:14



Е, е... ами че ти оплеска цялата работа... Нали щяхме да пустосваме модераторското съсловие, а ти така ги зашемети с коплименти... (и бившите също) че направо я загазихме...

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Well]  
Автор (Черна котка)
Публикувано06.03.02 14:16



Ало, балоните!

Айде де! Тегли ми една, хихихи! Нищо, че малко си закъснял... По-добре късно, отколкото по-късно!

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Well]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано06.03.02 14:18



Давай де! Сега ти е паднало!

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Уджас, ууууджас!нови [re: BИ]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано06.03.02 14:21



Напррррлаво ме ошашпашкашшшшшка уооооуф! Такова де, мани, мани!

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Казано честно...нови [re: Щypчo]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано06.03.02 14:23



Мнееее, не знам, не разбирам, аз съм за малко...

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Казано честно...нови [re: Щypчo]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано06.03.02 17:40



Ама ... аз ще взема да се изчервя...

Абе аз съм от тихите луди... да не вземеш нещо, хей, да ме вземеш много на сериозно...

Оркестърът да свири!


Тема По навикнови [re: jj]  
Автор 4eHe ()
Публикувано06.03.02 19:03



Цял ден само дъжд почуква по стъклата; ако мнението ви се стори мокро - тъй да е.

Обсъждането на модерирането и личния стил на всеки, който ще дежури с другарче тук (за да строи клубчето до нещо, в което вярва) ще правя САМО в чат.

Твърдя, че при увеличаване на отговорностите индивидите адаптират отношението и мотивацията си за участие. Дай човеку още една роля, разшири му пространството за действие, разкажи му какви са очакванията и новите ангажименти - и ще видиш абсолютно нов човек.

Ако съставителите на софтуерчето (дето не е актуализирано съобразно нуждите и продължава да влачи тълпата надолу) бяха го взели под внимание овреме, щяхме да имаме ротационни двойки модератори в динамични и магнетични клубчета.

Да поставиш себе си/някого под светлините не иска кой-знае-каква-фантазия. Няма нищо революционно в мисълта, че продължителното непроменяне в роля или позиция обръща ник- за практичност - в рутинна, скучна, несменяема, миропомазана, фрустрирана от липса на развитие вътре в себе си фигура.

В "мод-ерационно" отношение, клуб Споделено е уникален пилотен макет за подражание.


Ще изчета и мнение, тотално противоположно на току-що казаното.

Като Теория У :

Индивидите са завършени скапаняци. По условие, не искат и не могат да приемат нови отговорности. Дай им свобода, пространство, някакъв друг инструмент на ниска цена - и гледай супа.

За работа в група не ги бива. Всеки е предател на другия. Размяната на лични обиди, недискретност и грубиянство са първа природа. Трябва да имат явки, захранвани от позната програма, несменяем и пълновластен едноличен ник, вземащ решения и всяка проба за разклащане на статуквото да се потушава.

Що ли втората не ми напасва на светлоусещанията ?!



Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: jj]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 19:14



Значи, идват онези и те молят да им наденеш усмирителните ризи, ти обаче обяснявайки им как не им отиват лично демонстрираш неудобните ръкави. Те пък решават че много ти отива и те водят на модно ревю

*


Тема Re: Казано честно...нови [re: Щypчo]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 19:18



... Ма аз също съм Модератор, найш къв Мар(а)Дератор съм, Еехх ... Страшно съм харесван , абе ... голяма съм работа, да ! Тъй си е !

*


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: BИ]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 19:21



Ти, да ... само кажи да ... аз мога и прав да ... само да ... ... ... и да ... а ако ... да ... и ... ама даже и ... без ... и ако .... със ... и всякак да ... ама ... ! Абе ... и тва си е!

*


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Well]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 19:21



Ех, кеф !

*


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 19:24



Теб ще те оставя за утре ! Много ми станахте нещо !

*


Тема Re: По навикнови [re: 4eHe]  
Автор Anima (Lov*.Exp*)
Публикувано06.03.02 19:26



Е край отворих файл и аз - тук такива бисери се ръсят,
че вече ме е срам да ги посочвам и да моля да ги събират
Безсънна и JJ -

Традициите - е в това е хватката
дори да не са вече това, което бяха...

На всичики модератори искам да кажа, че се справят отлично.
6++++ - при този първоначален залив на клуба - честно ви казвам
аз нямаше да се справя точно в този момент. Дори и няколко карти
със сърца да бях получила ...

Та 4еНе и на мен не ми пасва това второто, може би защото
сме селекция от висше превъзходно - както не веднъж Ланселота ни
го реква - синя кръв ... туй то

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: Well]  
Автор (Черна котка)
Публикувано06.03.02 19:30



Ау! Стана тя каквато стана...
Ти ше видиш... звезди посред бял ден

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: По навикнови [re: 4eHe]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 19:31



Теория УУУУУ е тъъъпа
Нека индивида - творец на теорията не се засяга. Може просто в неговата извадка така да стоят нещата. Хората не са такива. ТЪПИТЕ хора са такива. Шестито им. Да си живеят с кеф. Ние се радваме да не сме в тяхната височайша компания... когато можем. Уви, ако трябва, се вземат и мерки за целта. Иначе е болка ... и нещо повече ... морална смърт. По-лоша ли е от физическата ?!

*

Редактирано от Well на 06.03.02 19:33.



Тема Re: Една позабравена тема...нови [re: BИ]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 19:32



А де !

*


Тема Игричка...нови [re: Anima]  
Автор (Черна котка)
Публикувано06.03.02 19:40



На мен, към края ми беше хрумнала една шантава идейка - да се маскираме... Тоест, с други никове и в продължение на един ден (или по дадена тема примерно) да пишем "маскирани", да поиграем клубна игра. Модераторските авторитети обаче да си мълчат кой кой е, а ние да се отгатваме И накрая ще има награди за най-добра маскировка Пу, заплювам си ролята на конферансието... и без това съм се учила от Миодраг Иванов, хаха!
Само дето... нещо здраво куца в идейката ми Ужасно добре се познаваме и ще се отгатнем тутакси немедленно.

А иначе традициите... Ще има период на ... перестройка! Ще си създадем нови. Питай някой Козирог, те знаят всичко за традициите Нали те са ги изобретили

Иначе бисерите не се губят. Събират се :-)))

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.

Редактирано от BИ на 06.03.02 19:41.



Тема По философиите на Хераклитнови [re: Well]  
Автор 4eHe ()
Публикувано06.03.02 20:06



..за да стигнеш до Теория Х ти е нужна и другата. И двете в крайна сметка правели едно.

За да познаваш щастието - трябва да си бил нещастен. Парадигма някаква.
Ако обичаш мед, значи си пробвал лимон. Друга догма.
Щом те е страх от тъмното, живял си на светло. Пак клише.

Какво знае някакъв си философ за този клуб, днес и сега ?!

Друг звездоброец сутринта написал под Водолей : ..ще ви се струпат облаци. Депресия и стрес...не излизайте и до прага..

Заставам аз в банята да си направя сутрешния Огледален тест и какво да видя ? Отпред ми се хили ЧеНе. И днес без бръчки около очите. В коридора ухае на кафе. Аланис Морисет напява нещо ритмично.

Попитах ЧеНе в стрес ли е (ние често си говорим) ? А депресия някаква на хоризонта ? Каза ми да си гледам работата и не се занасям...и че е Show Time !


Отивам да взема мерки срещу дъжда отвън. Карък ли е да се отваря чадър в клуб ?

Well,
хич не знам. Гледам да не умирам (нищо че е актуално).. и да не заспивам когато умират звезди



Тема Re: Игричка...нови [re: BИ]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 21:32



Приятно ми е - Тръндафлиъц Имамов - ми по името ще ме познаете

*


Тема Re: По философиите на Хераклитнови [re: 4eHe]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 21:36



Хъм ... И аз сега се чудя, като обичам ЧЕНЕ, това какво значи ?
Че съм общувал с Охлюви и не ми е харесало ли ?

*


Тема Re: Казано честно...нови [re: Щypчo]  
Автор merlin (фитилджия)
Публикувано06.03.02 21:38



If you believe in joy
this is because of the sadeness.
If you believe in light
this is because of the obscurity.
If you believe in God,
this is because of the Devil.
And if you believe in moderators,
this is because of the SPAMMERS.


Е това червеното вече не е "Енигма".

Да са ни живи и здрави, че без тях лошо... Амин!



/* Затвори очи, за да видиш... *\


Тема Re: По философиите на Хераклитнови [re: 4eHe]  
Автор (Черна котка)
Публикувано06.03.02 21:38



Имам огледални плочки на стената до леглото... е мисли си квото искаш, хах! Там си бяха, не са от мен. Обаче всяка сутрин като се събудя, няма начин да не се огледам в ... себе си. И ако съм намръщена, веднага се усмихвам. Щото вярвам най-много на собствената си усмивка. Щом Аз се усмихвам, значи всичко е наред. Ето така -

С ВИ не си говорим често защото сме теле-патки. Разбираме се "задкулисно" :-) Понякога тя иска повече. Давам й го

Чадъра си винаги отварям в банята и го пльосвам във ваната... щото там е мястото за мокро. Бе изобщо - има ред при мен, и организация Е, не че ползвам чадъра си да се пазя от душа, неееееее! В никакъв случай! Не СМЕ чак толкова лудички, нито аз, нито тя.

Show time е винаги! Еххххххх, Чене!

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Игричка...нови [re: Well]  
Автор merlin (фитилджия)
Публикувано06.03.02 21:41



Мисля да се спра на Темелко Тухларов. Звучи фундаментално...

/* Затвори очи, за да видиш... *\


Тема Re: Казано честно...нови [re: merlin]  
Автор (Черна котка)
Публикувано06.03.02 21:41



Хех!!!!!!!!! Много готино!
Истинска висша философия!

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: По философиите на Хераклитнови [re: BИ]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 21:42



Аз всъщност съжалявам че не сте малко по-лудички ... и двете Ви-та :)))

*


Тема Re: Игричка...нови [re: merlin]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано06.03.02 21:43



А Вар и КереЧ носиш ли ?

*

Редактирано от Well на 06.03.02 21:43.



Тема Re: Казано честно...нови [re: BИ]  
Автор merlin (фитилджия)
Публикувано06.03.02 23:52



Слушкаш ли Енигма?

/* Затвори очи, за да видиш... *\


Тема Wellнови [re: Well]  
Автор 4eHe ()
Публикувано07.03.02 11:50



Обичам се доказва всеки ден по лъжичка и така до края

Не те ли прави по-добър, въобще не си е струвало. Натъжава ли те - опитай пак.



Тема ВИ,нови [re: BИ]  
Автор 4eHe ()
Публикувано07.03.02 11:52



Все забравям да й поискам одобрението, преди да стартирам шоуто. Че нявга и това на другите. Мислиш ли става, защото не познавам неодобрение ?



Тема A Declaration of the Independence of Cyberspaceнови [re: jj]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано07.03.02 12:02



A Declaration of the Independence of Cyberspace

by John Perry Barlow <barlow@eff.org>

Governments of the Industrial World, you weary giants of flesh and steel, I come from Cyberspace, the new home of Mind. On behalf of the future, I ask you of the past to leave us alone. You are not welcome among us. You have no sovereignty where we gather.

We have no elected government, nor are we likely to have one, so I address you with no greater authority than that with which liberty itself always speaks. I declare the global social space we are building to be naturally independent of the tyrannies you seek to impose on us. You have no moral right to rule us nor do you possess any methods of enforcement we have true reason to fear.

Governments derive their just powers from the consent of the governed. You have neither solicited nor received ours. We did not invite you. You do not know us, nor do you know our world. Cyberspace does not lie within your borders. Do not think that you can build it, as though it were a public construction project. You cannot. It is an act of nature and it grows itself through our collective actions.

You have not engaged in our great and gathering conversation, nor did you create the wealth of our marketplaces. You do not know our culture, our ethics, or the unwritten codes that already provide our society more order than could be obtained by any of your impositions.

You claim there are problems among us that you need to solve. You use this claim as an excuse to invade our precincts. Many of these problems don't exist. Where there are real conflicts, where there are wrongs, we will identify them and address them by our means. We are forming our own Social Contract . This governance will arise according to the conditions of our world, not yours. Our world is different.

Cyberspace consists of transactions, relationships, and thought itself, arrayed like a standing wave in the web of our communications. Ours is a world that is both everywhere and nowhere, but it is not where bodies live.

We are creating a world that all may enter without privilege or prejudice accorded by race, economic power, military force, or station of birth.

We are creating a world where anyone, anywhere may express his or her beliefs, no matter how singular, without fear of being coerced into silence or conformity.

Your legal concepts of property, expression, identity, movement, and context do not apply to us. They are all based on matter, and there is no matter here.

Our identities have no bodies, so, unlike you, we cannot obtain order by physical coercion. We believe that from ethics, enlightened self-interest, and the commonweal, our governance will emerge . Our identities may be distributed across many of your jurisdictions. The only law that all our constituent cultures would generally recognize is the Golden Rule. We hope we will be able to build our particular solutions on that basis. But we cannot accept the solutions you are attempting to impose.

In the United States, you have today created a law, the Telecommunications Reform Act, which repudiates your own Constitution and insults the dreams of Jefferson, Washington, Mill, Madison, DeToqueville, and Brandeis. These dreams must now be born anew in us.

You are terrified of your own children, since they are natives in a world where you will always be immigrants. Because you fear them, you entrust your bureaucracies with the parental responsibilities you are too cowardly to confront yourselves. In our world, all the sentiments and expressions of humanity, from the debasing to the angelic, are parts of a seamless whole, the global conversation of bits. We cannot separate the air that chokes from the air upon which wings beat.

In China, Germany, France, Russia, Singapore, Italy and the United States, you are trying to ward off the virus of liberty by erecting guard posts at the frontiers of Cyberspace. These may keep out the contagion for a small time, but they will not work in a world that will soon be blanketed in bit-bearing media.

Your increasingly obsolete information industries would perpetuate themselves by proposing laws, in America and elsewhere, that claim to own speech itself throughout the world. These laws would declare ideas to be another industrial product, no more noble than pig iron. In our world, whatever the human mind may create can be reproduced and distributed infinitely at no cost. The global conveyance of thought no longer requires your factories to accomplish.

These increasingly hostile and colonial measures place us in the same position as those previous lovers of freedom and self-determination who had to reject the authorities of distant, uninformed powers. We must declare our virtual selves immune to your sovereignty, even as we continue to consent to your rule over our bodies. We will spread ourselves across the Planet so that no one can arrest our thoughts.

We will create a civilization of the Mind in Cyberspace. May it be more humane and fair than the world your governments have made before.

Davos, Switzerland

February 8, 1996




Тема Re: A Declaration of the Independence of Cyberspaceнови [re: Mandalay]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано07.03.02 12:22



Не претендирам, че мога да нося негативите на целия свят на плещите си, нито съм тръгнал да го управлявам или манипулирам чрез политика, нито от това къде има война и глад ми зависят финансовите операции.

На тази вълна съвест не можеш да предизвикаш у мен, съжалявам, че у теб предизвиквам подобни асоциации. Декларирам (от своя страна) доброто си желание и липсата на какъвто и да било личен интерес свързан с правеното от мен. И ако нещо съм казал в повече - явно ми се е струпало в повече...
Настроения.

Оркестърът да свири!


Тема ми освен и азнови [re: jj]  
Автор Quiet Dark Wolf (libertine)
Публикувано07.03.02 13:00



да paste-на нещо, със съгласитео на автора, макар че така съм се маскирал там, че не си личи =)))

"
Тема Trqbwa li da ima moderatori!
Автор anonymous (Нерегистриран)
Публикувано 25.02.02 16:03


Te maj sa sloveni samo da wyr[at mrysnata rabota po `etene i triene

i kakwo triqt?
- meniqta na horata, deto uv praveli spamowe.

A pyk dira nali ne nosi otgowornost za publikuwaneto... za]o sa re[ili da slovat moderatori?

Celta na dira e da generira trafik.
Vseki koito `ete i pi[e e dobre do[yl.
E, ponqkoga se nalaga da iztrie[ natrupanite lajna za da ne se pre`i na horata da dostigat byrzo do velanoto mqsto za pisane (da ne im se ubiva velanieto da wlizat otnowo i otnowo, i da mogat da `etat i da p[at - da generirat trafik).

Eto za towa sa moderatorite.
Te wyr[at sy]ata rabota, kato `ista`ite na toaletni,
a dira obira stotinkite ot `inijkata.

Ne znam kak to`no se prawi now klub, ne znam i kak se izbira pyrwiq moderator i ne me interesuwa. Ako trqbwa da bydem `estni, moderatorite rabotqt za dira. A dira ako trqbwa da byde `esten kym tqh - trqbwa da im pla]a.

Poneve ne sym naqsno, iskam da popitam:
Ima li klub bez moderator?
Move li da se naprawi takyw ako nqma?
Ne move li horata swobodno da pi[at kakwoto i za]oto im se iska?

Taka mnogo dobre ]e se widim ]o za naciq sme i dali movem da se sprawim s haosa, kojto sami syzdawame.

W krajna smetka na koj mu puka!
Sireneto i hlqba sa s pari, a praite za da se poddyrva towa `udesno mqsto tuk se dawat ot dira. Taka `e dira diktuwa prawilata. I kryga se zatwarq!

Kak mrazq parite!
Ne, ne gi mrazq.
Qdoswam se na horata, koito ne wivdat nakyde otiwa sweta.
Egoizma, al`nostta i straha ]e uni]ovat sweta.
"




Тема Re: ми освен и азнови [re: Quiet Dark Wolf]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано07.03.02 13:25



Хех, ако реша и аз да ти отговоря по подобаващ начин и да съм изчерпателен по темата, трябва да ти пейстна 50% от написаното в целия дир през последните няколко месеца.

Аз лично не се възприемам чак толкова на серизоно - верно е че има някаква връзка с трафика цялата работа, но винаги съм смятал модератора за човек, който просто може да пипне, когато клубното настроение се скофти по някаква причина... Било то разни караници, спам, разкриване на самоличност, публикуване на снимки и лична информация, такива неща... Бе въобще баси работата е понякога, ама пък е готино да знаеш, че може би си подопринесъл за нечие добро настроение (естествено и за свойто тогава).

Абе модератора е некъдърен изкривеняк общо взето. Поне така го виждаа юзъра. Аз си признавам - ама много скоро след като за пръв влязох в дира, получих пагонче. Въобще не знам каква беше другата гледна точка, но не ми се струва различна много много. Просто малко по-малко отговорност. Ето например на 1.март ВИ пуска тема "Честита Баба Марта!" - празника слабо го зачитам, защото не го харесвам по лични съображения, обаче с някакво приповдигнато настроееие тръгвам да си дам отговора с бутона ... за триене на темата (аз може в настроение да съм, ама подсъзнанието си действа). Баси работата, изтръпнах тогава . Хайде - ВИ щеше да ме разбере, ама ако беше някой друг и при триене не ти се задваше въпроса "Are you sure you want to delete? Yes No" - ужъсссс и срамммм!!!

Та такива размишления по темата .

Оркестърът да свири!


Тема Re: ми освен и азнови [re: jj]  
Автор Quiet Dark Wolf (libertine)
Публикувано07.03.02 13:51



ХМ, как да ти кажа... всичко е толкова субективно...
човек чете нещо и със сигурност го приема на така, както го е писал автора. После в зависимост от собственото си настроение решава какво е клубното и решава че темата не е за клуба или обижда и разкрива някого... и откъде знаеш че си допринесъл за добро настроение... може точно обратното да е станало...

всичко е толкова относително...
и пак остава въпроса с лайната... но всичко идва от нас самите, защото сами цапаме и не искаме да чистим после. Виж ни улиците и задните дворове, и ще се убедиш сам. Ама вече ми омръзна да повтарям, че никой не ние виновен за тоя хал - такова ни е самозъзнанието и затова такава ни е и нацията...

сори, ама нещо пак се ядосах [срам] =)))



Тема Re: Казано честно...нови [re: Щypчo]  
Автор zvetenze (nejno i uhaino)
Публикувано07.03.02 14:29



Ей Ей Ей подмaзвaнето е удaр под кръстa!Кaк тaкa ще хвaлиш Джей Джей и Безсъннa....aми нaли и те сa хорa....утре и подкупи зa дa не изтрят темa ще взимaт...кaто ги хвaлиш толкоз!

И пaк с усмивкa посрещaм новият ден!


Тема Абсолютно!нови [re: Quiet Dark Wolf]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано07.03.02 14:51



Каквото и да става в една общност то е следствие на участието на всеки един неин член(тъпа дума ама не се сещам за друга). Обаче е симптоматично желанието да се идентифицираш с тази група за хубавите неща но е и за лошите. Най-лесно е да си изхвърлиш пепелника през прозореца и да кажеш "В къщи е чисто, пък аз съм пич". Това е - измърляш нещо и после си тръгваш дистанцирайки се. Виждаш някакъв усминат по телевизора и случайно чуваш репликата "Боже как е възможно този тъпак да бъде избран за незнам_си_какво". После тъпака оплесква нещата и си тръгва дистанцирайки се защото има толкова още места които може да бъдат оплескани.
Отговорността е гадно нещо и не е товар за всеки.



Тема Re: ми освен и азнови [re: Quiet Dark Wolf]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано07.03.02 20:57



Е, все пак нито ВИ някога, нито Безсънна, нито аз, нито един даже от модераторите (може и да има 1 изключение, не визирам никого) не си играем на броене на запетайките, че да модерираме това. Но ако ти дойдеш и три пъти под ред споменеш майката на някой посетител - отлитат и трите - нали така? Има си диференциране по клубове, колкото и сухо да звучи - Споделено е много общо понятие и все пак то си беше ясно наскоро, че в постовете на incasha се правеше тъпа шега с някого. Снимките наистина бяха излишни и затова бяха махнатаи. Когато отидох наскоро в Hidden messages видях още няколко пъти същата тема скрита от други клубове... Такива неща. Иначе в нормалните разговори, честно да си кажа, знаменцето ми бърка в здравето, ама какво да се прави...

Когато някого съм сдухал с действията си - никога не съм демонстрирал невъзприемчивост - нека си каже. Написал съм си го до ника

Оркестърът да свири!


Тема Re: Казано честно...нови [re: merlin]  
Автор (Черна котка)
Публикувано07.03.02 21:37



Да

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: ВИ,нови [re: 4eHe]  
Автор (Черна котка)
Публикувано07.03.02 21:40



Ако е "онова" шоу... питай първо за одобрение

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Абсолютно!нови [re: Mandalay]  
Автор jjМодератор (възприемчив)
Публикувано07.03.02 22:00



Естествено, че във всяка общност обстановката се определя от всеки неин член. Но не смятам, че има общност в която е нужно обстановката да се определя само от 1 неин член, това си е диктатура, и онзи вид проституция, за който си писал.

Когато човек се идентифицира само с хубавите неща, следствия от неговите действия, той е морално сляп (или фанатизиран, което е пак същото). Всичко е комплексност и взаимодействие.

   

"Човекът упорито се е вкопчил в нещо голямо и го държи
пред себе си, за да не вижда, че тича към пропастта.

Б. Паскал



Нито ти, нито аз правим изключение, можем само да си мислим, че е така.

Оркестърът да свири!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.