Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема магистратура по социология в УНСС  
Автор roxy (може би аз...)
Публикувано07.11.04 15:20



(не "икономическа" по моите намерения)
имаме стара традиция в тази наука, но добра ли е?
с риск да стана специалист по 'манджа с грозде', но това ми е бил един от малкото наистина интересни предмети.(по-рано си мислех, че социолозите са тези, дето все не успяват да познаят резултата от изборите...)първата ми специалност(която все още уча) е финанси.и добилите популярност твърдения, че трябва да се учи магистратура, за да сме по-конкурентоспособни, ми докарват едно състояние в стомаха, предизвикващо характерна реакция и визуално припомняне на обяда...
кажете впечатления, изисквания за успех и т.н.



modern world is rubbish

One day maybe you will love again
Love that never dies


Тема Re: магистратура по социология в УНССнови [re: roxy]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано09.11.04 09:30



според мен в УНССС ще получиш по-скоро познания по икономическа теория и много малко социология, докато в други катедри - пр. СУ, ПУ - много социология без почти никаква икономическа теория.

Ти си избираш кое е важно и кое искаш.

Проблемът е, че според всеобщото мнение на всичките ми познати - двете неща са все още невъзможни - т.е. балансирани познания по икономическа социология без тотален превес на едното.

Сама си направи изводите като сравниш програмите на различните катедри. Не се заблуждавай обаче от имената на някои курсове, а потърси информация, какво по принцип специализира съответния преподавател. Щото с бума на магистърските програми се появиха множество курсове, чиито заглавия звучат актуално и привлекателно, но като съдържание много често са от типа "баба едно си знае, едно си бае"



Тема Re: магистратура по социология в УНССнови [re: harka]  
Автор roxy (може би аз...)
Публикувано14.11.04 16:47



мерси, но казах 'не икономическа'.тая теория вече си я имам...

One day maybe you will love again
Love that never dies


Тема Re: магистратура по социология в УНССнови [re: roxy]  
АвторZdraveca (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 17:49



Az da se vklu4a razlikata megdu "ikonomi4eska' i Klasi4eska sociologija v UNSS niama imam predvid kato znania pozvolete mi da go tvarda kato 4ovek koito aha da si zeme dargavnia ispit po ik.sociologia .Tva 4e 6e polu4i6 znania po ikonomika si ostava me4ta.
Edinstvenoto koeto doniakade moge da nau4i6 v unss e kak se pravi ESI.
I da si skasa6 nervite s glupaci.



Тема Re: магистратура по социология в УНССнови [re: roxy]  
Авторd-lander (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 15:47



Нека ти обясня като човек завършил в УНСС точно това от което се интересуваш. Разбира се че имаш какво да научиш. Много икономически знания - не. Много социологически - също не.
Стара истина е че всичко зависи от теб. В катедра "Икономическа социология" на УНСС от които можеш да чуеш безценни неща и да получиш доста знания. Те не са много обаче. За 45 взети изпита в бакалърската степен оценвам като добри по-малко от 10. В магистратурата - като се замисля май само 1. Наистина много ценен курс, но все пак само 1. Ако нямаш социологическа основа, ще ти бъде изключително трудно в магистратурата. Според мен дори ще е невъзможно да извлечеш полза от нея. Помисли си добре. Социологическия изказ често е доста сложен и най-верочтно ще си докараш главоболие с него. А ако нямаш "социологическа база" както казах одеве много вероятно е да си блъскаш главата да разбереш нещо което всъшщност е някоя свещена глупост. Прецени си добре. Според мен поне засега смисъл от магистратура по социология има само ако преди това пак си учил това.
А това че в УНСС са щели да те научат само на икономика и ЕСИ са глупости. Някой се изказва неподготвен. Има страшно добри хора там. Само че те надхвърлят сухата теория за щастие и може би това се струва на някой недостатък.



Тема Re: магистратура по социология в УНССнови [re: d-lander]  
Автор roxy (може би аз...)
Публикувано27.12.04 20:36



май вече се разколебавам за социологията,сигурно ще се пробвам в някоя неизмислена спец. извън моя факултет.благодаря за компетентното мнение на човека, който си обича университета!

we live in a shadow
and we have the chance
to throw it away


Тема Re: магистратура по социология в УНССнови [re: roxy]  
АвторZdraveca (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 17:45



Kak da obi4am ne6to kam koeto nikoi ne se poma4i da me priob6ti.
Mai kat se zamisla nai interesno mi be6e kogato Blagoi Kolev ni razkazva6e vicoveI nikoga nema da zabrava kak napisa 6 na si4ki i kaza piite po edno za moe zdrave.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.