Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 04.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Записване на стари касетинови  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано06.02.01 08:22



Имам много стари касети с хубава музика . С коя програма мога да си ги запиша в WEV - формат и след това да ги превърна в мр3 ? Благодаря предварително .



Тема Re: Записване на стари касетинови [re: Aлekc]  
Автор murzelan (новак)
Публикувано06.02.01 12:45



a ot kaseta na PC -kak ste stane?:)



Тема Re: Записване на стари касети [re: murzelan]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано06.02.01 14:28



Запис от касета на РС става с обикновен кабел за запис ( жак-петица ). Интересува ме коя програма може да преобразува WEV в МР3 , понеже при записване от касетофон формата си е само wev . Има много програми за запис от касетофон на РС , например N-Track Studio , Cool editor i dr. Не знам обаче после как да направя преобразуването , защото песен в wev формат става огромна по обем , а колкото и да ми е голям хард-диска , не си струва да го запълвам с 4-5 песни .



Тема Re: Записване на стари касетинови [re: Aлekc]  
Автор pjMarvin (новак)
Публикувано06.02.01 17:50



Cool си има енкодер за mp3



Тема Re: Записване на стари касетинови [re: Aлekc]  
Автор DSURFR (минаващ)
Публикувано07.02.01 02:40



Значи , ако hardware ти позволявя на 1во место,(ти твърдиш,че можеш да вкараш сигнал в комп. си...) мижеш да си зап. старите парчета по няколко начина. 1во-като WAV(не wev) файлове и после да ги направиш на MP3. Аз използвам за прхвърляне от wav--> mp3 , SONIQUE-

. Препрограмира се от настройките специално с цел да преметка от един формат в друг . Други подобни програми са JUCKBOX,ако не се лъжа на REAL--> и почти всички записващи софтуери,като NERO ,ADAPTEC's CD Creator , Ce-Quadrat. Тях можеш да използваш ако прешвърляш директно от сигнала който ти влиза в където искаш да го запазиш(без значение от CD-Rom-a или от другаде...),но при положение ,че ще записваш ,в твоя случай, от аналогов сигнал,това може да стане само с подходящ за целта хардуер- аз използвам една стара ATI All in Wonder 8mb. видеокарта.После,ти казваш ,че диска ти не може да събере повече от 3-4 wav песни?!? това означава,че ще трябва да записваш по 3-4 на диска да ги преметкаш на МР3 и да ги запазваш,като със всеки по-нататъшен запис диска ти ще става по-малък за записване на wav ???Освен това взима много време.
можеш да пробваш да ги запазваш онлайн ако ти е добра връзката. Пробвай
и си зареди софтуера от него,за да си имаш достъп до файловете онлайн в explorer-a.
Не е толкова сложно както изглежда .Те ти дават 25МВ пространство и за всеки валиден адрес който им дадеш по още 5 -до 100МВ,достатъчно за целта ти.
Успех,и пиши ако нещо ти се опъне.

С уважение,DSURFR.

Тема Re: Записване на стари касетинови [re: DSURFR]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано07.02.01 06:41



Много благодаря за ценните съвети !

Захващам се за работа . Ако има проблеми пак ще пиша .



Тема Re: Записване на стари касетинови [re: Aлekc]  
Автор venko (новак)
Публикувано07.02.01 12:17



Gore dolu sa ti obiasnili ... problema ne e w konwertiraneto wav->mp3 .... btw ako shte gi wartish kasetite na cd - ne e li po dobre w audio format da si gi pishesh che da gi slushash i na uredba a ne samo na pc!!! Obema na wav failowete sashto ne e chak tolkowa goliam - pri zadowolitelno kazhesto stereo/16bit/48khz pishe okolo 10mb / min zapis - taka che 1 kaseta ti izliza priblizitelno 600mb

Problema e w obrabotkata - stari kaseti - imat pone shum - ako sa wartiani ot plocha znachi i pukane ... i zashtoto towa weche sam go probwal ... shte ti triabwa ili dobra i barza mashina - ili kanski mnogo wreme. Imam sashtata ideia kato tebe i si prawih probi. S CoolEdit Pro 1.2 za da mahna pukaneto ot edna pesen programata mi dade ochakwano wreme na obrabotkata 12 chasa .. (amd k6-2 333 - 64 ram) ... taka che misli si. Shumowite filtri rabotiat po-barzo naistina - no i tam otnema po okolo 20-tina minuti na pesen pone.

A i oshte - ako wse pak reshish da pishesh na audio format - mislia che pesnite triabwa da sa w wav i ot tam pisachkata si gi prawi na audio... imashe niakakaw soft deto pishe directno ot mp3 na audio no ne znam s kakwo kachestwo go prawi i dali ne gori cd-tata



Тема Re: Записване на стари касетинови [re: venko]  
Авторbst (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 20:39



V otgovor na tova kak ste se vakart penite v PC, na vsiaka zvukova karta ima LINE-IN taka che tova ne e problem. Signala zadaljitelno triabva da mine prez WAV, posle obache ina dva nachina, ili zapis na CD, togava ste ti triabvat po 600 mb za 60 minuti audio, no vsichko tova veche vidiah che e obiasneno. Probval sam obache da encodiram v MP3 ot kaseta, stava ujasno, zasttoo chumovete se interpretirat dosta locho ot encodera. Kachestvo moje da se postigne ako se zavichi chestotonata lenta, da kajem 192 bps ili poveche, togava obache narastva obema. Obsto vzeto za edna kaseta 60 minuti, ti triabvat 60 minuti za zapis v WAV, pone 10-15 minuti za obrabotka na imenata i t.n.t. i oste 30-50 minuti za encoding, zavisi ot PC-to. obsto kam 2 chasa minimum.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.