Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Драйвер за принтернови [re: BatiGogo]  
Автор ffloyd (член)
Публикувано05.10.14 08:33



Не ме разбра - имам инсталиран принтер който работи само през рутера, но тъй като wirelesa ми включва изключва когато си иска - не мога да го ползвам.
Когато си оправя wirelesa ще го ползвам само там.
Сега искам да си инсталирам 2-ри драйвер на същия принтер HP LJ 5200tn - който да ми работи през USB.
Както ти казах тук един комшия пробва и сложи драйвер от сайта на НР, но принтера работеше много бавно. Вече го изтрихме този драйвер - не мога да го тествам.
Така че дай ми кой точно драйвер да сложа за моя принтер ?



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: ffloyd]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано05.10.14 09:58



Явно трябва да се уточнят първо термините...Значи:
1.Имаш лаптоп.
2.Имаш принтер
3.Имаш рутер
4.Принтерът е закачен към някакъв друг компютър и е шернат
5.Ти с лаптопа достъпваш до рутера. като връзката ти не е по жица, а с безжичен достъп
8.И искаш да го закачиш директно на твоя комп. Инсталнал си го, но е ставало доста бавно с word и autocat?

Аз попитах: ставало ли е бавно с тестващата страница /демек с други програми а защо не и с notepad/. Просто да не би да е от настройките на тези 2 програми...Ти не каза нищо..Само драйвера, та драйвера!



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: BatiGogo]  
Автор ffloyd (член)
Публикувано05.10.14 11:31



няма друг компютър
имам само един лаптоп и един принтер
сега принтера ми е свързан към рутера
wirelesa ми на лаптопа не работи
затова искам да свържа принтера към usb на лаптопа
как да стане това ?



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: ffloyd]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано05.10.14 12:14



Нямаш друг комп? Значи ползваш Print Server?



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: ffloyd]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано05.10.14 12:32



Не съм имал проблем с драйвери на HP, теглени от техния сайт...Много по вероятно е проблемът да е при тебе..И понеже се скъпиш на информация, ще дам няколко предположения...
I.относно инсталирането на драйвера :
1.От сайта на HP теглиш драйвера. Там има опции за операционна система. Избираш буквичките да са същите, като на твоя компютър.
2.Стартираш инсталационната. По някое време трябва да те пита - мрежов или локален е принтера - казваш му ЛОКАЛЕН /или там както е това на американски/
3.Като свърши инсталацията - ръгваш принтера в УСБ на компа и го включваш в тоците.
4.Ако УСБ ти е наред - трябва да ти излезе надпис ,че има нов хардуер и след това да се инсталне сам
5.След инсталването отваряш контролния панел - принтери и факсова.
6.там требе да има още един принтер /току що инсталнатия/ - цъкваш с десния бутон на него и го правиш по подразбиране
7.пак там има Свойства най долу и после ОТПЕЧАТВАНЕ НА ПРОБНА СТРАНИЦА. - печаташ един лист и гледаш дали всичко е ОК.

АКО НЕ Е ОК. Вариантите са много
1. Листа излиза, но е бял /няма нищо напечатано - най-вероятен проблем е липсата на тонер.
2.Не печата нищо - може да е изключен от ел.захранването, може да е повреден и т.н.
3.Липсва принтер в контролния панел - може да ти е прецакано УСБ - ръгваш в друго УСБ и пробваш.
4.Пробната страница е добре, на на WORD не е...Значи проблема е във WORD...
и т.н.



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: BatiGogo]  
Автор ffloyd (член)
Публикувано05.10.14 13:45



проблема е на т.1 - кой драйвер да теглиме
PCL, Postcsript, Universal - там са хиляди
ОС е Windows XP Professional 2002 Service Pack 3



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: ffloyd]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано05.10.14 17:27



Ако бях на твое място, до сега щях да изтегля и трите..Един по един - инсталване , тестване и ако не стане - деинсталл...Работа за половин час най много /теглене, инсталл,тест и деинсталл/. Ако съм сигурен,че е от драйвера де...



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: BatiGogo]  
Автор ffloyd (член)
Публикувано05.10.14 19:03



има някаква несъвместимост между ХР и драйверите.
идва един майстор преинсталирва тука БИОС не знам кво
и пак не стана



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: ffloyd]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано06.10.14 07:21



С това да беше започнал! Това че някой се е майсторил и е правил нещо си там... Ами викни полиция,че да разследват какво е правил.

На сайта им пише,че требе се изключи и мръдне това онова преди да се инсталват драйверите за HP..Може би БИОС-а е бил по стар и колегата го е сменял... А пробвал ли си със седмицата как върви? Или с някоя Киста /само за тест/



Some Notes:
Use the option of disable native SATA in BIOS setting for Intel machine, AMD machine does not have this requirement.
Always install chipset first
Install MS-UAA before sound and modems
Install .Net Framework before HP Quick Launch Buttons
Install Windows Installer 3.1 before Intel Wireless

А дали е направено така както го искат - един господ знае!

Редактирано от BatiGogo на 06.10.14 07:24.



Тема Re: Драйвер за принтернови [re: BatiGogo]  
Автор ffloyd (член)
Публикувано06.10.14 11:03



не искам да сменям ОС защото имам една програма дето върви само на ХР
засега принтера върви на wi-fi, но на usb не ще
ако стане пак проблем - пак ще се оплача






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.