Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема домашна мрежанови  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.02.14 00:04



В къщи имам Интернет по оптичен кабел и ползвам рутер. Помогнете със съвет как да свържа в мрежа компютрите в къщи - лаптопа на сина ми, моя лаптоп и моя настолен компютър. Синът ми и аз ползваме за лаптопите си интернета чрез WiFi от рутера, а за настолния ми компютър - директно, чрез LAN- кабел и LAN-карта. Какво трябва да направя, за да се "виждат" всички компютри, да обменяме информация между трите компютъра и да ползваме един принтер.
Между другото, и трите компютъра са с WIN 7 и сме пробвали с ресурсите на самия WIN, но по някаква причина не става...



Тема Re: домашна мрежанови [re: Sapiens]  
Автор wallis-197157 (реквизитор)
Публикувано24.02.14 12:08



По-добре си сложи TeamViewer, седмицата е ужасно досадна по отношение на сигурността с шарването, Чичко Паричко пак е наблегнал там, където не трябва.

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.

Редактирано от wallis-197157 на 24.02.14 12:09.



Тема Re: домашна мрежанови [re: Sapiens]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.02.14 13:43



Ако и трите компа са вързани към рутера (няма значение дали с жица или безжично), просто трябва да направиш Windows 7 Homegroup.
Ако не си, пробвай. Ако пробваш и не става, кажи как точно и какво не става, така като казваш "не става" нема как да ти се помогне.






Тема Re: домашна мрежа [re: wallis-197157]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.02.14 13:44



Ако се ползва Homegroup, доколкото знам всичко става лесно и удобно!




Тема Re: домашна мрежанови [re: Sapiens]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано24.02.14 16:36



както каза Наки - home group. другото е, когато те попита каква е мрежата, отговори че е home/work, но в никакъв случай public. Ако не знаеш как си го сетнал, отвори network and sharing centre и там пише.



Тема Re: домашна мрежанови [re: Naki]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.02.14 01:04



Като дам на HOMEGROUP и искам да сменя паролата, без значение каква е била, дава "Windows can create homegroup on this computer". А на другия компютър е валидна само опцията "Join" към уж вече създадената на основния компютър Homegroup.



Тема Re: домашна мрежанови [re: Sapiens]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.02.14 14:45



ТИ каза:
Windows can create homegroup on this computer ---->
Да не би да имаш предвид "Windows can't create"??
Точен edition на Windows 7 на всички компове? Някои едишъни май не могат да създават Homegroup, само да се връзват към такъв.




Тема Re: домашна мрежанови [re: Naki]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.02.14 19:27



Извинявай за грешката, Naki, всъщност точният текст е "Windows cannot set up a homegroup on this computer"...
На основния компютър, който е вързан директно, не чрез рутера, а направо с кабела, е Windows 7, Service Pack 1 Ultimate, на другия (който е лаптоп Lenovo Idea Pad, който e вързан посредством WiFi към рутера) беше Windows 7 Home, а сега е Windows 7, Service Pack 1 Ultimate, а на третия е Windows 7 Starter (но той най-малко ме интересува), важното е, че между двата със седмицата не става... Въпросът е, че просто не иска да създаде Homegroup. Не знам какво би могло да му пречи.

Редактирано от Sapiens на 25.02.14 20:03.



Тема Re: домашна мрежанови [re: Naki]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.02.14 20:04



Извинявай за грешката, Naki, всъщност точният текст е "Windows cannot set up a homegroup on this computer"...
На основния компютър, който е вързан директно, не чрез рутера, а направо с кабела, е Windows 7, Service Pack 1, на другия е също Windows 7, Service Pack 1, а на третия е Windows 7 Starter (но той най-малко ме интересува), важното е, че между двата със седмицата SP1 не става... Въпросът е, че просто не иска да създаде Homegroup. Не знам какво би могло да му пречи.



Тема Re: домашна мрежанови [re: Sapiens]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано26.02.14 02:25



http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/windows-cannot-set-up-home-group-on-this-computer/28c4b183-4b14-48ac-aa6c-1bff3f86b943

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/homegroup-help#homegroup-start-to-finish=windows-81&v1h=win81tab1&v2h=win7tab1




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.