Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема Блокиране на компютърнови  
Автор Неук (непознат)
Публикувано19.11.13 20:17



Windows XP SP3. Всичко си е работило допреди няколко дена, когато някакъв е инсталирал /според него/ програми дето не трябва да има проблем.
Проблемът е, че компютъра блокира тотално на 20-30 мин. Никакво съобщение за грешка. Часовника даже спира да работи. Единственния изход е от ел. захранването /или да задърша бутона за пускане над 6 сек./
ВИН-а е на БГ.
Включено е "разреши съобщаване на грешки" - от контролен панел->система->разширени
Включено е пак там в настройките:
"записвай събитие в дневника на системата" и "изпращай административно предупреждение". Изключено е 'автоматично рестартиране"
В event viewer - гледам по дата/час - никакво регистриране.
Изключен е screen saver и всякакви опции свързани с батерията /компютъра е настолен/
Пробвах в DrWatson /drwts32/ - никакво отреагиране от негова страна.
Въпросът ми е:

Има ли някаква програма, която да дебъгва процесите, които се стартират в момента и да ги записва в log файл преди да се изпълнят? Идеята е - като видя последния процес и от там да "хвана" коя програма гаднее.
компютърът е на голямо разстояние от мен. Нямам възможност да стоя там няколко дена и да тествам на място. Немислимо е и да го взема при мен. Ползвам отдалечен достъп. Та един преглед на лог-а може да ме улесни и доста...
Според този дето е инсталнал /и деинсталнал после/ програмчетата - не е от него. На място го тествах с AVG и AdwCleaner - няма проблеми. /AVG от boot usb/
Там са 4 компа в локална мрежа. Оня инсталирал на два от тях и от тогава тези двата - пълен блокаж.

Дано съм дал нужната информация. Не ми се ще да инсталирам наново всичко/нито да пускам system restore/.



Тема Re: Блокиране на компютър [re: Неук]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.11.13 20:55



Хардуерен проблем? Safe mode пробван ли е?




Тема Re: Блокиране на компютърнови [re: Naki]  
Автор Неук (непознат)
Публикувано19.11.13 23:45



Хардуерен проблем в 2 компютъра по едно и също време...Ама що да не.
С msconfig и autoruns не видях да се стартира нещо извън това дето беше по-рано. С AVG - boot от usb и тест към 3 часа на всичко - никакво забиване нямаше.
Нещо ме гложди с драйверите... Това което е правено - нещо са сменяли IP на локалната мрежа. Настройките ги върнах, но без преинсталл на драйвера.Инсталирана /и после деинсталирана/ програма за видеонаблюдение.. Там да не би видеодрайвера да са прецакали?
Утре ще преинсталирам видео драйвера и този на ЛАН-а и пак ще чакам...
Това за 20-30 мин. ме наведе на мисълта за screen saver..Ама той изключен! После се оказа че понякога след един час чак забива...Явно не е от някаква програма вързана с времето.
Компютрите са купувани нови преди половин година. Върти се един ексел и с браузера -фейсбук /мразя го тва/ Антивирусна AVG. И скайп последната версия преди 4. със забранен update. Няма торенти, видеото - най много в ютуба да си видят поредната чалга звезда и това е...Акробата за някой документ да отворят. Имат UPS - надали ще е от лошото ел.захранване на НЕК-а /или там както му е поредното име/
Общо-взето - това е.



Тема Re: Блокиране на компютърнови [re: Неук]  
Автор Уотсън (реквизитор)
Публикувано20.11.13 16:26



Комбинацията Ctrl-Alt-Del работи ли? С други думи може ли да се отвори диспечера на задачите? Ако може виж там има ли нещо със статус "Не отговаря".

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.


Тема Re: Блокиране на компютърнови [re: Уотсън]  
Автор Неук (непознат)
Публикувано20.11.13 19:39



Блокажен е пълен. Даже часовника - долу в дясно спира. Последния път показваше 18:40, а беше 9 сутринта. След рестарта се оправи.
По време на блокажа лампата за харда не свети.
Лапмите на клавиатурата си стоят в това състояние при което ги е застигнала злата съдба. Натискането на Caps Lock,Scroll lock, Num lock не им се отразява.
Това ме навежда на мисълта,че някоя програма си работи пряко с хардуера, като въобще не се съобразява с Бил Гейтс...
Програмата за видеонаблюдение,дето беше инсталиране дава 20-25% заетост на CPU..Ако беше 90+%.. да каже човек...
Температурите съще са в граници - така,че изключвам и загряване и блокаж от това...
Преинсталирах драйверите за ЛАН и ВИДЕО днес - не помогна..След 5 мин - пак тая.



Тема Re: Блокиране на компютърнови [re: Неук]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.11.13 22:54



Пак ще питам - Safe Mode пробвахте ли?
Друг вариант - пускате MSconfig, задавате ВСИЧКО да се спре - Diagnostic Startup - какво става тогава?




Тема Re: Блокиране на компютърнови [re: Naki]  
Автор Неук (непознат)
Публикувано21.11.13 08:55



Явно съм пропуснал:
и с msconfig - disable на всичкото, и с Safe mode, и при boot от usb - avg /това е линукско/ - няма проблем. Неприятното е,че понякога в неуточнено време забива . Може и на 5-6 часа веднъж...Ако беше на 1 мин. например - лесно се лекува - s msconfiga disable и включвам едно по едно докато забие. Ама едно по едно и да чакам 5-6 часа...Даже и 20-30 мин. да се чака , пак не е приятно....
За времето за тестовете - ще затрия целия ВИН и ще го инсталирам чист..Ако се работеше постоянно на компютрите - до сега да бях преинсталнал..Ама там на деня макс. 1 час да седне някой...Пък и да е забил - оня си го рестартирва от захранващия кабел...Не са много нервни хората там..Така че още имам време да отреагирам.



Тема Re: Блокиране на компютърнови [re: Неук]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.11.13 00:55



най-често е видео драйвера




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.