Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Търсим програмист(и)нови  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано03.08.12 20:09



Търсим програмист(и) за написване и поддръжка на уеб базирана платформа за търговия със зърно. За кратко CV на лицето или компанията, моля лични бележки за размяна на координати, или; Тел. за връзка: 0877 232 464




Тема Re: Търсим програмист(и)нови [re: Jay Gould]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано05.08.12 12:32



Тука няма.

И в склада няма.



Тема Re: Търсим програмист(и) [re: Jay Gould]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано07.08.12 17:00



Сирма Груп



Тема При цялото ми уважение към Сирма Групнови [re: Triglav Zmei]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано07.08.12 18:51



Ходих при тях - първо при тях. За 30-40 минути, не ми дадоха дори приблизителна оферта (при условие, че са правили подобни платформи за наши брокери - да бяха ми казала приблизителна цена, аз щях да направя сметка върху нея) която да представя пред инвеститорите в доклада за тях. Господинът с когото говорих, бе изключително любезен, но явно нещо не се разбрахме.

А тоя доклад, трябваше да го дам до следващия ден (!), тъй като, го бях обещал. Не може да кажа "Не съм готов, понеже еди кои си не ми дадоха приблизителна цена, а защо не са дали, не зная."

Колкото и да са добри не мисля, че можем да работим поне засега. Ако с дадена компания не се работи лесно....?! Те не са от лесните, а от нас никой няма време за дълги преговори в които дори не става дума за нещо конкретно. А когато стигнем до него??! До конкретното? Колко по 30-40 м. ще минат? Месеци? Ако има труден и лесен начин за работа, парите винаги предпочитат лесния и лесните комуникации. Времето също е фактор. Разбирам ги напълно, но засега поне ще се изчака с тях. Те са много натоварени, разглезени от клиентите си и затрупани с поръчки. Нито можем нито искаме да се конкурираме с правителството по финансови ресурси. А и сме съвсем друг тип клиенти, на които Сирма Груп при цялото ми уважение към тях не са свикнали, както и ние към компания като тях и от техния мащаб.

Някой ден, може би - До колкото зная, Сирма Груп са едни от водещите в страната, но за момента гоним срокове и не мисля, че са най-подходящи за изпълнител поне за нас.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Jay Gould на 07.08.12 19:43.</EM></FONT></P>

Редактирано от Jay Gould на 07.08.12 19:43.



Тема Re: Търсим програмист(и)нови [re: Jay Gould]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано29.08.12 23:14



А това не е ли за форум "Програмисти"?

Искам да ви обърна внимание на нещо, макар че може би го осъзнавате.
Ако сте водили преговори с някаква фирма и тя не е могла да ви даде приблизителна цена, най-вероятно е било, защото вашето задание е било твърде приблизително и не са искали да ви лъжат.
Има и втори момент: много неща в компютърния бизнес могат да бъдат направени с решения за най-разнообразни цени. Най-добрия пример за това е да попиташ колко струва един компютър. Приблизителна цена. Да, ама крайният клиент всъщност не иска компютър, който сам по себе си е безполезен, а крайно решение - компютър (доста разнообразен хардуер) + софтуер + поддръжка + цена на персонала, който може да ползва въпросната система ...
Та и с купуването на софтуерна поръчка са нещата така, че и значително по-сложно. Договаря се време на поддръжка, договарят се разни етапи и т.н. и като цяло нещата са си бая сложни и никоя уважаваща себе си фирма няма да каже цена при разговор с общи приказки. Наемете консултант да ви направи офертата и тогава искайте цени.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Търсим програмист(и)нови [re: Colombino]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано03.09.12 13:10



Заданието е 1/4 от задачата и ако една компания не прояви желание да се заеме съвместно с мен със създаването му, това ще означава, че не е подходяща и за изпълнението. Прав си обаче за човекът, но в темата за програмистите бях писал и за такъв.


Редактирано от Jay Gould на 03.09.12 13:15.



Тема Re: Търсим програмист(и)нови [re: Colombino]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано06.09.12 21:48



Да, точно за там е темата, но нали знаеш - гроздето е кисело...



Soul is smarter


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.