Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kak  
Автор DUNE5 ()
Публикувано09.11.11 10:20



Windows - 7 Starter, лицензиран. Нетбук Nokia Booklet 3G. Без CD устройство разбира се.

Искам да направя System Repair Disk и от него после да възстановя наново операционната система. Но понеже няма CD/DVD устройство - излиза ей това съобщение:

"The system repair disk could not be created".

Има ли програма с която да емулирам CD/DVD устройство, с която да излъжа Windows-a че на нетбукчето има инсталирано такова устройство и тази програма да копира съответните файлове, и от нея после да си направя бутваща флашка?

10х



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано09.11.11 17:00



Принципно за Repair на системата се изисква стартиране на компютъра от инсталационен диск. Което изключва варианта да използваш емулация в системата.

За целта се прави Bootable USB flash, и на тази флашка се копира инсталационния диск на Windows. В BIOS-а на компютъра трябва да намериш настройките на BOOT-а, и да посочиш за първо устройство "USB HDD", или нещо такова. Слагаш въпросната флашка, и действаш с нея като с DVD диск.

...

Все пак за въпроса за емулация на CD/DVD в самата система - аз лично препоръчвам UltraISO (търсиш я в сайта на разработчика, и сваляш актуална версия). Програмата инсталира добре работещ емулатор в системата, който не създава ядове, и се интегрира в бързото меню на Explorer-а. Самата UltraISO може да създава и/или записва ISO файлове на CD/DVD дискове. Регистрираната версия позволява и да се прави редакция на ISO файлове.

Това е засега. Ако има нещо ясно - питай.

Щирлиц


Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано09.11.11 17:47



май няма да стане с виртуално цд - иска физическо... намери на заем УСБ записвачка или ползвай акронис

Редактирано от tuff slim на 09.11.11 17:48.



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: Щиpлиц]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано09.11.11 19:50



Наистина - емулатори на CD има доста. Знам как да ползвам такава програма.
Всъщност трябваше ми емулатор на записвачка. Писах в доста форуми и ... май няма такова чудо.
След малко запретвам ръкавите и взимам флашката. Ще форматирам и ще правя нова инсталация. Дано намеря лесно драйверите.

10х



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано09.11.11 19:53



Има, има - Phantom CD - ама не съм сигурен, че ще бачка точно за твойта ситуация...




Редактирано от Naki на 09.11.11 19:54.



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано09.11.11 20:40



Като инсталирах програма за работа с партициите забелязах, че има скрит дял с големина 7,8 ГБ. Дали това е Рекъвари дял? По никакъв начин не мога да стигна до менюю за избор в което да има и Рекъвари опция. След натискане на Ф8 дава само един избор - HDD.
Да не би да се използва някаква клавишна комбинация - помагайте.





Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано09.11.11 20:45



Ето още:






Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: Naki]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано09.11.11 20:48



Това съм го пробвал, за съжаление не става...



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано09.11.11 20:50



Как точно не става?
А Phantom Burner пробва ли?




Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: Naki]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано09.11.11 20:55



Ами казва ми че няма CD/DVD.

В момента пробвам Фантом-а.



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Ceдмия (новак)
Публикувано09.11.11 22:46



"You should first change settings in BIOS (after pressing F2 during the boot) to allow advanced boot options (by default it was set to disabled). After this change F8 started to work (previously system did not respond to pressing F8).

After selecting F8 a menu shows with many different options. You should select "Repair computer". Afterwards there is another menu. If you want to go for reinstalling Windows7 from scratch and deleting all your data, you should pick last option which is "ImageX Recovery...". Another hard to guess action.

To reasume, two tricks needs to be done (changing Bios first, selecting Repair computer and then ImageX recovery - secondly)"



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано10.11.11 15:09



Стана ли нещо? Или не можа да подкараш Фантома?




Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано10.11.11 16:50



99.9999% е рикъвъри дял. погледни в опциите на систем рестор дали няма factory default или нещо подобно. Може и да си забърсал програмата за рикъвъри като ненужна, ако има такава

Редактирано от tuff slim на 10.11.11 16:54.



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: Naki]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано10.11.11 16:52



Намерих една версия некракната. Обаче все пак ОС видя че има DVD. Започна нещо да прави и след 30 сек. спря. МИсля, че има ограничение в Мегабайтите за нерегистрирана версия. Довечера ще продължа да търся крак.
10х



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано10.11.11 16:55



да е жив и здрав гуугъл:


http://thenokiaguide.com/2010/02/23/tip-of-the-day-restore-nokia-booklet-3g-to-factory-defaults-state/



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: Naki]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано11.11.11 09:59



Стана най-накрая. Ето с тази версия -

.

Сега си имам имидж на рековери диск и се чудя как да го кача на бутваща флашка. Но това няма да е трудно.
Благодаря



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано11.11.11 11:05



Аз не схванах съвсем точно - какъв е проблемът, който те накара да правиш диск?
Ако има проблем и направиш диск, и после въстановиш Windows-а от този диск, няма ли да го има пак проблема след рекавърито?
Или го правиш това не защото има проблем, а за да можеш да въстановиш АКО се появи проблем?




Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: Naki]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано11.11.11 11:18



При направата на рекавъри диск , доколкото знам се записват само файловете за възстановяване, демек само необходимите файлове. След това ще си направя чиста инсталация и ако е необходимо, и липсва дайвер - с рекавъри диска /поне така смятам/ би трябвало да го възстановя. Е , ако бъркам - поне ще си попълня знанията, по трудния начин

.



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано11.11.11 16:37



Радвам се, че успях да ти помогна...!


Макар че както казах, не съм сигурен какво точно искаш да направиш и дали така то ще стане...




Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: Naki]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано11.11.11 16:43



Да, и открихме много ценна програма, фантома, сигурен съм че и за други неща ще помогне.

10х



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано11.11.11 17:55



Принципно в първия си постинг си писал, че искаш да направиш Repair Disk.

Repair се прави с инсталационния диск на Windows, и трябва началното зареждане да го правиш от него, или да го прехвърлиш на bootable флашка, от която да стартираш. Действието repair се изразява в копиране на системните файлове върху твърдия диск, така че ако някой файл на системата липсва или е повреден - така бива поправен. Допълнителните файлове, които са копирани върху твърдия диск от разни драйвъри или приложни програми - обикновено ги няма в инсталационния диск на Windows, така че ако след поправката на системата някоя програма не работи - се преинсталира и тя.

Идеята на такава поправка е, че системата по принцип не се изтрива, а остават всички драйвъри, приложен софтуер и регистъра на системата. Т.е. дори потребителските настройки си остават.

...

Съвсем различен случай е, ако ти трябва Backup Disk. Това обикновено се нарича "снимка" на дисковия дял, с всички файлове, включително и тези, които съдържат регистъра на системата. Backup диска е нещо, което запечатва настоящето състояние на системата, та ако някой ден нещо се скапе - от него чрез Restore (на съответната програма, с която си правил Backup-а) можеш да възстановиш системата си точно в същото състояние, в което е била по времето на направа на Backup-а. Недостатъка на този метод е, че всички потребителски настройки, допълнително инсталирани приложни програми, драйвъри и прочие, които са правени след Backup-а - при възставнояването изчезват, и трябва да се правят наново. Backup се прави на работеща система, и понякога ако след Backup-а има много промени по системата - хората предпочитат да си направят по-"пресен" backup.

...

Quick System Restore Disk - е нещото, което обикновено е "скалъпено" от завода-производител, с чисто инсталирана система, драйвъри, напаснати за съответния модел компютър, и придружаващи компютъра при продажбата. Понякога Restore дискковете ги прилагат като външни CD/DVD дискове, а друг път завода-производител прилага Restore-то на отделен дял на твърдия диск, от който чрез съответния софтуер може да се стартира, за да извърши "възстановяването" на цялата система, като съответно в почти всички случаи тази процедура изтрива всички дялове от твърдия диск, включително и потребителските файлове, така че се препоръчва преди такова ръчкане - човек да си направи архиви на файловете, регистрационните ключове за софтуерни продукти (ако има такива в системата), чат-логовете, ако му трябват, настройки на VPN, ако ползва, и тем подобни неща.

...

Моите препоръки винаги са били прости:
1. Дисков дял C: служи за операционната система и приложните програми. Прави се толкова голям, колкото да събере всички необходими програми, без да остава прекалено свободно място в него.
2. Втори дисков дял D: се прави като "Primary partition", и в него потребителят си помества всички работни файлове, документи, филми, музика, снимки и прочие. За по-голямо удобство може да бъде пренасочена чрез регистъра и папката "My Documents", за да сочи към дял D:, и да не се пречкат разни потребителски файлове в системния дял.
3. Слага се програма за автоматично дефрагментиране на дисковите дялове, и друга програма (или скрипт), който да почиства най-малко папките "Temp" и "Temporary Internet Files" от стари забравени файлове.
4. Като "Shedule Task" се пускат периодично архивиране на разни потребителски настройки (Skype logs, Hamachi settings и т.н.) като бекъп архиви върху дял D:, откъдето в случай на нужда - да могат да бъдат възстановени.
5. По желание на потребителя - се прави Backup на системата с Acronis или Norton Ghost например, за да е по-лесна и бърза "преинсталацията" ако се наложи. Стартирането на програмите за Backup и Restore може да се прави с бутваща флашка, и някоя Live дистрибуция на Windows, Linux или Hiren's BootCD например. Аз лично препоръчвам Hiren's BootCD, в което си има и работещ Windows XP, и цяла кошница други благи програми в него.

...



Чао от мен, и доскоро!

Щирлиц

Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: Щиpлиц]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.11.11 00:54



4. Като "Shedule Task" се пускат периодично архивиране на разни потребителски настройки (Skype logs, Hamachi settings и т.н.) като бекъп архиви върху дял D:, откъдето в случай на нужда - да могат да бъдат възстановени.

Хм.. аз лично предпочитам неща като скайп, доп. браузери (извън ИЕ), и всичко, което може и е удобно - да ползвам в portable вариант. Имам си папка с такива програми (всичко, което ми е удобно) на дял D:. И при нова инсталация, или възстановяване от backup - само си преписвам от D съответните шорткъти, пускам съответния .reg скрипт, който записва всичко необходимо за тези програми в регистъра (например - асоцииране на съответните типове файлове към някоя от portable програмите), и това е. Работа за две минути, и всичко става така, както съм свикнал и ми е удобно.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: walkman™]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано13.11.11 07:09



Все пак стана с F8. Очевидно момента за натискането му е много кратък и неколкократно съм го изпускал. Сега го уцелих и се добрах до вградения скрит рековери имидж. Буклето сега е все едно излиза от магазина.

walkman, сподели кои програми ползваш в портативен вариант и какво постигаш по-точно с рег-файлчетата.
Аз например много се измъчвам с един недоправен добре uTorrent3 портабъл. Скайпа и TheBat - също. Но и на мен ми трябват такива програми защото ползвам основно

.

Благодаря на всички.



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано13.11.11 22:34



Ами... скайпа си е портабъл по рождение... Поне до версия 5.5.32 - това е последната, която имам; макар че ползвам 4.0.32, и нямам намерение да слагам по-нова. За да работи в портабъл режим - просто копираш Skype.exe от папката, където е инсталиран, и си я слагаш в твоя папка. Да речем - при мен е в D:\Tools\I-Net\Skype\Skype 4.0 (4.0 - защото имам няколко версии, от 2.5 до 5.5). След това - копираш съдържанието на папката %appdata%\Skype с папка на D - при мен е D:\Tools\I-Net\Skype\Profiles. Това - за да си запазиш профилите, хистори и т.н. След това - деинсталираш скайпа от машината. После - правиш си шорткът на Skype.exe от новата папка. Десен клик на шорткъта > Properties и в реда Target: добавяш интервал и "/datapath:"..\Profiles" /removable /nosplash /secondary" - БЕЗ кавичките. И.. имаш си портативно скипе. Можеш да си го ползваш от компа, можеш да си го сложиш на флашка, и да си го ползваш от там. Или и двете - сваляш си

и с него синхронизираш папките Profiles на флашката и компа. НО - ако искаш портативния скайп дасе автостартира на компа (аз определено не искам) - ще трябва да редактираш записа в HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\Skype - да добавиш "/datapath:"..\Profiles" /removable /secondary" - БЕЗ кавичките, или да копираш модифицирания шорткът в %userprofile%\Start Menu\Programs\Startup. Толкова за скайпа...

WinRAR - инсталираш, копираш папката WinRAR от ProgramFiles в... D:\Tools\ да речем. После, стартираш WinRAR, правиш си настройки, както ти харесва, след това Tools > Import/Export > Export settings to file. Това извежда в .reg файл текущите настройки. След това - отваряш .reg файла с notepad, махаш всякакви споменавания за папки и пътища, в които се намира програмата, и слагаш .reg файла в папката на WinRAR - там, дето ще работи като портабъл. Деинсталираш го - при първото стартиране от новото място ще си прочете настройките от .reg файла, ще ги запише в регистъра, ще си направи асоциациите и контекстното меню... и готово.

Четене на PDF файлове - - също си работи като портабъл, макар да не се афишира официално. Е - поне до версия 2.2, следващите просто не са ми необходими...

Поща - - портабъл по рождение. Има си и превод (малко недъгав) на български...

µTorrent - ами той си е портабъл, по рождение. Просто .exe файла (този, дето сваляш от нета, без промени) го слагаш в папка, и в нея прехвърляш съдържанието на папката %appdata%\uTorrent. Всъщност - при стартирането, търси дали в същата папка, в която е .exe файлът, се намира и settings.dat - файла с настройките. Ако да, работи си портабъл, без повече мрънкане. Ако няма - търси settings.dat в папка %appdata%\uTorrent. Ако го има - работи си, независимо от мястото на стартиране. Ако не - започва процес за инсталиране.

Още - портативна , ряяяядко ползван фирефох от , , - това последното е една от най-удобните за мен читалки за електрически книги. Безплатна е, за гражданите на бившия СССР. Аз съответно си я ползвам законно на това основание - нали навремето Тато искаше да ни прави 16-та република...

А, да - незаменимият Portable ABBYY Screenshot Reader, който го смъкнах... не помня откъде. Чете парче от екрана, минава го през OCR и получаваш текста, който е там. Независимо кой и как го е показал. Още - QIP за ICQ контакти, за снимки на екрана, KMPlayer и VLC - те си работят, ако си копнеш папката с инсталираната програма; 2-3 версии M$ Office, един портабъл CorelDraw... май това е, в общи линии...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: walkman™]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано13.11.11 22:39



Много, много, много полезно. И - много благодаря.

Ще експериментирам с всичките почти програми които си дал тук. След няколко дена после ще пиша.

10х



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: walkman™]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано15.11.11 10:52



Със Скайп успях да се преборя, намерих го от някъде направен в папка портабъл и си работи. Но не мога от тази папка да го стартирам по няколко пъти със скайплънчер.

Winrar не ми трябва портабъл. Пък и го видях по тракерите че го има портабъл

KomaMail си имам, но като основен клиент на домашния компютър ползвам TheBat. Засега работи.

С uTorrent ще се боря допълнително, но ще ми трябва време за да пренеса сегашната инсталация с наличните ми към 40 броя торенти. Сигурно ще е този уикенд.

Опера, лисицата, дежавюи др. подобни засега не ползвам. Електронни книги чета на телефона си.

Portable ABBYY Screenshot Reader го имам и ми е от полза , макар че рядко ми се налага да го ползвам.

благодаря за съветите



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.11.11 16:10



За какво изобщо служи тоя "скайплънчер"?!? Ако е за да стартираш няколко копия на скайпа - именно за това служи опцията "/secondary" в командния ред, както съм писал по-горе. Мисля, от версия 4.0 нагоре работи. По този начин, ако си направиш няколко шорткърта - ще можеш не само да стартираш няколко копия, но и всяко да си работи в собствена папка с профили - опцията "/datapath:". Няма нужда да се мъчиш с някакви си лънчери...

WinRAR - той по принцип сио работи портабъл, ако копнеш инсталиран (или си го извадиш от инсталатора) - не ти трябва да го "правиш" портабъл. Аз си го нося на флашката, за в случай, че работя на комп, дето няма нищо за компресия/декомпресия. Само съм махнал RarExt.dll - за да не се опитва да прави контекстно меню на компа...

Прилепът... не е лоша програма за поща, ама... Платена - трябват разправии с кракове/мракове.. трябва да се ПРАВИ портабъл... А и навремето се отказах от нея, защото твърдо държеше за всеки акаунт да си прави отделен комплект папки входящи-изходящи-изтрити и т.н., никак не искаше да ползва едни папки за всички акаунти. А това ми е страшно неудобно...

За торента - просто си пренеси всичко от папката %appdata%\uTorrent в папката с utorrent.exe и (май) трябва да си заработи без проблем.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: walkman™]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано15.11.11 19:40



На Скайпа версията ми е 3.8. Та не знам дали ще работи /secondary.



Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: DUNE5]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.11.11 20:36



Не - току-що пробвах, 3.8 не става. Аз май точно заради това минах на 4.0... Иначе си имам и 2.5, щото е последната версия, която работи на виндовс 98... а понякога ми се налага и на такова да работя... Моята версия е 4.0.32.224 - има си всичко, дето ми трябва, и не искам по-нова.. макар в портабъл вариант да имам и последната, 5.5.32.124.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Емулиране на CD/DVD под Windows 7 - kakнови [re: walkman™]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано15.11.11 20:40



Ок, ще опитам по твоята рецепта този weekend да направя една папка със Скайп 4.0 портабъл.
10х за помоща



Тема uTorrent Portableнови [re: DUNE5]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано19.12.11 12:18



How To Make uTorrent Portable

All that is needed is a installation of uTorrent on the computer system. Now create a new file in the directory of the utorrent.exe and name it settings.dat. uTorrent will recognize the file and start using it instead of the settings file located in the application data folders.





Тема Re: uTorrent Portableнови [re: DUNE5]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано19.12.11 19:21



очевидно двамата с уискито сте безработни след като се чудите как да си губите времето с правене на преносими версии. оня едно време се занимаваше с ремонт на принтери, ама явно го е закъсал напоследък



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: tuff slim]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано19.12.11 19:49



Малко уточнение - ползвам

та ми се налага да ползвам някои програми, които да не са на системната партиция.



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: DUNE5]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.12.11 20:08



И защо ползваш Deep Freeze? Гейм клуб??




Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано20.12.11 18:30



тц, гей-клуб



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: DUNE5]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.12.11 10:41



При този начин на ползване (portable) имаш още едно предимство. Можеш в една папка да сложиш няколко различни версии на µTorrent, със съответно различни имена на .exe файловете. И ще можеш да си ги ползваш по желание, с един и същи списък торенти за работа. При мен в момента има 2.0, 2.4 и 3.0 - който и да пусна, работи с един списък торенти. Оставил съм 2.4 да е клиентът по подразбиране, т.е. ако кликна .torrent файл - ще го отвори 2.4.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: uTorrent Portableнови [re: walkman™]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.12.11 12:55



Хмм, не съм чувал и не знам да има 2.4 версия... Може би 2.1.4 или 2.2.4??




Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.12.11 23:29



Ъ... моя грешка... Писах по спомен. Точните са 2.0.4.22150, 2.2.1.25113 и 3.0.0.25683.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: uTorrent Portableнови [re: walkman™]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.12.11 17:02



* Защо ползваш 3.0, вместо 3.1? Вече отдавна има 3.1 Stable/Final.
* И какво печелим, ако пуснем 2.0.4 или 2.2.1, което да го няма във 3.1 версията??






Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано23.12.11 20:23



от какво се учудваш? хората без работа се чудят как да си уплътнят времето



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано23.12.11 21:20



А за какво ми е 3.1? Аз не съм манияк на по-по-най-супер-последните версии, а на това, което ми върши работа. След като си върши работата, и няма нещо, което да ми пречи - защо да я сменям? Само защото имало по-нова? Че какво от това? С какво новата ще ми свърши по-добра работа??? Да, може да има някои нови функции.. но - не ми трябват. Ако и когато ми потрябват - може и да мина на по-нова версия. Или ако забележа в старата бъг, който да ми пречи. Или, да кажем по твоему - какво има в 3.ХХ, което го няма в 2.ХХ и ми е необходимо?

Да не говорим, че 3.ХХ версиите са невероятно безкрайно умопобъркващо грозни..



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: uTorrent Portableнови [re: walkman™]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.12.11 21:35



* Маниак се пише със А.
* Разликата в графиката/интерфейса между 2.2 и 3.0/3.1 е минимална, не виждам как може да казваш, че 3.x е грозна, като изглежда на 85% същата...


Редактирано от Naki на 24.12.11 21:35.



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.12.11 02:50



Маниак се пише със А.
Признавам.





не виждам как може да казваш, че 3.x е грозна, като изглежда на 85% същата...
По-точно - изглежда с (не НА ) 15% различно. А както казваше един готин доктор в един готин сериал - ако гените ти се различаваха с 1% - щеше да си делфин...

Всъщност - клиентът ми по подразбиране е 2.0.4, а не 2.2. Обаче с онази, кръглата иконка, от 1.7.7 - не грозната от 3.0. А най-приятен за окото ми е изгледът на 1.8.1, май...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: uTorrent Portableнови [re: walkman™]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.12.11 12:24



* За "различна" може да е "със", но за "еднаква/същата" не може да се сложи "със". Ако съм сложил "на" неправилно, кажи ми, ама "със" също би било неправилно.
* Сравнението с гените е неуместно.
* Моля те спести ми малоумните си детски анимирани смайлита...




Редактирано от Naki на 26.12.11 12:27.



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.12.11 21:27



Сравнението с гените е неуместно
Точно колкото "изчисляването" на проценти разлика във външния вид.

Моля те спести ми малоумните си детски анимирани смайлита...
Е, не успяваш ли да си изключиш показването на анимации?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: uTorrent Portableнови [re: walkman™]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано27.12.11 17:21



може би ти си изключил показването на анимации:
1. ако това е така, защо показваш малоумни детски анимирани слайлита?
2. ако това не е така, "спести на Наки малоумните си детски анимирани смайлита..."



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: walkman™]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано27.12.11 17:36



Проценти/непроценти, разликата във вида на интерфейса (GUI) между 2.x uTorrent и 3.x uTorrent е минимална и само козметична, пък ти си плямпай за делфини и "изчисляване"...






Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано27.12.11 18:28



подсети го, че освен шарениите, в следващите версии обикновено винаги се отстраняват бъгове. много по-приемливо за масите е да се наблегне на шарениите, вместо на бъговете - елементарни търговски трикове...



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: tuff slim]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано27.12.11 18:32



Хмм, да, може би - отстраняват се бъгове, но се добавят нови...


Май кой беше, walkman ли беше казал (или ти??), че
* Излиза нова major версия, тя има бъгове.
* Постепенно във нови (но minor) версии, тези бъгове се отстраняват.
* После като не останат известни бъгове (може да има неизвестни), излиза нова major версия, с НОВИ бъгове...


Редактирано от Naki на 27.12.11 18:33.



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано27.12.11 18:38



това донякъде е така. ако не друго поне не се повтарят старите бъгове.
ако не искаме бъгове най-добре да се върнем в пещерите



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано26.01.12 15:33



100%-ва защита е.



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: DUNE5]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.01.12 19:02



Защита от какво? Да не те нападат нинджи? Или дойдоха извънземните?
Само не ми казвай ---- илюминатите?!?






Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано26.01.12 19:13



има хора на които и чук да им дадеш вместо компютър, ще го счупят



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: Naki]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано26.01.12 20:45



Ще ти кажа - вируси, адауер, спайуер, червеи, руткити и още почти 240000 гадини. Горе долу толкова бяха миналата година в антивирусния бюлетин. И то - без мутациите.



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: DUNE5]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано26.01.12 21:25



а ти можеш ли да си представиш, че милиони потребители нямат проблеми с изброеното от теб?



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: tuff slim]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано26.01.12 21:31



Не е нужно да си го представям - така е. Но и десетки милиони ИМАТ този проблем!



Тема Re: uTorrent Portableнови [re: DUNE5]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано26.01.12 21:41



изброените от теб десетки милиони потребители имат проблеми с всичко, не само с компютрите си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.