Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Читава антивирусна програма?нови  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано18.11.10 21:03



Струва ми се, че всяка антивирусна, която сложа, след известно време престава да работи. Махам я, слагам друга, пускам едно сканиране, новата ми открива 15-20 проблема, после всяка седмица ми открива по 4-5, 3-4, 2-3 и т.н. проблема, докато след около 3 месеца забелязвам, че не намират нищо и не знам дали е защото компютърът ми е наред

или просто програмата вече не става.

Та, само ми се струва или наистина е така?

***
пол - ж (да не се бърка с кифла)

Баси шизофрениците има на тая земя.

Тема Re: Читава антивирусна програма?нови [re: onnellinen]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано18.11.10 21:59



Като чета поста мисля ,че не си наясно с антивирусните програми.
Аз съм с AVG(безплатна версия),обновявам я редовно и нямам проблем.
Ако сложиш една антивирусна и не я обновяваш, естествено като изчисти познатите вируси няма да открие нищо,освен ако не си пипнала нови.
С обновяването в библиотеката се добавят антивирусни файлове за нови вируси.
Моята я обновявам веднъж в седмицата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Читава антивирусна програма? [re: Xoлдън]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано18.11.10 22:06



А аз всеки ден. И тая (Avira), и всички други, които съм ползвала.

Освен ако update има друго значение и твоето "обновяване" е нещо друго?

***
пол - ж (да не се бърка с кифла)

Баси шизофрениците има на тая земя.

Редактирано от onnellinen на 18.11.10 22:07.



Тема Re: Читава антивирусна програма?нови [re: onnellinen]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано18.11.10 22:11



Явно проблема е в задклавиатурното устройство.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Читава антивирусна програма?нови [re: Xoлдън]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано18.11.10 22:18



"Проблем в задклавиатурното устройство" е редовно оправдание за "компетентно" ЗКУ, когато не може да измисли друго.

***
пол - ж (да не се бърка с кифла)

Баси шизофрениците има на тая земя.


Тема Re: Читава антивирусна програма?нови [re: onnellinen]  
Автор letsgoback ()
Публикувано18.11.10 23:26



Компютъра ти се е наводнил с вируси! Колко акъл трябва да имаш, за да седнеш тук да разпитваш какво да правиш? На толкова мазило и бъгове и вируси ти пак си седнала да питаш какво следва. Следва преинсталиране, от толкова безхаберие и нехайство просто ми се повръща от такива хора, защото колкото и да не ми се вярваше, свидетел съм че ги има такива хора като теб, които не знаят какво правят и си мислят че вършат нещо.



Тема Re: Читава антивирусна програма?нови [re: letsgoback]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано19.11.10 19:44



Когато ми препоръчваш преинсталиране, това значи ли, че трябва да преинсталирам компютъра веднъж на 6 месеца, за да съм сигурна, че няма да хвана периода, в който антивирусната само симулира дейност?
В момента лаптопът ми си работи като пушка, програмите, за които се оплаках в другата тема, си вървят отлично. За сметка на това настолния компютър с прехвалена лицензирана версия на Norton цял ден рестартира, преди още да е заредил.
От 10 години, с 5 компютъра и 3 лаптопа става все едно и също - купува се машина, инсталира се ОС, слага се антивирусна, която се ъпдейтва постоянно, пусната е на режим постоянно сканиране и 2-3 пъти седмично се пуска едно сканиране лично от ползващия машината. До половин година откриваните вируси намаляват до нула. Та, пак те питам, това значи ли, че когато минат две поредни седмици без открити вируси, трябва да преинсталираме ОС, за да сме сигурни, че компютърът ще продължи да работи?
И ти ми казваш, че компютърът ми се е наводнил с вируси?
Ми... знам. Преинсталирането ще го направя и без твоята препоръка, когато лаптопът съвсем откаже (като настолния в момента). Искам да ми кажеш една антивирусна програма, която ще върши наистина работа, а няма след 2-3 месеца да ми е само украса до часовника.
Схвана ли най-сетне?

Само да ми посочиш къде е безхаберието и нехайството в моя случай. На кое не съм обърнала внимание и какво не съм направила, а е трябвало?

***
пол - ж (да не се бърка с кифла)

Баси шизофрениците има на тая земя.


Тема Re: Читава антивирусна програма?нови [re: onnellinen]  
Автор pliasplias (новак)
Публикувано19.11.10 23:10



Отдавна ми е минал мерака да пиша из българските клубове но някак си твоя въпрос ми напомни едно докладче на Панда лаб от преди сума ти години години;)
С напредването на мрежата малко образованите хлапаци вече не се стараят да измислят нещо оригинално при писането на зловреден код а използват готови части от вече ИЗВЕСТНИ вируси като ги сглобяват и пробват дали се откриват от по-известните антивирусни програми(едва 0,2% от разпространяваните вируси са оригинално написани). Тъй като целта както винаги е парична изгода обикновено по-голямата част от вирусите се ориентират към мрежи с по-висока скорост(по презумция бизнес ориентирани).
Дневно в Панда лаб получават доклади за 40-50000(хиляди) възможни вирусни сигнатури а на такъв наплив едва ли някой може да отреагира бързо и разбира се качествено с екстензивни методи какъвто еобновяването на вирусните дефиниции.
За това Пандаджиите препоръчват да се използват или антивирусни програми с така нареченото евристично търсене на вируси в компютъра или да се ограничи скоростта на интернет връзката и от време на време компютъра да се сканира с различна от инсталираната на компютъра антивирусна програма при това колкото се може по-неразпространена .
Вероятността да прихванеш вирус ако имаш антивирусна програма е около 22% а ако нямаш такава 29% и това е една от причините аз лично да не ползвам такава.
А и никой не може да бъде сигурен дали няма зловреден код на компютъра си по –простата причина че към 2006 оригиналните вирусните дефиниции бяха над 52 000 сама се сещаш че няма такава антивирусна програма която да ги помни всичките а да не говорим за евентуалните комбинациите от техните парчета така че ситото е доста едро.
По-скоро човек трябва да вземе мерки за да ограничи евентулните поражения от проявил се вирус, примерно да си разделиш хард диска на две части и да записваш всички файлове на тази част от диска на който нее инсталирана операционната ти система и непремено да си направиш “имидж”-образ на тази част с инсталираната операционна система (след като инсталираш програмите които ползваш разбира се). А и две три програми за възстановяване на изтрити или повредени файлове няма да са излишни.

След всичко написано да обобщя няма читава антивирусна програма така че е по-ефективно да се научиш да ограничаваш/отстраняваш бързо и лесно евентулните проявления на зловредния код отколкото да полагаш отчаяни усилия да се бориш с него.



Тема Re: Читава антивирусна програма?нови [re: pliasplias]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано20.11.10 10:47



> "След всичко написано да обобщя няма читава антивирусна програма така че е по-ефективно да се научиш да ограничаваш/отстраняваш бързо и лесно евентулните проявления на зловредния код отколкото да полагаш отчаяни усилия да се бориш с него."

след всичко написано подозирам знаеш, че това е най-трудното за юзърите :)))



Тема Re: Читава антивирусна програма?нови [re: onnellinen]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано20.11.10 10:58



1. обърни специално внимание на т.2.2 от

и помисли дали е вече крайно време да се научиш как се поддържа компютър.

2. прочети внимателно написаното от pliasplias.

3. направи опит да направиш юзър с неадминистраторски права и да работиш с такъв през повечето време. да, има неудобства, но спестява неприятности.

4. освен читавостта на антивирусните, все още е донякъде важно те да бъдат пускани от чиста операционна система. за тази цел може да се инсталира linux като dual-boot. някои от антивирусните имат версии за linux и можеш да пускаш ежеседмичното тестване на windows-ките дялове от linux-a.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.