Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Adobe Audition и MPEG-2  
Автор letsgoback ()
Публикувано14.11.10 16:31



Не е ли странно, че Adobe Audition ни лишават от възможността да вкарваме MPEG-2 файлове. До колкото бях зърнал, имат май условие MPEG-2 видеото да бъде направено от Adobe Premier!

Ами ако искам да вкарам нещо от някакъв кепчър кво да правя? Да купувам тежкия премиер и да преконвертирам от MPEG-2 във MPEG-2 ли? Търсих някой ако е правил плъгин да я излъже, но няма такова нещо.

Редактирано от letsgoback на 14.11.10 16:33.



Тема Re: Adobe Audition и MPEG-2нови [re: letsgoback]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.11.10 17:09



Е защо да правят плъгин, като си има вградена функционалност?
Да не си мислиш, че примера долу е правен с Премиера?
Не е, ама трябва мъъъничко да прочетеш как се вкарва клип в Аудишъна.





Тема Re: Adobe Audition и MPEG-2нови [re: Cтepн™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано15.11.10 00:08



Пише че съм нямал кодек.

Зарежда се файлът и после ти изстрелва бележката на картинката.
ПП - с Adobe Audition съм 3.0.1 на Win 7.



Редактирано от letsgoback на 15.11.10 00:10.



Тема Re: Adobe Audition и MPEG-2нови [re: letsgoback]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.11.10 09:14



Ами написало ти е какво не му харесва - или нямаш кодек в машината (програмите на Адобе използват външни кодеци, даже и плъгина на Премиер за изход в MPEG-2 ползва външни кодеци) или МПЕГ-а ти не е точно МПЕГ, въпреки разширението. Това се случва с някои камери - изходът им е уж МПЕГ-2, но никой популярен софт не го чете. Борил съм се с една JVC камера, дето ми вади файловете в *.мпг...единствено Mainconcept MPEG Encoder успя да го нормализира.

хинт - видя ли кой таб съм маркирал? Видео се приема само в Мултисешъна, не и в Едит.



Тема Re: Adobe Audition и MPEG-2нови [re: Cтepн™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано15.11.10 12:38



Ами Благодаря много! За мен бе от голямо значение да чуя от теб, че ще се иска външен кодек. За mpeg-2 съм сигурен че е такъв, тв тунера го е направил. За мултисесийното вмъкване го бях научил от гугле и така съм го направил, така че всичко си е в реда. Ще видя какъв кодек да сложа, мисля че ще се объркам от толкова много. Препоръчай ми ти? Мисля че е необходим само за да прочете видеото, не за запис. Надявам се видео потока в изходния файл да не е прекодиран. Нали?
До довечера след 23:30





Тема Re: Adobe Audition и MPEG-2нови [re: letsgoback]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.11.10 14:02



Надявам се видео потока в изходния файл да не е прекодиран.

Де да знам. Не ползвам Аудишън за видеообработка. Най-много за бързо екстрактване на аудиото...ако вече е отворен и за да не отварям и VirtualDub.
Принципно аз слагам на всеки мой компютър единствено ffdshow и то с настройка, а не all in и само ако се наложи нещо извън него - добавям. Например flac-плъгин в Аудишън. Плюс Media player classic.
Но има и доста плеъри, които влачат кодеци с тях, така че ако ползваш различни може и вече да е станало мазалото.



Тема Re: Adobe Audition и MPEG-2нови [re: letsgoback]  
Автор letsgoback ()
Публикувано30.03.11 13:18



Стана ясно, че Adobe не поддържат MPEG2 при никакви обстоятелства!
Работи единствено с WMV, MOV (с инсталиран плеър или кодек QT), и горкото AVI (отново с кодек) което го мразя, защото е масивно и е компресия!



Редактирано от letsgoback на 30.03.11 13:18.



Тема Re: Adobe Audition и MPEG-2нови [re: letsgoback]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.03.11 20:12



Искаш да кажеш, че стана ясно, че ТИ не можеш да работиш с Адоб и МПЕГ2.
Карай, има ред по-прости програмчета, подходящи за теб.



Тема Re: Adobe Audition и MPEG-2нови [re: Cтepн™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано01.04.11 22:25



Ако адобето ти е някакво старо, може и по старому да ти приема MPEG2, но не и в наши дни! Може да им се е упрял някой лиценз.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.