Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема HP не правят драйвъри за Windows 7нови  
Автор novpotr (непознат)
Публикувано26.08.10 13:43



Мислех да си купя Windows 7, понеже Вистата (версия купена с лаптопа) нещо не работи добре.

Под не работи добре разбирайте много зле - нещото заби един път и не мърда, за да спре му дръпнах кабела и му извадих батерията, и като го рестартирах не зареди. Преинсталирах (досега съм преинсталирал поне пет пъти и винаги ставаше без проблем). Нещо не ставаше, така че трябваше да дръпна кабела, пак да стартирам, да създам юзър, така вече имаше два юзъра и през екрана за избор на един от тях зареди. Понеже не исках преинсталацията ми да започне с дърпане на кабела, преинсталирах още един път и проблемът същият (много странно понеже преинсталирам от същите преинсталационни дискове и миналите пъти ставаше без проблем). Сега откакто е преинсталиран забива редовно и седи забило по не знам колко време, та от време на време трябва пак да дърпам кабела - което значи че сигурно някой ден пак ще забие окончателно и ще трябва да го преинсталирам.

Преди да похарча много пари за Уиндоус 7 обаче реших да се поогледам дали ще работи. И сега отидох на сайта на HP да търся драйвъри и чета "HP поддържа Уиндоус 7 със следните няколко модела. Ако вашият не е нито един от тях, HP не планира да издаде за него драйвъри по-далече от Уиндоус Виста. Ако искате пробвайте с драйвъри за Виста - може да работи, може и не. Или попитайте други HP юзъри какво ползват, или използвайте Уиндоус Ъпдейт."

Значи накратно ако си купиш Compaq лаптоп две години по-късно вече няма драйвъри за новия Уиндоус и може да си го ползваш само със стария, така ли? Има ли шанс за моя Уиндоус 7, и каква марка Лаптоп да си купя следващия път, че да не се питам защо две години по-късно компютърът ми вече не е поддържан?



Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: novpotr]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано26.08.10 18:52



Като гледам имаш два проблема - принтер и ОС.
За принтера можеш да псуваш ХП, но няма да ти помогне... Те се изебаха напоследък, особено с домашните си серии.
Имаш два варианта - да пуснеш принтера на виртуална машина и да принтваш от нея или да смениш самия принтер. Можеш да свалиш XP Virtual Mode от Майкросфт безплатно - това е пълна версия на ХР. Ако сменяш принтера гледай някой който да ползва PCL5/6, за тях винаги ще има драйвери.

Малко ме изненадваш че вистата ти е толкова нестабилна - ползвах я повече от година и не съм имал проблеми с нея. Имаш ли антивирусна и каква? Windows defender? Преинсталирането от дискове ти праща системата 1-2 години назад, същото се отнася и за антивирусната...



Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: tuff slim]  
Автор novpotr (непознат)
Публикувано26.08.10 19:32



Нямам принтер - компютърът ми е Compaq (производство на HP).

Като преинсталирам никога не връщам назад, винаги преинсталирам на чисто във "фабричното състояние".



Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: novpotr]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано26.08.10 19:47



явно не чета внимателно и асоциирам ХР с принтери, не с лаптопи... М, да, преди 10 години имах един компак с 98 и гадовете не искаха да напишат драйвери за модема за 2000. Оттогава забравих за тях. ИБМ, Тошиба и понякога Делл са фирмите за лаптопи. Не знам асер дали са свестни, не съм ги ползвал.



Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: tuff slim]  
Автор letsgoback ()
Публикувано26.08.10 20:20



Има мобилни телефони на Samsung с 3.1 MP камера, пуснати преди две години. Техните драйвъри не работят под Windows 7. И 32 битовия и 64 битовия, и двете версии не работят под Windows 7. Единствено под XP. На сайтът от една година предлагат едни и същи версии, които версии даже не са последните и винаги може да се обновяват през интернет толкова дълго, все едно инсталираш Win7, близо 20 минути теглене файл по файл, некъв вид като екстракт, а накрая инстал. Затова карам по смешния начин - с виртуална машина. Защото тела ми няма драйвъри за Win7. А защо не правят и не поддържат за Win7, това е загадка.





Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: novpotr]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано26.08.10 22:33



Задели ~30 GB от края на диска за нов дял и инсталирай 7цата.
Без проблем може да си я ползваш пробно 30 дни и безплатно да експериментираш (без да въвеждаш сериен номер при инсталацията).
Ако се "харесате", купи си я и може да я регистрираш и продължиш да я ползваш.
Голяма част от драйверите за Vista са съвместими и със 7.

Ако все ти се случва едно и също вероятностите да имаш проблем доста скачат:
- RAM
- HDD
- някоя software
- някой драйвер за hw


____________________
П.П.

Преди четири години си купих принтер на HP за 80лв., излъгаха ме в магазина, че има драйвери за 2003, писахме (аз и от магазина) на HP и чаках няколко месеца за драйвер за Win2003. Накрая ми писна, инсталирах на нов дял XP и после диска на принтера, запазих файловете и затрих XPто. После се инсталира от раз на 2003.
За тези четири години HP не си мръдна пръста да промени инсталатора си да включва и 2003.

От тогава прескачам всичко ще е HP/Compaq.

П.П.2
Днес на работа инсталирах друг цветен принтер, за един драйвер инсталатора ми искаше 200MB място!!!

Далече от HP!!!




Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: novpotr]  
Автор 7NT (с контра)
Публикувано27.08.10 12:07



Аз имам Compaq 6320, HP не предлагат никакви драйвери за 7, но въпреки това го инсталирах. Първоначално не можа да подкара видеото, но след първия ъпдейт на Windows-a всичко се оправи и работи перфектно вече няколко месеца!



Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: Чo :)]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано27.08.10 13:33



>"П.П.2
Днес на работа инсталирах друг цветен принтер, за един драйвер инсталатора ми искаше 200MB място!!!

Далече от HP!!!"


мда, скенерът ми е HP и при инсталация на (уж) драйвера иска 400+MB, щото инсталира един куп боклучав софтуер. няма опция за избор само на драйвера. ако го инсталирам от inf-файла - тогава пък не бачка сканирането на прозрачни оригинали. ебати скапаната фирма са.



Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: novpotr]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано27.08.10 13:36



както ти е казал Чо - възможно е да имаш хардуерен проблем.



Тема Re: HP не правят драйвъри за Windows 7нови [re: novpotr]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано27.08.10 13:47



и още нещо - стационарните компютри на HP нямат RESET. нито копче, нито на дъната. твърде самонадеяно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.