Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как се определят версиите?нови  
Автор SerenityKnight v 48O (Винаги Щастлив)
Публикувано30.01.10 14:05



Възможно е въпросът ми да не е за този клуб.

Възможно е вече да е задаван и добре изкоментиран.

Но нямам време да се ровя в 'купчина слама' за да намеря 'иглата'.



Затова, ако не е проблем, да ми отговорите как се 'измислят' версиите на програмата?

Какво трябва да ми говори: версия 2.03.148 или версия 6.01. (Първото число някак си ми е ясно, но защо има и още нещо и как е изчислено, ми е 'гнило' в съзнанието ми.)

Какво е предимството на обозначаването на: версия 2002 или 2008 да речем спрямо по-горната номерация на версиите?

Благодаря предварително.



Тема Re: Как се определят версиите?нови [re: SerenityKnight v 48O]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано30.01.10 18:56



Няма универсален начин за номериране на версиите.
Принципно старшата част на версията(първото число) се променя когато се правят генерални промени - добавят се нови свойства, или се пренаписва изцяло програмата.
Младшата част (второто число) се променя като се правят по-дребни модификации, или се фиксват важни бъгове.
По-натам може да има какво ли не - build number, revision number и т.н. Тия числа са по-скоро за точна индентификация и уникалност на версията и са по-скоро за служебно ползване, отколкото за потребителя. Променят се с всяка промяна в сорса.

Ей тук пише подробности:



System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Как се определят версиите?нови [re: Colombino]  
Автор SerenityKnight v 48O (Винаги Щастлив)
Публикувано30.01.10 22:05



Да живее wikipedia!



Благодаря.



Тема Re: Как се определят версиите? [re: Colombino]  
Автор letsgoback ()
Публикувано31.01.10 23:46



Е това го знаят всички. Но никой не обясни следното:

SADictionary 2010 Alpha1
SADictionary 2010 Alpha2
SADictionary 2010 Alpha3

Така хората ще си помислят, че ще стане Beta!



- 2.03.136
- 2.03.140a
- 2.03.140b
- 2.03.140c
- 2.03.140d
- 2.03.148
- 2.03.150
- 2.03.150a
- 2.03.150b
- 2.03.150c
Това кой ще го обясни? И това ли е версия? Само че от букви, без цифрите. Буквите трябва да значат нещо!




Тема Re: Как се определят версиите?нови [re: letsgoback]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.02.10 18:40



Като излезе SADictionary 2010 Alpha1 ми направи впечатление (което се потвърди след по-внимателна съпоставка на размера и датите и на 7-те речника), че е еднаква със SADictionary 2008 Beta 4, който ползвам понякога.
Та драснах един мейл лично на Стефан Ангелов да го питам каква е, аджеба, разликата м/у двете версии. Разбира се, мейла беше леко язвителен, за което после съжалих, защото въпреки това той веднага ми отговори, че при 2010 е ползвана по-нова версия на компилатора, иначе речниците са си същите.
Така че ето един пример за фундаментално нова версия - ехе-то е компилирано с по-нова версия на компилатора






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.