Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Norton Ghost 2003 грешкинови  
Автор letsgoback ()
Публикувано16.01.10 21:50



Направи ми впечатление, че при бутване на дискетата с Northon Ghost 2003 се появяват грешки, които сякаш не съм ги виждал друг път, когато зареждах същото от CD. На снимката се виждат грешките без грешката ASPI2DOS.SYS
При опит да ги подмина Госта си се стартира и заработи. На първия опит се получи грешка при копирането във 100% накрая на някакъв файл с име GHOST. На втория опит за копиране грешка нямаше никаква! Вкарах дискетата и на мой компютър и показва пак същите неща при зареждане на дискетата.


Някой да даде идея - дали е нормално и защо е така? Най-малката информация ще бъде полезна.





Редактирано от letsgoback на 16.01.10 21:53.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор letsgoback ()
Публикувано17.01.10 12:17



Никой ли не ползва този елементарен инструмент?

Редактирано от letsgoback на 17.01.10 12:19.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано17.01.10 12:35



Не.

Отдавна има по-добри.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешки [re: kилиkaндзep]  
Автор letsgoback ()
Публикувано17.01.10 14:25



Тц... Тц...

Редактирано от letsgoback на 17.01.10 14:26.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано17.01.10 22:49



Гошко бре чети, Гошко не чете....



Пиленце, това, което си снимал като грешка на Ghost-а, всъщност е грешка при зареждането на DOS-дискетата. По-точно - на един от ASPI драйверите. Ghost-а няма общо с тази грешка.

А за ползването - аз го ползвам. Но досега подобни проблеми не съм имал, поне няколко години подред. И - както ти казаха - вече има по-добри програми. Макар че духчето си има добрите страни, все още, които някои от другите нямат...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано18.01.10 14:57



БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО уолки толки!

Отворих Nero Info Tool и видях, че няма инсталиран ASPI драйвър! Странно, че компа не ми го изисква драйвър. И нямам въпросителни в устройствата.
всъщност е грешка при зареждането на DOS-дискетата. . . . . на един от ASPI драйверите. Ghost-а няма общо с тази грешка. Защо тогава накрая заработва, а? РАБОТИ! Работи си, функционира си... Сега, ако Wallkman знае нещо повече, нека сподели каквото знае, и аз обичам на моменти да се правя на зевзек, но нека решим този проблем ако е решим. Неприятно е да се мъчиш и от никъде ръка. Ще видя как да намеря тоя ASPI, но се чудя как така работя без него???




Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано18.01.10 15:32



Въпросният дух се опитва да зареди ВСИЧКИ драйвери, а очевидно за работа с твоя комп му трябват САМО НЯКОИ. Аз много, много често го ползвам и на всеки различен компютър ми дава различни съобщения за "грешки". Но си работи. Само на един-два лаптопа последни модели не успя да зареди.


ПС. Киликанзер - сподели коя друга програмка ползваш и по-бърза ли е от духчето? Събира ли се на дискета и може ли да се буутва директно от нея? 10х



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: DUNE5]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано18.01.10 17:31



То ако не можеш да бутваш автономно от друг носител се обезмисля идеята за такъв бекъп. А има ли една основателна причина да се използва точно дискета, която както знаем е по-несигурен от оптичния или флаш носителя? Аз лично ползвам само флашки или SD карти. Относно софта личните ми предпочитания са за Acronis True Image или Paragon Drive Backup, поради по-бързата им работа и по-удобния интерфейс (за мен). Ако все пак държиш да използваш DOS среда и дискета, също има други добри решения:

или .

Редактирано от kилиkaндзep на 18.01.10 17:32.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: kилиkaндзep]  
Автор letsgoback ()
Публикувано18.01.10 18:45



Голям си иноватор!

Тези последните парченца ми приличат на промоциите по магазините - купуваш едно, вземаш три, даваш 5. Айде и без тях. Нещо, което ми върши работа не го закачам, експерименти друг път. Бях 100% убеден, че ще споменеш Акронис. Би било хубаво да споделиш на какво се дължат предпочитанията ти. Дали случайно не изсмукваш ресурсите на програмата, понеже си с максимален капацитет по техническата част и търсиш предназначението, или си има друга тънкост, която не споделяш на публиката, защото проблемът касае само теб? Сиреч - би било хубаво да сложим кантара и да видим плюсовете, минусите, че ако не тук то няма къде. Аз не им разбирам, като машина съм и вървя в една посока като кон с капаци. Ти си човека, който ще начертаеш пътя, затова разчитам на твоите опити.




Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано18.01.10 18:48



В случая ставаше дума за ASPI драйвер под DOS, не под Windows. Так че това, дето гледаш с Info Tool-а, няма нищо общо с духчето.



Хм... ако разбираше от... е, да речем, от ДОС - щях да ти кажа да разгледаш буутващата дискета на Win98, щеше да разбереш за какво става дума. Но пък ако разбираше от ДОС - нямаше да се стига до този разговор.

С две думи - ASPI4DOS.sys e ASPI драйвер под DOS (един от ASPI драйверите на буутващата дискета). DOS ASPI драйверите са драйвери за SCSI устройства. Ако нямаш SCSI контролери/устройства в системата си - съответните ASPI драйвери НЕ се инсталират. Това съобщение "ASPIxDOS.sys Installation Failed" e просто информация, че поредният ASPI драйвер не е открил устройство, което да разпознае като SCSI, и съответно не се инсталира. Това е нормално, и не пречи на работата на системата. Така че - търси повредата на друго място.

Между другото - леността е един от , така че внимавай... ще се пържиш в катрана. Всичката тази информация се намира за 15 минути, и се осмисля за още толкова.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.