Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема WebSite Downloaderнови  
Автор letsgoback ()
Публикувано16.01.10 10:51



Някой знае ли такава програма, която да прави следното:
Отварям програмата. Отварям браузъра. Въвеждам URL и се отваря адреса, който естествено ще бъде свален и запазен за офлайн браузване. От този момент каквото и където кликна в линковете на домейна, да ми сваля всички посещавани от мен страници. Демек - само това да сваля, което отварям и виждам. Накрая като спра програмата да ми е свалила всичко, което съм посетил във вид на дърво...

Един вид Capture на visited pages.
Ако има такава - ще избие всичката риба.



Тема Re: WebSite Downloaderнови [re: letsgoback]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано16.01.10 19:29



хехе! ако знаеш откога чакам да се появи нещо такова, ама нанайци.
ето тука още един мераклия за същия вид save:


коментар: "Missing feature", by chestah on April 28, 2009

почти имам мерак да се пробвам да го добавя като опция, но нямам време в момента.



Тема Re: WebSite Downloaderнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор letsgoback ()
Публикувано16.01.10 19:47



Аха... Еми жалко. Но не е задължително да се запазват всички файлове на дадена страница в една папка. Ако ще миш-маш да е, просто да свали всичко, което обхождам и накрая като сърфирам из линковете на даден адрес да си прави връзката с другите свалени страници.



Тема Re: WebSite Downloaderнови [re: letsgoback]  
Автор tuff slim (минаващ)
Публикувано16.01.10 22:03



http://www.google.com/search?q=WebSite+Downloader&rls=com.microsoft:en-us&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1



Тема Re: WebSite Downloaderнови [re: tuff slim]  
Автор letsgoback ()
Публикувано16.01.10 22:20



Това което си дал не е качествено сваляне! Всеки грабър трябва да е способен да сваля неща, които не са от сайта, обърква се и започва да сваля и неща, които не са на сайта! Ммм.... дали го казах както трябва?





Тема Re: WebSite Downloaderнови [re: letsgoback]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано16.01.10 22:23



ми според мен

е __почти__ това, за което говорим. лошото е, че за гледането оффлайн се ползва пак екстеншъна, но определено има хляб в него.



Тема Re: WebSite Downloaderнови [re: tuff slim]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано16.01.10 22:31



не знам дали мераците ни с letsgoback се разминават, но в случая не говорим за рекурсивно смъкване на цял сайт, а за:
1. записване на вече отворена страница, после на друга отворена и т.н.
2. записването да става според структурата на сайта:
clubs.dir.bg/postlist.php_gwana-gwana
i.dir.bg/clubs/icons/wink.gif
i.dir.bg/ala-bala/nekaf_image.jpg

по този начин всичко се записва къде по-добре от обичайния за браузърите метод и постепенно ще се натрупват само нещата, които на юзъра му трябват.



Тема Re: WebSite Downloaderнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор letsgoback ()
Публикувано16.01.10 22:42



Точно за такова едно подобно нещо говоря!

Благодаря за помощта Пръч! По късно ще го пробвам, когато имам готовност за ФФ, не изглежда обещаващо, че скив даже на къв език е писан този адон, че даже и новоизлюпен, само 800 човека го свалили за ползване. Справяш се завидно отлично с търсенето, аз нямаше никога да успея!!!

Редактирано от letsgoback на 16.01.10 22:54.



Тема Re: WebSite Downloader [re: letsgoback]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано16.01.10 23:25



ми, човека е от

, така че не е учудващо да пише на необичаен за нас език.

освен това екстеншъна се води experimental и има ръбове:
1. не записва в дърво - всичко се слага в един куп, обаче записва в реално време - примерно при сменяне на картинките с JavaScript mouseOver, те също се записват, което не е по силите на download manager-ите.

2. за гледане offline се ползва лек тънкаж със симулация на прокси от самия екстеншън. малко е досадно, но бачка.

ако тоя пич го доразвие наистина ще избие рибата.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.