Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.01.10 16:13



...като си имаме деинсталатор за това? Нарича се Total Uninstall.
След толкова "компетентна" и категорична позиция просто няма смисъл да се дискутира нататък.

ПП: Впрочем аз също ползвам тотален деинсталатор, когато се наложи, казва се regedit...но предпочитам да не се налага ползването.

Редактирано от Cтepн™ на 19.01.10 16:19.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: kилиkaндзep]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.01.10 16:16



Докато имам поддръжка и ми върши работа, не сменям ХР с по-нови.
Е, на лаптопа може, той е за експерименти





Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: Cтepн™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано19.01.10 18:46



О-хоооо, ти си имал условия... изискване за OS......

Докато имаш подръжка или докато седнеш на чужд компютър да му се пулиш на седмицата. Като дойде това време, пак ще смениш инструментара. В това време ще апгрейднеш на по адвансед такъв, да пада повече работа. Дано не те увлече така, както увлича рибите в нета, за да има приходи и пазар.




Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: walkman™]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано26.01.10 15:18



Както обещах на киликанзера след като намерих време - споделям тук резултатите от моите тестове с Акронис сравнени с духчето.

Компютър - старт Compaq с 1GHz процесор и 512RAM, WIndowsXPSP3 Lite. Norton Ghost 12 vs. Acronis True Image Server v9.1.3677 /не намерих друга която работи на компа/.

Първоначално на компютъра имаше чисто нова инсталация само на ОС + всички драйвери. Общо ~700MB. Резултати:


Norton Ghost - backup без компресия - 0'47'', restore - 0'40'', size - 715 MB
- backup max компресия -1'28'', restore - 0'37'', size - 296 MB

Acronis 9 - backup без компресия - 1'20'', restore - 1'25'', size - 709 MB
- backup max компресия - 4'30'', restore - 1'45'', size - 265 MB


След това направих една папка в C:\ и там изсипах около 5GB музика, филми и софтуер и пак пуснах двете програми -


Norton Ghost - backup без компресия - 5'57'', restore - 4'30'', size - 6333 MB
- backup max компресия -17'28'', restore - 4'57'', size - 5646 MB

Acronis 9 - backup без компресия - 11'20'', restore - 11'05'', size - 6328 MB
- backup max компресия - 27'30'', restore - 17'25'', size - 5613 MB



Резултатите сами говорят. Освен няколкото % копмресия повече, Акронис по всички други показатели отстъпва в пъти. Дори при големи и стари инсталации от над 5GB духчето в този случай по-горе също се затруднява по време - 17'28'', но ресторването е фантастично бързо - 4'57'' /проверих го два пъти/. Там Акронис-а показва плачевни резултати за време - 27'30''/17'25'' като печалбата е трийсетина мегабайта!

И така - моя избор е ясен - Norton Ghost.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: DUNE5]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.01.10 20:32



Не съм правил експерименти с последните Акрониси, но за тях навремето беше сериозен проблем да налеят имидж от дял с някакъв размер на дял с друг размер. Правеше се с магии. Докато за духчето никога не е било проблем. Цепиш си 2ГБ дял, наливаш виндовс на него, изчистваш го от дрйвери (оставяш само стандартните на виндовса, специфичните за хардуер като аудио-видео ги оперираш), и получаваш имидж, който можеш за минута да го налееш практически на всеки комп. При рестарта му подаваш едно DVD с насипани драйвери, да си търси... за 10-15 минути имаш готов виндовс с всичко работещо. С Акрониса това отнемаше време и нерви...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: walkman™]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано26.01.10 20:53



Моля те повтори - как става това с универсалния Windows-имидж. Всъщност - как да махна драйверите? И кои по-точно да махна и кои да оставя?

10х



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: DUNE5]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.01.10 21:05



A... не помня вече. Имаше го много добре описано в няколко руски форума. Едно време му се кефех, сега вече предпочитам да си правя чисти инсталации "своими руками". Това с готовите имиджи вече не ме кефи - по принцип е бързо, но не съвсем чисто. Пък и не го правя често - не ми е прфесия за всеки ден. По принцип оперираха всичко, оставяха само стандартния VGA драйвер, такива неща. Въобще - само това, което е минимално необходимо да се подкара виндовса, после той сам си намира каквото му трябва. А, и някакси го оперираха от принадлежността му към Intel или AMD платформите - има двата HAL в имиджа, и при пускането си избира правилния. Абе - почти го бях научил наизуст как се прави, ама... забравя се.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: walkman™]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано26.01.10 21:11



Поне дали се сещаш някой от тези руски форуми - руският ми е доста добър и ще се справя с четенето...



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: DUNE5]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано26.01.10 22:02



Подобен ли е този форум? -





Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: DUNE5]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.01.10 22:06



Ами преди доста време беше... нямам ясни спомени. Нещо ми се върти в главата

като един от тях, но не съм съвсем сигурен.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.