Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано18.01.10 19:09



Ясно. Повреда няма.

и те като нас са се разправяли. Само че в нашия форум докато разбера минавам през гатанки....


Редактирано от letsgoback на 18.01.10 19:10.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано18.01.10 19:31



Само че в нашия форум докато разбера минавам през гатанки....

Най-обичам гатанките... Винаги предпочитам да науча нещо сам, да се помъча да разбера кое как и защо работи или не работи. Така няма начин да го забравя, и ако пак стигна до подобен проблем - вече имам решение. Ако ми сипят наготово - свършвам си работата и после забравям... и след време пак не знам и се блъскам на тъмно. А мразя това..

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: kилиkaндзep]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано18.01.10 19:31



Да разбира се - нямах впредвид точно дискета - а големина. Дали е толкова малка програмата /като духчето/ и да се събира на дискета?
На Акронис-а какво е бързодействието? Защото 10GB духчето ги мята на другия HDD за около 10мин.
Мисля че и по двата показателя NortonGhost е много много преди Acronis. Поправи ме ако бъркам, де...

Едит/ Би ли ми дал някой линк за Акронис от Замунда :) за тестинг. Някой бутабъл имидж по въпроса. 10х

Редактирано от DUNE5 на 18.01.10 19:32.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано18.01.10 22:51



Е хайде сега, не решаваме кръстословици, че да забравим. Имай предвид, че това блъскане, дирене, проучване коства много време! За това време моеше да погълнеш доста материал, ако някой опитен ти го снесе направо като урок.




Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.01.10 00:05



Значи теб те мързи да четеш, не можеш да мислиш, и искаш някой друг да го направи безплатно заради теб? Е... с това трябваше да почнеш... Сори, пич, но... дотук. Мен също ме мързи. Пък и нямам време за губене - чакат ме кръстословици за решаване.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: kилиkaндзep]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.01.10 11:30



Пък аз като по-прост си имам една 0,5 ГБ флашка с бутващи Хирен'с и лайв ХР.
И в Хирен'с си има и Акронис, и Дух, и още 2 за имидж. И с него Акронис (стар, но много малък и стейбъл, вер. 8) си правя месечните имиджи. То, ако ми се скапе компа, дето ще разчитам на рескюдискът да ми бутне...по-добре да си бутна направо в Хирен'с; от години се е доказал пакета.
ПП: Впрочем Акронис имат още едно, много хитро нововъведение в новите си версии - Acronis Startup Recovery Manager - добавя запис в лоудера и при нужда, с F11 се стартира рековерито, а не ОС.
И още - Try&Decide - заделя се място някъде по диска, което е секюрити зон и е недостъпно от (и към) ОС. Та там може да се инсталира нов софт, за който не е сигурен човек дали му трябва и дали е съвсем чист. Пробва определено време без опасност да навреди на компютъра и ако го одобри, Акронис го инсталира нормално, ако не - деинсталира без остатък.

ППП: Може и в Духа да има такива нововъведения, него го низвергнах отдавна. Верно е малко по-бърз и по-малък от Акронис, но като става дума за възстановяване на системен дял (система) нещо не ми идва отвътре да си спестя 5 мин. и 50 МВ; залагам на сигурността и резултати в практиката.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: Cтepн™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано19.01.10 14:53



Така. И какво печелиш от това всичко? Много знания, много четене и пропуснато време да научиш други полезни неща, заради някаква шарения. За какво ми е Try&Decide, като си имаме деинсталатор за това? Нарича се Total Uninstall. А за другия ти плюс Acronis Startup Recovery Manager самите автори пишат, че се ползва за план "Б". Аз защо никога не стигам до такъв? Не е ли по-добре да използваш план "А"? Аз защо никога не стигам до "Б"?

Духчето си знае работата.




Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.01.10 15:16



Супер си... За пореден път се изказваш неподготвен.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: DUNE5]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано19.01.10 15:39



Добре,

, но очаквам после да обявиш резултати.



Тема Re: Norton Ghost 2003 грешкинови [re: Cтepн™]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано19.01.10 15:47



По-старите версии на Acronis май имаха проблем със Windows 7, доколкото помня. А иначе, да, Hiren's e добро комплексно решение, но аз като обичащ да се занимавам с глупости в свободното си време си ползвам собствена разработка за целта.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.