Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови  
Автор _maycal (refab)
Публикувано22.11.09 21:09





Имам слаби познания по компютър и Интернет. В един момент, явно антивирусната защита НОД32 (която ми инсталираха в момент, когато изобщо не знаех, че има такова нещо, и за която не съм плащал) вече не действа, защото се появи надпис: The virus signature database is out date. It is highly recommended that you update NOD32 immediately to ensure maximum protection ageinst new threats ( макар че не знам английски, разбрах, че трябва да се обнови НОД32 за да ефикасна).
После програмата изцяло изчезна. Племенницата ми свали някаква НОД32 от "Замунда"..., нищо не направи....., една позната ми даде някакви пароли, програмата тръгна, но пак почна да излиза този надпис и често - прозорчета за обновяване ( но , май, се получаваше така, че обновяването не се осъществяваше!??)... накрая свалих някаква друга НОД32, на която пише, обаче, че лиценза и е до ЮЛИ 2009 год., и сега като отворя прозореца с програмата излиза прозорец, че има защита... :shock:

Може ли някой да ми даде съвет : Как практически да направя добър избор ( по какви критерии) от "Замунда" от многото предлагани версии?... Те се задействат автоматично ли (без пароли) ?.... Доколкото разбрах при тези безплатните (не знам - пиратски ли са!?? :shock: ) нямало гаранции , че са ефикасни (или достатъчно ефикасни)!??

Не се бутам по разни особени сайтове, но ми се ще да знам, в крайна сметка, доколко е актуален въпросът със защитата, и доколко има разлика между платена и пиратска (!?? - пиратски ли са защитите, които се предлагат в "Замунда"?) антивирусна защита... обновяват ли се неплатените!?...

Ще съм благодарен на отклик!



Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови [re: _maycal]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 21:40



Има хубави безплатни Антивирусни програми.Можеш да свалиш например AVAST HOME EDITION.Директно от официалния сайт.Напълно безплатна е.Следи инструкциите за инсталиране.Преди обаче да я инсталираш,трябва да си сигурен,че нямаш друга действаща антивирусна програма в компа.Този NOD 32 за който говориш,не може да се "изпари"без да си направил нещо.Пробвай:START>SET PROGRAM ACCESS AND DEFAULTS>CHANGE OR REMOVE PROGRAMS>ADD OR REMOVE PROGRAMS.Ако намериш NOD 32 го UNINSTAL.След това отваряш START>SEARCH>ALL FILES AND FOLDERS>пишеш в полето NOD 32.Когато търсенето завърши,всичко което носи името NOD 32 го изтриваш.Рестартираш компа и си готов да инсталираш AVAST HOME EDITION.Трябва да знаеш,че Антивирусните програми не могат да те опазят от всички вируси и все пускат по нещо гадно да влезе в компа ти.Но в никакъв случай не ходи из интернет без дори и най-скапаната Антивирусна програма.
Успех!!!



Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови [re: _maycal]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 21:47



Антивирусните програми се обновяват(update) всеки ден от официалните източници,за да бъдат ефективни.Вредно и излишно е дори да се мисли за "пиратски"антивирусни програми.Както казах има по-скромни,но безплатни Антив.програми.



Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови [re: _maycal]  
Автор letsgoback ()
Публикувано22.11.09 23:43



Това е абсурд да позволиш хакер да ти хакне антивирусната! Най-важното нещо на компютъра ти е антивирусната. Тя трябва да ти е най-чиста, а не някой да си майсторосва дупки в защитата ти или да си прави експерименти и следващата седмица да се чудите защо не се е апдейтнала. AVAST е много добро решение, защитата е комплексна. Ако желаеш платена - KASPERSKY е най-доброто решение. NOD32 е най-шеметната програма по фалшиви тревоги! Особено след хакване, направо ум да ти зайде от къде си намира дефинициите!





Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови [re: letsgoback]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано23.11.09 00:14



Твоето мнение е напълно професионално и се радвам когато някой мисли по този начин



Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови [re: skydriver]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано23.11.09 21:41



Благодаря ви!... Аз инсталирах една, която свалих от "Замунда": ESET NOD32 Antivirus 4.0.435 на Български 32/64-bit



Показаха ми сайт с потр. имена и пароли, и сега действа, но оставам с впечатление, че тази Аваст е най-доброто решение!?... Дали да не премахна новоинсталираната, и да мина на Аваст, се чудя!?



Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови [re: _maycal]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано24.11.09 16:14



Ако искаш изчакай известно време да видиш как работи.След известно време може да сканираш компа със SPYWARE DOСTOR.Тогава можеш да ми оставиш съобщение във форума,ако нещо те затруднява.
И последно,когато си в интернет винаги хвърляй по едно око,дали антивирусната е активна в този момент И дали е ъпдейтната.



Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови [re: skydriver]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано24.11.09 19:32



Благодаря отново!... Ще се съобразя със съвета!





Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32)нови [re: _maycal]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано25.11.09 00:28



Успех!



Тема Re: Базисни въпроси около антивирусна защита (НОД32) [re: _maycal]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано29.11.09 01:22



Дори и Microsoft имат безплатна антивирусна вече. Стига да си си купил windows-а

Аз лично съм със

и съм доволен засега.

cheers,
</wqw>




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.