Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Кой тук си падаше по Опера?нови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.09 17:02



Я да си признае бързо


Тъй, напоследък с Лисицата сме в конфликт на интереси (аз искам едно, тя е на особено мнение) и съм на път да сменя дефолтния браузер.
Много ми се щеше да е Сафари 4, много красота, много Епъл, ама слабичък и незащитен...правя го дефолтен на лаптопа, там няма важни неща.
Та пак опрях до Оперката, гледам вече е 10, само си я донададох до тази версия.
Ама не съм бачкал отдавна смислено с нея и съм я позабравил, та имам въпросчета. Може и на ЛБ, освен ако няма и други желаещи да понаучат това-онова.

Много ме накефи бързото избиране, чудесно е като хоумпейдж, макар и не толкова добре пипнато визуално като Top Sites на Сафари 4.
Блокиране на (рекламно) съдържание - почти толкова лесно като при Лисчо.
Кирилизацията и бг правописни речници - браво.
Персонализиране - ленти, бутони, изгледи - браво, браво.
Айде стига съм я хвалил, имам и питания



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано07.09.09 17:29



Ми аз неделята се прежалих и сложих 10-ката. В бачкането още не смея, там не ми се губи време ако нещо не работи като хората. Там винаги лагвам спрямо домашните версии.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.09.09 18:09



Аз!



Е, по дефолт ползвам ИЕ, но за много неща - опера. Само че - версията. От флаш. Там са ми записани всички сайтове, които посещавам често, пароли, сертификати за банкиране... Много ми харесва начина, по който wand-а пази и ползва имена/пароли за сайтове. Пък и така мога да си ползвам достъпа от която и да е машина. Хм.. и мисля - едва ли и с keyloger могат да прехванат нещо - нали не ползвам клавиатурата.

Абе - въпреки недостатъците - харесва ми!

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано07.09.09 18:41



Не знам кво ти харесва на ванда как пази паролите, ма ако ти намеря флашката нямам грижи да ти извадя паролите с елементарен JavaScript (не съм го писал аз, но е очевидно какво прави и то не е голяма философия).
Иначе и аз го ползвам, но само за пароли без стратегическо значение, примерно за клубовете.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Colombino]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.09.09 18:44



Ха, че то и за ИЕ и лисицата е пълно с изкормвачки на пароли.



Само дето на флашката Операта е в криптиран вид...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера? [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.09 18:56



И на мен ми хрумна да си направя един портабъл браузер с всички настройки и да го добавя към флашката с портабълите, ама точно това, което е казал Коломбино ме спря...флашка се губи лесно и ако е с чувствителни данни и достъпи вътре...

. Иначе си имам няколко нетунинговани порт-браузери при нужда.

Като спомена сертификати за банкиране...един от въпросите ми е за него.
При опит за влизане в акаунта си в ДСК директ първо не ще да ми зареди паролата, не пожълтяват поленцата. Когато въведа ръчно, wand-а светва, готов да въвежда. После иска потвърждение на сертификата и тук е големия смех - ако си вкарам паролата за ползване на сертификатите в Опера за да го ползвам ми извежда ерор пейдж - The page requires a valid SSL client certificate. Ако обаче избера "отказ" на ползване на сертификата - влизам безпроблемно. Така или иначе този сертификат е само за преводи, а аз само си гледам финансите.
От друга страна еПей автом. зарежда нейм/пасс, няма проблем със сертификата си.
А при Лисицата е обратно - в ДСК влизам автоматично (нейм/пасс/сертиф.), а иПей всеки път ми блокира автом достъп и ме кара ръчно да вкарвам нейм/пасс.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.09.09 19:07



Че тя тази USB опера си е портабъл по рождение. Няма защо да се занимаваш да я правиш. Единственото, което пише по компа е в AppData - кеша на браузера. Въпрос на корекция на един ред в един .ini файл е да го накараш да си пази кеша на флашката. Аз така съм направил - влизам по веднъж на всички страници, и после слагам с настройките за страницата - да показва само Cached images. И така - кеша не се увеличава прекомерно, а и отварянето на страници е по-бързо.

А иначе - държа я в криптиран с доста добра парола "диск" на флашката - така че и от загубване не ме е особено страх. Пък и аз нямам кой знае какво за пазене, и да ми намери някой флашката - най-вероятно ще я форматира и ще си я ползва. А и... никакъв проблем не е да си сменя паролите, като я загубя. И после - да я ползва.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.09.09 19:09



А за банкирането.. аз ползвам ЦКБ - никакви проблеми нямам. За ДСК не знам как е... ама вече няколко мои познати избягаха с писъци от тази банка.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано07.09.09 19:13



тъкмо я сложих. основната причина, заради която почти не ползвам opera все още е актуална - не слага ограждащ правоъгълник върху линк, когато цъкна на него. oper-ското блокиране на content е слаба ракия, сравнено с



та тъй. ще карам със стария ff, докато спре да работи.

напоследък разцъквам и google-chrome, но в близката една година се съмнявам да стане годен за постоянно ползване. той също не огражда цъкнат линк - много тъпо.

rust in peace

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.09 20:08



На мен блокиране на content-а ми се стори доста читаво. Е, само дето трябва десен клик и търсене кое точно ще се блокира; определено в Лисчо е по-лесно и бързо. Но и оперското действа.

Не те разбрах за какво ограждане говориш.

Какво на мен засега не ми харесва или не съм открил как да си го настроя:
1. Липсва ми autofill за формите...например за няколкото филма, на които търся субс в 2 сайта и всеки ден гледам...не ми се нрави да попълвам имената им всеки път.

2. При случаен клик на Х - затваря Операта и всите табс без да ме пита - Лиско, Сафари, ИЕ са по-културни в това отношение.

3. Липсват хилядите екстеншъни на ФФ. Има някакви гаджети, ама засега ми изглеждат ала-бала за хлапетии.

4. Има чудесен панел вляво (по дефолт), който е същия като All-in-one-Slidebar на ФФ, отваря се/затваря се също с F4, но не може да се настрой да се отваря само при посочване с мишката и да се затваря при махането й. При ФФ е много по-удобно.

5. Изключително удобния джам "Бързо набиране" са се постарали да му добавят достатъчно персонализация, но няма бърз бутон за отварянето му в текущо отворения таб (както при Сафари) - трябва да се избира "нов таб" и се отваря там. Става претрупване с табове така или пък играчка отваряй-затваряй табове.

6. Няма опция при отваряне на нов таб или на линк в нов таб (клик на колелцето на мишката) юзера да настройва кой таб е активен - изходния или новия. Засега виждам, че е изходния (текущия), а на мен по ми трябва да е новоотворения. Най-малкото недостатъка в т.5 ще се избегне донякъде.

7. Нещо доста старо и май все още не може да се управлява от юзера - като кликнеш на точим линк, както е редно се отваря прозорче Open-Save-Close и чака решението ти...както е при всеки браузер и както си свикнал. Но Операта, още от вер. 6.5 или 7, за да е "бързия браузер", не чака решението ти, а почва да точи в кеша си под някакво темп-име. Ти се почесваш, почесваш, па решиш да откажеш - не изтрива дотук записаното (и не ти връща похабения трафик), само спира точенето. Ако избереш да пишеш - просто му сменя името и прехвърля дотук сваленото на указаното място и продължава. И си викаш въй, че бърз браузер; 5 мин. мислех дали да сваля тези 30 МВ и като реших - за 30 сек. паднаха.
Понякога лентата ми е твърде претоварена с други таскс, за да се намъква вътре и браузерът да точи, преди да съм решил.

А за google-chrome му е още рано. А и прави невъобразимо големи кешове...ба ли го какво все дращи и пише, ама за нула време изгълтва гигабайти с кеша си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.