Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Кой тук си падаше по Опера?  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.09 17:02



Я да си признае бързо


Тъй, напоследък с Лисицата сме в конфликт на интереси (аз искам едно, тя е на особено мнение) и съм на път да сменя дефолтния браузер.
Много ми се щеше да е Сафари 4, много красота, много Епъл, ама слабичък и незащитен...правя го дефолтен на лаптопа, там няма важни неща.
Та пак опрях до Оперката, гледам вече е 10, само си я донададох до тази версия.
Ама не съм бачкал отдавна смислено с нея и съм я позабравил, та имам въпросчета. Може и на ЛБ, освен ако няма и други желаещи да понаучат това-онова.

Много ме накефи бързото избиране, чудесно е като хоумпейдж, макар и не толкова добре пипнато визуално като Top Sites на Сафари 4.
Блокиране на (рекламно) съдържание - почти толкова лесно като при Лисчо.
Кирилизацията и бг правописни речници - браво.
Персонализиране - ленти, бутони, изгледи - браво, браво.
Айде стига съм я хвалил, имам и питания



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано07.09.09 17:29



Ми аз неделята се прежалих и сложих 10-ката. В бачкането още не смея, там не ми се губи време ако нещо не работи като хората. Там винаги лагвам спрямо домашните версии.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.09.09 18:09



Аз!



Е, по дефолт ползвам ИЕ, но за много неща - опера. Само че - версията. От флаш. Там са ми записани всички сайтове, които посещавам често, пароли, сертификати за банкиране... Много ми харесва начина, по който wand-а пази и ползва имена/пароли за сайтове. Пък и така мога да си ползвам достъпа от която и да е машина. Хм.. и мисля - едва ли и с keyloger могат да прехванат нещо - нали не ползвам клавиатурата.

Абе - въпреки недостатъците - харесва ми!

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано07.09.09 18:41



Не знам кво ти харесва на ванда как пази паролите, ма ако ти намеря флашката нямам грижи да ти извадя паролите с елементарен JavaScript (не съм го писал аз, но е очевидно какво прави и то не е голяма философия).
Иначе и аз го ползвам, но само за пароли без стратегическо значение, примерно за клубовете.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Colombino]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.09.09 18:44



Ха, че то и за ИЕ и лисицата е пълно с изкормвачки на пароли.



Само дето на флашката Операта е в криптиран вид...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.09 18:56



И на мен ми хрумна да си направя един портабъл браузер с всички настройки и да го добавя към флашката с портабълите, ама точно това, което е казал Коломбино ме спря...флашка се губи лесно и ако е с чувствителни данни и достъпи вътре...

. Иначе си имам няколко нетунинговани порт-браузери при нужда.

Като спомена сертификати за банкиране...един от въпросите ми е за него.
При опит за влизане в акаунта си в ДСК директ първо не ще да ми зареди паролата, не пожълтяват поленцата. Когато въведа ръчно, wand-а светва, готов да въвежда. После иска потвърждение на сертификата и тук е големия смех - ако си вкарам паролата за ползване на сертификатите в Опера за да го ползвам ми извежда ерор пейдж - The page requires a valid SSL client certificate. Ако обаче избера "отказ" на ползване на сертификата - влизам безпроблемно. Така или иначе този сертификат е само за преводи, а аз само си гледам финансите.
От друга страна еПей автом. зарежда нейм/пасс, няма проблем със сертификата си.
А при Лисицата е обратно - в ДСК влизам автоматично (нейм/пасс/сертиф.), а иПей всеки път ми блокира автом достъп и ме кара ръчно да вкарвам нейм/пасс.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.09.09 19:07



Че тя тази USB опера си е портабъл по рождение. Няма защо да се занимаваш да я правиш. Единственото, което пише по компа е в AppData - кеша на браузера. Въпрос на корекция на един ред в един .ini файл е да го накараш да си пази кеша на флашката. Аз така съм направил - влизам по веднъж на всички страници, и после слагам с настройките за страницата - да показва само Cached images. И така - кеша не се увеличава прекомерно, а и отварянето на страници е по-бързо.

А иначе - държа я в криптиран с доста добра парола "диск" на флашката - така че и от загубване не ме е особено страх. Пък и аз нямам кой знае какво за пазене, и да ми намери някой флашката - най-вероятно ще я форматира и ще си я ползва. А и... никакъв проблем не е да си сменя паролите, като я загубя. И после - да я ползва.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.09.09 19:09



А за банкирането.. аз ползвам ЦКБ - никакви проблеми нямам. За ДСК не знам как е... ама вече няколко мои познати избягаха с писъци от тази банка.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано07.09.09 19:13



тъкмо я сложих. основната причина, заради която почти не ползвам opera все още е актуална - не слага ограждащ правоъгълник върху линк, когато цъкна на него. oper-ското блокиране на content е слаба ракия, сравнено с



та тъй. ще карам със стария ff, докато спре да работи.

напоследък разцъквам и google-chrome, но в близката една година се съмнявам да стане годен за постоянно ползване. той също не огражда цъкнат линк - много тъпо.

rust in peace

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.09 20:08



На мен блокиране на content-а ми се стори доста читаво. Е, само дето трябва десен клик и търсене кое точно ще се блокира; определено в Лисчо е по-лесно и бързо. Но и оперското действа.

Не те разбрах за какво ограждане говориш.

Какво на мен засега не ми харесва или не съм открил как да си го настроя:
1. Липсва ми autofill за формите...например за няколкото филма, на които търся субс в 2 сайта и всеки ден гледам...не ми се нрави да попълвам имената им всеки път.

2. При случаен клик на Х - затваря Операта и всите табс без да ме пита - Лиско, Сафари, ИЕ са по-културни в това отношение.

3. Липсват хилядите екстеншъни на ФФ. Има някакви гаджети, ама засега ми изглеждат ала-бала за хлапетии.

4. Има чудесен панел вляво (по дефолт), който е същия като All-in-one-Slidebar на ФФ, отваря се/затваря се също с F4, но не може да се настрой да се отваря само при посочване с мишката и да се затваря при махането й. При ФФ е много по-удобно.

5. Изключително удобния джам "Бързо набиране" са се постарали да му добавят достатъчно персонализация, но няма бърз бутон за отварянето му в текущо отворения таб (както при Сафари) - трябва да се избира "нов таб" и се отваря там. Става претрупване с табове така или пък играчка отваряй-затваряй табове.

6. Няма опция при отваряне на нов таб или на линк в нов таб (клик на колелцето на мишката) юзера да настройва кой таб е активен - изходния или новия. Засега виждам, че е изходния (текущия), а на мен по ми трябва да е новоотворения. Най-малкото недостатъка в т.5 ще се избегне донякъде.

7. Нещо доста старо и май все още не може да се управлява от юзера - като кликнеш на точим линк, както е редно се отваря прозорче Open-Save-Close и чака решението ти...както е при всеки браузер и както си свикнал. Но Операта, още от вер. 6.5 или 7, за да е "бързия браузер", не чака решението ти, а почва да точи в кеша си под някакво темп-име. Ти се почесваш, почесваш, па решиш да откажеш - не изтрива дотук записаното (и не ти връща похабения трафик), само спира точенето. Ако избереш да пишеш - просто му сменя името и прехвърля дотук сваленото на указаното място и продължава. И си викаш въй, че бърз браузер; 5 мин. мислех дали да сваля тези 30 МВ и като реших - за 30 сек. паднаха.
Понякога лентата ми е твърде претоварена с други таскс, за да се намъква вътре и браузерът да точи, преди да съм решил.

А за google-chrome му е още рано. А и прави невъобразимо големи кешове...ба ли го какво все дращи и пише, ама за нула време изгълтва гигабайти с кеша си.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.09 20:46



Начи на клубовете разкарвам цялата дясна рекламна лента. Във FF - никакъв проблем, в Операта - само разкарвам образите, ама не мога цялата рамка с всички куротресини в нея.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: bira_more]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.09 21:16



Az и във ФФ не можах да разкарам рамката, само пълнежа й.
Имах променлив успех с използване на host-файла, но в един момент ми писна да се надлъгвам с рекламодателите на дира





Тема Малко инфо и от меннови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано08.09.09 00:20



Говоря за Опера 10, защото тя ми е под ръка.

За филтрите. Хубаво е да се има предвид, че филтрите работят с wild card. Като се цъкне на Block content се цъка на детайлите и се избира подходяща маска, която да хване по-общо нещата (но не прекалено общо за да не се получи като в една фирма, където служебният филтър блокираше сайта zachatie.org).
Също така файълът понякога е удобно да се редактира на ръка. Намира се лесно по следния начин:
Help->About Opera->В групата Paths се селектира пътя до Opera directory и от контекстното меню ->Go to web address и там се намира файл с думата filter в името.

За случайното затваряне/излизане. Tools->Preferences->Advanced->Browsing има чекбокс за изход. Не е същото като при мозила, но някой може да го предпочете като компромисен вариант.

За бързото набиране. Добре е да се има предвид, че търсачката лесно може да се направи различна от дефолтната (т.е. да се сложи Гугъл).

За среден клик. И това като повечето настройки на операта е скрито на адрес opera:config. В най-голямото меню user prefs под глупавото име 'Center Mousebutton Action'. Дефолта е 2 (фоново), сложи го на 1 (активен прозорец) щом така те кефи. Аз лично го предпочитам на клик да си е 2, а ако ми трябва да е едно използвам жест, че е по-лесен - 1 е само дърпане на линка надолу, а 2 е дърпане надолу и връщане.

Жестовете са страшно удобни и ускоряват браузенето чувствително. Те са като бързото писане - веднъж научени се правят без замисляне и си заслужава да ги научи човек. За учещия се (и не само), полезно е да знае, че Ctrl+Z връща затворените страници.

Скрити настройки. Не можах да го направя като линк, но в адресбара се пише opera:config. После може и да се букмаркне. Най-много настройки, които си заслужават да се пипат има в секцията 'user prefs'. Аз, например, задължително забранявам да ми променят статус бара (Allow script to change status).

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано08.09.09 11:19



> "Не те разбрах за какво ограждане говориш."

за това говоря:


като се ровя из страници с много линкове е наистина важно да маркира цъкнатия линк.

блокирането на контент с R.I.P. може да премахва не само флашове и картинки, а и цели полета от страниците - например <div> и <td>. така браузърът оразмерява каквото е останало и не ти стоят празни колони, които да заемат място и, съответно, да скролваш като ненормален, защото важният контент си стои свит. не знам защо не си успял - при мен клубовете са както ти е казал бирата.

за питането при затваряне са ти отговорили.

---

иначе, в google-chrome има разни благинки. много яко е, че като се разхождаш из сорса ти показва кой е елемента в рендираната страница.

rust in peace

Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 11:45



- случайното затваряне/излизане - чудесно. Наистина не е толкова интелигентно, но поне пази от грешно затваряне на много прозорци накуп.

- бързото набиране - нещо не сме се разбрали, не говоря за сърчове, те се управляват лесно (задаване, подредба, превключване, включително и в отворената страница, че това го ползвам често). Говоря за speed dial, който се отваря при натискане на + в таб-бара или на бутона New Tab (Ctrl-T). При отваряне на нов таб излиза прозореца "Бързо набиране/Speed Dial" в който са разположени до 25 предпочитани страници и с клик в/у някоя тя се отваря и актуализира. Нещо като картинен буукмарк-бар.
В Сафари, по избор на юзера, може да се извади бутон, с който...при тях е Top Sites...се отваря в текущия таб. Не виждам в Опера да има подобен избор; само в нов таб се отваря. В половината случаи е удобно, но в другата половина...ами свършил съм с материала в тек. таб и вместо да го затварям, после отварям нов таб с бързото набиране и да избирам нова страница; по ми е удобно направо в тек. таб да го отворя.

- мерси за средния клик, намерих го. То го има и в настройките, ама не съм го видял.

- жестове ползвах навремето, сега съм ги позабравил, ама май и не ми допаднаха особено.


Редактирано от Cтepн™ на 08.09.09 12:34.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 11:55



аха, не съм го ползвал и затова не стоплих.
верно, че някъде има много скрол и е хубав инструмент.





Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано08.09.09 13:24



Разбрали сме се добре, просто не говорех за същото нещо, а за нещо друго на същото място. Там няма какво да кажа - наистина не знам начин да се направи това което искаш.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 14:00



Като не може да се направи директно, търсим индиректен начин.
Сега трябва да затварям таб, да отварям таб със speed dial, да кликам в него - изобщо големи разходки на китката.
Подсказката за жестовете ме подсети - жест за затваряне на ненужния вече таб, жест за отваряне на нов със speed dial, клик - става с много по-малко движения

.
И като активирах жестовете се оказа, че е много по-гъвкаво отваряне на нови табове с тях - ако проследявам линкове от последователни страница след страница "жествам" за активно отваряне на новия таб от линка, а изходния остава неактивен, ако се наложи да се върна; ако разглеждам списъка в Замунда е много по-удобно да отварям всичко заинтересовало ме в бекграунда и после да ги разглеждам последователно. Определено е удобно и гъвкаво, с колелото е или едното, или другото.

Нещо за autofill? От вчера ровя да търся нещо такова, но не намирам. Шокиращо е ако няма такава функционалност. Май имаше една външна програма, нещо от сорта на Робоформ, която работи с всички браузери и независимо от тях и има аутофил.



Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано08.09.09 14:37



еее то па голям разход! Ctrl+W && Ctrl+T

rust in peace


Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 14:57



еее то па голям разход! Ctrl+W && Ctrl+T
Е, ти сигурно си шесторък пръч


Аз съм само с две - мишката е в едната, а в другата са цигара, кафе и (често) телефон, натиснат в рамото



Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.09.09 15:22



Аз съм само с две - мишката е в едната, а в другата са цигара, кафе и (често) телефон, натиснат в рамото

Нямаш проблеми - за цигарите - уточнихме, че са излишни; кафето може и със сламка, а за телефона са измислили handsfree:









Всъщност, въпросният девайс е измислен отдавна, май:



Е, последният модел едва ли ще ти подхожда...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 16:40



Сламката е за онова в подписа ми, а ХФ ми е достатъчно, че нося в колата, че и у нас да стои забучено в ухото.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.09.09 00:58



А - с RIP стана идеално.

Bеer? Mоre?




Тема За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано12.09.09 12:13



Opera 10.
Никога не съм ползвал autofill на никой браузер, затова и нищо не споменах по въпроса. Но вчера забелязах, нещо, дали пък не говориш за него:
В контекстното меню на полетата за писане има Insert Personal->Edit, което отваря диалога Tools->Preferences->Forms и там може да попълниш някакви неща. Ако имаш предвид нещо друго предвид ще ми е интересно да го обясниш - може да се окаже нещо полезно.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: За autofillнови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 12:49



Друго имам предвид.
Това, което посочваш са форми, в които попълваш някаква информация за себе си, нещо като визитна картичка, която при нужда постваш, вместо да пишеш всеки път. Например под писма, под заявки, под жалби.

Като казвам autofill, имам предвид това, което при ИЕ се казва AutoComplete, във ФФ е FormFill, а в Сафари Autofill Form.
Обяснявам с конкретен пример - почти всеки ден проверявам за субс за филма Final impact, за сериала Fastlane и да речем, за примера, и за филма Final exit (измислих си го).
Отварям Юнаците и в полето (формата) за име на филм пиша f. То се отваря надолу и излизат горните три заглавия + още 50, които съм търсил поне веднъж и autofill-а прихванал, защото съм го включил. Добавям i и Fastlane "изчезва", заедно с всичко, което не започва с fi. Ако търся филм, почваш с Final, то пиша цялата дума и ми излиза списъка само с почващите с това имена.
И така за всяко едно поле за търсене.
Същото е и в адресния ред (при Опера в адресния ред си бачка, но явно така е зададено) и в сърч-реда, което при Опера също не бачка. Във ФФ в полето на сърч-енджините работи перфектно - пишеш "фокус" и ти вади в падащ списък всичко, започващо с тази дума. Добавяш интервал и "с" и ти вади нужното "фокус спорт" и с един клик, без да дописваш цялото име, отиваш на спортния портал за да видиш, че наца пак е паднал.

Ей това много ми липсва в Операта - допълването на думи в полета, форми и в сърчове; всеки път трябва да пиша имената/думите наново. Има някакво решение - пишеш и после с десен клик пращаш думата/името в "Записка". Следващият път само цъкаш на празното поле с десен клик и избираш "Копирай от записка". Но едно,ч е е дърварско и второ - като се съберат много записи, има да търси човек, кой точно му трябва в случая.

ПП: Една от причините да мигрирам от ФФ към Опера беше, че точно тази функция изведнъж ми спря да работи - настройките са точни, но помни само 1 ден, а на другия вече е забравил. А също почна да се ебава и с формите за достъп (юзер и пасс) - ето вече > седмица, при опит за влизане тук, ФФ попълва двете полета за вход в Дир, но после Дир връща съобщение, че името и/или паролата не са намерени и ме оставя вън. С другите браузери влизам, явно не е в Дир причината, а във ФФ ми.
Обаче и нещо интересно - същият ФФ, със същите настройки и със същите екстеншъни, има и на лаптопа ми. Там обаче аутофила работи перфектно и си влизам в Дира без проблеми.
Явно съм осрал с нещо ФФ на голямата машина, но не мога да разбера с какво. Ще го делна, ще разчистя регистрите и що сложа чиста инсталация, това е лесно, но ми се ще да разбера какво го е оцапало. А и Операта почна да ми харесва, макар и с дребни забележки. И с едно много голяма - ИСКАМ AUTOFILL


Още нещо - има един софт - RoboForm, който се интегрира с браузера и служи точно за това - да попълва пароли и персонални форми и да допълва думи във вече посетени и попълнени полета/форми из сайтовете. Идеята му е, че файлът с информациите може да се "носи" на различни машини и браузери и при миграция да не се налага попълване отново на всичко и то по начин, определен от конкретния браузер. Е, това чудо е поддържано от , но RoboForm does not work with the Opera browser. Opera has a closed architecture that does not allow third party browser extensions.

ПП: Вчера забелязах, че и Бабилон не работи коректно с Опера. В смисъл, че в повечето случай при "Ctrl-десен клик" не качва цялата дума в транслатора, а само част от нея, дори понякога и само част от буквата. Рядко работи коректно. Не е сериозен проблем, винаги си имаме копи-пейст, но при другите браузери е перфектен.

Редактирано от Cтepн™ на 12.09.09 13:05.



Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано12.09.09 12:59



Firefox е мултиплатформен браузер, едва ли работи с регистрите. По-скоро опитай да я деинсталираш, след това да зачистиш ръчно ако е оставила боклук в home директорията ти и пак я инсталирай. Ама не забравяй преди това да си експортнеш паролите.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: За autofillнови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 13:17



Не съм експортвал пароли досега, нз как става


Аз горе писах, че не ме вкарва в Дира, но само там, във всички други сайтове, в които влизам с юзер/пас си работи.



Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.09.09 16:28



не се занимавай с регистри и преинсталиране. затвори firefox-a и изтрий само профила. после като стартираш пак той ще си създаде нов профил с настройките по подразбиране (и без екстеншъни също):

C:\Documents and Settings\uzera_na_stern_tm\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\sluchaen_string.default\


rust in peace

Тема Re: За autofillнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 17:06



Направих нещо по-тарикатско - махнах профила от папката, пуснах пак ФФ, той направи нов и върнах стария на мястото му.
Сега имам един стар, натоварен с приставки и всичко и един нов, съвсем чист.
Влизам в profiles.ini и в променям с кой профил да бачка.
Поне ще мога да поекспериментирам на чисто, без да губя всичко, което съм настройвал за себе си досега.

ПП: Хм, дали може някой, на добра воля, ако не е много трудно, да ми драсне един скрипт, който да изскача при старт на ФФ и да казвам с кой профил да се зареди?
Става дума за 1 изскачащо прозорче и запис на един от двата, предварително вкарани стринга, в най-обикновен текстови документ, който си е на едно и също място?



Редактирано от Cтepн™ на 12.09.09 17:07.



Тема Re: За autofillнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 17:29



Те ти булка спасовден.
Сега съм с ФФ, настроен да работи с новия профил, само букмарките пренесох.
И си влязох в Дир като добро момченце.
Бас държа, че някоя недоклатена добавка ми изклеца стария профил, ама не мога да хвана коя е


Има ли чалъм да си пренеса паролите, както и букмарките?
Екстеншъните ще ги цунам един по един да видим кой ще осакати нещата.
Сега си зареждам и няколко имена в субс-сайтовете, да видим дали и аутофила ще се възстанови напълно.



Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.09.09 17:44



Ако само в дир-а не влиза - ако има начин, изтрий юзер/пасс за дира само, и пак ги запомни. Да не би да си опитвал някога с грешни, и да ги е запомнил?...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: За autofillнови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 18:03



Не, не беше това.
Трил съм ги, влизал съм с ръчно въвеждане - не искаше.
Само в Дира.
В иПей не вкарваше автоматично от пасс-мениджъра, но с ръчно въвеждане бачкаше. Но пък и иПей ползват защитни протоколи и може и затова да игнорираше пасс-мениджъра.



Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.09.09 18:14



А може и скапанят дир-ник да е виновен... Колкото пъти се опитам да вляза в клубовете с Опера, получавам джам с такова съобщение:

Low encryption level

This site is using an outdated encryption method which is no longer classified as secure. It cannot sufficiently protect sensitive data. Do you wish to continue?

Server name: id.dir.bg


Та да не е нещо такова?...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: За autofillнови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 18:29



Това и аз го получих при първото влизане с Опера.
Но на другия таб на месиджа има чек, че си съгласен да влизаш тук и повече не се обади.

С Опера, Сафари и ИЕ Дира ми приемаше паса. Само с ФФ казваше, че не е наред. Вероятно ФФ е изпращал изкривена информация, независимо дали автом. или ръчно въвеждам юзер/пасс.
Сега, с чисто новия профил си влиза безпроблемно, като паролата я вкарва автом. пасс-мениджър на ФФ.





Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.09.09 18:57



> "ПП: Хм, дали може някой, на добра воля, ако не е много трудно, да ми драсне един скрипт, който да изскача при старт на ФФ и да казвам с кой профил да се зареди?"

трудно е, но става. ето така:

добави си в шорткъта на фирефоь тва: -profilemanager



rust in peace

Тема Мданови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 19:28



Глей ти, то си било направено, ама като не го знаех.
Май си спечели почерпката за труда да ми "напишеш" скрипт





Тема Леле маленови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 21:15



Това защо не го видях преди 2 часа - екстеншън за ФФ


Пуснах си ФФ със стария профил, сложих тази добавка, избрах да ми бекъпне само екстеншъните и то само активните и темите.
После старт с новия профил и възстановяване от файла.
За 5 мин. си имах ФФ с възстановени всички екстеншъни.
Тук там трябва малка донастройка, но не е като наново инсталиране.
И, засега, както си личи, влизам в Дир

FEBE може да прехвърля всичко - цял профил или по избор - букмаркс, пароли, блокирани и пуснати кукита, хистори, търсачки - абе всеки един елемент, както юзера си го е настроил.
Та затова ме е яд,ч е не го видях овреме - вече си вкарах наново паролите списъка с разрешени сайтове да ми оставят кукита

Редактирано от Cтepн™ на 12.09.09 21:16.



Тема Re: За autofillнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.09.09 10:43



Мда, няколко дена по-късно мога да потвърдя, че това чудесно си свърши работата.
Направих си нов, чист профил. Къде на ръка, къде с FEBE-екстеншъна прехвърлих екстеншъни, букмаркс, правата на кукитата, пасс-мениджъра и останалите сетинги от стария на новия профил. Вече няма проблемации с влизане където и да е било, autocomplete-а помни и работи на 6.
Изобщо ФФ стана като пушка, даже съм мръднал настрани екрана, че да не почне да стреля


А че здраво бях оцапал стария се вижда от бегло сравнение - дефолтния му профил беше 45 МВ. Сегашния, но с добавени екстеншъни за Бабилон, Уикипедия, речници, автооткриване на ползвания език за превключване на речниците за спелчек, мейл-клиент и миши жестове е само 20 МВ. А и един, за нещо, дето ме изкефи в Опера - при показване с мишката на неактивен таб се показва тумбнайл със съдържанието му.
Така че след 2 дена настройване, Опера пак седна на резервната скамейка

Редактирано от Cтepн™ на 15.09.09 10:44.



Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано15.09.09 13:29



>> А и един, за нещо, дето ме изкефи в Опера - при показване с мишката на неактивен таб се показва тумбнайл със съдържанието му.

Аз пък докато науча къде се забранява това за малко щях да върна версията на операта (пак на тайното място, ама тогава още не знаех за него). Супер дразнещо. Тъкмо седна да чета нещо, бутна мишката нагоре да не ми пречи, пусна я и тя в голям процент от случаите се оказва над таб и трябва да се пресягам да я мръдна.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: За autofillнови [re: Colombino]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.09.09 14:12



А още по-гадно е като си пусна портативната оперка от флашката на някоя бавна машина на някого, дето иска да му свърша нещо... И компа, като е бавен - също е и с USB 1.1. И почва едно чакане, докато покаже проклетата картинка...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: За autofillнови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.09.09 14:48



А мен ме кефи - като тръгна да търся нещо по някоя нишка от линкове и отварям над 10 таба (то затова ФФ ми нормално клечи с над 100МВ в РАМа и още 50-ина във вирта). И ми е по-лесно да мина назад по тях, докато се покаже нужното. Даже този екстеншън позволява мащабиране на тумба и съм си го направил по-големичко





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.09.09 20:14



Макар и късно, да ти отговоря и аз...
Преди всичко, моят непрежалим приятел, ИнжИнера (лека му пръст!) беше заклет фен на Операта и твърдо не желаеше да ползва друг браузър.
Благодарение на него, аз също престанах да ползвам друг браузър.
Говоря за времето, когато нямаше Мозила...
Отскоро съм с Мозилата, но ползвам паралелно и Операта, защото страшно съм свикнал с нея.
Опитвал съм се да "зарибя" с Операта много мои приятели, но неизвестно защо, им се вижда много сложна за работа.
Също така, ИнжИнера не признаваше друг архиватор, освен RAR.
Всичко това не беше просто пристрастие, а плод на серия тестове, с които се убеждаваше, че "по-добро от това още не е измислено, работи читаво и е преместваемо..." (цитирам го).

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.09.09 13:10



Ми то и аз затова се завтекох към Опера. При доста години, когато прецених, че ИЕ не е моя браузер, минах на Опера.
Но наистина после дойде ФФ, който е по-лесно настроваем и е най-гъвкавия браузер. "Гол" е нищо и никакви 2-3 МВ и оттам вече всеки си решава колко и с какво да го надгради.
Това за мен винаги е било важно - да имам читав енджин, а нагоре аз и само аз да реша какво ми трябва и без кое мога да мина, защото ми товари системата. И даже още по-хубаво - рядкоизползвани неща си седят инсталирани, но изключени - чакат евентуално да ми потрябват.
То и затова на лаптопа съм с една стара версия на Уинамп - в крайна сметка е важно да ми просвирва мр3-ките, а не да му гледам кожите и визуализациите.

Та затова пуснах темата. Но както писах по-горе, направих си нов профил на ФФ, прехвърлих всичко ценно от стария, оставих боклуците там и ФФ пак ми тръгна като слънце





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано16.09.09 22:52



Мъдро!

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.09.09 12:04



Аз съм голям фен на Опера, понеже обичам да си пестя усилията и ВИНАГИ, когато мога, да карам някоя програмка, машинка или джаджа да работят вместо мен.

ОБАЧЕ

Имам лек проблем с даунлоуда, откакто сложих Опера 10.
С по-старите версии се теглеше директно. Сега ми се изтегля само торент файл...и какво се случва, изобщо не разбирам...
Резултатът е че нямам нищо изтеглено, освен торент файла.

Всичко е заради TuneUp Utility 2009.
Защо вече не ми приема стария key и казва, че е невалиден?
Защо програмката ми не работи и не мога да си я дръпна?





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Jennifer:)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.09.09 12:21



Резултатът е че нямам нищо изтеглено, освен торент файла.
Отиди в настройките на Опера (Ctrl-F12), Разширени, Сваляне.
Демаркирай чекбокса "Без управляваните от Опера типове".
В сърч-поленцето до него напиши torrent.
В излезлия списък кликни двукратно в/у application/x-bittorrent
В изкочилият прозорец маркирай "Отваряй с опера" или някой от бутоните по-долу, където пише, че се вградения в Опера торент-клиент е дефолтния.

Ако се събудят някои от спецовете ще ти кажат къде да пипнеш директно в opera:config, а не да се мотаеш през потребителския интерфейс.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.09.09 14:26



Ето сега пробвах с Opera 10 (по-точно - портативната Opera@USB 10, но не мисля, че това е от начение). Като кликнах на торент линка (произволен, от залива), изскочи следния прозорец:



Разцъках му нещата, както са показани. При следващото цъкане, на другия .torrent (пак произволни взет от залива), вече излиза само това прозорче:



И Операта си сваля каквото трябва където трябва. Там, дето е посочено - записва .torrent файла, прави папка с името на торента (по името на .torrent файла) и сваля всичко там. Което обаче не ми промени системните настройки - ако кликна на .torrent линк в Операта - сваля го тя, по описания начин. Ако кликна на записан на диска .torrent файл (или в Интернет експлорера) - сваля си го със системния торент-клиент (µTorrent).

А... това си запази тази настройка САМО за тази Опера. Може би защото е portable версия. Но пробвах същия линк с няколко други версии (и копия) на портативни Опери - вссяка си действа по неин си начин. Което е гут!

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.09.09 17:22



Стерн и Wlakman, супер сте!!!
Мноооооооооооооооого ви благодаря за достъпното и вярно разяснение, благодарение на което вече си тегля постарому и както си трябва!!!

Много съм щастлива, благодарение на вас!!!

Истински съжалявам, че нямам нужните познания, за да ви върна и аз някога жеста, но дано да се появи възможност да се реванширам с друго!

Ееех, направихте ми деня!:)





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.09.09 17:27



Точно този прозорец излиза!


А не е ли по-добре за всички опери да се пази всичко, защото при изтегляне на по-нова версия, ще са ми запазени букмарк-ове, настройки, всичко.

Видяхте ли как може най-отгоре да се настройва да се следи кога са заредили отделните табове. За човек, който обича да наотваря 15тина таба това е идеално!:)



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Jennifer:)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.09.09 17:35



Видяхте ли как може най-отгоре да се настройва да се следи кога са заредили отделните табове.
A, подсети ме да поровя за ФФ екстеншън за същото. Бях забравил за тази благинка.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.09.09 17:56



Ами не знам, предполагам, че при инсталация на нова версия в/у стара си оставя настройките от старата... няма огика да е иначе. Аз понеже ползвам само портативна версия - там е лесно. Сваляш архива с ъпгрейда до новата, изсипваш го на мястото на старата, и всичко си се запазва. Всички конфигурационни файлове с тези настройки се създават СЛЕД първоначалното пускане на браузера, т.е. в архива с ъпгрейда ги няма => не можеш да ги повредиш/презапишеш.

Всъщност -- и на локалната машина ползвам пак портативната опера. не от флаш, а от диска. Това ми позволява да си имам N копия, всяко с различни настройки. Пък и ми позволява лесно да копирам някоя оперка на ново място, с цел пеоучвателно ровене, без да изменям настройките на основната. Пък ако скапя нещо - просто трия папката с копието, и толкоз.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.09.09 18:15



А когато се зададе тулбар Status bar, излиза едно "Opera Turbo" и имаш възможност да го конфигурираш - да е включено, изключено и автоматично.
Има ли ГОЛЯМО значение какво ще бъде зададено, за да бъде оптимална скоростта на download-а?





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.09.09 18:16



Колко сложно!



На мен всичко ми го прави Операта. Сама.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.09.09 18:55



Е, аз пък не обичам да го прави "сама". Щото... не се знае какво точно ще направи. В това отношение програмите са като малките деца... или като жените. Никога не можеш да бъдеш сигурен какво ще стане. Дори при няколко опита да направи едно и също - резултатът в много случаи е различен.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.09.09 19:48



Ами, това си е естествено за portable, нали не пише в Registry...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.09.09 20:50



Тя и стандартната Опера (от opera.com, дето се инсталира) си е практически portable по рождение. Сваляш инсталатора (който искаш, English или International), инсталираш го (така е най-лесно, да не си играе човек да разчопля инсталатора), но НЕ МУ ДАВАШ да стартира инсталираната опера. После отиваш там, дето е инсталирана (най-често C:\Program files\Opera\), отваряш (с notepad) файла operaprefs_default.ini и в него променяш C:\Program files\Opera\ (или друго, ако е инсталирана в друга папка) на {Resources}, и Multi User=1 на Multi User=0. И готово - операта вече е напълно преносима.



Пише един-единствен ключ в регистъра: HKCU\Software\Opera Software. В него създава текстов стринг Last CommandLine v2, в който записва откъде последно е стартирана. Не съм забелязал изтриването на този ключ да влияе по някакъв начин.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.09.09 22:23



Благодаря ти за обяснението, ще ми бъде от полза и за други програми.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.09.09 01:48



Е, не е задължително за всички да става. Програмата трябва да е писана изначално с идеята да може да бъде преносима. Въпросната Опера: с малка промяна във файла operaprefs_default.ini става пренасочване на програмата от писане в инсталационната директория (добавено при инсталацията - къде), към писане в текущата директория на програмата, независимо къде се намира. Освен това, с промяната от Multi User=1 (многопотребителски режим) в Multi User=0 (еднопотребителски) се казва на програмата да записва конкретните настройки в текущата директория на програмата, вместо в %APPDATA%. При многопотребителският режим трябва да се пишат настройките в %APPDATA%, за да не се влияят настройките на един потребител от предпочитанията на друг. Освен това - настройките се записват в текстови .ini файлове, вместо в регистъра на системата.

Ако едно от тези условия не беше изпълнено още в процеса на разработване и написване на програната - нямаше да може толкова лесно да стане преносима.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.09.09 10:09



Нещо сложно ми се чини.
В тази връзка.
Вчера реших да си направя ФФ на лаптопа като клонинг на този на десктопа.
От десктопа, от E:\Documents and Settings\******\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\ засилих на лаптопа тек. си профил на същото място (там е С:, но е ясно за какво говоря).
Засилих и ИНИ-то:
General]
StartWithLastProfile=0

[Profile0]
Name=active
IsRelative=1
Path=Profiles/4i3ss3vg.default
Default=1

[Profile1]
Name=old
IsRelative=1
Path=Profiles/jj553m7r.star


като само промених подчертания ред с името на стария (досегашен) профил на лаптопа. Принципно този блок в ИНИто подлежи на изтриване (както и стария профил), но го запазвам, ако нещо съм пропуснал, да мога да се върна назад.
Старт на ФФ и клонингът е готов. Заедно с всички пароли, аутокъмплийти, ограничени достъпи, блокирани кукита, блокирани реклами от Adblock Plus i RIP, подредени речници за правописна проверка и на Бабилон. Всичко.
За има-няма 2 мин. Ако няма рутер, става и през флашка. За 4 мин.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.09.09 13:06



Е, не е сложно - инсталираш без да стартираш, променяш ТРИ реда в ЕДИН файл, и готово. :)

Преди си ги правех и без инсталация, ама сега нещо тоя инсталатор Universal Extractor-а не го разглобява...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.09.09 13:46



Изненада!
Преди малко видях, че ФФ не ми отваря клипове в Тръбата и в Бокса.
Пише че или ДжабаСкриптовете ми са забранени или флаш плеъра е стар.
Верно, че скриптовете съм ги бастисал и ги пуснах за двата сайта.
Бокса подкара клиповете, Тубата - не.
Остана стара версия, но при опит за онлайн ъпдейт каза, че и това съм забранил; вкарах adobe.com в allow-списъка за онлайн ъпдейт.
Не ще.
Свалих и стартирах флашплеъра - инсталира всичко в...E:\Program Files\Opera\program\plugins\.
Ръчно прехвърлих dll-ите и останалото в плъгин-папката на ФФ - пак не ще.


А в Бокса всичко се отваря.

Ааааа, да се...разрешавам скриптовете, но по бързия начин с с клик на No scripts екстеншъна. По този начин никога не се дава наистина пълен постоянен или временен достъп. Само през подробните настройки.
И Тръбата тръгна с временно пълно разрешение. До отменянето му ще работи.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано04.10.09 22:56



Имам един сложен за мене въпрос...
Искам да си направя три профила на ФФ и да си ги сменям през filemanager-а, обаче не зная как става това.
Направих вече filemanager-а, въпросът е как да инсталирам другите два ФФ.
В момента съм с 2.0.0.20, искам да направя с 3.0.5 и с 3.5.3. Но чисти, без никакви настройки, "както майка ги е родила"...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Редактирано от Sapiens на 04.10.09 22:57.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.09 19:00



Това и на мен ми е непонятно, но докато рових и четох насам-натам си изясних, че ЕХЕ-то, което си е в ПрограмФайлс, се обръща към ИНИ-то, където е записано кой профил в момента е дефолтен и стартира него. Ако не намери профил, отговарящ на името (или ако профилът е изтрит), създава нов, "фабричен".
Обаче инициатор на процеса си е ЕХЕто, което е за съответната версия.
С други думи версията на ФФ не е в профила, а в ПрограмФайлс. В профила са всички потребителски настройки (пароли, кукита, сертификати, запазени форми, стартпейдж, панели, бутони и тулбари, шрифтове, езикови настройки, цветове - изобщо всичко, което се променя през Настройки) + екстеншъните и темите.
И ми се струва нонсенс обвързването на версия с профил.
Променяйки версията, променя се папката на ФФ в ПрограмФайлс, след което ЕХЕто стартира новата версия пак през ИНИто, указващ с кой профил да е настроен браузера. Затова и при онлайн ъпдейтите интерфейса на ФФ е същия, както при старата версия.

Дано си схванал какво точно е мнението ми.
И дано се появи някой, който е по-добре запознат с браузера и отговори по-ясно.

Опитай 3 чисти инсталации на посочените версии, като сменяш мястото за инсталиране. Ако не прави някакви по-съществени записи в Регистратурата, то е възможно да стартираш коя да е от трите инсталации, евентуално И едновременно, и да ги насочваш към един и същи профил в АппсДата.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.10.09 19:51



Принципно, ако не се укаже нещо изрично (а аз не знам точно как), новата инсталация "се качва" върху старата и приема настройките, направени до този момент.
Затова не мога да направя три отделни профила с трите версии, като ги сменям от направения вече profilemanager.
А не може да няма някакъв начин, убеден съм.
Мисля, че трябва да се направи нещо, така че новата инсталация да не вижда старата, включително и настройките, за да се качи съвсем на чисто.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.09 20:24



Принципно, ако не се укаже нещо изрично (а аз не знам точно как), новата инсталация "се качва" върху старата и приема настройките, направени до този момент.

Инсталацията (програмата/браузерът) е в Х:\Program Files\Mozilla Firefox\
Настройките са в профила - Х:\Documents and Settings\хххххх\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\.

Новата се качва в/у старата в папката и при старта си търси настройките на място, указано от profiles.ini, който е записан на 1 ниво над профилите.


Затова не мога да направя три отделни профила с трите версии, като ги сменям от направения вече profilemanager.
Рrofilemanager-а е част от инсталираната версия и не е част от настройките/профилите. Той просто указва при старт на ЕХЕ-то, кои точно настройки да приеме.
Няма връзка версия <--> профил; то и затова се казва мемиджър на профилите. За да стане твоето желание трябва да има мениджър на версиите.


Мисля, че трябва да се направи нещо, така че новата инсталация да не вижда старата, включително и настройките, за да се качи съвсем на чисто.

Три отделни инсталации. За да не вижда следващата преходната и да й се накачули, сменяш мястото на инсталиране, примерно Х:\Program Files\Mozilla Firefox2\. И се надяваш, че в регистрите няма сериозен запис.
Всяка ще си направи отделен профил, няма начин да са с еднакви имена, защото се присвояват случайни символни поредици.default. Нз обаче какво ще стане с ИНИто, там няма как да укажеш ново място и вероятно всяка следваща инсталация ще го настройва за себе си. Но с Нотпад този проблем е елементарно решим.
После вече можеш към всяка инсталация да "присвоиш" и трите профила, които да се сменят с нейния си profilemanager.

Но не виждам начин как, с мениджър, да избираш "Стартирай ми версия 2 и настройките, направени за версия 3.5".



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.10.09 21:07



Може би не съм обяснил ясно.
В момента съм с вер. 2.0.0.20, която ми работи чудесно и си имам всичко, с което съм си свикнал.
Минах и през 3.0, и през 3.5, които са с една степен по-...различни. Бих казал, че 2.0 се различава от 3.0 толкова, колкото 3.0 от 3.5.
При тях (при всяка една от тях!) има по нещо, което не ми работи както трябва, но пък има други много добри неща.
Искам да ги изследвам много детайлно и да се опитам да намеря вариант, при който всичко си е на мястото и работи.
Но не ми се иска да инсталирам и деинсталирам непрекъснато, а искам да ги имам под ръка и трите версии и само с един рестарт да имам тази, която ми е необходима в случая.

Между другото, снощи си изтеглих и инсталирах Safary 4.
Чудесен интерфейс, гъделче...
Но не работи достатъчно добре, отваря ми не в нов таб, а в нов прозорец, с което изобщо не съм свикнал. При това, след като определено съм му задал да отваря в нов таб.
Освен това, при връщане една позиция назад не работи коректно.
И много, много други бъгчета, за съжаление...
Със голямо съжаление ще трябва да се откажа от него...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Редактирано от Sapiens на 05.10.09 21:29.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.09 21:29



Еми три инсталации.
В различни папки в ПрограмФайлс.
Не се сещам за друг менъджмънт м/у версиите.

ПП: Любопитно ми е...При тях (при всяка една от тях!) има по нещо, което не ми работи както трябва, но пък има други много добри неща.
Можеш ли накратко да нахвърляш основните неработещи и основните добри неща?
ФФ ми е основен браузер от версия 0.8 и винаги съм си го ъпдейтвал онлайн, при излизане на нова, фирмена (не Замундска), стейбъл версия.
За първи път проблеми изпитах с 3.5.1 - помнеше аутокъмплийта във форми, сърч и адресно поле само до смяна на датата в часовника и в някой сайтове, изискващи регистрация, включително и тези клубове, не предаваше коректно узер и пас, включително и ръчно въведени, заради които опитах миграция първо към Сафари и после към Опера.
Но Фокса си е Фокс и след като Пръча ме светна как да си създам чист, "фабричен" профил, а после вече открих как да прехвърля стария, дето ми правеше проблеми, в новия и да си имам ФФ, какъвто си искам, но без проблеми, нямаше начин да не се върна.
После и малко "усъвършенствах" процедурата и за 2 мин. и малко го клонирах в/у лаптопа


Та затова ми е интересно какво не му харесваш и какво му харесваш.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.10.09 22:56



Във вер.2, до последната 2.0.0.20 ми реже клиповете, примерно на Ютюб. Показва ми само долната третина на клипа и при скролиране на страницата надолу показва малко повече, но никога целия клип, т.е., прозорец на Flash Player-а.
В 3.0 и 3.5 пък не ми помни никнейма и пасуърда и трябва всеки път да ги въвеждам.
В последния вариант пък ги запомни, но трябва да напиша първата буква от името, за да се инициира запомненото, освен това иска ръчно да му натискаш или вход или ентер, за да се стартира. При 2.0 това става автоматично (изписването), само трябва да натиснеш ентер и влизаш.
Изобщо, в 2.0 всичко е много по-удобно, но пък няма темите, с които съм свикнал и екстенжъните, които вършат много полезна работа, например FEBE и други полезни нещица.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.09 23:32



В 3.0 и 3.5 пък не ми помни никнейма и пасуърда и трябва всеки път да ги въвеждам.
-чеканат ли е бокса за запомняне на пароли?
-сигурен ли си, че при първото ръчно въвеждане и изскачащия ред за запомняне на паролата, не си дал "Никога за този сайт"?
-някои сайтове не позволяват запомняне на пароли в месинджър, при мен това е иПей (макар, че в уж по-защитената Опра и в Сафари ги помни). В ДСКДирект пък ги попълва и след това пак ме пита дали искам да ги запомни.
Виж в пасуорд-мениджъра да не би да имаш по няколко запомнение юзернейм-пасс за даден сайт. В този случай наистина трябва да напишеш първата буква за да знае коя точно двойка да въведе; при мен така е в мейл.ру - имам няколко акаунта и когато се обръщам към пощата през уеб, а не през мейл-клиента, трябва да вкарам първата буква за да знае кои точно юзер-пас да въведе.

освен това иска ръчно да му натискаш или вход или ентер, за да се стартира.
Ми в повечето случаи е точно така - ФФ въвежда юзер-пасс, а ти натискаш Вход или Ентър. В сайтове, който ползват кукита и не си ги забранил за тези сайтове (тракерите са така) - влиза директно. Но в останалите случаи - тези клубове, други форуми, банкови акаунти - само въвежда, а ти потвърждаваш входа. В Опера е обратно - полетата чакат, а когато потвърдиш в Жезъла, браузерът въвежда юзер-пас и влиза.

За Туба нз, почти не го ползвам, но когато ми се е налагало си е бил цял.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано06.10.09 00:33



Нищо неправилно не съм правил, не ползвам за сефте ФФ.
Заради това "накъсване, отрязване и изчезване" на отворения прозорец на Адобе Флаш Плейъра минах на 3.0 и "си оплюх брадата"...Като инсталирах тройката, всичко с флаш Плейъра се оправи, но със запомнянето на букмаркс и логването започнаха такива проблеми, че се наложи да се върна в 19-ти век, при 2.0.
Това е. Сега нямам FEBE и Xmarks, но пък всичко си ми работи добре и коректно.
Обаче съм такава гад, че не мога да се примиря, че както казваше ИнжИнера: "някаква щайга с части, за която съм дал куп пари ще ми дава акъл какво да правя..." (автентичен негов лаф...).

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.10.09 10:53



Е, при мен пък изчезна аутокъмплийта.
Но с нов профил и после прехвърлянето на настройките от стария всичко се оправи.

Още нещо - В НАстройки --> Лични данни има един падащ лист "История, ФФ ще:"
Ако е на "никога няма да помни", вероятно наистина няма да помни нищо и ще трябва всеки път да се въвеждат пак.
Ако е на "Частни настройки" трябва да се настройва всичко; какво да помни. Там има чекбокс "Поверително сърфиране" - той внася ограничение, независимо от твоите желания.
Долу има друг "Изчистване на историята при изход" със съответните настройки; там се чеква какво да помни и какво да изтрива при изход.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.10.09 13:06



ММС!!! (Мама Му Стара!!!)
Както казват по ботевградско "То са па и трапе!"...
Някой може ли да ми обясни защо съм длъжен да търпя тъпата Мозила да ми скача по по нервите? Риторичен въпрос...
Направих си труда и инсталирах три Мозили (направих нещо като триглава Мозила...

) - 2.0.0.2, 3.0.13 и 3.5.3, с единствената цел да разбера защо след всяка нова версия Мозилата става все по-тъпа.
При версиите до 2.0.0.2 имам удоволствието да работя като цивилизован потребител - запаметява ми безпогрешно пасуърдите и никнеймовете за тези места, където е необходима такава идентификация.
При версиите от 3 нагоре това липсва.
Въобще не ме интересува колко по-велика е станала мозилата от версия 3 нагоре, интересува ме защо нямам този комфорт, който имах с двойката.
Ще си направи ли някой труда да обясни на прост човек като мене, на достъпен и човешки език какво, аджеба, трябва да направя, за да имам и Мозила 3.5.3, и комфорт в работата си.
Знам, че отговорът е - "Ами, мини си отново на Операта...", но въпросът е принципен...


"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.10.09 13:12



При версиите до 2.0.0.2 имам удоволствието да работя като цивилизован потребител - запаметява ми безпогрешно пасуърдите и никнеймовете за тези места, където е необходима такава идентификация.
При версиите от 3 нагоре това липсва.


Е, как ще липсва? Аз съм с 3.5.3 и да не мислиш, че сам си вкарвам никовете и паролите?
Риторичен въпрос



Ако си прочел цялата тема си видял, че това беше едно от основанията ми да я открия с мерак за минаване към опера. При мен ги помнеше, ама нещо не ги предаваше както трябва към дадения сайт. Даже и ръчно да ги въведа ме отхвърляха.
Но после, с нов профил и прехвърляне на всичко от стария, включително запомнените пароли, работата си тръгна на 6.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.10.09 13:38



Добре, де, а защо е необходимо да става по този дивашки и мъчителен начин?
Какво пречи да си работи всичко коректно и без тези фортиции?

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.10.09 14:07



От мен ли чакаш отговор????



Предполагам, че се дължи на опънсорса и възможността на всеки, който му хрумне нещо интересно, да го дописва. Предимно като екстеншъни. Което не е лошо, но неминуемо води до конфликти. С някои ядрото се справя, с други - не и се налага с по някой "фортик" да му се помага.
Имам колега, който ползва ФФ от 0.8 насам, винаги ъпдейтва от официалния сайт при напомняне и ползва единствено ФлашГот и никога не е слагал нищо друго. Не се е оплаквал от каквито и да е проблеми с Лисицата



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.10.09 18:43



Е, да, ама аз пък се оплаквам...
И един да се оплаква, значи все нещо не е наред...
Според тебе, значи - чиста инсталация на тъпата Мозила 3.5.3 и наново качване на всички екстеншъни и пароли, това ли е "ключът от бараката"?
Ама и аз защо ли питам, след като Операта ми работи безупречно отвсякъде...
Въпросът беше принципен и си остава принципен.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.10.09 19:09



Аз даже и не правих нова, чиста инсталация.
Ползвах си "мръсната". Промених леко името на профила си, рестартирах ФФ и той като не го намери, създаде чисто нов, празен профил. Върнах името на стария профил, пипнах ИНИ-то за да зареди него - тази еквилибристика се избягва с ползване на profilemanager, ама още не знаех за него.
После сложих

в недобревървящия си 3.5.3 и му бекъпнах целия профил, с всички настройки. Веднага след това възстанових профила, но в новосъздадения, празен профил (то и не можеш да възстановиш в/у вече отворения).
Рестартирах ФФ с новия профил си получих стария, с всички настройки и запомнени пароли, аутокомплийти и т.н., но вече всичко си бачкаше ОК.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано17.10.09 20:39



> "Въпросът беше принципен и си остава принципен."

щото са малоумни. блестящ пример е идиотския им location bar в 3.0:



въобще, във всяка следваща версия осират по нещо. засега не възнамерявам дори да пробвам 3.5.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.10.09 21:40



"Е това чукане чаках..."
Най-накрая един да се осмели да каже това, което си мислех отдавна...
Като не могат, да не се мъчат да се правят на велики, да ги **а...
Операта що няма такива проблеми, а?

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.10.09 10:31



Доколкото схванах възмущението ти (а не съм сигурен, че го схванах

), ето ти решение.
about:config
пиши browser.urlbar във филтъра
поиграй си с 3 ключа:
- browser.urlbar.maxRichResults, дефолтно е 12, показва колко хита да изкара в падащия списък при всеки въведен в адресното поле символ; опитай с 0.
- browser.urlbar.autoFill, дефолтно е false, смяната на true води до автом. допълване на пълния адрес, ако намери съвпадение в букмарките или хисторито и така прекратява търсенето
- въведи си ключа, който в 2.х правеше това, което (си мисля, че) искаш - десен клик->нов->булев; името на ключа е browser.urlbar.matchOnlyTyped, а стойността - true.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано18.10.09 17:34



Вече всичко, или почти всичко, вече е наред.
Според твоите указания, за което много благодаря, направих чист профил, след което инсталирах и върнах това, което ми трябваше с FEBE.
Сега работи прилично.
Само мъ-ъ-ъ-ничко още нещо ме дразни, но не вярвам да може да се отстрани.
Когато има само един отворен таб, за да го затворя, необходимо е да отворя нов (празен) таб, за да мога да затворя последния отворен.
Проверих абсолютни настройки - не може да се настрои по друг начин.
Тъпо е, но не виждам друг начин...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.10.09 17:50



Мда, едно от малкото предимства на Опера е, че може да затваря и единствен таб.
При ФФ не става, затваряйки единствен таб, затваря се целия прозорец, а ако и той е единствен - целия ФФ.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано18.10.09 19:35



Плохо получается...
Значи не е до настройки...
А е много досадно.
А защо Опера могат , а FF - не могат? Пак риторичен въпрос...
Ще чакаме да ни поникнат бради като на ZZ-Top, дано дочакаме към версия 5 и нещо...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано18.10.09 20:57



Има идеално решение и на този въпрос - Last Tab Close Button 0.2.1.



"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.10.09 21:43



Това трябва да е екстеншън
А какво става като затвориш и последния таб? Какво остава на екран?

Аха, разбрах. Според описанието трябва да остане Fast Dial скрийн, както е при Операта и му се радвах или Speed Dial скрийн, което е същото при Сафари и което най ме кефеше в епълския браузер.
Обаче при мен остава просто празен бял таб


Утре ще трябва да го поразцъкам.

А докато го намеря нацелих ...много ще ми помага, както понякога затварям без много да гледам какво точно.

Редактирано от Cтepн™ на 18.10.09 22:07.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано18.10.09 23:31



Да, екстеншън е.
Дава на последния таб бутон за затваряне.
Когато затвориш последния актуален таб, след него остава празен таб с надпис "неименуван", но пак с бутон за затваряне. Като го натискаш нищо не става - само екранът леко примигва.
Това е идеалният вариант за FF, поне мене напълно ме устройва.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано19.10.09 09:46



> "При ФФ не става, затваряйки единствен таб, затваря се целия прозорец, а ако и той е единствен - целия ФФ."

на мен не ми затваря нито целия прозорец, нито целия ФФ. ако е последен TAB - остава един брой празен такъв. да не би да говорите за firefox-3.5?



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано19.10.09 09:50



играл съм си с какви ли не ключове. из форумите казаха, че с ключовете се оправяло за бетите на 3.0.

ползвам екстеншън (Old Location Bar), който се справя прилично добре, но не е там работата - въпросът беше принципен, а именно, че след всяка нова версия осират нещо, което в старата е било по-добре и са нужни какви ли не фатки и чалъми, за да се приведе браузъра в приличен вид.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.10.09 18:44



Е, точно затова се ядосвам и аз, просто заради принципа, че не може и не бива да се постъпва така с потребители...
Не, че не мога да им туря една майна и да си мина на Операта (която, всъщност, ползвам непрекъснато паралелно и с огромно уважение и удоволствие...) и хич да не чакам като тебе всяка следваща версия, за да видя какво още са осрали...



"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.09 20:57



Да, така се получи.
Обаче си свалих екстеншъна Fast Dial и като затворя и последния таб се появява той, със сложените в него картинни линкове, точно както в Опера.
А това за мен е оптималния вариант. Даже си направих Fast Dial за стартова страница.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.09 21:26



Значи въпросът е по-глобален. Отворен или затворен код.
Опера, ИЕ, Сафари са със затворен код. Каквото направят или се сетят разработчиците - това е. Каквото ти разрешат да донастройваш - толкова.
ФФ е отворен. За мен това е огромно предимство - когато много потребители видят нещо хубаво в друг браузер, все се намира кой да допише добавка за това в Лисицата. Аз в Операта бях очарован от 2 неща - Fast Dial* и жестовете. Които обаче в затворената Опера бяха фиксирани за около 15 действия и с непроменяеми движения на мишката. На някой също са му харесали и е написал екстеншън за отворения ФФ, ама го е направил за над 80 действия и можеш сам да си зададеш движения - каквито искаш и на които действия си искаш. Плюс изчертаване на жеста, за всеки случай. Също и ФастДайъла - сам си решавам колко линка да сложа и как да изглеждат.
Друг му хрумнала друга добавка и я реализирал. И т.н.
Лошото е, че винаги има риск от несъвместимост и евентуално бъгясване, аз лично го изпитах, но пак отворения характер на ФФ ми помогна да го преодолея с малко усилия, които споделих и с теб. И съм убеден, че възможностите на опънсорса са много повече от евентуалните крашове от несъвместимост в модулите (добавките).

Имам една 8 ГБ флашка, дето я наречена само за портабъли, дето си ги правя и дето я влизат в употреба, я не. Обаче има две неща, дето винаги ги ползвам на чужда машина - един идеално настроен по вкусовете ми ТоталКомандер, "затворен" във флашката и винаги готов да бъде допълнен с нещо, кодек за МРС например, без да се прави наново. По абсолютно същата схема е и ФФ 3.5.3, който също може да се добавя с благинки без да се прави наново портъбъл. Само добавям чрез ехе-то в профила.



* Всъщност FastDial-а в Операта са я краднали от TopSite на Сафари.
Само дето не са го направили толкова красиво като Епъл, а и при ФФ я няма красотата.
Виж сам как изглежда TopSite в Сафари:


А при тях и хисторито е подобно:


Да ти е кеф да браузваш.

Редактирано от Cтepн™ на 19.10.09 22:13.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.10.09 23:10



Благодаря ти за обясненията, наистина, отвореният код, освен всичко, и задължава към коректност и отговорност.
Много ми хареса TopSite за Safari, както и начинът, по който се отваря и представя History-то, но за голямо мое съжаление, не успях да ги намеря и инсталирам...
Имам инсталиран Сафари 4, но още не съм свикнал с него, чудесен е като интерфейс и трябва човек да привикне към особеностите му.
Ще ми помогнеш ли малко да си кача TopSite и този начин за показване на History-то.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.09 23:41



Отваряш преференциите на Сафари 4 (от падащото меню при натискане на зъбчатката, най накрая на адресния ред-това са сетингите)
Отиваш на Букмаркс.
Чекващ "Include TopSites".*
Непосредствено преди адресното поле се появява една икона с точки (вижда се на снимките).**
Натискаш я и си в джаза.
Хисторито се появява в показания на снимката вид като си в ТопСайтс и кликнеш на полето СърчХистори (долу вдясно).
Има и комбиниран картинно-текстови вид на хисторито - натискаш иконата му - часовник, точно преди тази на ТопСайтс.

Ако през сетингите включиш да се показва Букмарк бара, то в началото му има една книжка, тя отваря COLLECTIONS, където по този начин можеш да видиш и хисторито, и букмарк бара. Страхотна красота е.

ПП:* Ако не виждаш "Include TopSites", значи ДиректХ ти е по-нисък от 9с и/или видеокартата ти не поддържа работа/използване на този ДиректХ и нямаш шанс.

ППП:** Хм, не помня дали иконата се появява дефолтно там или аз я сложих...през сетингите-->къстамайз тулбар и влачиш иконата нейде по баровете.

Редактирано от Cтepн™ на 19.10.09 23:46.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано20.10.09 00:03



За най-голямо мое съжаление, явно и видеоконтролерът ми е слаб, и нямам по-нова версия на ДиректХ...
Всъщност, ДиректХ е точно 9с, а картата ми е NVIDIA GeForce FX 5500.
Явно ще се радвам на тази хубосия при следващ ъпгрейд или нов комп...
Благодаря ти за обясненията.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Редактирано от Sapiens на 20.10.09 00:19.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.10.09 14:40



мда, в 3.5 се затваря всичко. това е една основателна причина да не го инсталирам на истински компютър.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.10.09 18:35



да, но щом не искаш да се затваря му казваш да не затваря, а да остане празен таб или с нещо друго в него.
Който иска да му се затваря си го прави да му се затваря.

Ей тази гъвкавост е основателната ми причина да е дефолтния ми браузер. Даже вече си го разнасям на флашката и на който и компютър да седна си имам ФФ, клониран от десктоп-машината ми у дома.
Заедно с клонирания ми ТС, също толкова гъвкав, наистина "се чувствам като у дома си"





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.10.09 19:19



> "да, но щом не искаш да се затваря му казваш да не затваря, а да остане празен таб или с нещо друго в него. "

къде му го казваш това?



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.10.09 19:24



щом не искаш да се затваря му казваш да не затваря, а да остане празен таб или с нещо друго в него

Да, ама не може да остане изобщо без табове, за разлика от Операта!...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.10.09 20:04



Може и да е въпрос на настройки, но сега си пуснах Операта - след затваряне на всички табове (един по един или със "затвори всички") ми остава Бързо избиране.
Пак си има таб горе, само дето е без Х за затваряне и не може никакси да го затворя.
При Сафарито ми, ако са останали 2 таба и затворя кой да е, то се затваря и другия, а съдържанието му остава в прозореца на браузера.
Не виждам някакъв практически смисъл от това, но всеки си решава сам.
А нищо чудно и екстеншън за ФФ да има, дето прави същото - затваря последния таб и оставя празен прозорец или прехвърля в него съдържанието му.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.10.09 20:26



...Сапиенс беше дал линка малко по-горе.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.10.09 21:22



ъхъ, да, тъкмо се чудех

, че си нямам друга работа :)

ъпгрейд към 3.5, ама някой друг път. да си заврат версията някъде из хралупите на дизайнерите си.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.10.09 21:37



Tools > Preferences > Advanced > Tabs > Additional tabs options > Allow window with no tabs



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.10.09 21:42



Ми то това е красотата - ръгаш толкова, колкото ти е сладко


Пък и какво ти пука, то да е торба с камъни, че да ги мъкнеш, има си RAM за целта.
Един чист ФФ е няколко МВ.
И даже браузва

още един готин, да си го добавиш в колекцията

Редактирано от Cтepн™ на 22.10.09 22:06.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.10.09 21:43



При Сафарито ми, ако са останали 2 таба и затворя кой да е, то се затваря и другия, а съдържанието му остава в прозореца на браузера.

По-скоро не затваря всички табове, а ако има само един таб - затваря toolbar-а с табовете - да ти освободи повече място за надничане.



Ъ... операта също го можеше, май.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.10.09 21:46



И какъв е смисъла? Остава празно сиво поле като браузер и пак трябва да отвориш таб за да заредиш контент.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.10.09 22:01



Хе... заема малко по-малко памет... като си я минимизирам в трея.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.10.09 22:03



По-скоро не затваря всички табове, а ако има само един таб - затваря toolbar-а с табовете - да ти освободи повече място за надничане.
Технически казано - да.
Популярно казано - както го казах





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.10.09 22:40



Ти пък.
1 ГБ е 30-ина кинта...ХР с 3 гиги стига за всичко.
И всичко ти е под ръка





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.10.09 22:58



ХР с 3 гиги стига за всичко.

Ама аз съм с два...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.10.09 23:04



Свръхпретрупаният ми ФФ в момента гълта 150 МВ РАМ и още малко виртуална.
Още 3 пъти да го натоваря, пак ще заема малка част от РАМа, дори и да е 2 ГБ





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.11.09 22:05



След като направих чиста инсталация на тъпия ФФ и си мислех, че вече имам поне част от сладките функции на Операта, оказа се, че има още един супергаден гаф.
В Отметки исках да "отметна" (мама му стара, по-тъп превод на Bookmarks просто не може да съществува...) един линк, при което се установи, че не се виждат изобщо т.н. "отметки" при необходимост да потърсиш конкретна папка, за да сложиш там линка.
При това, за обиновен преглед всичко си се вижда и ползва идеално.
Засега тихо псувайки ФФ 3.5, отварям любимата Опера, букмарквам си линка спокойно там и размишлявам как по-елегантно да ги прехвърля от Операта в тъпия ФФ (без да прехвърлям абсолютно всичките)...



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.11.09 00:09



След като имаш готината Опера - за какъв дявол ти е тъпия фф?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано24.11.09 00:18



мда, firefox определено деградира.

с тия темпове, с които я съсипват, няма да се учудя ако след година google-chrome я надмине още преди да е достигнал ниво за реално ползване.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.11.09 19:37



Абе, и аз вече доста отдавна се чудя...
Всъщност, защо ли изобщо минах от Операта към "недоклатената" Мозила, след като не ми е необходима нито прекалена бързина, а много повече - удобство и коректност в ежедневната работа.
Още малко ще я потърпя... Ама малко.
И ще използвам един типичен готин ботевградски лаф, любим и на ИнжИнера:
"То са па и трапЕ!", изказано с дълбоко възмущение.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.11.09 19:38



Така,де! Баш за това говорим!



Тема Излезе opera-10.10 - важно за Colombinoнови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано24.11.09 22:42



във връзка с






Fixed:
>>>>
* The Ctrl+Z keyboard shortcut; now opens the most recently closed tab when all tabs are closed ***
<<<<

проверих го - верно са го оправили ;)



Тема Re: Излезе opera-10.10 - важно за Colombinoнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано25.11.09 10:13



Мерси. На 21-ви инсталирах нова опера, че се преинсталирам на бачкането и още си беше предната версия. Тук наистина е фикснато.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.12.09 17:12



мдаа, google-chrome подкараха extensions. от няколко дена съм сложил един супер луд и не е гърмял - "Personalized Web". вкарал съм ръчно "Remove It Permanently" от мозилата чрез него.

май скоро ще има "bye-bye FF", но да не казвам голяма дума.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано22.12.09 17:25



Днес колегата ми демонстрира mouse gestures. По-важните неща ги има.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Colombino]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.12.09 17:38



с тва "Personalized Web" можеш да вкарваш CSS, HTML и JS в страница, която браузиш. много е яко.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.12.09 21:18



Tова коя версия?
Бях изпробвал преди време един кром, но хич и не ме впечатли.
А дано са подкарали по пътя на ФФ, че ми требе нещо хубаво за втори браузер, нещо настроеваемо...в момента секънд ми е Операта, ама ми дървеене, не мога много да пипам


Щях да кажа, че докато не направят, Гуглето, де, жестове, поне наполовина като Лисчовите...поне само на десния...ама Коломбиното вече се хвали с тях
Ми идат празници, има време за опити



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.12.09 22:35



става дума за версия 4.0.266.0-r33992

(btw, аз карам на unstable-s, така че балига ко щв в утре...)

p.s. за windows забелязах недостатък - понеже от време на време дава че некаф сайт не може да се отвори, в линукса при Reload се оправя, нов бозата тряя се пуусне наново целия брраузър.


p.s.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.12.09 14:03



Погледнах си сега сетъпа, от който пробвах кромчето - вер. 1.2.131.11 от 02.09.2008, явно са напреднали версово





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.01.10 14:55



Продължавам да не съм впечатлен особено от Хрома, сложих 4 бета.
Интерфейсът е откраднат 1:1 от Сафарито на Епъл, включително дисплей и сетинг-бутоните горе вдясно...само дето в Сафари може да се добавят бутони вляво на адресбара, а тука - не или поне аз не намерих как.
НюТаб с картинни линкове и история е доста несръчно копирано от Сафари, дори екстеншъна ФастДаъйл на ФФ е много по-читаво копие.
Жестовете биват, могат да се препрограмират и добавят нови, тук са крали от съответния екстеншън на ФФ, макар и донякъде.
Адблок има някаквъв автоматизъм, ама аз искам ръчно и нещо не ми спори...засега; покрай рекламния фрейм убива всичко.
Потребителското настройване и най-вече пълен контрол от потребителя на сигурността - никакви ги няма; даже тъпите кукита може да са само он или офф, никакъв юзерски контрол. Даже не намерих опция да ми пази историята само 2 дни, а не вечно. Добро начало е отваряне в инкогнито-таб, но и това е препис на праивит браузинг в Сафари.
Единственото, което ми хвана око е лъзгането на табовете с мишката и местене/връщане в/от нов прозорец на съдържанието на таб.
Вярно, доста по-бърз и пъргавоотварящ се от натоварен като муле ФФ, но не знам как ще е, ако го натоваря с 30+ екстеншъна. А ако ми трябва бързина - гол ФФ без добавки също е супербърз.
Абе явно се развива, ама като стигне до версия 10 и нагоре, може и да е вече рийди за нормален браузинг.

ПП: Даже не знам с колко грешки написах този пост...не намерих правописен бг-речник като екстеншън за Хром.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.01.10 22:18



не намерих правописен бг-речник като екстеншън за Хром

Хехе... баси изкривяването, дето получават хуманите от тенекетата... Най-добрият речник би трябвало да ти е между ушите...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.01.10 09:51



Да, де, ама не мога да пиша с ушите си по клавиатурата; за тази цел ползвам 10-те кебапчета, които са по-обемни от бутоните на нетбука и на мобилния телефон. И закачат по няколко, та не е зле после с червенко да ти показва къде си натискал по два, че да не се излагаме.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано07.01.10 14:52



> "Адблок има някаквъв автоматизъм, ама аз искам ръчно и нещо не ми спори...засега; покрай рекламния фрейм убива всичко. "

- по-ръчно от това едва ли има изобщо накъде.

p.s. аз карам на unstable, който от днес е 4.0.288.1-r35555, но го ползвам най-вече вместо unrestricted profile и затва съм му сложил ей тая "тема":




Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.01.10 16:44



Е, и аз така пиша

ама после си проверявам писаното. Е, ако е важно, де - понякога не ми пука особено...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.03.10 21:32



Умишлено повдигам темата.
Колкото по-чаровно става Сафари-то, толкова по-тъпа става Мозилата, а любимата ми Опера си е все така хубава...
Отново имам проблем с Мозилата...
След като вече си бях решил всички проблеми, дяволът (не,бе, редовната "проверка за обновления"...) ме накара да ъпгрейдна до версия 3.6.
Уж наглед нищо не се промени и си отдъхнах спокойно, но след много малко време установих, че много трудно скролирам в сайта NNM.RU, направо жива мъка...
Проверих настройките на мишката - нищо.
Сетих се да пробвам с другите ми браузъри - всичко е нормално, само в тъпата Мозила има този проблем, който жестоко ми образува нерви...
Помагайте със съвет, само не ме съветвайте да си сменя мишката, браузъра или Уиндоуса...
Това вече сме го чували многократно...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано23.03.10 22:43



firefox-3.6.2/Linux:
скролирам го със съвсем нормална скорост. примерно, на око не е по-бавно от скролирането на бъгавите клубове на дир беге. дори временно му разреших де що скриптове са му накачулили да зарежда - никаква промяна в скролирането.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.03.10 23:08



Току-що си качих 3.6.2 - без никаква промяна в скролирането, като за отбелязване е, че не е навсякъде, например в ДИР-а е абсолютно нормално.
Единствено засега открито е в този сайт - NNM.RU, който посещавам най-редовно и това много ме дразни.
А Сафари-то е трепач отвсякъде...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Canadian_ (непознат )
Публикувано23.03.10 23:09



Смени браузъра. Чакаме ИЕ9



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано24.03.10 02:01



ако не ме домързи ще сложа 3.6 на клетото компютърче вкъщи, за да видим как е с бозата, щото тука няма никакви бавения в nnm.ru



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Canadian_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 12:49



Казах да не ми се дават съвети за смяна на браузъра.
ИЕ принципно не ползвам от 15 години и имам намерение да си остана девствен в това отношение, дори и да излезе ИЕ10 и да е платинов отвсякъде.
Ручай си го на воля, приятелю...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 12:55



Бавенето е само с Мозилата и само в този сайт. Е, сигурно и в други, но е много вероятно да е от сайта и то само в Мозилата. Никъде другаде няма такова бавене - превъртам по 4-5 пъти с колелцето за скролиране на мишката, а скролирането е минимално и страшно дразнещо.
Абе, направо ще хвана тендовагинит от въртене.



"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Canadian_ (непознат )
Публикувано24.03.10 15:10



Подведе ме ника ти. В крайна сметка никой не те задължава, тук сме за да даваме мнения без да пищим като ощипани госпожици.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано24.03.10 16:55



уффф, едно си баба знае...

бавенето е само с мозила, само за този сайт и само за твоя компютър.

толкова ли неясно го написах по-горе или си чешеш клавиатурата?! ето ти още веднъж:

на компютъра ми в офиса, скролирането с мозила firefox 3.6.2 в сайта nnm.ru е нормално, както при всички останали сайтове.



p.s. разгледай about:config с филтър scroll и си поиграй с опциите. със сигурност грешката не е в mozilla.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Canadian_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 19:03



Е, да, ама ти явно си доста тъповатичък, след като съвсем ясно в първия си постинг изрично помолих да не ми се дават тъпи съвети да си сменя мишката, браузъра или компютъра, защото от такива олигофрени ми е писнало... I`m clear?
Аннадънму, оладжак...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Canadian_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 19:06



А, забравих да попитам - кои сте тези, които "чакате да излезе ИЕ9"?
За да ви знаем и да ви се възхищаваме от сърце и душа...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 19:11



Извинявай, не съм прочел достатъчно съвестно...
Благодаря ти за съвета!
А според тебе, възможно ли е да е от мишката по някакъв начин?
За мене, все пак е интересно защо различните браузъри реагират различно в такъв стандартен случай... Както и да е. Ще се възползвам от съвета ти.

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Canadian_ (непознат )
Публикувано24.03.10 20:21



хахахахахахаха! Стигнахме ли до смяна на мишката?



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Canadian_ (непознат )
Публикувано24.03.10 20:23



Няма страшно, най-лесното е да си смениш ника, да не объркваш хората че разбираш нещо от написаното (както вече установихме в един друг пост)



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Canadian_ (непознат )
Публикувано24.03.10 20:25



Ние, които чакаме да излезе ИЕ9, сме едни, дето като излезе нещо го проверяваме дали става за употреба или не. Понеже сме проверили на какво приличат хвалените тук браузъри, сега чакаме да излезе ИЕ9.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Canadian_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 22:13



Все още не сме...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Canadian_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 22:18



Никът ми е тотално "за заблуждаване на противника".
Иначе съм си тъп и си го признавам, за разлика от тебе...
Приемам по презумпция мисълта на Айнщайн "Колкото по-умен е човек, толкова по-лесно се признава за глупак"...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Canadian_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 22:22



Е, значи "вие" сте 0,0001% от употребяващите браузъри, които прекрасно знаят на практика и от личен дългогодишен опит, че въпросният "щатен" ИЕ е най-продупченият браузър на планетата...
Чакайте си със здраве, дано пък и дочакате, не ви мислим злото...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор letsgoback ()
Публикувано24.03.10 23:08



Моите уважения към Сапиенс, но....
Аз съм с IE, защо не ме дупчат?


Експлорера ми е най-удобен и предпочитам да ми влиза всичко, отколкото нищо! А не като вас да се чудя "това що ми не работи, онова що ми не работи..." Остава да кажеш, че IE е кух и се прави от ученици кандидат студенти и неудачници. А ФФ тогава трябва да се изработва от професионалисти, работещи за майкрософт. Така като го гледаш този браузър ИЕ - мъничък ли го виждаш?


Редактирано от letsgoback на 24.03.10 23:17.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: letsgoback]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано24.03.10 23:37



Моите почитания!
Не съм казал нищо лошо за ИЕ и за хората, които са се трудили, за да го направят, освен факта, че доказано винаги ИЕ-то е бил "най-продупченият" браузър от всички налични.
Причините са много и различни, а доказателството са "броят попадения за единица време", ако мога така да се изразя...
Нямам нищо против, че на тебе ИЕ ти е любим и удобен, въпрос на лични предпочитания.
Точно по същата логика от много години Операта ми е любим браузър, въпреки че хиляди хора твърдят, че е сложен и непривлекателен.
Харесваш обикновено това, с което си свикнал, защото си го опознал и усвоил...
Никак даже мъничък не ми се вижда ИЕ-то, даже доста големичък, но това не му пречи да си е "пробитичък", да ме прощаваш...
Разбира се, това са неща, които винаги търпят развитие и местата периодически се сменят, предполагам, че си го наблюдавал този процес...
Така, че - нищо "последно" няма и вероятно и никога няма да има...
За наша радост и добро.

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Canadian_ (непознат )
Публикувано24.03.10 23:59



Това което пишеш няма нищо общо с истината. Вярно е, че преди време имаше много проблеми с тогавашните версии. Вярно е, че благодарение на това се появи лисицата и след нея опери и мозили. Вярно е също така, че Империята на Злото не спи и продължава да провежда пъкления си план за завладяване на света като изкара ново версии, в които, за всеобщо учудване, сигурността беше на ниво. Вярно е също така, че лисицата от в.2 стана по-тромава от ИЕ. Вярно е също така, че останалите браузъри си страдат от същите дупки в сигурноста - чети Секурина. Ако се интересуваш, ще прочетеш, че ИЕ8 е в челото на класацията, нищо че няма да го повярваш.

Та затова чакаме ИЕ9 - да видим на какво прилича. Предварителните тестове са обнадеждаващи.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Canadian_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.03.10 01:04



И защо да не го повярвам? Моето мнение за ИЕ е застинало на ниво 90-те години, откогато не го ползвам.
Нещата се развиват и всяка година един или друг браузър излиза начело като "най-бърз и най-непробиваем в света".
До следващите 6 месеца или година...
но на мене ми харесва не толкова бързината, която е твърде относително понятие, а най-вече приятните и удобни неща в браузъра, "гъделчетата". Аз разполагам с ИЕ6, сега го включих, за да го настроя и поразгледам.
Ей-богу, по-тъпо нещо през живота си не съм виждал...
нито теми, нито интерфейс като хората, нито мога да си настроя шрифтовете, нито мога да установя минимален шрифт, защото съм "недоскиф" и искам удобсдтво в това отношение, нито можах да си импортна bookmarks като хората - 2/3 ми излизат на маймуни, въпреки, че енкодингът е на Windows (cyrilic). Как ли не се опитах да ги изтрия, за да ги импортна наново с нов настроен енкодинг, дано излязат нормално, но и това не мога да направя, а трябва стотиците букмарки да изтривам едно по едно...
Е, това удобен браузър ли е, според тебе, приятелю?
сигурно има и куп още неудобства, но това са откритите от мене за първите 15 минути само...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано25.03.10 10:27



основната причина Opera да ми е назад в класацията е липсата на ограждане на линк, когато се кликне на него:

за какво ограждане става дума. поради същата причина google-chrome е също назад в класацията ми. по-скоро бих ползвал така очернения IE, отколкото тези два браузъра. намирам за неуместно да се избягват добри интерфейсни решения заради едната самоцел "да са различни".

освен това, ако ще си правиш експерименти с IE, прави ги с IE8, щото до версия 6 верно е супер смотан браузър. IE7 така и не съм го виждал и нямам мнение за него.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано25.03.10 10:30



в about:config на firefox по-подходящия филтър е wheel. не съм си играл да ги променям, но ми се мярнаха 2-3, които могат да ти свършат работа за врътката.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Canadian_]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано25.03.10 10:33



> "Вярно е също така, че лисицата от в.2 стана по-тромава от ИЕ."

версия 3.6 е многократно по-бърза от 2.x, дори и аз се изненадах след като update-нах.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано25.03.10 11:26



Отворих и по двата начина, които ми препоръча, погледах, прецених и нищо не направих, и то при условието, че много обичам да експериментирам.


Просто си помислих, че не бива да променям оригиналните настройки само заради това, че скролирането в един определен сайт не ми харесва.
В крайна сметка, ако ускоря скролирането, това ще бъде общо за браузъра, а не само за този сайт.
Ще търся друг начин или ще чакам глупаците да си оправят сайта (макар че само при мене се проявява този дефект...) и ще ползвам друг браузър...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор letsgoback ()
Публикувано25.03.10 14:38



Аз предлагам

4 в 1! Работи като хибрид - кеф ти като IE, кеф ти като нещо друго! С него вече ще можеш да си зададеш и тема! Внимавай като триеш кеша, защото е хибрид и ще затриеш кеша и на IE. Ще можеш да го ползваш за всичко - FTP клиент с парола, имидж виеуер, кепчър.... It is a fast, stable, skinable and 100% Free.




Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Canadian_ (непознат )
Публикувано26.03.10 14:39



Като гледам историята с браузърите се повтаря:



както и историята със зарибяването:





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано27.03.10 16:30



експериментирай смело:

1. променените стойности са в bold и си личат отдалеч

2. оригиналната стойнист винаги може да се върне: десен клик върху опцията -> Reset

3. най-вероятно забавeнo изглежда само за страници, високи по няколко километра, защото скрола е с фиксиран брой пиксели. пробвай

- като гледам размера на скролера, надминават с много nnm.ru, дееба клюкарските сайтове :)

4. - било бъгаво, обаче. има вероятност да го оправят някой ден.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.03.10 21:56



Причината беше повече от банална - паднали батерии на мишката wireless, но въпреки всичко много ти благодаря за съветите.
Прочетох всичко и направих корекциите, няма кой-знае какъв резултат...
При двукратно завъртане на колелцето за скролиране на мишката, в NNM вертикалното изместване е малко и не особено адекватно.

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.03.10 01:25



Погледни това



"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.03.10 02:07





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано29.03.10 12:10



"Opera User Scripts PC/Linux" - opera_scripts.exe ?! ROFL...



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.03.10 22:08





"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано30.03.10 00:22



Аз так и не разбрах ко им се прави на тия скриптове... как се интегрират в Операта...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.03.10 02:15



Бе, откъде да знам, като съм си тъп...
Питай Лудия пръч или Стерн...
Аз даже и скрипт не знам какво е.
И за какво се бори...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.04.10 14:45



Ами проблемът май е в твоя телевизор, при мене си се скролира съвсем нормално сайта, ето ти

.
ФФ 3.6.2/Уиндоус
Една наглед тъпа и необяснима логически идея. На 3-4 пъти ми се случи ФФ да не може да форматира нормално сайта на вестник "Сега" - всички други сайтове си се отварят в нормален вид, само на вестника вместо познатия подреден сайт се появяват някакви разхвърляни линкове, ненормални големини на шрифтове, снимките на майната си. Направо нечитаем, но САМО той; всичко друго на 6. И няма оправия. След почесване по главата и "мамата" пуснах ФЕБЕ да ми направи архив на профила, изтрих го, създадох нов ипак с ФЕБЕ в него преточих архивирания си профил. И всичко със сайта на "Сега" си ставаше наред.
Нямам обяснение, антилогично е, но помогна.

А Сафари си е чаровно, но Гугле-хром става все по-атрактивен...крадат яко от готиния интерфейс на Сафари и готините екстеншъни на ФФ

Редактирано от Cтepн™ на 01.04.10 14:52.



Тема Първи впечатления от Опера 10.51нови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано01.04.10 15:18



Общо взето добре изглежда, макар че както обикновено са навряли много от смислените настройки на майка си у ... аре нема да уточнявам. Общо взето повечето неща могат да се докарат до нормално състояние, само едно ме докарва до ярост - бързото търсене (клавиш '/'). Старото поведение е да изкара малко невзрачно прозорче долу ляво и да си пишеш. Сега вади голям прозорец на дебела лента горе, шифтва цялата страница надолу и мести страницата в началото, така че тая лента да се види (все едно е част от страницата). Безумно. Още няма да я деинсталирам вкъщи, но със сигурност няма да я инсталирам на работа.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.04.10 23:14



Не си прочел малко по-нагоре...
Чистосърдечно си признах, че вината е била в мене - паднали батерии на wireless мишка...
Макар, че така или иначе, скролването във въпросния сайт е определено по-затруднено, отколкото в ДИР-а, да кажем...
При тебе, според видеоснапа, движението при скролиране е плавно, а при мене е някак си на тласъци - завъртам 2-3 пъти скрол-колелцето, а движението среагирва с известно забавяне и на тласъци, просто имам реалното чувство, че някак си се мъчи.
Понякога се налага да завъртя 5-6 пъти колелцето, за да мръдне малко по-осезателно. Обаче това става и с друга мишка, проверил съм го.

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.04.10 12:06



Прочетох, но паднала батерия ще предизвика ефект навсякъде, не само в определен сайт.
Да не би да си задал съвсем малко място за кеш на ФФ? Гледам този сайт е пълен със снимки и ако мястото е силно ограничено може да го препълни. Или пък в сайта да има прекалено много джаваскриптове? При мен са спрени и ако има просто не затрудняват браузера ми.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано02.04.10 23:12



Вероятно си прав.
Сайтът наистина е много пълен със снимки, за джаваскриптове не зная...
Но аз съм бая неграмотничък и ще ти бъда много благодарен ако подхвърлиш съвет откъде да увелича кеша на ФФ . Поне за проба дали е от това...
Джаваскриптовете ги спрях, за да видя дали нещо ще се промени.

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано03.04.10 00:18



Options -> Advanced -> Network -> Use up to...



Тема Re: Първи впечатления от Опера 10.51нови [re: Colombino]  
Автор rigel3 ()
Публикувано19.04.10 13:49



И още нещо ми е интересно: Бутони за затваряне на всеки раздел. Като махнеш отметката къде са дянали бутона за затваряне?

В предишните издания беше горе дясно. Сега не мога да го намеря. Да не говорим, че сумати време издирвах откъде да извадя настройките. Но другите функции са страхотни. Примерно понякога като ми е бавен интернета (примерно дир-а) никой друг браузър не отваря страниците, докато с Опера Турбо си е друга работа.



Тема Re: Излезе opera-10.10 - важно за Colombinoнови [re: Colombino]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано10.05.10 13:04



И в новата (10.53) регрес на бъга - пак не работи Ctrl + Z на Speed Dial.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано16.09.10 20:28



Аз даже и не правих нова, чиста инсталация.
Ползвах си "мръсната". Промених леко името на профила си, рестартирах ФФ и той като не го намери, създаде чисто нов, празен профил. Върнах името на стария профил, пипнах ИНИ-то за да зареди него - тази еквилибристика се избягва с ползване на profilemanager, ама още не знаех за него.
После сложих FEBE в недобревървящия си 3.5.3 и му бекъпнах целия профил, с всички настройки. Веднага след това възстанових профила, но в новосъздадения, празен профил (то и не можеш да възстановиш в/у вече отворения).
Рестартирах ФФ с новия профил си получих стария, с всички настройки и запомнени пароли, аутокомплийти и т.н., но вече всичко си бачкаше ОК.




Извинявам се, че повдигам темата, но отново имам проблем с FF и вече ми писна отвсякъде...
За пореден път се прецаках и допуснах да се се инсталира FF 3.6.9 и автоматично ми изчезна запаметяването по подразбиране на пароли и акаунти.
И, понеже това става за пореден път, отново моля някой да помогне.




Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.09.10 21:08



Ми направи това, което си цитирал...аз цялата тази еквилибристика я направих навремето точно защото аутокомплийта ми спря да работи.
Даже вече знам и по-бърз начин за същото - старт на ФЕБЕ, бекъп в режим "Цял профил", пак старт на ФЕБЕ, директно там създавам нов профил и възстановявам бекъпнатия в него. Цялата какафония е 4-5 мин.
Впрочем 3.6.9 не ми е правила проблеми, а от днес съм с 3.6.10.

Редактирано от Cтepн™ на 16.09.10 21:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.