Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.10.09 10:53



Е, при мен пък изчезна аутокъмплийта.
Но с нов профил и после прехвърлянето на настройките от стария всичко се оправи.

Още нещо - В НАстройки --> Лични данни има един падащ лист "История, ФФ ще:"
Ако е на "никога няма да помни", вероятно наистина няма да помни нищо и ще трябва всеки път да се въвеждат пак.
Ако е на "Частни настройки" трябва да се настройва всичко; какво да помни. Там има чекбокс "Поверително сърфиране" - той внася ограничение, независимо от твоите желания.
Долу има друг "Изчистване на историята при изход" със съответните настройки; там се чеква какво да помни и какво да изтрива при изход.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.10.09 13:06



ММС!!! (Мама Му Стара!!!)
Както казват по ботевградско "То са па и трапе!"...
Някой може ли да ми обясни защо съм длъжен да търпя тъпата Мозила да ми скача по по нервите? Риторичен въпрос...
Направих си труда и инсталирах три Мозили (направих нещо като триглава Мозила...

) - 2.0.0.2, 3.0.13 и 3.5.3, с единствената цел да разбера защо след всяка нова версия Мозилата става все по-тъпа.
При версиите до 2.0.0.2 имам удоволствието да работя като цивилизован потребител - запаметява ми безпогрешно пасуърдите и никнеймовете за тези места, където е необходима такава идентификация.
При версиите от 3 нагоре това липсва.
Въобще не ме интересува колко по-велика е станала мозилата от версия 3 нагоре, интересува ме защо нямам този комфорт, който имах с двойката.
Ще си направи ли някой труда да обясни на прост човек като мене, на достъпен и човешки език какво, аджеба, трябва да направя, за да имам и Мозила 3.5.3, и комфорт в работата си.
Знам, че отговорът е - "Ами, мини си отново на Операта...", но въпросът е принципен...


"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.10.09 13:12



При версиите до 2.0.0.2 имам удоволствието да работя като цивилизован потребител - запаметява ми безпогрешно пасуърдите и никнеймовете за тези места, където е необходима такава идентификация.
При версиите от 3 нагоре това липсва.


Е, как ще липсва? Аз съм с 3.5.3 и да не мислиш, че сам си вкарвам никовете и паролите?
Риторичен въпрос



Ако си прочел цялата тема си видял, че това беше едно от основанията ми да я открия с мерак за минаване към опера. При мен ги помнеше, ама нещо не ги предаваше както трябва към дадения сайт. Даже и ръчно да ги въведа ме отхвърляха.
Но после, с нов профил и прехвърляне на всичко от стария, включително запомнените пароли, работата си тръгна на 6.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.10.09 13:38



Добре, де, а защо е необходимо да става по този дивашки и мъчителен начин?
Какво пречи да си работи всичко коректно и без тези фортиции?

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.10.09 14:07



От мен ли чакаш отговор????



Предполагам, че се дължи на опънсорса и възможността на всеки, който му хрумне нещо интересно, да го дописва. Предимно като екстеншъни. Което не е лошо, но неминуемо води до конфликти. С някои ядрото се справя, с други - не и се налага с по някой "фортик" да му се помага.
Имам колега, който ползва ФФ от 0.8 насам, винаги ъпдейтва от официалния сайт при напомняне и ползва единствено ФлашГот и никога не е слагал нищо друго. Не се е оплаквал от каквито и да е проблеми с Лисицата



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.10.09 18:43



Е, да, ама аз пък се оплаквам...
И един да се оплаква, значи все нещо не е наред...
Според тебе, значи - чиста инсталация на тъпата Мозила 3.5.3 и наново качване на всички екстеншъни и пароли, това ли е "ключът от бараката"?
Ама и аз защо ли питам, след като Операта ми работи безупречно отвсякъде...
Въпросът беше принципен и си остава принципен.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.10.09 19:09



Аз даже и не правих нова, чиста инсталация.
Ползвах си "мръсната". Промених леко името на профила си, рестартирах ФФ и той като не го намери, създаде чисто нов, празен профил. Върнах името на стария профил, пипнах ИНИ-то за да зареди него - тази еквилибристика се избягва с ползване на profilemanager, ама още не знаех за него.
После сложих

в недобревървящия си 3.5.3 и му бекъпнах целия профил, с всички настройки. Веднага след това възстанових профила, но в новосъздадения, празен профил (то и не можеш да възстановиш в/у вече отворения).
Рестартирах ФФ с новия профил си получих стария, с всички настройки и запомнени пароли, аутокомплийти и т.н., но вече всичко си бачкаше ОК.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано17.10.09 20:39



> "Въпросът беше принципен и си остава принципен."

щото са малоумни. блестящ пример е идиотския им location bar в 3.0:



въобще, във всяка следваща версия осират по нещо. засега не възнамерявам дори да пробвам 3.5.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.10.09 21:40



"Е това чукане чаках..."
Най-накрая един да се осмели да каже това, което си мислех отдавна...
Като не могат, да не се мъчат да се правят на велики, да ги **а...
Операта що няма такива проблеми, а?

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.10.09 10:31



Доколкото схванах възмущението ти (а не съм сигурен, че го схванах

), ето ти решение.
about:config
пиши browser.urlbar във филтъра
поиграй си с 3 ключа:
- browser.urlbar.maxRichResults, дефолтно е 12, показва колко хита да изкара в падащия списък при всеки въведен в адресното поле символ; опитай с 0.
- browser.urlbar.autoFill, дефолтно е false, смяната на true води до автом. допълване на пълния адрес, ако намери съвпадение в букмарките или хисторито и така прекратява търсенето
- въведи си ключа, който в 2.х правеше това, което (си мисля, че) искаш - десен клик->нов->булев; името на ключа е browser.urlbar.matchOnlyTyped, а стойността - true.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.