Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.09.09 13:46



Изненада!
Преди малко видях, че ФФ не ми отваря клипове в Тръбата и в Бокса.
Пише че или ДжабаСкриптовете ми са забранени или флаш плеъра е стар.
Верно, че скриптовете съм ги бастисал и ги пуснах за двата сайта.
Бокса подкара клиповете, Тубата - не.
Остана стара версия, но при опит за онлайн ъпдейт каза, че и това съм забранил; вкарах adobe.com в allow-списъка за онлайн ъпдейт.
Не ще.
Свалих и стартирах флашплеъра - инсталира всичко в...E:\Program Files\Opera\program\plugins\.
Ръчно прехвърлих dll-ите и останалото в плъгин-папката на ФФ - пак не ще.


А в Бокса всичко се отваря.

Ааааа, да се...разрешавам скриптовете, но по бързия начин с с клик на No scripts екстеншъна. По този начин никога не се дава наистина пълен постоянен или временен достъп. Само през подробните настройки.
И Тръбата тръгна с временно пълно разрешение. До отменянето му ще работи.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано04.10.09 22:56



Имам един сложен за мене въпрос...
Искам да си направя три профила на ФФ и да си ги сменям през filemanager-а, обаче не зная как става това.
Направих вече filemanager-а, въпросът е как да инсталирам другите два ФФ.
В момента съм с 2.0.0.20, искам да направя с 3.0.5 и с 3.5.3. Но чисти, без никакви настройки, "както майка ги е родила"...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Редактирано от Sapiens на 04.10.09 22:57.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.09 19:00



Това и на мен ми е непонятно, но докато рових и четох насам-натам си изясних, че ЕХЕ-то, което си е в ПрограмФайлс, се обръща към ИНИ-то, където е записано кой профил в момента е дефолтен и стартира него. Ако не намери профил, отговарящ на името (или ако профилът е изтрит), създава нов, "фабричен".
Обаче инициатор на процеса си е ЕХЕто, което е за съответната версия.
С други думи версията на ФФ не е в профила, а в ПрограмФайлс. В профила са всички потребителски настройки (пароли, кукита, сертификати, запазени форми, стартпейдж, панели, бутони и тулбари, шрифтове, езикови настройки, цветове - изобщо всичко, което се променя през Настройки) + екстеншъните и темите.
И ми се струва нонсенс обвързването на версия с профил.
Променяйки версията, променя се папката на ФФ в ПрограмФайлс, след което ЕХЕто стартира новата версия пак през ИНИто, указващ с кой профил да е настроен браузера. Затова и при онлайн ъпдейтите интерфейса на ФФ е същия, както при старата версия.

Дано си схванал какво точно е мнението ми.
И дано се появи някой, който е по-добре запознат с браузера и отговори по-ясно.

Опитай 3 чисти инсталации на посочените версии, като сменяш мястото за инсталиране. Ако не прави някакви по-съществени записи в Регистратурата, то е възможно да стартираш коя да е от трите инсталации, евентуално И едновременно, и да ги насочваш към един и същи профил в АппсДата.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.10.09 19:51



Принципно, ако не се укаже нещо изрично (а аз не знам точно как), новата инсталация "се качва" върху старата и приема настройките, направени до този момент.
Затова не мога да направя три отделни профила с трите версии, като ги сменям от направения вече profilemanager.
А не може да няма някакъв начин, убеден съм.
Мисля, че трябва да се направи нещо, така че новата инсталация да не вижда старата, включително и настройките, за да се качи съвсем на чисто.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.09 20:24



Принципно, ако не се укаже нещо изрично (а аз не знам точно как), новата инсталация "се качва" върху старата и приема настройките, направени до този момент.

Инсталацията (програмата/браузерът) е в Х:\Program Files\Mozilla Firefox\
Настройките са в профила - Х:\Documents and Settings\хххххх\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\.

Новата се качва в/у старата в папката и при старта си търси настройките на място, указано от profiles.ini, който е записан на 1 ниво над профилите.


Затова не мога да направя три отделни профила с трите версии, като ги сменям от направения вече profilemanager.
Рrofilemanager-а е част от инсталираната версия и не е част от настройките/профилите. Той просто указва при старт на ЕХЕ-то, кои точно настройки да приеме.
Няма връзка версия <--> профил; то и затова се казва мемиджър на профилите. За да стане твоето желание трябва да има мениджър на версиите.


Мисля, че трябва да се направи нещо, така че новата инсталация да не вижда старата, включително и настройките, за да се качи съвсем на чисто.

Три отделни инсталации. За да не вижда следващата преходната и да й се накачули, сменяш мястото на инсталиране, примерно Х:\Program Files\Mozilla Firefox2\. И се надяваш, че в регистрите няма сериозен запис.
Всяка ще си направи отделен профил, няма начин да са с еднакви имена, защото се присвояват случайни символни поредици.default. Нз обаче какво ще стане с ИНИто, там няма как да укажеш ново място и вероятно всяка следваща инсталация ще го настройва за себе си. Но с Нотпад този проблем е елементарно решим.
После вече можеш към всяка инсталация да "присвоиш" и трите профила, които да се сменят с нейния си profilemanager.

Но не виждам начин как, с мениджър, да избираш "Стартирай ми версия 2 и настройките, направени за версия 3.5".



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.10.09 21:07



Може би не съм обяснил ясно.
В момента съм с вер. 2.0.0.20, която ми работи чудесно и си имам всичко, с което съм си свикнал.
Минах и през 3.0, и през 3.5, които са с една степен по-...различни. Бих казал, че 2.0 се различава от 3.0 толкова, колкото 3.0 от 3.5.
При тях (при всяка една от тях!) има по нещо, което не ми работи както трябва, но пък има други много добри неща.
Искам да ги изследвам много детайлно и да се опитам да намеря вариант, при който всичко си е на мястото и работи.
Но не ми се иска да инсталирам и деинсталирам непрекъснато, а искам да ги имам под ръка и трите версии и само с един рестарт да имам тази, която ми е необходима в случая.

Между другото, снощи си изтеглих и инсталирах Safary 4.
Чудесен интерфейс, гъделче...
Но не работи достатъчно добре, отваря ми не в нов таб, а в нов прозорец, с което изобщо не съм свикнал. При това, след като определено съм му задал да отваря в нов таб.
Освен това, при връщане една позиция назад не работи коректно.
И много, много други бъгчета, за съжаление...
Със голямо съжаление ще трябва да се откажа от него...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."

Редактирано от Sapiens на 05.10.09 21:29.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.09 21:29



Еми три инсталации.
В различни папки в ПрограмФайлс.
Не се сещам за друг менъджмънт м/у версиите.

ПП: Любопитно ми е...При тях (при всяка една от тях!) има по нещо, което не ми работи както трябва, но пък има други много добри неща.
Можеш ли накратко да нахвърляш основните неработещи и основните добри неща?
ФФ ми е основен браузер от версия 0.8 и винаги съм си го ъпдейтвал онлайн, при излизане на нова, фирмена (не Замундска), стейбъл версия.
За първи път проблеми изпитах с 3.5.1 - помнеше аутокъмплийта във форми, сърч и адресно поле само до смяна на датата в часовника и в някой сайтове, изискващи регистрация, включително и тези клубове, не предаваше коректно узер и пас, включително и ръчно въведени, заради които опитах миграция първо към Сафари и после към Опера.
Но Фокса си е Фокс и след като Пръча ме светна как да си създам чист, "фабричен" профил, а после вече открих как да прехвърля стария, дето ми правеше проблеми, в новия и да си имам ФФ, какъвто си искам, но без проблеми, нямаше начин да не се върна.
После и малко "усъвършенствах" процедурата и за 2 мин. и малко го клонирах в/у лаптопа


Та затова ми е интересно какво не му харесваш и какво му харесваш.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано05.10.09 22:56



Във вер.2, до последната 2.0.0.20 ми реже клиповете, примерно на Ютюб. Показва ми само долната третина на клипа и при скролиране на страницата надолу показва малко повече, но никога целия клип, т.е., прозорец на Flash Player-а.
В 3.0 и 3.5 пък не ми помни никнейма и пасуърда и трябва всеки път да ги въвеждам.
В последния вариант пък ги запомни, но трябва да напиша първата буква от името, за да се инициира запомненото, освен това иска ръчно да му натискаш или вход или ентер, за да се стартира. При 2.0 това става автоматично (изписването), само трябва да натиснеш ентер и влизаш.
Изобщо, в 2.0 всичко е много по-удобно, но пък няма темите, с които съм свикнал и екстенжъните, които вършат много полезна работа, например FEBE и други полезни нещица.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.09 23:32



В 3.0 и 3.5 пък не ми помни никнейма и пасуърда и трябва всеки път да ги въвеждам.
-чеканат ли е бокса за запомняне на пароли?
-сигурен ли си, че при първото ръчно въвеждане и изскачащия ред за запомняне на паролата, не си дал "Никога за този сайт"?
-някои сайтове не позволяват запомняне на пароли в месинджър, при мен това е иПей (макар, че в уж по-защитената Опра и в Сафари ги помни). В ДСКДирект пък ги попълва и след това пак ме пита дали искам да ги запомни.
Виж в пасуорд-мениджъра да не би да имаш по няколко запомнение юзернейм-пасс за даден сайт. В този случай наистина трябва да напишеш първата буква за да знае коя точно двойка да въведе; при мен така е в мейл.ру - имам няколко акаунта и когато се обръщам към пощата през уеб, а не през мейл-клиента, трябва да вкарам първата буква за да знае кои точно юзер-пас да въведе.

освен това иска ръчно да му натискаш или вход или ентер, за да се стартира.
Ми в повечето случаи е точно така - ФФ въвежда юзер-пасс, а ти натискаш Вход или Ентър. В сайтове, който ползват кукита и не си ги забранил за тези сайтове (тракерите са така) - влиза директно. Но в останалите случаи - тези клубове, други форуми, банкови акаунти - само въвежда, а ти потвърждаваш входа. В Опера е обратно - полетата чакат, а когато потвърдиш в Жезъла, браузерът въвежда юзер-пас и влиза.

За Туба нз, почти не го ползвам, но когато ми се е налагало си е бил цял.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано06.10.09 00:33



Нищо неправилно не съм правил, не ползвам за сефте ФФ.
Заради това "накъсване, отрязване и изчезване" на отворения прозорец на Адобе Флаш Плейъра минах на 3.0 и "си оплюх брадата"...Като инсталирах тройката, всичко с флаш Плейъра се оправи, но със запомнянето на букмаркс и логването започнаха такива проблеми, че се наложи да се върна в 19-ти век, при 2.0.
Това е. Сега нямам FEBE и Xmarks, но пък всичко си ми работи добре и коректно.
Обаче съм такава гад, че не мога да се примиря, че както казваше ИнжИнера: "някаква щайга с части, за която съм дал куп пари ще ми дава акъл какво да правя..." (автентичен негов лаф...).

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.