Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За autofillнови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.09.09 14:48



А мен ме кефи - като тръгна да търся нещо по някоя нишка от линкове и отварям над 10 таба (то затова ФФ ми нормално клечи с над 100МВ в РАМа и още 50-ина във вирта). И ми е по-лесно да мина назад по тях, докато се покаже нужното. Даже този екстеншън позволява мащабиране на тумба и съм си го направил по-големичко





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.09.09 20:14



Макар и късно, да ти отговоря и аз...
Преди всичко, моят непрежалим приятел, ИнжИнера (лека му пръст!) беше заклет фен на Операта и твърдо не желаеше да ползва друг браузър.
Благодарение на него, аз също престанах да ползвам друг браузър.
Говоря за времето, когато нямаше Мозила...
Отскоро съм с Мозилата, но ползвам паралелно и Операта, защото страшно съм свикнал с нея.
Опитвал съм се да "зарибя" с Операта много мои приятели, но неизвестно защо, им се вижда много сложна за работа.
Също така, ИнжИнера не признаваше друг архиватор, освен RAR.
Всичко това не беше просто пристрастие, а плод на серия тестове, с които се убеждаваше, че "по-добро от това още не е измислено, работи читаво и е преместваемо..." (цитирам го).

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.09.09 13:10



Ми то и аз затова се завтекох към Опера. При доста години, когато прецених, че ИЕ не е моя браузер, минах на Опера.
Но наистина после дойде ФФ, който е по-лесно настроваем и е най-гъвкавия браузер. "Гол" е нищо и никакви 2-3 МВ и оттам вече всеки си решава колко и с какво да го надгради.
Това за мен винаги е било важно - да имам читав енджин, а нагоре аз и само аз да реша какво ми трябва и без кое мога да мина, защото ми товари системата. И даже още по-хубаво - рядкоизползвани неща си седят инсталирани, но изключени - чакат евентуално да ми потрябват.
То и затова на лаптопа съм с една стара версия на Уинамп - в крайна сметка е важно да ми просвирва мр3-ките, а не да му гледам кожите и визуализациите.

Та затова пуснах темата. Но както писах по-горе, направих си нов профил на ФФ, прехвърлих всичко ценно от стария, оставих боклуците там и ФФ пак ми тръгна като слънце





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано16.09.09 22:52



Мъдро!

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.09.09 12:04



Аз съм голям фен на Опера, понеже обичам да си пестя усилията и ВИНАГИ, когато мога, да карам някоя програмка, машинка или джаджа да работят вместо мен.

ОБАЧЕ

Имам лек проблем с даунлоуда, откакто сложих Опера 10.
С по-старите версии се теглеше директно. Сега ми се изтегля само торент файл...и какво се случва, изобщо не разбирам...
Резултатът е че нямам нищо изтеглено, освен торент файла.

Всичко е заради TuneUp Utility 2009.
Защо вече не ми приема стария key и казва, че е невалиден?
Защо програмката ми не работи и не мога да си я дръпна?





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Jennifer:)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.09.09 12:21



Резултатът е че нямам нищо изтеглено, освен торент файла.
Отиди в настройките на Опера (Ctrl-F12), Разширени, Сваляне.
Демаркирай чекбокса "Без управляваните от Опера типове".
В сърч-поленцето до него напиши torrent.
В излезлия списък кликни двукратно в/у application/x-bittorrent
В изкочилият прозорец маркирай "Отваряй с опера" или някой от бутоните по-долу, където пише, че се вградения в Опера торент-клиент е дефолтния.

Ако се събудят някои от спецовете ще ти кажат къде да пипнеш директно в opera:config, а не да се мотаеш през потребителския интерфейс.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.09.09 14:26



Ето сега пробвах с Opera 10 (по-точно - портативната Opera@USB 10, но не мисля, че това е от начение). Като кликнах на торент линка (произволен, от залива), изскочи следния прозорец:



Разцъках му нещата, както са показани. При следващото цъкане, на другия .torrent (пак произволни взет от залива), вече излиза само това прозорче:



И Операта си сваля каквото трябва където трябва. Там, дето е посочено - записва .torrent файла, прави папка с името на торента (по името на .torrent файла) и сваля всичко там. Което обаче не ми промени системните настройки - ако кликна на .torrent линк в Операта - сваля го тя, по описания начин. Ако кликна на записан на диска .torrent файл (или в Интернет експлорера) - сваля си го със системния торент-клиент (µTorrent).

А... това си запази тази настройка САМО за тази Опера. Може би защото е portable версия. Но пробвах същия линк с няколко други версии (и копия) на портативни Опери - вссяка си действа по неин си начин. Което е гут!

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.09.09 17:22



Стерн и Wlakman, супер сте!!!
Мноооооооооооооооого ви благодаря за достъпното и вярно разяснение, благодарение на което вече си тегля постарому и както си трябва!!!

Много съм щастлива, благодарение на вас!!!

Истински съжалявам, че нямам нужните познания, за да ви върна и аз някога жеста, но дано да се появи възможност да се реванширам с друго!

Ееех, направихте ми деня!:)





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.09.09 17:27



Точно този прозорец излиза!


А не е ли по-добре за всички опери да се пази всичко, защото при изтегляне на по-нова версия, ще са ми запазени букмарк-ове, настройки, всичко.

Видяхте ли как може най-отгоре да се настройва да се следи кога са заредили отделните табове. За човек, който обича да наотваря 15тина таба това е идеално!:)



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Jennifer:)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.09.09 17:35



Видяхте ли как може най-отгоре да се настройва да се следи кога са заредили отделните табове.
A, подсети ме да поровя за ФФ екстеншън за същото. Бях забравил за тази благинка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.