Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.09.09 17:44



Ако само в дир-а не влиза - ако има начин, изтрий юзер/пасс за дира само, и пак ги запомни. Да не би да си опитвал някога с грешни, и да ги е запомнил?...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: За autofillнови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 18:03



Не, не беше това.
Трил съм ги, влизал съм с ръчно въвеждане - не искаше.
Само в Дира.
В иПей не вкарваше автоматично от пасс-мениджъра, но с ръчно въвеждане бачкаше. Но пък и иПей ползват защитни протоколи и може и затова да игнорираше пасс-мениджъра.



Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.09.09 18:14



А може и скапанят дир-ник да е виновен... Колкото пъти се опитам да вляза в клубовете с Опера, получавам джам с такова съобщение:

Low encryption level

This site is using an outdated encryption method which is no longer classified as secure. It cannot sufficiently protect sensitive data. Do you wish to continue?

Server name: id.dir.bg


Та да не е нещо такова?...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: За autofillнови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 18:29



Това и аз го получих при първото влизане с Опера.
Но на другия таб на месиджа има чек, че си съгласен да влизаш тук и повече не се обади.

С Опера, Сафари и ИЕ Дира ми приемаше паса. Само с ФФ казваше, че не е наред. Вероятно ФФ е изпращал изкривена информация, независимо дали автом. или ръчно въвеждам юзер/пасс.
Сега, с чисто новия профил си влиза безпроблемно, като паролата я вкарва автом. пасс-мениджър на ФФ.





Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.09.09 18:57



> "ПП: Хм, дали може някой, на добра воля, ако не е много трудно, да ми драсне един скрипт, който да изскача при старт на ФФ и да казвам с кой профил да се зареди?"

трудно е, но става. ето така:

добави си в шорткъта на фирефоь тва: -profilemanager



rust in peace

Тема Мданови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 19:28



Глей ти, то си било направено, ама като не го знаех.
Май си спечели почерпката за труда да ми "напишеш" скрипт





Тема Леле маленови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.09.09 21:15



Това защо не го видях преди 2 часа - екстеншън за ФФ


Пуснах си ФФ със стария профил, сложих тази добавка, избрах да ми бекъпне само екстеншъните и то само активните и темите.
После старт с новия профил и възстановяване от файла.
За 5 мин. си имах ФФ с възстановени всички екстеншъни.
Тук там трябва малка донастройка, но не е като наново инсталиране.
И, засега, както си личи, влизам в Дир

FEBE може да прехвърля всичко - цял профил или по избор - букмаркс, пароли, блокирани и пуснати кукита, хистори, търсачки - абе всеки един елемент, както юзера си го е настроил.
Та затова ме е яд,ч е не го видях овреме - вече си вкарах наново паролите списъка с разрешени сайтове да ми оставят кукита

Редактирано от Cтepн™ на 12.09.09 21:16.



Тема Re: За autofillнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.09.09 10:43



Мда, няколко дена по-късно мога да потвърдя, че това чудесно си свърши работата.
Направих си нов, чист профил. Къде на ръка, къде с FEBE-екстеншъна прехвърлих екстеншъни, букмаркс, правата на кукитата, пасс-мениджъра и останалите сетинги от стария на новия профил. Вече няма проблемации с влизане където и да е било, autocomplete-а помни и работи на 6.
Изобщо ФФ стана като пушка, даже съм мръднал настрани екрана, че да не почне да стреля


А че здраво бях оцапал стария се вижда от бегло сравнение - дефолтния му профил беше 45 МВ. Сегашния, но с добавени екстеншъни за Бабилон, Уикипедия, речници, автооткриване на ползвания език за превключване на речниците за спелчек, мейл-клиент и миши жестове е само 20 МВ. А и един, за нещо, дето ме изкефи в Опера - при показване с мишката на неактивен таб се показва тумбнайл със съдържанието му.
Така че след 2 дена настройване, Опера пак седна на резервната скамейка

Редактирано от Cтepн™ на 15.09.09 10:44.



Тема Re: За autofillнови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано15.09.09 13:29



>> А и един, за нещо, дето ме изкефи в Опера - при показване с мишката на неактивен таб се показва тумбнайл със съдържанието му.

Аз пък докато науча къде се забранява това за малко щях да върна версията на операта (пак на тайното място, ама тогава още не знаех за него). Супер дразнещо. Тъкмо седна да чета нещо, бутна мишката нагоре да не ми пречи, пусна я и тя в голям процент от случаите се оказва над таб и трябва да се пресягам да я мръдна.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: За autofillнови [re: Colombino]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.09.09 14:12



А още по-гадно е като си пусна портативната оперка от флашката на някоя бавна машина на някого, дето иска да му свърша нещо... И компа, като е бавен - също е и с USB 1.1. И почва едно чакане, докато покаже проклетата картинка...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.