Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:42 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.09 20:46



Начи на клубовете разкарвам цялата дясна рекламна лента. Във FF - никакъв проблем, в Операта - само разкарвам образите, ама не мога цялата рамка с всички куротресини в нея.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: bira_more]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.09.09 21:16



Az и във ФФ не можах да разкарам рамката, само пълнежа й.
Имах променлив успех с използване на host-файла, но в един момент ми писна да се надлъгвам с рекламодателите на дира





Тема Малко инфо и от меннови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано08.09.09 00:20



Говоря за Опера 10, защото тя ми е под ръка.

За филтрите. Хубаво е да се има предвид, че филтрите работят с wild card. Като се цъкне на Block content се цъка на детайлите и се избира подходяща маска, която да хване по-общо нещата (но не прекалено общо за да не се получи като в една фирма, където служебният филтър блокираше сайта zachatie.org).
Също така файълът понякога е удобно да се редактира на ръка. Намира се лесно по следния начин:
Help->About Opera->В групата Paths се селектира пътя до Opera directory и от контекстното меню ->Go to web address и там се намира файл с думата filter в името.

За случайното затваряне/излизане. Tools->Preferences->Advanced->Browsing има чекбокс за изход. Не е същото като при мозила, но някой може да го предпочете като компромисен вариант.

За бързото набиране. Добре е да се има предвид, че търсачката лесно може да се направи различна от дефолтната (т.е. да се сложи Гугъл).

За среден клик. И това като повечето настройки на операта е скрито на адрес opera:config. В най-голямото меню user prefs под глупавото име 'Center Mousebutton Action'. Дефолта е 2 (фоново), сложи го на 1 (активен прозорец) щом така те кефи. Аз лично го предпочитам на клик да си е 2, а ако ми трябва да е едно използвам жест, че е по-лесен - 1 е само дърпане на линка надолу, а 2 е дърпане надолу и връщане.

Жестовете са страшно удобни и ускоряват браузенето чувствително. Те са като бързото писане - веднъж научени се правят без замисляне и си заслужава да ги научи човек. За учещия се (и не само), полезно е да знае, че Ctrl+Z връща затворените страници.

Скрити настройки. Не можах да го направя като линк, но в адресбара се пише opera:config. После може и да се букмаркне. Най-много настройки, които си заслужават да се пипат има в секцията 'user prefs'. Аз, например, задължително забранявам да ми променят статус бара (Allow script to change status).

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано08.09.09 11:19



> "Не те разбрах за какво ограждане говориш."

за това говоря:


като се ровя из страници с много линкове е наистина важно да маркира цъкнатия линк.

блокирането на контент с R.I.P. може да премахва не само флашове и картинки, а и цели полета от страниците - например <div> и <td>. така браузърът оразмерява каквото е останало и не ти стоят празни колони, които да заемат място и, съответно, да скролваш като ненормален, защото важният контент си стои свит. не знам защо не си успял - при мен клубовете са както ти е казал бирата.

за питането при затваряне са ти отговорили.

---

иначе, в google-chrome има разни благинки. много яко е, че като се разхождаш из сорса ти показва кой е елемента в рендираната страница.

rust in peace

Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 11:45



- случайното затваряне/излизане - чудесно. Наистина не е толкова интелигентно, но поне пази от грешно затваряне на много прозорци накуп.

- бързото набиране - нещо не сме се разбрали, не говоря за сърчове, те се управляват лесно (задаване, подредба, превключване, включително и в отворената страница, че това го ползвам често). Говоря за speed dial, който се отваря при натискане на + в таб-бара или на бутона New Tab (Ctrl-T). При отваряне на нов таб излиза прозореца "Бързо набиране/Speed Dial" в който са разположени до 25 предпочитани страници и с клик в/у някоя тя се отваря и актуализира. Нещо като картинен буукмарк-бар.
В Сафари, по избор на юзера, може да се извади бутон, с който...при тях е Top Sites...се отваря в текущия таб. Не виждам в Опера да има подобен избор; само в нов таб се отваря. В половината случаи е удобно, но в другата половина...ами свършил съм с материала в тек. таб и вместо да го затварям, после отварям нов таб с бързото набиране и да избирам нова страница; по ми е удобно направо в тек. таб да го отворя.

- мерси за средния клик, намерих го. То го има и в настройките, ама не съм го видял.

- жестове ползвах навремето, сега съм ги позабравил, ама май и не ми допаднаха особено.


Редактирано от Cтepн™ на 08.09.09 12:34.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 11:55



аха, не съм го ползвал и затова не стоплих.
верно, че някъде има много скрол и е хубав инструмент.





Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано08.09.09 13:24



Разбрали сме се добре, просто не говорех за същото нещо, а за нещо друго на същото място. Там няма какво да кажа - наистина не знам начин да се направи това което искаш.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 14:00



Като не може да се направи директно, търсим индиректен начин.
Сега трябва да затварям таб, да отварям таб със speed dial, да кликам в него - изобщо големи разходки на китката.
Подсказката за жестовете ме подсети - жест за затваряне на ненужния вече таб, жест за отваряне на нов със speed dial, клик - става с много по-малко движения

.
И като активирах жестовете се оказа, че е много по-гъвкаво отваряне на нови табове с тях - ако проследявам линкове от последователни страница след страница "жествам" за активно отваряне на новия таб от линка, а изходния остава неактивен, ако се наложи да се върна; ако разглеждам списъка в Замунда е много по-удобно да отварям всичко заинтересовало ме в бекграунда и после да ги разглеждам последователно. Определено е удобно и гъвкаво, с колелото е или едното, или другото.

Нещо за autofill? От вчера ровя да търся нещо такова, но не намирам. Шокиращо е ако няма такава функционалност. Май имаше една външна програма, нещо от сорта на Робоформ, която работи с всички браузери и независимо от тях и има аутофил.



Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано08.09.09 14:37



еее то па голям разход! Ctrl+W && Ctrl+T

rust in peace


Тема Re: Малко инфо и от меннови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.09.09 14:57



еее то па голям разход! Ctrl+W && Ctrl+T
Е, ти сигурно си шесторък пръч


Аз съм само с две - мишката е в едната, а в другата са цигара, кафе и (често) телефон, натиснат в рамото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.