Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.12.09 21:18



Tова коя версия?
Бях изпробвал преди време един кром, но хич и не ме впечатли.
А дано са подкарали по пътя на ФФ, че ми требе нещо хубаво за втори браузер, нещо настроеваемо...в момента секънд ми е Операта, ама ми дървеене, не мога много да пипам


Щях да кажа, че докато не направят, Гуглето, де, жестове, поне наполовина като Лисчовите...поне само на десния...ама Коломбиното вече се хвали с тях
Ми идат празници, има време за опити



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.12.09 22:35



става дума за версия 4.0.266.0-r33992

(btw, аз карам на unstable-s, така че балига ко щв в утре...)

p.s. за windows забелязах недостатък - понеже от време на време дава че некаф сайт не може да се отвори, в линукса при Reload се оправя, нов бозата тряя се пуусне наново целия брраузър.


p.s.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.12.09 14:03



Погледнах си сега сетъпа, от който пробвах кромчето - вер. 1.2.131.11 от 02.09.2008, явно са напреднали версово





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.01.10 14:55



Продължавам да не съм впечатлен особено от Хрома, сложих 4 бета.
Интерфейсът е откраднат 1:1 от Сафарито на Епъл, включително дисплей и сетинг-бутоните горе вдясно...само дето в Сафари може да се добавят бутони вляво на адресбара, а тука - не или поне аз не намерих как.
НюТаб с картинни линкове и история е доста несръчно копирано от Сафари, дори екстеншъна ФастДаъйл на ФФ е много по-читаво копие.
Жестовете биват, могат да се препрограмират и добавят нови, тук са крали от съответния екстеншън на ФФ, макар и донякъде.
Адблок има някаквъв автоматизъм, ама аз искам ръчно и нещо не ми спори...засега; покрай рекламния фрейм убива всичко.
Потребителското настройване и най-вече пълен контрол от потребителя на сигурността - никакви ги няма; даже тъпите кукита може да са само он или офф, никакъв юзерски контрол. Даже не намерих опция да ми пази историята само 2 дни, а не вечно. Добро начало е отваряне в инкогнито-таб, но и това е препис на праивит браузинг в Сафари.
Единственото, което ми хвана око е лъзгането на табовете с мишката и местене/връщане в/от нов прозорец на съдържанието на таб.
Вярно, доста по-бърз и пъргавоотварящ се от натоварен като муле ФФ, но не знам как ще е, ако го натоваря с 30+ екстеншъна. А ако ми трябва бързина - гол ФФ без добавки също е супербърз.
Абе явно се развива, ама като стигне до версия 10 и нагоре, може и да е вече рийди за нормален браузинг.

ПП: Даже не знам с колко грешки написах този пост...не намерих правописен бг-речник като екстеншън за Хром.



Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.01.10 22:18



не намерих правописен бг-речник като екстеншън за Хром

Хехе... баси изкривяването, дето получават хуманите от тенекетата... Най-добрият речник би трябвало да ти е между ушите...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: walkman™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.01.10 09:51



Да, де, ама не мога да пиша с ушите си по клавиатурата; за тази цел ползвам 10-те кебапчета, които са по-обемни от бутоните на нетбука и на мобилния телефон. И закачат по няколко, та не е зле после с червенко да ти показва къде си натискал по два, че да не се излагаме.





Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано07.01.10 14:52



> "Адблок има някаквъв автоматизъм, ама аз искам ръчно и нещо не ми спори...засега; покрай рекламния фрейм убива всичко. "

- по-ръчно от това едва ли има изобщо накъде.

p.s. аз карам на unstable, който от днес е 4.0.288.1-r35555, но го ползвам най-вече вместо unrestricted profile и затва съм му сложил ей тая "тема":




Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.01.10 16:44



Е, и аз така пиша

ама после си проверявам писаното. Е, ако е важно, де - понякога не ми пука особено...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Cтepн™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.03.10 21:32



Умишлено повдигам темата.
Колкото по-чаровно става Сафари-то, толкова по-тъпа става Мозилата, а любимата ми Опера си е все така хубава...
Отново имам проблем с Мозилата...
След като вече си бях решил всички проблеми, дяволът (не,бе, редовната "проверка за обновления"...) ме накара да ъпгрейдна до версия 3.6.
Уж наглед нищо не се промени и си отдъхнах спокойно, но след много малко време установих, че много трудно скролирам в сайта NNM.RU, направо жива мъка...
Проверих настройките на мишката - нищо.
Сетих се да пробвам с другите ми браузъри - всичко е нормално, само в тъпата Мозила има този проблем, който жестоко ми образува нерви...
Помагайте със съвет, само не ме съветвайте да си сменя мишката, браузъра или Уиндоуса...
Това вече сме го чували многократно...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: Кой тук си падаше по Опера?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано23.03.10 22:43



firefox-3.6.2/Linux:
скролирам го със съвсем нормална скорост. примерно, на око не е по-бавно от скролирането на бъгавите клубове на дир беге. дори временно му разреших де що скриптове са му накачулили да зарежда - никаква промяна в скролирането.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.